<<Wróć do Solucji F2
Święty granat...

Na pustkowiach możemy również spotkać uzbrojoną po zęby grupę żołnierzy Brotherhood of Steel. Jak się okazuje poszukują Świętego Granatu - Holly Hand Grenade. Możesz im wskazać kierunek w którym powinni iść, ale tak na prawdę nie ma to większego znaczenia bo i tak nie wiesz gdzie jest ten artefakt. W podzięce rycerze wskażą Ci drogę do GECKa, ale onie też nie mają pojęcia gdzie to jest. :-) Suma sumarum, jest to po prostu jeden z fajniejszych SRE, nawiązujący do filmu Monty Pythona - "W poszukiwaniu Świętego Gralla".

Bardzo długo nie znano również drugiej części tego specjalnego losowego spotkania... a przynajmniej ja nie wiedziałem, że istnieje drugi SRE w którym jeszcze raz natkniemy się na stalowych rycerzy. Jest to najprawdopodobniej jedyna lokacja, w której zabijając pewnego szczura, możemy zdobyć Holy Hand Grenade - broń o niesamowitych właściwościach (patrz ekwipunek).
Niestety natknięcie się na te losowe spotkanie graniczy z cudem i Ci co je widzieli, na ogół przestawili sobie prawdopodobieństwo spotkania większe... ale to już wyższa szkoła jazdy i kompletnie nie pasuje to do działu Solucja. :-)