<<Wróć do Solucji F2
Vault City

Ogólne informacje

Vault City to miasto założone przez mieszkańców krypty nr 8. Wyszli oni na powierzchnię budując potężny ośrodek, o niezwykle zaawansowanej technice i medycynie. Rządzi tu Council (ratusz), w którym największą rolę odgrywa First Citizen Lynette. Są głosy, aby zaprowadzić tu demokrację, a największym działaczem jest Moore (zielony, na ulicy). Vault City dysponuje niewiarygodną technologią medyczną i możesz z niej sporo skorzystać będąc Citizenem (ale o tym później...). Oprócz tego panuje tu niewolnictwo, chociaż niewolnicy nazywani są tu servantami (służącymi). Nieźle zaopatrzone w medykamenty Ammenities Office (są trzy w Inner City) zaspokoją Twoje potrzeby. Co dwa miesiące wyrusza stąd karawana do Redding, New Reno lub Broken Hills.

Questy:

Get a plow for Mr. Smith

Jeden z mieszkańców pierwszej części miasta poprosi Cię o kupno pługu. Stoi on przy sklepie i kosztuje $1000. Wbrew pozorom ten interes Ci się opłaci, bo Smith da Ci za zdobycie pługu Desert Eagle'a (droższego niż $1000).

Rescue Amanda's husband, Joshua

Jedna z obywatelek zewnętrznej części miasta poprosi Cię o odzyskanie jej męża, który to został zabrany do Serwant Allocation Center. Vault City to miasto w którym istnieją niewolnicy, zwani tutaj 'servantami' i nikomu (oprócz servantów i Moore'a...) to nie szkodzi. W w/w budynku musisz po prostu wykupić gościa. Przydaje się tu chociaż minimalny speech skill, ponieważ bez niego nie wykupisz Joshui, a jeżeli wykupisz, to zapłacisz za wysoką cenę :). Quest nie przynosi zysków materialnych, ale poprawia karmę i dodaje experience points.

Deliver a sample of Jet to Dr. Troy

We wnętrzu krypty pracuje doktor Troy, który poprosi Cię o przyniesienie mu próbki Jeta. Nie jest to problem, ale najpierw trzeba zostać Citizenem (lub mieć fałszywe papiery... :)). Dostaniesz kasę i punkty doświadczenia, a po jakimś czasie jeszcze questa z odtrutką... Możesz oczywiście podkablować doktora w ratuszu, że coś kombinuje z narkotykami, ale to się wyjątkowo nie opłaca.

Deliver Jet Antidote to Doc Johnson in Redding

Doktor Troy da Ci dwie butelki Jet Antidote z prośbą o przekazanie ich doktorowi Johnsonowi w Redding. Zyskasz pieniądze i sporo karmy (i w Redding, i w Vault City), więc ten quest naprawdę się opłaca. Jest tu pewien bug, ponieważ Doktor Troy wynalazł tą odtrutkę po tym, jak mu dałeś Jet, a ja tą odtrutkę w jednej z gier spotkałem przed tą misją u handlarza w San Francisco :).

Deliver beer and booze (10 each) to Lydia

W Vault City istnieje zakaz sprowadzania alkoholu i narkotyków, więc tego questa będziesz mógł wypełnić będąc citizenem (lub, jak wcześniej, posiadając fałszywe papiery...) Po dłuższej rozmowie z Lydią w Tap House w wewnętrznej części miasta podejmujesz się po prostu sprowadzenia tego alkoholu. Myślę że zdobycie piwa nie jest w tej grze problemem - to nie polskie sklepy :)

Scout the eight sectors around Gecko and return to Stark

Stark, szef Corrections Office zechce, abyś wlazł na każdy z kwadratowych sektorów otaczających Gecko i powrócił do niego. Misja nie jest specjalnie trudna :). W nagrodę dostaniesz kasę i kolejnego questa.

Enter NCR and return to Stark

Spryciarze chcą zdobyć trochę informacji o NCR i zaczynają od wybadania drogi :). Nie chcą wysyłać swoich leszczy więc ta fucha jest Twoja - znowu żaden problem. Nagroda w tej misji jest niezła, bo oprócz standardowej kasy, pukntów doświadczenia i karmy dostajesz fajny wynalazek - Motion Sensor, który wykrywa ruszające się obiekty na planszy. Wbrew pozorom przydatna zabawka, na przykład kiedy nie chce Cis się biegać i sprawdzać czy dana plansza jest już czysta :).

Deliver Moore's briefcase to Mr. Bishop in New Reno

To chyba nic trudnego - w New Reno trzeba wejść do kasyna Bishopów i dostarczyć walizkę :)

Deliver pliers (tools) and wrench to Valerie

Valerie to... córka Vica, która przedstawi Ci problem z zaopatrzeniem i zaakceptuje Twoją propozycję dostarczenia narzędzi. Pliersy można znaleźć jeszcze w Klamath w podziemiach ze szczurami (leżą na ziemi na jednym z poziomów) lub w Den w jednej z szafek w budce Smithy'ego. Natomiast wrencha można znaleźć w New Reno w Chop Shop (u złodziei samochodu) lub (jeżeli jeszcze Cię tam nie było) w Vault City. W dzielnicy Courtyard jest dziecko, które zgubiło lalkę. Lalkę znajdziesz za skrzynkami obok najbliższego budynku (uwaga - trudno znaleźć! ściana zasłania widok :)). Idziesz do dziecka, dajesz mu lalkę, a ono w nagrodę powie Ci, gdzie zakopało wrench ojca. Idziesz tam z łopatą - i sprawa załatwiona. Valerie w nagrodę da ci Super Toolkit, którą w Gecko wymienisz na Fuel Cell Controler.

Uwagi i dodatkowe możliwości:

<<Wróć do Solucji F2