<< POSTKULTURA | << EASTER EGGS
EASTER EGGS FALLOUT TACTICS

Commodore C64 w intrze Fallout Tactics?

Commodore C64 w intrze Fallout Tactics? W intrze Fallout Tactics zanim otworzy się "album" z historią można zauważyć biurko, jakiś niby ekran LCD, broń i pewien komputer. Który jak się okazuje jest uderzająca podobny do komputera C-64 wyprodukowanego przez firmą Commodore. Commodore 64 to komputer pochodzący z lat 80 (choć był sprzedawany jeszcze w latach 90) , komputer ten był najpopularniejszym komputerem domowym swoich czasów. Była to genialna platforma do pracy i zabawy (można było na nim zagrać między innymi w gre Wasteland - pierwowzór Fallouta). C-64 jest prawdziwa legendą a swoich aktywnych fanów tworzących na niego między innymi różne "dema" posiada do dzisiaj.

Podziękowania dla: KeniG

Credits i coś jeszcze...

Wiadome jest, że jak sie w Fallout Tactics odpali trzymając "Shift" na autorzy/credits to jest niespodzianka... Jednak niespodzianka też jest jak sie tą samą czynność wykona przytrzymując "ctrl" a nie "shift".

Podziękowania dla: w4tchdog

Cypher

W drugiej misji (Freeport) mamy się spotkać z informatorem. Nie byłoby w tym nic wyjątkowego, gdyby nie fakt, że informator ów nazywa się Cypher, tak samo jak zdrajca, który wydał Morfeusza w filmie Matrix. Ponadto, po udanej misji, spotkamy go w bunkrze Beta. Drugi obrazek to avatar postaci z gry, a trzeci to zdjęcie Joego Pantoliano, aktora grającego Cyphera w Matrixie.

Cypher

Podziękowania dla: Uqahs

HR1205 (Robby)

Po misji w Canyon City mamy możliwość przyłączenia do drużyny robota. Jego opis jest swoistym easter eggiem: Robot 1205 został uwolniony przez Bractwo ze stacji naprawczej nr 10.92. To standardowy android bojowy, zbudowany przez firmę Acme (pamiętacie Kojota i Strusia Pędziwiatra?) na zamówienie nr 10056-567 rządu Stanów Zjednoczonych. To po prostu robot-zabójca. (Zobacz jego statystyki).

HR1205 (Robby)

Podziękowania dla: Uqahs

Ukryte Ikony

Pliki *.exe gry zawierają ukryte ikony. Aby je zobaczyć wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy na plik BOS.exe, z rozwijanego menu wybrać "Utwórz skrót". Pojawi się ikonka "Skrót do BOS.exe". Klikamy na nią prawym przyciskiem myszy, z rozwijanego menu wybieramy "Właściwości", wybieramy zakładkę "Skrót" i klikamy na przycisk "Zmień ikonę...". Wyświetlą nam się ukryte ikony do wyboru.

Ukryte Ikony

Podziękowania dla: Uqahs

Dziwne dokumenty

Szafka W bunkrze Gamma tuż obok mechanika stoi zamknięta szafka, udało mi się ją otworzyć bez problemu rekrutem Edem, z rozszerzonym zestawem wytrychów w jednej ręce i z elektronicznym wytrychem w drugiej (ponad 180% Otwierania :)). W środku znajdowały się dziwne dokumenty, ich opis w grze wygląda jakby był zakodowany. Na szczęście udało mi się znaleźć w plikach gry ukryty tekst (w archiwum gui_0.bos\gui\misc\mouse.txt). Jest to zabawna rozmowa autorów gry na temat sposobów pozbycia się nękającej ich myszy: wersja EN, wersja PL.

Dziwne dokumenty

Podziękowania dla: Uqahs

Chris w FT

W przypływie sentymentów postanowiłem zajrzeć do pudełka z moją Sagą Fallout. Z uśmiechem na twarzy i należnym temu artefaktowi szacunkiem wyjmowałem kolejne pudełeczka z Falloutami. Oprócz nich przejrzałem dawne reklamówki CD Projektu i inne świstki, wrzucone do pudła przez polskiego wydawcę. Jeden taki świstek stanowiła kilkustronicowa broszurka na temat studia Black Isle, gdzie znajdowała się wzmianka o twórcach wspaniałych gier RPG, stworzonych przez to studio. Wśród kilku zdjęć, znalazłem poniższe zdjęcie (zeskanowałem je) i od razu mój mózg otrzymał impuls włączający układ kojarzący fakty. To samo zdjęcie wykorzystano w Fallout Tactics. Co ciekawe, Chrisa umieszczono tam w dwóch rolach (ciekawe, ile mu zapłacili). Burmistrza Avellone znajdziemy w misji dodatkowej Springfield, a Rolnika na pustkowiach w specjalnej lokacji handlowej. Poznalibyście Chrisa? :)

Chris w FT

Podziękowania dla: Uqahs

<< POSTKULTURA | << EASTER EGGS