<< ARCHIWUM

CZERWIEC 2001

30 czerwca 2001

Wywiad z Feargusem - 03:35 - DoPr
Na DAC możecie przeczytać wywiad Killiana z Feargusem Urquhartem , a dowiedzieć się tam można np. tego że:


"The biggest thing has really been resources and time. We did start Fallout 3 in early 1999, but things were not moving forward that quickly. Plus, we needed to get another project out relatively soon because of Interplay's financial situation. So, the Fallout 3 team became the Icewind Dale team. We had then hoped to start Fallout 3 after Icewind Dale was completed, however at that time both Chris Parker and I had to jump in and spend pretty much every waking moment on Baldur's Gate 2 until it shipped in late September of 2000. Since we were going to be very busy and not able to help a Fallout 3 get started, I decided to have the team work on the Heart of Winter expansion. Since the team completed that in February of this year, they have been working on the miscellaneous projects - but have started thinking about Fallout 3. Plus, a lot of people have been transferred over to work on TORN to help that get done as quickly as possible.
In other words, we've had to make a lot of decisions to get projects out the door that have made it hard to get Fallout 3 moving forward."

Feargus Urquhart
29 czerwca 2001

Mały update linków - 23:41 - Oozy
W dziale Sznurki przybył link do stronki klanu [CK] Dezerterzy.


28 czerwca 2001

Patche - mój komentaż - 20:10 - DoPr
Mnie jednak wydaje się, że patche jeszcze się ukażą i prawdopodobnie będą poprawiać jakość gry (wizualną itp.). Dlaczego tak mi się wydaje? Ponieważ jesli ma powstać Tactics 2 na tym samym silniku to prawdopodobnie będą go poprawiać... Ale to tylko takie moje przemyslenia. :-)


Wakacje - 19:57 - Dragon Warior
Z okazji tego pięknego i jakże krótkiego okresu życze wszystkim odwiedzającym tą stronę miłych i owocnych wakacji.


Patche - 19:52 - Dragon Warior
W internecie krązy plotka jokoby najnowszy patch miał być ostatnim. Jednak nie jest to oficjalnie potwierdzone przez twórców oświadczenie.


25 czerwca 2001

Miejsce - 13:37 - Oozy
Dobra nowina - dostaliśmy dodatkowe 200 MB miejsca na serwerze, a to oznacza, że będziemy mogli wgrywać na serwer dosłownie wszystkie pliczki związane z Fallem a nawet więcej :-)(przynajmniej dopóki te 200 mb się nie skończy; a z doświadczenia wiem, że skończy się szybciej, niż się tego spodziewam :-)).


23 czerwca 2001

Tactics a antywirusy. - 19:07 - DoPr
Nie jestem pewien czy ze wszystkimi antywirusami Tactics ma problemy, ale przynajmniej z moim PC-Cillin, gra włącza się ponad 3 minuty!
Na szczęście gdy wyłączyć monitor antywirusa (tę ikonkę koło zegarka) to gra włącza się w kilkanaście sekund. :-)


Sudden Strike - 17:34 - Oozy
Znowu piszę newsa nie na temat ;-). Gra ktoś może w tą genialną strategię? Choć autorzy chyba jednak przesadzili trochę z siłą artylerii. No, ale poza tym gierka jest super :-). No, może powinno być jeszcze uwzględnione morale. Ale co tam, nobody's perfect. Jak ktoś nie wie co to za gra, niech odwiedzi oficjalną stronkę. No, to spadam, bo jak będę dłużej pisał to jeszcze mnie DoPr pogoni ;-).21 czerwca 2001

No ładnie... - 22:53 - DoPr
Oficjalna polska strona Tacticsa (OPCF) informuje, że polski plik, który był uznawany za nakładkę (przez swoje rozmiary) wcale nie jest nakładką tylko jest polskim patchem. To, że anglojęzyczna wersja jest większa spowodowane jest tym, że zawiera poprawki do patcha 1.25. W polskiej wersji te poprawki już są zainstalowane i w zupełności wystarcza polski patch 1.27PL.
Ponadto instalacja anglojęzycznego patcha podobno psuje grę i zalecana jest jej reinstalacji i ponowne zainstalowanie patcha - tym razem polskiego.


20 czerwca 2001

Patch c.d. - 10:36 - Oozy
Nie wiem czemu DoPr wysłał newsa, że patch 1.27 eng. version na naszym servie jest zwalony - mi się wydaje, że jest ok. Dodatkowo leży już u nas nakładka do patcha w wersji PL. Ściągnij polską nakładkę na patcha. A już (dopiero? ;-)) w piątek wszystkie pliki znajdziecie także w dziale Pliki.


19 czerwca 2001

Cameron, witamy! - 22:48 - DoPr
Witamy Camerona w Trzynastym Schronie. Cameron będzie pisał newsy i mam nadzieję, że nasz współpraca owocną będzie. ;-))
Trochę niżej jest jego pierwszy news więc go nie przegapcie ;-)


PL nakładka na patch 1.27 - 22:42 - DoPr
Na OPCF ukazała się polska nakładka na patch 1.27, która tłumaczy zmienione teksty na nasz język. Plik wkrótce zamieścimy na naszym serwerze, a tymczasem możecie go ściągnąć stąd: http://www.cdprojekt.com/ftp/patche/Fallout%20Tactics/FTPatch127PL.exe. Plik zajmuje około 4,89MB.


Fallout PBM? - 22:34 - DoPr
Tak sobie korzystam z okazji i surfuję po stronach o Falloutach, aż trafiłem na nową stronę - Fallout PBEM. Można tam pograć w Fallout'a przez e-mail - jak dla mnie super (gdyby tylko nie ten mój szlaban na net).


Problem z naszym plikiem. - 21:50 - DoPr
Z niewiadomych przyczyn patch 1.27 do Tactics'a, który był na naszym serwerze, był uszkodzony. W związku z tym plik został wykasowany i wkrótce zostanie wgrany jeszcze raz. Przypominam, że patch 1.27 zawiera kilka poprawek do gry oraz 3 edytory, a jego wielkość to około 16,39MB. Dla tych co chcą jak najszybciej ściągnąć patcha proponuję podanego kilka newsów niżej "mirrora" do OPCF.


16 czerwca 2001

Off-topic: RAM - 17:43 - Oozy
Ależ ja ostatnio "newsuje" - DoPr będzie ze mnie dumny ;-). Byłem dzisiaj na giełdzie komputerowej w Warszawie (przy Stodole, na Batorego) i co zobaczyły moje oczęta? Otóż to: 128 mb ramu (dimm, 133 mhz) - 100 zł (!!!), 256 mb ramu (też dimm, też 133 mhz) - 200 zł !!!!! Jutro z rana jadę na giełdkę sobie dokupić 256 i będę miał... 384 mb ramu! Ale jaja :-))))))))))))))))))). Ludzie, korzystajcie z okazji, póki RAM jest jeszcze taki tani!!!


Booster do Tacticsa - 10:21 - Oozy
Przeglądając Kryptę 15 zauważyłem info, że pojawił się amatorski, polski program do przyspieszania Tacticsa PL. Jak ktoś się nie może doczekać na nowego patcha pl, to może sobie tego progsa od nas ściągnąć.Arcanum Demo - 00:51 - Oozy
Przez ten szlaban DoPr'a na net nikt ostatnio już prawie nie pisuje newsów, więc pomyślałem sobie, że dorzucę moje dwa grosze nt. Arcanum. Miałem przyjemność grać w demko tej szacownej gry i powiem jedno - ona wymiata!!! Dzięki niej może jakoś wytrzymam do "prawdziwego" Fallout'a 3, na którego czekają wszyscy prawdziwi fani F1 i F2 (przynajmniej I hope so - Tactics jest fajny ale dla mnie to nie jest to, na co czekałem). Jedyny mankament Arcanum to wymaganie sprzętowe - na moim PIII 650 ze 128 mb ramu gra rzęziła dyskiem i jednak dość poważnie spowalniała przy większej ilości przeciwników na ekranie. Ale to pewnie z podowodu mojej słabej już dziś karty graficznej - Rivy TNT 2. Właśnie się dowiedziałem, że dziś standardem jest niejaki GeForce 2 a nawet 3 ;-). W każdym razie grafika i ogólnie klimat jest super - magia miesza się z techniką, mnóstwo broni, czarów i ciekawych questów. Ogólnie, niezły odjazd. Jak ktoś ma demo to proponuję wybrać sobie taką postać: Half-Ogre z cechą "Run away with Circus". To da nam siłę 18 teraz sobie podwyższamy ją do 20 i mamy +20 damage do każdego uderzenia! Wilki i inne takie są dosłownie przepołowianie przy pierwszym uderzeniu. Praktycznie wszyscy inni też :-). Dodatkowo weźcie sobie 9 charismy, to będziecie mogli zwerbować drugiego half-ogra a wtedy ci kolesie przy moście (ci, co mają demo, wiedzą, o czym mówie :-) moga wam naskoczyć - klepie się ich paroma ciosami :-)))).

15 czerwca 2001

Patch już u nas! - 23:32 - Oozy
Sorry za małe ;-) spóźnienie, ale
nowy (v. 1.27) patch do FOT już jest na Trzynastym Schronie. Możecie go sobie zessać stąd, ale jak już pisaliśmy wcześniej, lepiej poczekać na polską wersję...


PATCH 1.27 cd. - 19:41 - Dragon Warior
Narazie jego użycie grozi zmianą języka w opcjach ale na dniach powininna się ukazać wersja Polska.
Swoją drogą to warto czekać bo PATCH zawiera edytory do tworzenia map kampani itp.tak zwany mirror... - 00:34 - DoPr
My jeszcze nie mamy, ale już jest na OPCF pod adresem: http://fallout.cdprojekt.com/download/fotpatch1.27.exe. Już niedługo będzie też u nas. :-)


14 czerwca 2001

Patch 1.27 ! - 22:10 - DoPr
Panie, panowie... PATCH 1.27 wyszedł! Zajmuje około 16.39MB a ściągnąć możecie go np. TUTAJ. Ten patch jest na zagranicznym serwerze, ale postaramy się go ściągnąć tak szybko jak to tylko mozliwe. :-)

ps.
ciekawe jak zadziała ten patch na polskiej wersji gry
10 czerwca 2001

Ekwipunek - 23:30 - DoPr
Mała modernizacja Ekwipunku w części strony o Falloucie 2.


Arcanum: of Steamworks & magic Obscura - 21:55 - Dragon Warior
Demko tej nieźle zapowiadającej się gry można znaleźć na płytce czerwcowego numeru Secret Service.
Zajmuje 265MB więc nie polecam ściągać z netu.


9 czerwca 2001

Nowy klan? - 20:32 - DoPr
Zdaje się, że mamy w Polsce nowy klan: Crusaders of Wasteland. Strona klanu jest dość kiepska, ale nie strony są ważne tylko to jak się gra. :-)


Ciekawe questy - 20:07 - DoPr
Kilka nowych Ciekawych Questów. Podziękowania idą do Cervantesa i eltoro.


Nowy patch i edytory. - 18:02 - DoPr
Nowy patch i edytory do Tactics'a są już gotowe. Teraz zostało jeszcze przygotować program instalacyjny i ostatecznie przetestować dodatki. Prawdopodobnie całość ukaże się w sieci w następnym tygodniu.


Fallout BN - 17:51 - DoPr
Jest to czat założony przez Frech'a z OPCF. Jeśli gracie w Tactics'a po sieci, to warto tam wpaść i umówić się z kimś na grę.
Adres to:
Fallout BN


8 czerwca 2001

APEL do Newsmanów Trzynastego Schronu - 08:35 - Oozy
Niech stara wiara + nowi newsmani zaczną coś robić, pisać jakieś newsy, bo stronka padnie! Dragon Cameron, Noe, Neo1224 - co z Wami?! Zróbcie coś!!! A tak przy okazji - jeśli ktoś by miał ochotę się do nas przyłączyć na pozycji newsmana to zapraszamy serdecznie - konto pocztowe na @fallout3.net czeka. Teraz, kiedy mamy PHP, pisanie newsów jest banalnie proste, łatwe i przyjemne, więc zapraszam!!! :-)
7 czerwca 2001

Nowe newsy! ! ! - 21:41 - DoPr
Ok., no to mam nadzieję, że ten kod PHP będzie
działał bez problemów. :-)
Myślę, że już wkrótce zaczną pokazywać się newsy, ale tym
razem pisane przez wszystkich twórców strony (jeśli będą chcieli). ;-)

5 czerwca 2001

Dzisiaj świetna graficzka od Radwana. Miałem to wrzucić już prawie misiąc temu, ale było mnóstwo roboty i niemal o tym zapomniałem (sorry Radwan :-/ ).

Kliknij, by powiększyć

DoPr

3 czerwca 2001

No, no... Ale się narobiło. :-/ Miały być od czasu do czasu jakieś newsy na stronie, mimo iż mam szlaban. Proszę Neo1234 (jeśli chce) o kontakt, bo właśnie teraz najbardziej przydała by się jego pomoc. Jeśli się gościu rozmyśliłeś to daj znać.

Przepraszam wszystkich, że tak w nowinach ale odpowiedzi na maila nie dostałem. :-/

Na OPCF Frech informuje, że na 3 CD może być jakiś błąd i jeśli natkniemy się na problemy z programem mniej więcej od wstąpienia do trzeciego bunkra, to najlepiej zainstalować grę od nowa, ale w maksymalnej instalacji.

Podobno wkrótce ma się ukazać patch 1.27 do Tacticsa.

Wczoraj odbyła się pierwsza część turnieju organizowanego prze Frech'a z OPCF. Więcej informacji na ten temat znajdziecie w najbliższym Radiated, a na dziś szykuje się turniej klanowy.
Przy okazji, cieszę się, że Trzynasty Schron mógł udostępnić swój czat - nareszcie się nie marnuje. :-)

OK., to na razie wszystko. To, że to napisałem nie znaczy, że skończył mi się szlaban na net. Po prostu igram ze śmiercią i łączę się po kryjomu. :-/>
DoPr