<< ARCHIWUM

MAJ 2001

26 maja 2001

Niestety nie udało mi sie dokonać wczoraj aktualizacji :(. Dzisiaj naprawiam błąd. W dziale Pliki pojawiają się:
1) nowy mod do FT - "Special Mod" - zmienia postacie w menu kreacji gry pozwalając na grę np. ghoulem albo psem :)
2) TeamX poprawili bug w swoim konwerterze "zar&til2gif" - nowa wersja do pobrania u nas
3) "ftcshare" to mały program pozwalający na zapisanie w pliku *.txt swojej postaci z FT

Mathias

24 maja 2001

DoPr! Trzymam kciuki za szybkie uniesienie szlabanu :-)!

Dobre wiadomosci na temat edytorów do FT. Chris Taylor wypowiedział się ostatnio na sieci w tej sprawie. Edytory zostaną wydane najprawdopodobniej już w przyszły piątek, a nie wykluczone że ten długo oczekiwany moment nastąpi wcześniej! Przeglądam uważnie net i obiecuje natychmiastowe umieszczenie edytorów na naszej stronie :). Wielkimi krokami nadchodzi też kolejna łatka na FT.:-))

Z wiadomości "multiplayowych": Lista klanów na DAC przekroczyła 100 (czytajcie: setkę!!!). Co to będą za walki!!! Jak widzimy liczba fanów FT na świecie systematycznie rośnie!

Jutro zapraszam na małą aktualizację działu Pliki.
Mathias

22 maja 2001

Bardzo zła wiadomość. DoPr ma szlaban na net :-((((. Poprosił mnie, żebym "przejął" (tymczasowo, nie wiem na ile, jego ostatni szlaban trwał 4 miechy, więc perspektywa nie jest zbyt obiecująca) pieczę nad Stronką, choć właśnie zbliża mi się sesja na studiach i nie wiem, na ile to będzie możliwe :-(((((. W związku z tym updaty będą rzaaadkie (no, chyba że inni z naszej ekipy, prócz Mathiasa, się jakoś bardzo uaktywnią). Ci, którzy mają jakąś pilną sprawę niech ślą maile mi. Mogą też ewentualnie słać DoProwi, ale nie wiadomo, kiedy odpowie (choć mówił mi, że co jakiś czas będzie odwiedzał kafejki internetowe).
Oozy

Dodałem Trzynasty Schron do ToPListy. :-)
DoPr

21 maja 2001

Ok, no to nadrabiam trochę zaległości (studia).

Sytuacja Micro Forté jest bardzo dobra i w oficjalnej wypowiedzi tejże firmy, dementowane są wcześniejsze pogłoski o zwolnieniu pracowników i zamknięciu biur. Ponadto Micro Forté informuje o jakimś nowym wielkim kontrakcie na nową grę - krążą pogłoski, że ma to być Fallout Tactics 2, działający na tym samym silniku Pheonix, z którego korzystał Fallout Tactics 1.

"I would like to thank the many friends of Micro Forté for their concerns about our future. Micro Forté denies rumors that it has closed its two studios. We recently signed a new development contract with a major publisher that will be created in our Canberra studio. We are hard at work delivering our first milestone, I'm surprised to read that rumors have announced our demise." says John De Margheriti, Micro Forté's CEO. "When ready, we will announce the title which will bring a smile to many faces. "

Our Sydney studio has just added the final touches to our latest BigWorld Technology demo. It has to be seen to be believed. In conjunction with E3 we will be available for NDA covered demonstrations in our hotel suite. BigWorld Technology is alive and well, look forward to new announcements on this exciting technology in the near future. As stated previously, our current goal is finalizing BigWorld MMOG Technology. We are making good progress against our milestones and licensing has now begun in earnest.

The BigWorld engine is a unique approach to massively multiplayer gaming that allows hundreds of thousands of people to play in the same world. It does this by solving the difficult challenges of online gaming: low bandwidth, load balancing and managing level of detail.

The BigWorld server architecture is based on modern distributed object patterns. It has been designed to be free of limitations and resolve problems demonstrated in all existing MMOG implementations. The system has been in development for over two years and the BigWorld engine is available for licensing. Further announcements about BigWorld and upcoming games that will be using the advanced technology will be made in the weeks to come.

Micro Forté continues to be one of the largest developers in Australia with two studios located in Sydney and Canberra. Further information about Micro Forté and its products can be found on our newly updated website at http://www.microforte.com and http://www.bigworldgames.com.

Interested parties attending should contact John De Margheriti during E3 at 310- 729 9746 or contact Micro Forté at licensing@microforte.com. Please inform us of any new reports of our demise, we want them for our scrapbook."

I już wspomniana pogłoska znaleziona na V13:

"More interestingly, and I have no confirmation on this, but he says that Micro Forte's Canberra team is ready to start Fallout Tactics 2 which will use the Phoenix Engine like Fallout Tactics used."

Na DAC znalazłem małą informację na temat Fallout'a 3, która jeszcze raz może potwierdzać to, że "trójka" jest coraz bliżej. Niejaki Dave Maldonado (główny twórca TORNa) powiedział, że na F3 nie będziemy aż tak długo czekać (jak by się to mogło wydawać).

"Hey, so I was talking to Dave Maldonado (lead designer of TORN) at E3 and there was this little e-Magazine journalist talking to him to, and we were looking at a demo of TORN, anyways, I asked Mr. M, if the camera effects and 3D look would be similar to what fallout 3 would use. He declined to give a direct answer, but said "Probably" The nice part is that the snot nosed journalist said "Fallout 3 won't be out for a LONG time anyways", Dave kinda started to say something, stopped and said "Not that long", That was the extent of that convo, but it looks to me that BIS is finally gearing up to admit that it is officially un-officially producing. Also, BIS is hiring a 3D graphic artist for an upcoming un-named project. Well, TORN has a name, and so does the PS2 Baldurs Gate game..."

Na razie koniec o F3 i czas nadszedł na Trzynasty Schron. Będzie trochę o sławie... :)
Mathias już po raz kolejny zdobył newsa na DAC. :-))

Kliknij, by powiększyć

DoPr

WIELKI TURNIEJ

Niedziela, 20 maja 2001 [14:00]  Frech
Wczoraj wieczorem przypomniałem sobie jak wyszło demo FT i po kilkunastu dniach zorganizowałem wielki turniej dla tej gierki. Było sporo ludzi, a wielkim zwycięzcą okazał się: [JK]Archer. Chyba wszyscy wspominają te chwile z łezką w oku. Jednak czas biegnie do przodu, a my razem z nim... Dlatego pora powtórzyć tamte piękne wydarzenie! 16 maja odbyła się premiera FT PL, to daje nam ogromne możliwości które koniecznie trzeba wykorzystać! Dokładnie 2 i 3 czerwca 2001 roku odbędzie Oficjalny Turniej Fallout Tactics PL. Narazie podaje tylko taką prostą wiadomość, aby wszyscy wiedzieli co się dzieje. Od tej chwili możecie zgłasić swój udział w tym wydarzeniu kierując do mnie list. Jego tytuł ma brzmieć: Zgłoszenie do turnieju. A w treści znaleźć muszą się podstawowe informacje o Was, czyli: Wasza ksywka, adres e-mail i jedno zdanie wyjaśniające dla czego chesz brać udział w tym spotkaniu. Za kilka dni zamieszcze newsa w którym wypisane będą zasady obowiązujące na turnieju jak i początkowa lista uczestników. Zgłoszenia można nadsyłać do 30 maja włącznie. Na koniec... turniej będzie trwał przez 2 dni dlatego, iż 3 czerwca (niedziela) planowane jest rozegranie walk pomiędzy polskimi klanami! Oczekujcie kolejnych newsów na ten temat.
PS:
Liczba miejsc jest ograniczona! Dycyduje szybkość nadesłania zgłoszenia.

18 maja 2001

Zauważyłem na OPCF newsa o tym, że wiele ludzi pyta się Frech'a czemu ich wersja PL jest źle przetłumaczona. Problem prawdopodobnie tkwi w tym, że te osoby te zainstalowały patcha, który w naszej wersji Fallout: Tactics nie jest potrzebny, gdyż wszystko jest już zainstalowane. Czyli jeszcze raz: Fallout Tactics PL nie potrzebuje patcha!!! (przynajmniej na razie) ;-)
DoPr

16 maja 2001

Sytuacja Micro Forté nie została jeszcze oficjalnie potwierdzona, ale podobno pracownicy nie stracili pracy i biura nie zostały zamknięte - pisze DAC. Jedynym problemem jest to, że nadal nie wiadomo co się stało. Cóż, trzeba czekać na jakieś oficjalne wiadomości.
DoPr

TO WIELKI DZIEŃ!!! DZIEŃ PREMIERY POLSKIEJ, LOKALIZOWANEJ WERSJI FALLOUT TACTICS: THE BROTHERHOOD OF STEEL!!! Teoretycznie gra już jest w Twoim ulubionym sklepie z gierkami!!! A zanim kupisz zobacz co znajdziesz w pudełku :-))!!!

Kliknij, aby powiększyć Kliknij, aby powiększyć


Mathias

15 maja 2001

Pod znakiem zapytania stoi przyszłość edytorów i patchy do Tacticsa, gdyż pracownicy Micro-Forté zostali zwolnieni, a biura zostały zamknięte. Jest to na razie nie oficjalna informacja, ale DAC twierdzi, że została ona potwierdzona przez kogoś ściśle związanego z Micro-Forté. Cóż... Mam nadzieję, że wszystko się jeszcze wyjaśni.

W dziale Pliki znajdziecie bardzo fajny poradnik jak podmienić oryginalne zdjęcia twarzy w Tacticsie na np. swoje własne. Autorem jest unborn, a poradnik nazywa się "FoT Face Making" i zajmuje tylko 52,1KB. Jak będę miał Tacticsa to chyba jeszcze przed rozpoczęciem gry podmienię sobie zdjęcie. :-)

Ponadto, trochę zaktualizowane zostały Sznurki i w dziale Pliki dodałem 2 nowe dział np. FAQ, Poradniki itp., w którym znalazł się wyżej wymieniony poradnik.

W dziale Twórczość znalazł się felieton o tym czy świat Fallout'a rzeczywiście przedstawia świat po globalnej wojnie nuklearnej. Tekst ten napisałem ja. Zdaję sobie sprawę, że nie jest ze mnie najlepszy pisarz (a czasem fatalny ;-)), ale chciałem się podzielić pewnymi przemysleniami z fanami Falloutów. Tak czy inaczej, zapraszam do przeczytania i ewentualnych komentaży.
DoPr

14 maja 2001

Fallout 3 powstanie! Jest to już niemal pewne. Może nie zostało to oficjalnie potwierdzone przez Black Isle, ale sam Feargus Urquhart już od jakiegoś czasu zapewnia iż trójka, na pewno powstanie i nie mówi tu o Fallout: Tactics 2, ani o Fallout On-Line tylko o Falloucie 3. :-)

Fallout 3: We will try not to keep you guys waiting too long. So you know, it's not like we haven't wanted to start making it - due to scheduling and getting other products done, we just haven't been able to focus on getting it going.

Ponadto, z biegiem czasu, Feargus ujawnia coraz więcej planów związanych z "trójką".

As for Fallout 3. You guys don't need to worry, it's going to be cool. It's not going to be the same game that the original Fallout's were, but I think that is a good thing. We've learned a lot about making games in the past few years, and we are going to apply that to the Fallout series. Is it going to be a little more faster paced in combat - of course, it has to be because we can't make a solely turn based game anymore. But, we talk all the time about how to keep it from becoming a Diablo type game as well. That is not to say that we've started making Fallout 3, it's just something that we talk about a lot.

Czyli Fallouta 3 jeszcze nie robią i jedynie sie do tego przygotowują!!! Cały czas tak twierdziłem i nareszcie się to sprawdziło Ale nie o to tu chodzi, gdyż Feargus mówi o nowym silniku 3D i związanych z tym zmianach w sposobie walki... ale nie uprzedzajmy faktów. ;-)

Well the tough thing is that at some point most games will have to go 3D. We are trying to make the jump now rather than later. It has not been easy, and we are still working to make TORN look as good as possible - the current screen shots are certainly not there yet. I'm hoping we can get it up to the standards of Icewind Dale, and each day it is getting closer. If you are curious I can go into some more detail as to why almost everyone eventually has to go 3D.

Czyżby Fallout 3 miał być oparty na silniku TORN'a? Cóż, mnie screeny z TORN'a nie zachwyciły, ale jeśli mają to podnieść do poziomu Icewind Dale, to chyba będzie dobrze. Tak czy inaczej silnik TORNa narazie wygląda tak:

Kliknij, by powiększyć

As for turn-based vs. real-time it is a very tough decision. I really enjoy turn-based games, but the unfortunate thing is that game making is a business. On average, a real-time game sells more than a turn-based game. Since we have to sell between 150K to 200K units now just to earn back what it takes to get a game on the shelf, we need to look at what features can get us there and what features might not.

And I do agree with you that real-time can make combat less strategic. However, we are really trying to come up with ways to combat that and keep combat interesting.

Hmmm... It is hard to figure out what is the best solution to making games like TORN and Fallout 3. I totally agree that the screenshots of TORN are not there yet, and the guys have been working the last month straight to get them looking better.

I can totally see how a lot of you feel that Fallout just won't be Fallout without a turn-based mode. It's a very hard call. I guess I feel that if we can keep the mood, look, quests, open-ended nature, and the complex character development of Fallout, then having real-time pausable combat will not make it an un-Fallout game. I could be totally wrong and it just won't work. However, it's something we have to try so that we get to make a next Fallout game.

Jak widać... Fallout 3 nie będzie grą oparta na turach gdyż gry turowe słabo się sprzedają. :-/ Walka pewnie będzie toczona tak jak wyglądało to w Baldur's Gate - z pauzą. Nie wiem... Mam nadzieją, że Feargus ma rację, że zrezygnowanie z turowego systemu walki nie pogorszy klimatu Fallout'a.

I guess how I look at the real-time vs. turn based thing is that we just can't do turn based anymore and have enough people buy the games to make us able to keep on making them. However, I really don't think that the real-time of the Infinity Engine was a total action game. I know there are a whole lot of Diablo players that won't touch the Infinity Engine games because they think combat is too slow and not "actiony".

What was it that you guys did not like about the BG system of combat?

I teraz czemu tak na prawdę rezygnują ze starego silnika gry. Nie chce im się wierzyć, że rzeczywiście jest tak jak mówią, czyli że stary silnik jest już zbyt trudny do modyfikowania?

The reason we turned away from the Fallout engine in part was not just due to the engine itself, but also how the game was made. A big part of a game's success is the usability of the tools. For their day the Fallout tools, and I'm mostly talking about Mapper, were awesome (Jesse Reynolds did a good deal of the coding for it). However, they were really the first generation of game tools.

The problem is that since then we are dealing with more data, larger teams, and translating the game for the whole world - the tools need to be much better and they need to integrate seemlessly with a backend database to keep track of everything. Through the use of a lot of different technologies we've been able to build a new suite of tools/editors that actually make making games a whole lot easier. As an example, in Fallout the dialog had to be coded into the scripts for each character. It had to be translated by hand from a text file into code. For TORN, we have a dialog editor that works directly with MicroSoft Word to have a spell checked dialog imported directly into the game. What this gives us is far more efficient designers. So, we can in essence make bigger games with the same number of designers. Or at least that is the hope.

If we had tried to keep on retrofitting the Fallout engine to support new tools and technologies it would have become a coding Vietnam. Code bases only last for so long, because people remember less and less about how things work in the engine and the engine becomes more and more like magic. People are afraid to touch it, and we can change it less and less.

I guess lastly, my hope is that we create a true Fallout game. The Lead Designer, most likely, will be Chris Avellone, who was the Lead Designer on Torment and the twisted mind behind New Reno in Fallout 2. If there is anyone outside of Chris Taylor who understand the Fallout universe it is him. He certainly isn't going to let us make an unFallout game. I was just reading a fifty page document today about the Fallout world timeline, and his thoughts on keeping the world continuum going.

Ten ostatni paragraf to chyba najbardziej podnosząca na duchu informacja. Może jednak Fallout 3 okaże się godnym następcą 1 i 2. :-)
DoPr

12 maja 2001

Rusza pierwszy e-mailowy ZIN o Fallout'ach, którego pomysłaodawcą i red. naczelnym jest Kazul. Z ZINem współpracuje mnóstwo ludzi na prawdę dobrze znających się na Fallout'ach. Jesli chcecie się subskrybować do ZINa wejdźcie na stronę Radiated i wpiszcie swój adres e-mail. Prenumerata jest darmowa, a ZIN jest całkowicie nie komercyjny. Aha! Ukazywanie się ZINa narazie jest planowane na 13 każdego miesiąca. Trzynasty Schron popiera ZIN i życzy by nie zabrakło żadnych waterchip'ów. ;-)

Podobno niemiecka wersja Fallout: Tactics została ocenzurowana. Na szczęście można się tego pozbyć. Aby to zrobić, trzeba otworzyć, za pomocą edytora tekstowego, plik /core/bos.cfg . Teraz trzeba znaleźć linię {game.violenceLocked} = {true} i zmienić na {game.violenceLocked} = {false}. Teraz wystarczy uruchomić grę, wejść do opcji i wybrać poziom przemocy.

Powstała kolejna TOP LISTA stron o Fallout'ach, którą założył Railman. Wymagania to strona o Fallout'ach i umieszczenie odpowiedniego znaczka, który by odsyłał na listę. Wcześniej już istniało coś takiego, ale chyba było za słabo rozreklamowane.
DoPr

11 maja 2001

Jest już demo "Vault Runner'a 2". Kolejnej części zabawnej labiryntówki stworzonej przez SolidSnake'a. Zapraszam do działu Pliki.
Mathias

10 maja 2001

Na szczęście okazało się, że edytory do Tactics'a ukażą się. Chris Taylor zdementował plotkę:

"There is behind the scenes business stuff that has to be taken care of first. Business moves at the speed of lawyers. Be patient. And there is still localization and patch issues that have to be dealt with. The editors _are_ lower priority than localization and patch issues. But they are still planned for release as soon as we finish things up. Reminder: Editors are unsupported, (...). They will be released, however."

 

Jest nowa mapa rozgrywek między-klanowych Obsydian'a - TUTAJ.

TU znajdziecie listę błędów, na które można natknąć się w Tactisie v1.25. Nie będę ich wszystkich tłumaczyć, gdyż jest ich trochę za wiele, ale dam tu kilka przykładów.
Bug'i w Fallout Tactics 1.25
1. Czasami program po prostu się zamyka. Żadnych tłumaczeń. Żadnych okien dialogowych. Po prostu się zamyka.
2. Nie można wgrywać lub zapisywać grup ustawionych przez gracza. Wgrana grupa zawsze ma twojego bohatera i wyłącza drugiego.
3. Gdy podnoszą się skile po levelup'ie, niektóre skile nie są odpowiednio podświetlone.
4. Poważne zacinanie się grafiki. Szczególnie z pojazdami, stosami ciał, itp.
5. Zmienia się kolejność bohaterów przy specjalnym spotkaniu 'Four horseman' (czterech jeźdźców?).

9 maja 2001

NOWY MOD! To przełom! Niejaki "Athmospheric" stworzył "Manhattan Project" mod o niespotykanych dotąd rozmiarach. Modyfikuje wiele parametrów gry!I jest na Trzynastym Schronie w dziale Pliki!!!
Mathias

Duża AKTUALIZACJA działu Galeria FT. Nowe renderingi i szkice. Pojawił się też nowy mod do full FT."SocomGroza" dodaje 2 nowe typy broni. Zapraszam do działu Pliki.
Mathias

Aktualizacja działu Sznurki. Nie wiem czy się mylę, ale chyba mamy najlepszy spis linków Fallout'owych w Polsce. :-)
DoPr

8 maja 2001

Edytory do Tactics'a prawdopodobnie nie wyjdą!!! Interplay postanowił wydać expansion pack'a, do którego kupna ma zachęcić nas dołączony do niego edytor. Poniżej zamieszczam cytat znaleziony na NMA.

"Naturally, we as well asked about the editor for Fallout Tactics being delayed. Interplay isn't going to release it yet because of several reasons. The Interplay has been planning to create another Fallout Tactics series game without the help of MicroForte, but nowadays the plans have changed. The company is almost ready to sign up a contract for another FT game with MicroForte and, according to our friends, this will be an expansion pack which will include the editor. This is the most logical marketing move as the editors should attract the attention to the project. According to our friends' info, the thing is not going to be announced before ECTS."

DoPr

Mamy nową DOMENĘ !!! A mianowicie, od dziśjesteśmy też dostępni pod adresem www.fallout3.net ! Ładnie, co? Ciekawe, cobędzie dalej ;-))).
Oozy

7 maja 2001

Na Krypcie15 coraz częściej pokazują się ciekawe newsy. Właśnienatknąłem się tam na info z 5 maja o bardzo interesującejrozmowie o polskiej lokalizacji Tacticsa. Polecam -naprawdę! TUTAJ możecie poczytać tę rozmowę.

Frech na OPCFtrochę zmienił "najlepsze" zasady gry wieloosobowej wTactics'a. TUTAJ możecie je przeczytać.

Vault 13organizuje konkurs na najciekawszą grafikę związaną zFallout'em. Grafiki mogą być rysowane ręcznie lub robione nakomputerze, a do wygrania są Tactics, podkoszulki, plakaty orazjakieś torby. TU znajdziecie więcej informacji na tentemat.
W konkursie udział brać mogą mieszkańcy innych krajów. :-)

Dziś trochę dużo dzieje się u nas na stronce. Po pierwszewitamy Noe, który zaczyna współpracęz Trzynastym Schronem od solucji dema Tactics'a (dział Demo w części Tactics'a). Po drugie rozwinęłasię trochę Historia TrzynastegoSchronu. Po trzecie jest więcej skinów do WinAmp'a w dziale Twórczość. Po czwarte dodanych zostałokilka nowych Ciekawych Questów od DeusMAXX'a. No i po piątetroszkę się rozwinął dział O grzeTactics (ale tylko troszkę).
DoPr

6 maja 2001

Witajcie po długim weekendzie! Dziś znów aktualizacje działów Galeria FT i Pliki. W pierwszym znajdziecie kilka nowych, screen'ów z gry i z ciekawych miejsc oraz nowe szkice. W drugim nowy MOD do FT i zabawną grę "Vault Runner" autorstwa SolidSnake. Bazuje ona na F2. Podobno autor już pracuje nad jej drugą częścią.:-)
Mathias

4 maja 2001

Zmiana sondy. Nowy temat to "Jak szybko ładuje się nasza strona?", a ilość możliwych odpowiedzi jest zatrważająca. :-)
W poprzedniej sondzie 42% z was nie miało zdania na temat patcha. Chyba było to do przewidzenia, gdyż sprawa nas nie dotyczy. Dotyczy jedynie tych co kupili Tacticsa za granicą lub na giełdzie.
Przy okazji... wiecie, że w Rosji pojawiło się już ponad sześć zlokalizowanych wersji Tactisa? I podobno ta ilość wciąż wzrasta. Ech... A mówi się, że u nas jest duże piractwo. :-)

We Francji na półki sklepowe zawitał Tactics. Wszystko było by dobrze, gdyby nie to, że dubbing brzmi tam okropnie. U nas chyba będzie wszystko ok... z tego co słyszałem.

Jakiś czas temu na Vault 13 użądzono sobie czat na którym myślano jak mogła by wyglądać następna gra osadzona w świecie Fallout'a. Wyszło z tego sporo ciekawych i zabawnych pomysłów, które można jeszcze przeczytać TUTAJ.
DoPr

3 maja 2001

I'm back i zapraszam do nowego działu - Charakterystyka (w poradach). Teksty napisał już wcześniej wspomniany Dragon Warior ( Brawa! ) Znajdziecie tam opis chyba wszystkich traitów, skilów i innych perkopodobnych, jakie można spotkać przy tworzeniu nowego bohatera. Może brakuje tam perków, ale jest ich trochę za dużo jak na jedną aktualizację, ale na pewno wkrótce się ukażą. Tymczasem proponuję poczytać ową charakterystykę, gdyż nawet starzy wyjadacze mogą sobie odświeżyć niektóre wiadomości. Oczywiście, jeśli zakradły się tam jakieś błędy, to proszę wysłać maila do autora tekstu lub do mnie. ;-)

Aha, zakradł się też pewien błąd do działu Ciekawych Questów ( dział F2 ). Ostatnio dostaliśmy kilka nowych przygód od Roman'a, ale okazało się, że ich autorem jest też DeusMAXX. Niniejszym dzięki idą też do DeusMAXX'a.
DoPr

2 maja 2001

Stało się! Wypuszczam się na majowe święta. Przez kilka dni nie będzie aktualizacji. Na pożegnanie zostawiam kilka nowych szkiców w Galerii FT i nowy mod w dziale Pliki. Mod zmienia parametry kilku broni w pełnej wersji FT.
aaaaa... byłbym zapomniał - polska lokalizacja FT jest już w tłoczni i wszystko wskazuje że premiera (chyba) będzie na czas. :-)
Mathias