<<Wróć do Solucji F2
Vault 13

Informacje ogólne

Istnieją trzy sposoby odnalezienia prawdziwej lokacji Vault 13:
1. Użycie komputera na trzecim poziomie Vault 15.
2. Porozmawianie z pijakiem w stodole w NCR, a następnie odkupienie mapy za 10 000$ od barmana.
3. W NCR zdobycie misji, polegającej na ochronie stada brahminów. Gdy będziesz na miejscu, pojawią się dwa Dethclaw'y. Jeżeli pójdziesz za nimi, dojdziesz do Vault 13.

Vault 13 jest okupowany przez grupkę Deathclaw'ow, na których czele stoi Grunthar. Najbardziej zaskakującym faktem jest to, że wszystkie potrafią......mówić! Mimo swojego wyglądu, Deathclaw'y są bardzo inteligentne, miłe i przyjaźnie nastawione. Za samo odnalezienie tej lokacji dostaniesz 2000 exp. Otwórz wrota z pomocą panelu stojącego obok i wejdź do środka.

Questy

Fix the Vault 13 computer.

Porozmawiaj z Gruntharem - znajduje on się tuż przy wejściu do krypty. Powiedz, że pomożesz naprawić komputer, a zostaniesz wpuszczony. Aby dotrzymać obietnicy musisz mieć Voice Recognition Module. Urządzenie to możesz znaleźć na drugim poziomie wewnątrz Vault 8 lub kupić w sklepie New Reno Arms w New Reno. Komputer znajduje się na trzecim poziomie. Aby go naprawić, musisz użyć tego przedmiotu na pulpicie. Teraz możesz wrócić do Grunthara i powiedzieć mu, że wykonałeś zadanie. W nagrodę dostaniesz 5000 exp. za naprawienie komputera, G.E.C.K. oraz 4000 exp. za jego odnalezienie.

Ciekawostki

  • Na trzecim poziomie znajduje się Goris - kolejna postać, którą możesz przyłączyć do swojej drużyny. Jest on bardzo silny, ale niestety nie może nosić pancerza, ani używać broni. Jednak gdy podskoczy o kilka leweli, potrafi łącznie podczas jednej tury zadać ponad 160 HP obrażeń! Jeszcze jedną wadą jest to, że po jakimś czasie sam odłączy się od Twojej drużyny. Gdy wrócisz spowrotem do Vault 13 (i zobaczysz jak żołnierze Enclave rozwalają wszystkie Deathclaw'sy), będziesz mógł go znowu przyłączyć.
  • Na drugim poziomie znajduje się Matt. Jest on więziony za próbę podłożenia bomby w wylęgarni. Będzie próbował przekonać Cię, abyś pomógł mu uciec, jednak nie przyniesie Ci to niczego, poza utratą kilku punktów Karmy i zostaniem znienawidzonym w Vault 13.
  • Na pierwszym poziomie jest Dr. Joseph, który może Cię uleczyć za darmo.

    Znaleziska

  • Na trzecim poziomie możesz znaleźć G.E.C.K. Jednak bardziej opłaca Ci się najpierw naprawić komputer i dostać G.E.C.K. od Grunthara.
  • Na trzecim poziomie znajduje się NavCom - bez tego nie uruchomisz tankowca w San Francisco.