KASPAR

Po długich namowach Kaspar, szef projektu Rdzawe Stepy, zgodził się udzielić mi krótkiego wywiadu:

SajdonDlaczego od tak dawna nie było żadnej aktualizacji na Rdzawych Stepach?
KasparHm.... z kilku powodów. Nie wiem od czego powinienem zacząc, ale chyba najlepiej od faktu oczywistego, czyli zawieszenia prac nad projektem. Teraz mogę przejść do powodów. Jednym z istotniejszych był brak zaangażowania zespołu - związany głownie z maturami, egzaminami itd. Drugim zapewne osoba szefa tego projektu zaangażowanego w pracenad Sigonyth. Trzeci to fakt, że po prawdzie niewiele osób było zainteresowanych kontynuowaniem RS na poważnie, a nie kontynuowaniem ciągnąc go na lini po kamienistej pustyni metodą "ciało za rydwanem". Stąd decyzja, by do wakacji przerwać prace nad systemem.
SajdonCzy obecnie trwają jakieś choćby drobne prace, czy całkowicie zanikła działalność na rzecz projektu?
KasparDrobne prace, często nawet nie drobne, acz pojedynczych osób, trwały zasadniczo do początku czerwca. Tutaj szczególnie chciałbym podziękować Qbie i Tomkowi którzy jako chyba jedyni cały czas byli zdecydowani pracować nad grą.
SajdonCzy ustalony został konkretny termin wznowienia prac?
KasparUstalone zostało, że do wakacji prace są wstrzymane, ale wznowienie ich stoi pod znakiem zapytania. Sporo osób z zespołu zaangażowanych jest aktualnie w prace nad Sigonyth, które mają tendencję być bardzo pracochłonnymi. Wciąż jednak zastanawiamy się, w jaki sposób reaktywować projekt. Widać 2 możliwości - albo przerwać prace do czasu zebrania sprawnej grupy i czasu gdy szef tegoż RS ukończy tworzenie kluczowych elementów, za które jest odpowiedzialny w New Desert Team, albo też zmienić koordynatora prac.
SajdonKogo proponowałbyś na miejsce nowego szefa projektu?
KasparCóż, mówiłem, że to tylko teoretyczna możliwość. Nie sądze, aby dobrym pomysłem było coś ogłaszać lub publicznie proponować.
SajdonMasz jeszcze jakas propozycje na pytania?
KasparHm.... ja nie mam nawet czasu na ten wywiad...