Autor Wątek: Pierwszy błysk - konkurs Trzynastego Schronu  (Przeczytany 16620 razy)

kostuch102

  • Plutonowy
  • *
  • Wiadomości: 83
  • ------[]--
Odp: Pierwszy błysk - konkurs Trzynastego Schronu
« Odpowiedź #20 dnia: 26 Stycznia 2010, 16:48:33 »
Squonk i inni redaktorzy 13S, czy mam nadal szanse w kolejnych (bieżących) konkursach, czy może "automat losujący" automatycznie wyeliminował zwycięzcę z ubiegania się o kolejne nagrody? Nie żebym był zachłanny, ja tylko chcę doprecyzować i doinformować się ^^

Teraz moja kolej. Pamiętaj, wygrywamy na zmianę ;P
Piszę poprawnie po polsku.

Alfred Nobel jest uważany za wynalazcę dynamitu tylko dlatego, że poprzednich wynalazców nie udało się zidentyfikować.

szmergiell

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 466
  • [nothing important]
    • symulacja projektu
Odp: Pierwszy błysk - konkurs Trzynastego Schronu
« Odpowiedź #21 dnia: 26 Stycznia 2010, 20:08:32 »
Inżynierze schronowy Squonk. W związku z małym doświadczeniem schronowym oraz stawianiem drobnych kroczków w środowisku postapokaliptycznym zwracam się z prośbą o wybaczenie niedopatrzenia, jakim było myślenie. Pragnę poinformować, że dołożę wszelkich starań, aby trzymać ogólnie panujący poziom inteligencji i zniżę się do niego, przez co przestanę uważać 13S za uniwersytet ;)
Szeregowy kostuch102, jak się zwracasz do starszego stopniem? Baczność. Padnij. Pompuj. Jak doliczysz do 1000 to możesz powstać... i dalej pompować, ale do 2000! a przy okazji -- ja się na żadne wymiany nie umawiałem :p
“The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.”
- Tom Clancy

bio_hazard

  • Gość
Odp: Pierwszy błysk - konkurs Trzynastego Schronu
« Odpowiedź #22 dnia: 26 Stycznia 2010, 20:16:18 »
W kwestii technicznej - jak w koncu brzmi prawidlowa odpowiedz na pytanie nr 2 ???

Holden

  • Major
  • *
  • Wiadomości: 1572
Odp: Pierwszy błysk - konkurs Trzynastego Schronu
« Odpowiedź #23 dnia: 26 Stycznia 2010, 20:30:53 »
hah zapomniałem że już mogę filozofować hmm to może zaczną od pojęcia Apollińskość i dionizyjskość w okresie 2003-2005 na Trzynastym schronie, tak to będzie ciekawe  :P

szmergiell

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 466
  • [nothing important]
    • symulacja projektu
Odp: Pierwszy błysk - konkurs Trzynastego Schronu
« Odpowiedź #24 dnia: 26 Stycznia 2010, 20:39:07 »
bio_hazard, Squonk w poście podał odpowiedzi:
Cytuj
Pytanie nr 2 traktowało o niemieckiej broni rakietowej, która użyta w większej ilości mogła by poważnie namieszać na wyspach brytyjskich. "Słynne" pociski V-1 czy V-2 wzięły swoją nazwę od słowa vergeltungswaffe. Czyli od broni odwetowej.
“The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.”
- Tom Clancy

bio_hazard

  • Gość
Odp: Pierwszy błysk - konkurs Trzynastego Schronu
« Odpowiedź #25 dnia: 26 Stycznia 2010, 22:23:40 »
To widze - ale czy chodzilo tylko o slowo "vergeltungswaffe"? Czy konkretnie o V-2 ???

szmergiell

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 466
  • [nothing important]
    • symulacja projektu
Odp: Pierwszy błysk - konkurs Trzynastego Schronu
« Odpowiedź #26 dnia: 26 Stycznia 2010, 22:29:29 »
Cytuj
Podaj pełną nazwę niemieckiej broni rakietowej używanej podczas II Wojny Światowej do bombardowań Wielkiej Brytanii.
Dla mnie określenie "pełna nazwa" oznacza właśnie vergeltungswaffe. Swoją drogą, to ja wysłałem odpowiedź w postaci wyczerpującej wszelkie wątpliwości:
Cytuj
Vergeltungswaffe-1, broń odwetowa nr 1, V1
“The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.”
- Tom Clancy

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Pierwszy błysk - konkurs Trzynastego Schronu
« Odpowiedź #27 dnia: 26 Stycznia 2010, 22:52:01 »
Cytat: szmergiell
W związku z małym doświadczeniem schronowym oraz stawianiem drobnych kroczków w środowisku postapokaliptycznym zwracam się z prośbą o wybaczenie niedopatrzenia, jakim było myślenie. Pragnę poinformować, że dołożę wszelkich starań, aby trzymać ogólnie panujący poziom inteligencji i zniżę się do niego, przez co przestanę uważać 13S za uniwersytet ;)
Myślenie to nie filozofowanie - jest jednak różnica  :-*

Cytuj
Podaj pełną nazwę niemieckiej broni rakietowej używanej podczas II Wojny Światowej do bombardowań Wielkiej Brytanii.
Pełną czyli, że V pińcset halfnaście (która to nazwa jest w codziennym użyciu) i verlesrerle coś tam. Jak było jeszcze po polskiemu, to odpowiedź dostawała +1 do jej siły, choć 0 do większej możliwości trafienia.

Znaczy, że ten czy inny kolo przyłożył się do napisania odpowiedzi, i nie był to żaden konkursowy bot, jak w przypadku takiego cwaniaczka w konkursie drogowym, który już więcej sobie w niczym nie pouczestniczy  :P
« Ostatnia zmiana: 27 Stycznia 2010, 00:12:06 wysłana przez Squonk »
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Dr Rectum

  • St. chorąży - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 837
  • Hadouken!
Odp: Pierwszy błysk - konkurs Trzynastego Schronu
« Odpowiedź #28 dnia: 26 Stycznia 2010, 23:04:35 »
O mój boże, odkryli mnie.

Cytuj
kszzz... 3.15.508 proszę o helikopter i wsparcie, akcja "bot" przerwana. Powtarzam! AKCJA "BOT" PRZERWANA! Bez odbioru... kszzz

"The truth lies beyond Rectum"
"I do because i care"
"Ja wam dam cenzurować!!"

Executioner

  • Kapral
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Pierwszy błysk - konkurs Trzynastego Schronu
« Odpowiedź #29 dnia: 26 Stycznia 2010, 23:13:55 »
No no po raz pierwszy udało mi się coś wygrać! :D
Cóż jako laureat mogę powiedzieć że również cieszę się z wygranej książki która poszerzy mą wiedzę historyczną wiązaną z II WŚ a szczególnie związane z zakresu arsenału bomy atomowej.Pytania były na odpowiednim poziomie więc akurat aż takich problemów nie stwarzało odpowiedzenie na nie.
A co odpowiedzi nr 2: tak to faktcznie V1 a nie V2 mimo różnic konstrukcyjnych, tą pierwszą nazwano bronią odwetową gdzie zdecydowanie najwięcej wystrzelono na Londyn niż późniejsze V2 które było ukończone przed zakończeniem II WŚ gdzieś na parę miesięcy przed,potwierdzono kilka wystrzelonych rakiet V2 na stolicę Wlk. Brytanii.
« Ostatnia zmiana: 26 Stycznia 2010, 23:17:00 wysłana przez Executioner »

bio_hazard

  • Gość
Odp: Pierwszy błysk - konkurs Trzynastego Schronu
« Odpowiedź #30 dnia: 27 Stycznia 2010, 08:23:16 »
Z tym, ze mozna by deliberowac czy V-1 bylo bronia rakietowa - to byla raczej latajaca bomba napedzana silnikiem pulsacyjnym, a dopiero V-2 miala typowy silnik rakietowy....

Czyli wiec odpowiedz V-2 byla bledna????

Sajdon

  • Marszałek 13S
  • *
  • Wiadomości: 306
    • Trzynasty Schron
Odp: Pierwszy błysk - konkurs Trzynastego Schronu
« Odpowiedź #31 dnia: 27 Stycznia 2010, 08:46:00 »
Squonk i inni redaktorzy 13S, czy mam nadal szanse w kolejnych (bieżących) konkursach, czy może "automat losujący" automatycznie wyeliminował zwycięzcę z ubiegania się o kolejne nagrody? Nie żebym był zachłanny, ja tylko chcę doprecyzować i doinformować się ^^

Maszyna losująca nie sprawdza udziału w innych konkursach. Choć moja świnka morska przed śmiercią (opis procedury losowania jest w tym poście) wygryza losy, które wyglądają na identyczne i wysłane przez tą samą osobę lub nie mają konta na forum.

szmergiell

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 466
  • [nothing important]
    • symulacja projektu
Odp: Pierwszy błysk - konkurs Trzynastego Schronu
« Odpowiedź #32 dnia: 27 Stycznia 2010, 08:50:17 »
Sajdon szkoda świnek morskich... to nie lepiej użyć jakiś innych zwierząt... np. ludzi? Procedura identyczna, ale za to: po pierwsze nie tracisz pieniędzy na zakup nowych świnek, a po drugie świat robi się lepszy, bo zmniejsza się populacja.
Niestety jest pewne prawdopodobieństwo, że mogą się zjawić u ciebie pewni panowie w mundurach niebieskich, dodatkowo z panami w białych mundurach i specjalnym ubrankiem. No ale czego się nie robi dla lepszego jutra :)
“The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.”
- Tom Clancy

Sajdon

  • Marszałek 13S
  • *
  • Wiadomości: 306
    • Trzynasty Schron
Odp: Pierwszy błysk - konkurs Trzynastego Schronu
« Odpowiedź #33 dnia: 27 Stycznia 2010, 10:35:59 »
Świnki się nie marnują, robię z nich obiad wg przepisu "kanibala", który wrzucony  jest ona Outposcie:
Przepis na pieczone świnki morskie

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Pierwszy błysk - konkurs Trzynastego Schronu
« Odpowiedź #34 dnia: 27 Stycznia 2010, 10:49:33 »
Czyli wiec odpowiedz V-2 byla bledna????
W tym przypadku wyszedłem z oceny publicznej świadomości wiedzy na ten temat. Dlatego bez wnikania w szczególne szczegóły jeśli ktoś by podał samą V-1, jak i samą V-2, jak i też  obie na raz to odpowiedź byłaby uznana za poprawną. Chodziło przecież o verlescoś tam, a nie o szczegóły budowy pocisków  8) Zwłaszcza, że pytanie nr 3, na którym najwięcej osób się wyłożyło, było decydujące co do poprawności całej odpowiedzi.

BTW.
Świnki są już i u nas >>> http://trzynasty-schron.net/ie_survival_pieczona_swinka.html
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

bio_hazard

  • Gość
Odp: Pierwszy błysk - konkurs Trzynastego Schronu
« Odpowiedź #35 dnia: 27 Stycznia 2010, 12:02:45 »
No tak - co do pyt. 3 pewnie wiekszosc pisala, ze to byla operacja "PAPERCLIP" - z tym, ze ona rozpoczela sie juz po wojnie...




BTW
PRZEPIS: Pieczona świnka morksa z nadzieniem
Co to jest świnka morksa? :P

Jim Cojones

  • Podporucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 541
Odp: Pierwszy błysk - konkurs Trzynastego Schronu
« Odpowiedź #36 dnia: 27 Stycznia 2010, 12:47:03 »
Zmutowany gatunek gryzoni występujący wyłącznie na postapokaliptycznych wybrzeżach Bałtyku. 8)
Firepower mate! Separates the men from the boys.

Sajdon

  • Marszałek 13S
  • *
  • Wiadomości: 306
    • Trzynasty Schron
Odp: Pierwszy błysk - konkurs Trzynastego Schronu
« Odpowiedź #37 dnia: 27 Stycznia 2010, 12:58:32 »
PRZEPIS: Pieczona świnka morksa z nadzieniem
Co to jest świnka morksa? :P

Taa.. widziałem tą literówkę. A to wszystko dlatego, że wysłałem ten przepis do Outpostu mailem bez korekty błędów, w Outpoście poszedł jak był wysłany, a Squonk też skopiował bez korekty :P.

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Pierwszy błysk - konkurs Trzynastego Schronu
« Odpowiedź #38 dnia: 27 Stycznia 2010, 13:35:40 »
Czyli jest to wina Outpostu!!! :D
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

nasa3000

  • Porucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 891
  • Bring on the Apocalypse
    • Dark Side Of Design
Odp: Pierwszy błysk - konkurs Trzynastego Schronu
« Odpowiedź #39 dnia: 27 Stycznia 2010, 14:00:54 »
Nie filozofujcie szmergiell bo tu nie uniwersytet, tylko Trzynasty Schron. Filozofowanie dozwolone (niestety  ;)) od majora wzwyż  :-[

A w Schronowej Kantynie,
z przyjaznymi kolegami,
gdy się tydzień tyra,
w końcu trzeba się zabawić,
I kapitan, podporucznik i chorąży Ci to powie,
Od majora w górę są filozofowie ...
:D :D :D
« Ostatnia zmiana: 27 Stycznia 2010, 14:02:33 wysłana przez nasa3000 »
Dzień dobry, wszyscy umrzemy!
    "...Zawsze się zastanawiałem jak to by było wyreżyserować i zagrać główną rolę w filmie o zombie. Poszedłem więc do lokalnego domu starców, ukradłem wszystkie wózki inwalidzkie i kule. Podłożyłem ogień i czekałem na zewnątrz z łopatą i bejsbolem..."