Autor Wątek: Filmy w klimatach - rok 2011  (Przeczytany 19174 razy)

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Filmy w klimatach - rok 2011
« Odpowiedź #20 dnia: 02 Lipca 2011, 15:14:14 »
No dobra, a uważacie, że można te filmy wpisać w szeroki kontekst tematyczny Schronu? Jak "X-Menów"?

Nie... (X-Men'ów też zresztą nie można) jeśli już to tylko w ramy dysputy o ufolstwie/futuryzmie.

Edit-1:
No dobra... obejrzałem już trzecią część filmu i...

Efekty specjalne stoją jak dotychczas na wysokim poziomie, to wciąż spektakularny film akcji... ale przejdźmy do fabuły bo to najbardziej dotychczas kulało. Fabuła rozwija się powoli... bardzo powoli... ale pomysł na wątek główny jest na tyle frapujący że mimo wszystko chce się oglądać dalej (przypominam zapowiedzi: rozchodzi się o wrak statku autobotów "Arka" który znajduje się na księżycu). Zasadniczo już pierwsza część filmu jest na tyle dobra by zadowolić tych którym podobała się część pierwsza (kiepski humor "młodzieżowy" na szczęście nie wybija się już tak bardzo jak w jedynce), ale najważniejsza jest druga połowa... ujmę to tak: Tym razem naprawdę zainwestowano w dobry tzw. "twist" i tępo akcji nagle przyspiesza jak rakieta! Co prawda akcję nieco zbyt rozciągnięto przez co w pewnym momencie ta przysiada na jakiś czas, ale nawet mimo to jest to zdecydowanie najlepsza część w trylogii! ...i powiedział bym że całkiem dobry film... mógłbym nawet powiedzieć że prawie tak dobry jak X-Men Pierwsza Klasa... mama nadzieję ze nie oskarżycie mnie o herezję...

Edit-2:
Motyw zombie to jeszcze nie postapokalipsa Aq...
« Ostatnia zmiana: 02 Lipca 2011, 17:17:05 wysłana przez Rezro »

Aq

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 956
Odp: Filmy w klimatach - rok 2011
« Odpowiedź #21 dnia: 02 Lipca 2011, 16:30:43 »
Jak już coś wpisywać to raczej serial „Gra o tron”, motyw zombie może nie jest tam pierwszo planowy, ale występuje i w dalszych sezonach (o ile powstaną) na pewno będzie coraz bardziej rozwijany.
The world is changed. I feel it in the water. I feel it in the earth. I smell it in the air. Much that once was is lost, for none now live who remember it
Darkness crept back into the forest of the world. Rumor grew of a shadow in the east, whispers of a nameless fear, and the Ring of Power perceived. Its time had now come.

Holden

  • Major
  • *
  • Wiadomości: 1572
Odp: Filmy w klimatach - rok 2011
« Odpowiedź #22 dnia: 08 Lipca 2011, 02:04:34 »
Rezro to jest herezja, ten film jest tak zły, że trudno mi znaleźć słowa by to opisać...

Napisałem jego recenzje, mam nadzieje że redakcja schronu, nie będzie miała pretensji za podanie tego linka: klik

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Filmy w klimatach - rok 2011
« Odpowiedź #23 dnia: 08 Lipca 2011, 08:55:07 »
Rezro to jest herezja, ten film jest tak zły, że trudno mi znaleźć słowa by to opisać...

Ależ się nie zrozumieliśmy... nie przeczę że cała trylogia jest fatalna pod względem fabularnym, tyle że oceniałem go jako film akcji (co mam nadzieję podkreśliłem, a te rzadko grzeszą poziomem fabuły bo nie o nią w nich chodzi, a zaprawdę powiadam ci widziałem gorsze... np. Skyline, Terminator: Ocalenie) a także jako część trylogii (tu daje radę w porównaniu choćby do fatalnego RotF'a). Film oczywiście pozostawia wiele do życzenia, to tyle.

Edit:
No dobra, przeczytałem recenzję i... autor jej wykazał się tępotą, ignorancją i brakiem elastycznego myślenia (jestem w stanie bez problemu uargumentować prawie wszystkie jego zarzuty czyniąc je bezpodstawnymi), a co zabawne zarzuca filmowi że obraża jego inteligencję (bez komentarza). A i jeszcze jedno! Są tam spojlery... na szczęście autor przed nimi przestrzega. Jak ktoś chce podyskutować to zapraszam, ale osobiście odradzam czytanie tej recenzji.
« Ostatnia zmiana: 08 Lipca 2011, 09:07:59 wysłana przez Rezro »

Jerzy

  • Major - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1568
  • Nie możesz być lisem, lwem też nie, bądź jeżem
Odp: Filmy w klimatach - rok 2011
« Odpowiedź #24 dnia: 08 Lipca 2011, 13:49:42 »
Zwróciłeś uwagę na autora? :hyh
Historia uczy nas tylko tego, że jeszcze nigdy, nikt się z niej niczego nie nauczył.
Coś się kończy, coś się zaczyna- apokalipsa jest wokół.

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Filmy w klimatach - rok 2011
« Odpowiedź #25 dnia: 08 Lipca 2011, 14:40:14 »
Nie... ale coś tak przeczuwałem ;)

(Uwaga! Spojlery)
Nie zmienia to jednak faktu że wiele z tych oskarżeń wobec fabuły jest pisanych zbyt pochopnie i bez znajomości tego uniwersum. Np. znajomość Autobotów nie pomaga Samowi po prostu dlatego że nie może o tym mówić, a poza tym warto wskazać na fragment w którym jeden z potencjalnych pracodawców zadaje mu pytanie "dlaczego poszukiwało go FBI?"... to chyba mówi samo za siebie? A rząd nie mógł pomóc? Taa... jasne :/ Rząd darzył dużym respektem Sama tak że nie chcieli go nawet wpuścić do bazy i musiał się prawie że tam włamać, a pani kongresmen ostatecznie z pogardą stwierdziła tylko że był tylko posłańcem, a nie żołnierzem (czyt: spadaj dzieciaku)... mówiąc prosto: Rząd się wypiął na niego i tyle Sam z tej znajomości miał. A co do np. małych robotów... tak się składa że roboty te mają wolną wolę i mogą same decydować czy chcą walczyć czy nie, co nie? A tak się skalda że po tym jak się uwolniły z niewoli u Deceptikonow (zwracam uwagę na mentalność tej frakcji opartą na kulcie siły) raczej im do bitki nie śpieszno... poza tym Autoboty do zwiadu mogą wykorzystać ludzi więc są im po prostu nie potrzebne (a Con'om łatwiej chyba wykryć swoich niż ludzi, co nie?). Itd. Itp.
(Spojler off)

Zarzut że fabuła jest słaba jest poprawny, ale z krytykowaniem szczegółów to bym się jednak wstrzymał...

Holden

  • Major
  • *
  • Wiadomości: 1572
Odp: Filmy w klimatach - rok 2011
« Odpowiedź #26 dnia: 08 Lipca 2011, 15:04:53 »
he he, nie mam problemu z twoją opinią Rezro - pisałem tą recenzje w pełni świadomości, że może być kontrowersyjna. Od razu również zaznaczam - podałem link, nie po to by się lansować, ale po to by pokazać co sądzę o filmie (jakby oczywiście komuś przyszedł do głowy taki zarzut).

Pora na Spojlery!

Poszukuje go FBI a Obama wręcza mu medal, to jest naprawdę logiczne. xD  Idąc dalej, cały ten wątek pracy Sama jest po prostu zbędny, trwa jakieś 40 minut i oprócz tego, że ma niby być śmieszny nic nie wznosi. No może oprócz tego, że potem (zaskoczenie) okazuje się, że zatrudnił się u Decepticonów. Dalszy absurd - dostaje zegarek, który jest małym robotem i żaden skaner tego nie wykrywa! W tym filmie jest tak wiele absurdów, że aż dostaje zawrotów głowy.

Spojler off

Generalnie - wysiedziałem na tym filmie 144 minut i mam prawo do swoich frustracji, chociaż muszę powiedzieć - po raz pierwszy zdecydowałem się na recenzje w takim stylu, więc mogła nie wyjść optymalnie.

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Filmy w klimatach - rok 2011
« Odpowiedź #27 dnia: 08 Lipca 2011, 15:45:26 »
(Uwaga Spojlery)
Poszukuje go FBI a Obama wręcza mu medal, to jest naprawdę logiczne. xD

Jest, ponieważ było to rozłożone w czasie... wpierw afera (RotF), potem medal i wizyta u Obamy, a potem rząd go olewa (ma medal i zdjęcie z Obamą to niech się wypcha).

Idąc dalej, cały ten wątek pracy Sama jest po prostu zbędny, trwa jakieś 40 minut i oprócz tego, że ma niby być śmieszny nic nie wznosi. No może oprócz tego, że potem (zaskoczenie) okazuje się, że zatrudnił się u Decepticonów.

Zgadzam się z tym że to było zbędne i widać że po porostu nie mieli pomysłu na tą postać (zresztą w ogóle zbyt ciągną wątek Sama), ale i tak wole to od samej nieustającej naparzanki jak w RotF'lu i jeśli już to lepiej by było gdyby przycięli za długą końcówkę niż to (np. tą scenę w wieżowcu bym chętnie wywalił).

Dalszy absurd - dostaje zegarek, który jest małym robotem i żaden skaner tego nie wykrywa! W tym filmie jest tak wiele absurdów, że aż dostaje zawrotów głowy.

Tu muszę przyznać ci rację, widać że autorzy mieli jakiś pomysł ale jakoś im się rozmył po drodze (a tak w ogóle co stało się z tym zegarkiem?).

(Spojler off)

Generalnie - wysiedziałem na tym filmie 144 minut i mam prawo do swoich frustracji, chociaż muszę powiedzieć - po raz pierwszy zdecydowałem się na recenzje w takim stylu, więc mogła nie wyjść optymalnie.

Rozumiem cię bo też wolał bym gdyby lepiej wykorzystano potencjał tej marki i jeśli ktoś się wiele spodziewał to się rozczarował, tyle że biorąc pod uwagę nie najlepszą jakość fabuły całej tej filmowej serii (i ogólnie obecnego kina akcji) i tak był to całkiem znośny film akcji (podkreślam po raz kolejny że w tej kategorii), to tyle...
« Ostatnia zmiana: 08 Lipca 2011, 15:51:48 wysłana przez Rezro »

Aq

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 956
Odp: Filmy w klimatach - rok 2011
« Odpowiedź #28 dnia: 08 Lipca 2011, 17:53:11 »
Jerzy czujny jak zawsze :piwo2:
The world is changed. I feel it in the water. I feel it in the earth. I smell it in the air. Much that once was is lost, for none now live who remember it
Darkness crept back into the forest of the world. Rumor grew of a shadow in the east, whispers of a nameless fear, and the Ring of Power perceived. Its time had now come.

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Filmy w klimatach - rok 2011
« Odpowiedź #29 dnia: 13 Lipca 2011, 13:16:24 »
Strefa X - ufo-apo ;) Premiera w przyszłym tygodniu.
Raczej kino survivalowe, z przewagą monsteroapo podlane tylko sosem ufoapo, z uwagi na ograniczony budżet filmu. Recka już wkrótce  :)
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Veron

  • Gen. broni - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1550
  • Gdy słucham, co mówisz, słyszę kim jesteś
    • Trzynasty Schron
Odp: Filmy w klimatach - rok 2011
« Odpowiedź #30 dnia: 13 Lipca 2011, 15:14:33 »
To ja sobie odpuszczę (reckę naturalnie, nie film :P)
Projekt '13'

Polskie uniwersum postapokaliptyczne!

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Filmy w klimatach - rok 2011
« Odpowiedź #31 dnia: 13 Lipca 2011, 15:23:50 »
Ej no! Napi...j (z recką) - ja mawia Kapitan Bomba  :tkk
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Veron

  • Gen. broni - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1550
  • Gdy słucham, co mówisz, słyszę kim jesteś
    • Trzynasty Schron
Odp: Filmy w klimatach - rok 2011
« Odpowiedź #32 dnia: 13 Lipca 2011, 20:04:36 »
Jeszcze muszę Warbooka ogarnąć przed urlopem. No może nie muszę, ale poczucie przyzwoitości mną targa ;)
Projekt '13'

Polskie uniwersum postapokaliptyczne!

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Filmy w klimatach - rok 2011
« Odpowiedź #33 dnia: 29 Lipca 2011, 17:57:29 »
Mania na punkcie ekranizacji gier zdechła już jakiś czas temu, ale jako jej pozostałość czeka nas jeszcze pewna egzotyczna premiera (co prawda w 2012 ale co tam)... ekranizacja gry... uwaga... Statki (Battleship)! Nie, nie żadnej konkretnej gry, ale właśnie tej prostej gry znanej wszystkim dzieciom. Ale nie martwcie się egzotyzmem tej sytacji gdyż sam film to kolejny wariant o ataku kosmitów na ziemie. To co jest jednak tu warte wspomnienia to:
- Jest to film maranistyczny (o statkach)... co samo w sobie jest ciekawe.
- Scena z UFO zajmuje jedynie połowę trailera (druga jest o błyskotliwej karierze pewnego oficera i jego romansie z córką admirała) co rodzi nadzieję na normalny film, a nie kolejny megashit.
- I na koniec: Opisy sugerują że konfilkt będzie ukazany z obu stron co brzmi zajefajnie (ale jest i potencjalnie ryzykowne).
Tak więc zapowiada się interesująco...

I na dodatek:
Dziś ma miejsce premiera światowa zapowiadanego już jakiś czas temu filmu "Kowboje i obcy" o kontakcie XIX wiecznych cowboy'ów i indian z pewnego odludnego miasta z przybyszami z kosmosu.

Inculubum

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 233
Odp: Filmy w klimatach - rok 2011
« Odpowiedź #34 dnia: 04 Sierpnia 2011, 13:16:27 »
Film pt. Bellflower opowiada historię dwóch przyjaciół, którzy budują miotacze ognia oraz inne bronie masowego zniszczenia, oczekując na apokalipsę, która oczyści drogą dla ich zmyślonego Mother Medusa. Zwiastun

Za filmem nie stoi żadna duża wytwórnia, więc możemy dostać albo dobre kino lub kino słabe. Nie należy się sugerować ocenami, ponieważ film nie miał swojej premiery! Prawdopodobnie nie będzie dystrybucji na terenie Europy lub chociaż Polski, ale wydanie DVD ma spore szanse.

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Filmy w klimatach - rok 2011
« Odpowiedź #35 dnia: 29 Września 2011, 15:02:50 »
To tak: Od dłuższego czasu ostrzyłem sobie zęby na film "Kowboje i Obcy", ale po ostatniej fali creep'owatych mega(s)hit'ów o UFO takich jak Skyline mój zapał osłabł i nawet mi się już nie chciało na niego pójść... jednak dziś miałem okazję obejrzeć to obejrzałem i... jestem zadowolony. Kosmici przedstawieni w filmie są co prawda w większości sztampowi, jednak na szczęście pojawiają się na ekranie rzadko więc nie da się ich przełknąć. Sam film przez większość czasu jest całkiem przyzwoitym Westernem z naprawdę niezłym przebiegiem akcji i przyzwoitymi bohaterami. Osobiście jeśli ktoś nie miał okazji go obejrzeć to zdecydowanie polecam.

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Filmy w klimatach - rok 2011
« Odpowiedź #36 dnia: 01 Stycznia 2012, 22:32:40 »
Warto by i w tym temacie było kilka odnośników:

Siedem razy koniec świata - nowina Jerzego.
Czas apokalipsy - źródło tej nowiny.

I w sumie pytanie, które się tam pojawia, a raczej może stwierdzenie, które można przekuć na pytanie:

W tym niezwykłym filmowym roku pomiędzy "Melancholią" a "Drzewem życia" rozegrał się dramat współczesnej kultury, która chce mówić o rzeczach ostatecznych, ale nie umie.

A pytanie: co o tym sądzicie?

Sam za dużo filmów nie oglądam, więc nie czuję się kompetentny do odpowiadania, ale zainteresowało mnie to stwierdzenie chyba na tyle, że poprawię swoje obycie na polu kinematografii.
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Aq

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 956
Odp: Filmy w klimatach - rok 2011
« Odpowiedź #37 dnia: 01 Stycznia 2012, 23:40:31 »
Dzieciaki??

W krawacie tak dobrze wyglądam, że wstyd mi się przyznać i jaka ekstrawagancja, bo jak bym pisał posty i był bym moderatorem to już by była lekka przesada. Uważam, że na stronie głównej zamiast opinii użytkowników o filmie powinien się znaleźć w pierwszej kolejności opis filmu. Każdy może mieć różne pojecie o filmie, książce czy tam innym dziele. Nie bądźmy stronniczym forum, opinie, recenzje nawet te najlepsze piszmy pod spodem. Nie wiem, tak sobie pomyślałem, czy mógłbym zostać moderatorem forum, ale tą incepcję zaszczepiam ci na wstępie swojego postu, i chyba nie mógłbym, zważywszy na ekstrawagancje, bo za dobrze wyglądam w krawacie.
The world is changed. I feel it in the water. I feel it in the earth. I smell it in the air. Much that once was is lost, for none now live who remember it
Darkness crept back into the forest of the world. Rumor grew of a shadow in the east, whispers of a nameless fear, and the Ring of Power perceived. Its time had now come.

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Filmy w klimatach - rok 2011
« Odpowiedź #38 dnia: 02 Stycznia 2012, 14:10:14 »
Chyba byś mógł, ale nie do końca zrozumiałem co byś miał moderować. Tzn. o jaką stronę główną chodzi?

Napisz do mnie PM.
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Aq

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 956
Odp: Filmy w klimatach - rok 2011
« Odpowiedź #39 dnia: 02 Stycznia 2012, 23:01:53 »
Oho jednak po pijaku nie powinienem podchodzić do komputera.
The world is changed. I feel it in the water. I feel it in the earth. I smell it in the air. Much that once was is lost, for none now live who remember it
Darkness crept back into the forest of the world. Rumor grew of a shadow in the east, whispers of a nameless fear, and the Ring of Power perceived. Its time had now come.