<< Powrót do Solucji F1
VAULT 15 - KRYPTA 15

Na początku trzeba zabić Radskorpiona, który sobie chodzi niedaleko wejścia (studzienki) do krypty. Gdy go zabijemy warto zabrać jego odwłok by dostać później antidotum w Shady Sands (Cienistych Piaskach).
Gdy zejdziemy na dół znajdziemy się w jaskini pełnej szczurów (Rat). Najlepiej je pozabijać w walce wręcz, ale jeśli się komuś nie chce to można do nich strzelać. Jeden celny strzał na szczura to o jedną kulę mniej, ale jeśli za każdym razem trafiać to powinno starczyć nam naboi gdyż na niższych poziomach jeszcze ich trochę znajdziemy. Gdy pozabijamy wszystkie szare paskudy (nie jest ich dużo) przechodzimy przez zniszczone wrota schronu. Po prawej jest szafeczka, w której znajdziemy trochę flar - warto je zbierać na poczet przyszłej wymiany w jakimś sklepie. Natomiast na przeciwko naszego bohatera mamy Mniejszego Kretoszczura (Molerat), którego najlepiej jak najszybciej zastrzelić bo jest niebezpieczny. Dalej możemy sobie jeszcze obejść ten poziom krypty i pozabijać szczury. Gdy to zrobimy teraz należy iść do zepsutej windy. Na przeciwko niej leżą na podłodze flary, które warto pozbierać, natomiast by zejść na dół musimy użyć sznura na jakimś elemencie wnętrza windy. Gdy nam się uda klikamy rączką na wiszącym sznurze i schodzimy na dół. (Do zabicia na tym poziomie mieliśmy: 13 Szczurów, 1 Mniejszy Kretoszczór.)
Tutaj najlepiej od razu przejść w tryb skradania (Sneak), gdyż z miejsca mogą nas zaatakować aż trzy świnioszczury. Najlepiej szybko je zastrzelić, a gdy zdrowie zbliża się do 10 punktów lepiej użyć Stimpack'a. Na tym poziomie będzie sporo strzelania bo też sporo jest tu Świnioszczurów (Pigrat) i Szczurów (Rat), ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło, gdyż nie dość, że możemy tu uzyskać poziom doświadczenia, to jeszcze znajdujemy Skórzaną Kurtkę (Leather Jacket) w jednej z szafek, Sznur (Rope) oraz trochę amunicji, która leży sobie na podłodze za drugą zepsutą windą. By zejść na niższy poziom podobnie jak wcześniej używamy liny na windzie i schodzimy.
Na trzecim poziomie może być ciężko, gdyż tutaj będziemy musieli się zmierzyć z hordą Świnioszczurów, Szczurów i z jednym Kretoszczurem. Ale jak wyżej znajdziemy tu też bardzo wartościowe rzeczy czyli, w pomieszczeniu gdzie jest Kretoszczur leży amunicja do naszej spluwy (ukryta miedzy gruzami), w pokoiku z szafkami znajdziemy np. dynamit lub SMG (YeeHa! ;-)), a w bibliotece jest szafka w ścianie, w której jest trochę amunicji kaliber .44. Gdy jeszcze przyglądnęliśmy się stercie kamieni blokującej wejście do wschodniej części poziomu krypty (500 punktów doświadczenia) to możemy wyjść z podziemi i ruszyć w pustkowia... np. do Cienistych Piasków.