<<Wróć do Solucji F2
Klamath

Klamath - Downtown

Informacje ogólne

Klamath jest pierwszym miastem, które powinieneś odwiedzić po opuszczeniu Arroyo. Zostałeś tutaj przysłany z misją odnalezienia "Vic - the trader" (Vic - kupiec/sprzedawca), więc pytaj o niego wszystkich. Klamath jest małym miastem Traperów - ludzi zajmujących się głównie handlem i polowaniem na Geckosy. Jest to dość przyjazna mieścina, w której można podskoczyć nawet na 5 level.

Questy

Guard the brahmin.

Przed budynkiem, obok którego się pojawiłeś chodzi Torr - wygląda tak samo jak ludzie z Arroyo. Poprosi Cię on o uratowanie jego stada krów. Tak naprawdę jedyne co trzeba zrobić, to zabić kilka małych Radskorpionów. Gdy je zabijesz, możesz zabrać ich ogony, aby sprzedać za troche dolców w jednym z barów. Za tą misję otrzymasz 250 exp. i jeszcze 420 exp za wszystkie skorpiony. W chacie na dole znajdziesz kilka rzeczy i Radscorpion Limbs - nie mam pojęcia do czego mogłyby się to przydać.

Rustle the brahmin. - tylko jeśli nie wykonałeś "Guard the brahmin"

W mieście są dwaj bracia bliźniacy - Chuck i Buck Duntan. Jeżeli nie pomogłeś wcześniej Torr'owi, to zlecą Ci usunąć Torra z pastwiska. Możesz dostać to zadanie podczas wykonywania zadania Guard the brahmin (musisz pogadać z braćmi - są za drzewami, nie wolno Ci jednak zabić wszystkich skorpionów!). Wystarczy, że pogadasz z Torr'em i odwrócisz jego uwagę. Potem pogadaj z braćmi i wracaj do miasta. Dostaniesz 150exp. i 50$.

Find the Torr - tylko jeśli wykonałeś "Rustle the brahmin"

Jeśli pomogłeś braciom Duntan, po powrocie do miasta pogadaj z Ardin Buckner (znajduje się w Buckner House). Poprosi Cię o odnalezieni syna (chodzi o Torr'a :-)). Okazało się, że Torr poleciał aż do kanionu z rozbitym Vertibirdem. Pogadaj z nim i wróć do miasta - jak zwykle wszyscy będą Ci bardzo wdzięczni i dostaniesz trochę exp.

Refuel the still.

Udaj się do Buckner House. W środku znajdziesz Whiskey Bob'a. Jeżeli postawisz mu piwo, zleci Ci on napełnienie maszyny służącej do destylacji alkoholu na południu. Udaj się tam. Od razu zauważysz chodzące gdzieniegdzie Geckos. Na razie nie radzę zadzierać z Golden Geckos - są o wiele silniejsze i bardziej wytrzymałe od tych mniejszych. Wejdź do budynku - znajduje się w dolnym lewym rogu. Podnieś kawałek drewna (Firewood) i kliknij na distilling device trzymając prawy klawisz myszy. Wybierz opcję plecaka i kliknij na drewno. Za to zadanie otrzymasz 100exp. Gdy wrócisz do miasta Bob da Ci 50$ i będziesz mógł wypytać się go o kilka ciekawych rzeczy.

Find the still. - tylko jeśli nie wykonałeś "Refuel the still"

Barman z baru Golden Gecko na wstępie zapyta się Ciebie o lokalizację bimbrowni Whiskey Boba (ale tylko jeżeli przyjąłeś to zadanie przed wykonaniem "Find the still"). Musisz udać się do południowej lokacji i kliknąć "use" na maszynie destylującej albo wyciągnąć potrzebne informacje od Bob'a. W nagrodę otrzymasz 50$, exp. Ja bym Ci nie polecał wykonywania tej misji - zysk taki sam, a obniża się Karma i nie będziesz już mógł gadać z Bobem.

Kill the rat god.

Pogadaj z traperem o imieniu Slim Picket w Trapper Town i zapytaj się go o szczury. Jeśli zgodzisz się rozwiązać ten problem, to da Ci klucz do drzwi w sąsiednim pomieszczeniu (ja i tak użyłem Locpick'a - zawsze te dodatkowe 25 exp.). Upewnij się, że przeszukałeś opuszczony sklep z bronią i weź dwie pary gumowych butów (dzięki nim będziesz mógł spokojnie chodzić po radioaktywnej cieczy w Toxic Caves). Zejdź do podziemi. Pod drodze zabijaj wszystkie szczury - każdy tylko za 25 exp, ale po zebraniu do kupy da to ponad 3000 exp. Na drugim poziomie przy ciele jakiegoś kolesia znajdziesz broń - 10mm Pistol. W pobliżu spotkasz Króla szczurów - takie duże coś z czerwonymi oczkami. Jeśli go zabijesz, dostaniesz exp. i rozwiążesz questa. Na tym poziomie w podziemiach powinieneś znaleźć inną drabinkę (obok stoi szafka) - skorzystaj z niej. Po drodze spotkasz kilka większych i Fuel Injection Systemsilniejszych szczurów, ale jeśli będziesz używał broni, szybko je zabijesz. Jeżeli nie będziesz w stanie otworzyć zamkniętych drzwi - wysadź je bombą, którą znajdziesz na półce obok. Wyjdź na powierzchnię. Znajduje się tam Fuel injection system (system wytrysku paliwa) - przyda się w Den, jeżeli będziesz chciał "podrasować" sobie samochód.

Rescue Smiley the Trapper.

Zagadaj z Adrin Buckner - zleci Ci ona odnalezienie jej męża, który jest traperem - Smiley'go Buckner'a. Znajduje się on w Toxic Caves tuż obok miasta. Opuść miasto i udaj się do tam aby go uratować. Jak wrócisz pogadaj ze Smiley'em (będzie w barze), a on nauczy Cię ściągać skóry z martwych Geckosów. Doda Ci się do Perków jako Gecko Skinning. Pogadaj z żoną Smiley'a. Będzie chciała dać Ci 100$, ale grzecznie podziękuj i wspomnij coś o Sulik'u. Pogadaj z barmanką, a następnie z Sulikiem. Teraz masz go w drużynie! Jeżeli w Klamath zrobiłeś już wszystko, co miałeś do zrobienia - pakuj manatki i udaj się do The Den.

Ciekawostki

 • Pogadaj z John'em Sullkivan'em - jest ubrany w Leather Armor i stoi w lewym dolnym rogu baru Golden Gecko. Jeśli postawisz mu drinka i odpowiedzno zagadasz, polepszy o 10% dwie twoje umiejętności: Unarmed i Melee Weapons. Przy okazji dostaniesz 150exp.
 • W Buckner House znajduje się Sulik, którego możesz przyłączyć do swojej drużyny. Masz mozliwość wykupienia go za 350$ lub wykonać quest "Rescue Smiley the Trapper" i jako nagrodę wziąć Sulika ze sobą. Gdy dasz mu SMG i wystarczająco dużo amunicji, okaże się bardzo przydatny.
 • Jeżeli masz przy sobie jakieś jedzenie, możesz zaprzyjaźnić się z psem Yellow Dog. Będzie on biegał za tobą po całej lokacji i da Ci klucz do zamkniętych drzwi w Trapper Town.

  Znaleziska

 • W kanionie przy jednym z ciał leżących obok rozbitego Vertibirda czasami można znaleźć Yellow Reactor Keycard - jest to karta wstępu do reaktora w Gecko (i tak nie działa ;-)).
 • W Buckner House znajdziesz pieniądze, Stimpaka, 4 Geckos Pelt i jedną Golden Gecko Pelt - łącznia wartość ponad 500$.
 • W domu Vic'a znajdziesz kilka użytecznych rzeczy: trzy oryginalne Water Flask z Valut 13, jednostrzałową strzelbę (Pipe Rifle), Stimpacka i radio Vic'a (lepiej go nie sprzedawaj - będzie Ci potrzebne poźniej).
 • W domu na samym dole po prawej w pierwszej lokacji znajdziesz książkę Small Guns, która dodaje kilka procent do tej umiejętności.
 • W kiblu w lewym górnym rogu znajdziesz Cat's Paw Magazine (przydada się w New Reno).
 • W Trapper Town możesz spróbować okraść dzieciaka biegającego gdzieś po okolicy (pamiętaj, aby zawsze wcześniej zapisać grę!!) - jeden z nich ma książkę, która dodaje trochę do przydatnej umiejętności - Outordoorsman.  <<Wróć do Solucji F2