< POSTKULTURA | << EASTER EGGS
EASTER EGGS FALLOUT NEW VEGAS

O ile nie zaznaczono inaczej "jajcarnię" przygotował Nightmaster, w oparciu także o wypowiedzi użytkowników forum Trzynastego Schronu. Całość opracował i to czy owo dopisał Squonk.


Żywot Briana: Rzymianie do domu!
Żywot Briana: Rzymianie do domu!

Na wstępie zabierzemy się za jaja, które nawiązują do załogi Monty Pythona. O to słynny, dla niektórych obrazoburczy, pełnometrażowy film tej zwariowanej ekipy. Czyli Żywot Briana, dziejący się w okupowanej przez Rzymian Palestynie.


Gang Staruszek
Gang Staruszek

Co robią staruszki na emeryturze? Zakładają gang! Co, jak, dlaczego wykracza niestety poza zasoby tego serwisu, który nie ogarnął by absurdu i surrealizmu, jakim posługiwał się Monty Python. Niestety ;-)

Jajco pojawia się po wybraniu traita Dzikie Pustkowia.


Lost: Zagubieni (czyżby w okolicach Nowego Vegas)
Lost: Zagubieni

Przy knajpie w drodze do Nipton, z tyłu znaku możemy przeczytać imię jednej z bohaterek serialu Lost: Zagubieni. Albo tak się nam może tylko wydawać.


Gorąca impreza: The Burning Man
Gorąca impreza: The Burning Man

Jest to impreza laserów i ognia, która ma się odbywać od 29 lipca do 5 sierpnia 2011 w Nevada's Black Rock Desert. Twórcy gry chyba się tam wybierają :-)


Książka Kucharska Anarchisty
Książka Kucharska Anarchisty

Swego czasu pojawiło się coś takiego w sieci. Można było tam znaleźć informacje jak zrobić różnego rodzaju bomby czy pułapki. Nie mogło zabraknąć nawiązania do tego czasopisma w Nowym Vegas z tym, że tu się zwie Książka Kucharska Patrioty. Ja znalazłem ją w Zakładzie Karnym w Bloku A.


Elvis!
Elvis

Skoro jesteśmy w Vegas to nie mogło zabraknąć Króla! Przed Państwem - ELVIS!


Tactical Nuclear Penguin
Tactical Nuclear Pengiun

Słyszeliście kiedyś o piwie Tactical Nuclear Pengiun? A szkoda, bo to cholernie mocny trunek - zawiera aż 32% alkoholu! :-D Przemierzając Mojave, możemy się natknąć na nielegalną produkcję piwa, a tam na analogię do Nuklearnego Pingwinka :-)


Indiana Jones nie dał rady
Indiana Jones nie dał rady

W okolicach drogi z Goodsprings do Primm znajdujemy lodówkę, a w niej szkielet Indiany Jonesa. To oczywiście nawiązanie do sceny z testowym wybuchem bomby atomowej, która znalazła się w filmie Królestwo kryształowej czaszki.

Jajco pojawia się po wybraniu traita Dzikie Pustkowia.


Wayne Newton
Wayne Newton

Część z Was zapewne słyszała o gościu, który dał w Las Vegas jakieś 30000 występów. Tak, ów "stachanowiec" nazywa się Wayne Newton, ale bardziej jest znany jako Mr. Las Vegas. Zaś w nowym Falloucie możemy go usłyszeć jako Mr New Vegas. Czas żebyście zobaczyli swojego DJ'a ;-)


Katastrofa w Pepcon

Kolejne nawiązanie jest może mało śmieszne, ale cholernie prawdziwe. Zakłady kosmiczne Repcon. Kojarzy się Wam z czymś? A powinno, bo 4 maja 1988 raku, 10 mil od Las Vegas, w zakładach Pepcon miał miejsce wybuch, który wywołał trzęsienie ziemi, które miało siłę 3 stopni w skali Richtera.

Link do sfilmowanego wybuchu.


Odpicuj mi brykę
Odpicuj mi brykę

Twórcy gry chyba oglądnęli o jeden odcinek Pimp My Ride za dużo. Po wykonaniu zadania z kasynem Gomoria w sklepie Mick & Ralph's we Freeside dostajemy Pimp-Boya 3Bilion.

Jajco pojawia się po wybraniu traita Dzikie Pustkowia.


< POSTKULTURA | << EASTER EGGS