< PUBLICYSTYKA | << WYWIADY
Wojtek 'Public' Pawlik - wywiad

Ilustracja do wywiadu z Wojtkiem Pawlikiem

nie wiem Masz na imię Wojtek Pawlik (aka Voytek Pavlik), obecnie mieszkasz w Anglii, lubisz bawić się muzyką, grafiką, interesujesz się grami komputerowymi i nie lubisz Żubrówki. To nie wszystko, co znalazłem o Tobie na Shamo, ale zainteresowało mnie jedno - co było impulsem, który sprawił, że poszedłeś właśnie w tę stronę - komponowania, rysowania i nagrywania?

Wojtek 'Public' Pawlik Dużo znajomych (a także ludzi którzy mnie nie znają, ale słyszeli moja muzyka), mówi ciągle o tym, ze mam talent, ale ja się z tym nie zgadzam. Od małego zawsze byłem zamknięty z moimi uczuciami i emocjami od innych, ale zawsze chciałem się pewnego dnia otworzyć w jakiś sposób. Wiec szukałem rożnych dróg, głównie związanych ze sztuka (poezje, pisanie, rysowanie, muzyka, itp), i później gdy przyjechałem do Anglii, zdałem sobie sprawę ze muzyka jest dla mnie najodpowiedniejszym wyborem. Gdyż ona może jednoczyć te wszystkie rzeczy ze sobą (pisanie, poezje, rysowanie, pokazywanie uczuć i emocji), ale trzeba na to zapracować, żeby dojść do tego momentu bycia zadowolonym z tego.

Takiego momentu jeszcze nie doświadczyłem.

nie wiem Dlaczego znalazłeś się w Anglii?

Wojtek 'Public' Pawlik Krótko - ojczym przyjechał tutaj rok przed nami, był pomysł na to, żeby też przyjechać i jakby nam odpowiadało, to na stale.

nie wiem Kiedy rozmawialiśmy poprzez komunikator, nazwałeś swoje utwory "grzechami". Był to tylko humorystyczny akcent, czy kryje się za tym jakieś głębsze dno?

Wojtek 'Public' Pawlik Zależy od tego jak kto widzi rozumienie grzechu ;)

nie wiem W jaki sposób nagrywasz muzykę? Widziałem na portalu lastfm.pl twoje zdjęcie z gitarą. Czy grasz na jeszcze jakiś innych instrumentach?

Wojtek 'Public' Pawlik Na tamtym zdjęciu akurat trzymam gitarę basowa. Gram tez na elektrycznej, akustycznej, klawiszach i ostatnio zacząłem się uczyć na skrzypcach.

nie wiem Czy nad kawałkami z płyty First Records, które ostatnio mieliśmy okazję posłuchać, pracowałeś sam, czy ktoś wspólnie z Tobą nagrywał wszystkie te dźwięki? Planujesz solową karierę, czy chciałbyś raczej tworzyć muzykę w większym gronie?

Wojtek 'Public' Pawlik Wszystko nagrałem i skomponowałem sam, gdyż taki był cel tej płyty. Zawsze lubiłem pracować z innymi ludźmi, którzy moja podobne nastawienie jakie ja mam. Niestety nie spotkałem wielu takich, jeszcze, dlatego tez planuje się przeprowadzić do Londynu, gdzie mam większą szansę na lepsze kontakty.

nie wiem Jest coś, o czym chciałbyś jeszcze powiedzieć czytelnikom Trzynastego Schronu? Jakieś przesłanie, przestroga, albo morał?

Wojtek 'Public' Pawlik It's time to kick ass and chew bubblegum, and I'm all out of gum

Warto zajrzeć:


Public

< PUBLICYSTYKA | << WYWIADY