<< POSTKULTURA | << EASTER EGGS
EASTER EGGS FALLOUT 1

Czyżby Wasteland?

Podziękowania dla: Yoghurt

Prosto z Pulp Fiction

Wydaje mi się, że znalazłem niezauważonego dotychczas Easter Egg'a w pierwszej części Fallouta. Chodzi o szkielet, leżący przy grodzi Krypty 13 (a także w jednej z cel bazy militarnej Maripossa i na pokładzie tankowca w drugiej części gry :P). Jego opis "This is Ed. Ed is dead" może być nawiązaniem do jednej ze scen słynnego filmu Pulp Fiction, w której jeden z bohaterów mówiąc o właścicielu choppera rzuca hasło "Zed. Zed is Dead". Film zagościł w kinach w roku 1994, czyli aż 3 lata przed wydaniem Fallout'a co zwiększa szansę na prawdopodobieństwo nawiązania w grze do niego.

Podziękowania dla: Kelendir

Star Wars Episod IV

W Hub, kiedy zaczepimy jakiegoś policjanta (ja akurat zaczepiłem pierwszego jakiego spotkałem w lokacji wejściowej) to rzuca jakimś losowym tekstem. Wśród tychże tekstów znajduje się linijka: "To nie są roboty których szukacie." Cytat żywcem wzięty z historycznie pierwszego epizodu Gwiezdnych Wojen ("Nowa Nadzieja") i nawiązuje do dialogu Obi-Wana Kenobiego z patrolem szturmowców imperium, w którym stary Jedi używa tak zwanego Mind Trick'a.

Podziękowania dla: MackaN

Nine Inch Nails

W Złomowie (Junktown) jest koleś który śpiewa:


 Your head is a bowl!

 It's round like a mole!

 I'd rather fry!

 Than pay you the toll!

 
W polskiej wersji:

 Twój łeb to kula!

 Krągły jest jak rura!

 Prędzej już spłonę!

 Niż przed tobą ugnę się!

 
Jest to parodia refrenu piosenki Head Like Hole zespołu Nine Inch Nails:

 Head like hole!

 Black as your soul!

 I'd rather die

 thand give you control!

 

Ten sam koleś mówi, że śpiewać uczył go "Dwucalowy Wkręt" Reznor - jest to mrugnięcie okiem w stronę wokalisty - Trenta Reznora

Podziękowania dla: maggot_556

<< POSTKULTURA | << EASTER EGGS