Autor Wątek: Nicolas Cage nie daje nam spać  (Przeczytany 2619 razy)

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Nicolas Cage nie daje nam spać
« dnia: 20 Lutego 2011, 00:10:41 »

Gdybym był Ausirem postapokalipsy (dziś to on sponsoruje nasze  newsy, choć tajemnicza Ala trzyma się nieźle) czyli znał się na niej tak samo dobrze jak on na Falloutach, to bym w małym palcu miał wiedzę w jakich to filmach w klimatach grał Nicolas Cage.

Myślę, myślę i myślę gdzie to widziałem tę twarz o wyrazie zbolałego cocker-spaniela? Rasowa apokalipsa, choć spaczona motywami ufo/religioapo to oczywiście Zapowiedź. Co nie co związanego z zagładą, w kontekście religijnym można znaleźć w Ghost Riderze. Do tego jednak dochodzi masa lepszych lub gorszych filmów sensacyjnych, fantastycznych a nawet historycznych. Nowe, zdumiewające fryzury, wspomniana już "psia mina", a mimo to facet nadal dostaje role w filmach klasy A, z których zdarzy się tytuł, okupujący najwyższe zestawienia box ofiice'ów.

O fenomenie jego aktorskiej kariery przeczytacie na FilmWebie, w artykule Dziwny przypadek Nicolasa Cage'a.
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Nicolas Cage nie daje nam spać
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Lutego 2011, 00:13:18 »
Natomiast mistrzem kina postapo i nie ogólnie apo można by uznać Dennisa Quaida: Pojutrze, Pandorum, Legion - pewnie więcej by się znalazło.
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Uqahs

  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1002
  • Extraterrestrial
    • Trzynasty Schron
Odp: Nicolas Cage nie daje nam spać
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Lutego 2011, 00:41:39 »
Dzisiaj w telewizji puszczali "Next" właśnie z Mikołajem Klatką w roli głównej. :)

Zagłoba

  • Porucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 425
  • Prima Polonia, indopo i cristiani
Odp: Nicolas Cage nie daje nam spać
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Lutego 2011, 01:48:01 »
Facet ma niesamowity talent - fakt. Cage ma jednak ten sam problem co Christopher Lambert - kiepski dobór filmów. Od czasów "Pana życia i śmierci" (2005 rok), gra w samych papkach i płyciznach fabularnych, które nijak nie pozwalają rozwinąć mu skrzydeł. Swego czasu nawet pojawiła się znakomita parodia jego niezrozumiałego zachowania. Obawiam się, że jeśli pociągnie ten trend jeszcze 2-3 lata, to skończy tak samo jak pan "Nieśmiertelny", w otchłani kinematografii, grając w jakichś żenujących dziełkach klasy C.

Veron

  • Gen. broni - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1550
  • Gdy słucham, co mówisz, słyszę kim jesteś
    • Trzynasty Schron
Odp: Nicolas Cage nie daje nam spać
« Odpowiedź #4 dnia: 20 Lutego 2011, 02:59:32 »
Dałbym mu więcej. Na razie ma twarz i ludzie ciągną na kolejne chały z jego udziałem. Ale poziomu z "Ptaśka", "Adaptacji" czy znakomitego "Zostawić Las Vegas" już nigdy na powrót nie osiągnie, to fakt.
Projekt '13'

Polskie uniwersum postapokaliptyczne!

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Nicolas Cage nie daje nam spać
« Odpowiedź #5 dnia: 20 Lutego 2011, 07:29:58 »
No ale cóż Cage mógłby jeszcze osiągnąć wy mie powiedzcie? Zaczynał w filmach nawet ambitnych, otarł się o zagranie u samego Davida Lyncha, by pierwszą połowę lat 90'ch przebimbać w komediach - lepszych lub gorszych. Potem szczyt w postaci Oscara i orka w kinie sensacyjnym/fantastycznym czasem obyczajowym. W ciągu dwa-trzy filmy, ale bez takiego napinania się na coś wielkiego jak np. Bruce Willis. Do tego jeszcze udziela się w produkcji filmów czyli jakby sam siebie zatrudnia. Taki Pan Kino :D

Na Clinta Eastwooda się nie nadaje, bo choć obaj są multimedialni w zakresie i doborze ról, to jednak Eastwood ma bardziej wrażliwszą duszę i sprawniejszą rękę w posługiwaniu się kamerą. Ale Cage ma dopiero 47 lat, a w tym wieku Eastwood dopiero się rozkręcał, więc kto wie. Póki kasa za film się zwraca, póty się gra  ;)
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Ati

  • Mł. chorąży
  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: Nicolas Cage nie daje nam spać
« Odpowiedź #6 dnia: 20 Lutego 2011, 11:16:21 »
Btw... Czy tylko ja mam wrażenie, że Cage ma na tym plakacie nieludzko wygładzoną buźkę?

Aq

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 956
Odp: Nicolas Cage nie daje nam spać
« Odpowiedź #7 dnia: 20 Lutego 2011, 17:10:32 »
A to nie jest tak, że narobił sobie zajebistych długów i teraz przez kilka ładnych lat musi brać wszystkie role, jakie mu podsyłają, żeby wyjść na swoje.
 
Poza tym, nie rozumiem tego całego zamieszania. Bo co on nas ma pytać, w czym ma grac i jak? I co z tego, że coś tam ludziom się podoba lub nie skoro i tak wszyscy oglądają filmy z jego udziałem. A zobaczcie na takich aktorów jak Cuba Gooding Jr., czy Christian Slater, jak zaczynali a gdzie są teraz. Życie i tyle.

A „Zły porucznik”, moim skromnym zdaniem film rewelacyjny, tylko te nierozgarnięte pały z filmwebu po prostu nie wiedzą, o co w nim chodzi.

Bardziej bym się zastanowił, czy warto czytać komentarze na filmweb, przecież to kurwidołek małolatów, którzy 90% informacji i obrazów w filmie nie potrafią zrozumieć i zinterpretować.

Ulala no to żem powiedział.
The world is changed. I feel it in the water. I feel it in the earth. I smell it in the air. Much that once was is lost, for none now live who remember it
Darkness crept back into the forest of the world. Rumor grew of a shadow in the east, whispers of a nameless fear, and the Ring of Power perceived. Its time had now come.

Veron

  • Gen. broni - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1550
  • Gdy słucham, co mówisz, słyszę kim jesteś
    • Trzynasty Schron
Odp: Nicolas Cage nie daje nam spać
« Odpowiedź #8 dnia: 21 Lutego 2011, 06:00:54 »
Zes powiedzial, ale slusznie. Rzadko mozna znalezc tam ludzi, ktorzy z sensem potrafia uargumentowac swoje racje nie ograniczajac sie tylko do rzucania kurwami. Przykre, ale prawdziwe niestety.
Projekt '13'

Polskie uniwersum postapokaliptyczne!

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Nicolas Cage nie daje nam spać
« Odpowiedź #9 dnia: 24 Lutego 2011, 20:40:09 »
Dyskusje na Filmwebie mogą być jak gówno dla psa - czasem można się w nich wytarzać  :-[
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Hugo1979

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 448
Odp: Nicolas Cage nie daje nam spać
« Odpowiedź #10 dnia: 23 Marca 2011, 12:59:31 »
Bardziej bym się zastanowił, czy warto czytać komentarze na filmweb, przecież to kurwidołek małolatów, którzy 90% informacji i obrazów w filmie nie potrafią zrozumieć i zinterpretować.
Albo nawet danego filmu nie oglądali - oceniają go na podstawie obsady, tytułu, książki, na podstawie której powstał itp. itd.


Jakoś do Cage'a mam sentyment. Chociaż na 'Ostatnim zleceniu' męczyłem się niemiłosiernie... ale też nie wszystkie filmy z jego udziałem oglądałem.