< SCHRONKULTURA | << KOMIKSY
FANOWSKIE KOMIKSY

Będą tutaj trafiać komiksy narysowane przez czytelników Trzynastego Schronu, fanów Fallouta czy klimatów postapokaliptycznych.

Mateusz Kukla - "Danse Macabre"

Okładka komiksu 'Danse Macabre' Autor: Mateusz Kukla
Tytuł: Danse Macabre

Pobierz komiks: [ PDF ]

Danse Macabre - parę słów od Mateusza:

[...] dowiedziałem się, że organizujecie konkurs na opowiadania post-apokaliptyczne i przypomniałem sobie, że kilka lat temu narysowałem komiks utrzymany w tej stylistyce i temacie (przesyłam go w załączniku). Oczywiście zdaję sobie sprawęm że nie kwalifikuje się on do konkursu literackiego, ale też nie o to mi chodzi. Pomyślałem że fajnie by było gdybyście zechcieli zamieścić go na swojej stronie, do wglądu dla szerszej publiczności (jeżeli oczywiście się Wam spodoba i uznacie będzie pasował do stylu waszej witryny). Jego akcja nie dzieje się co prawda stricto w uniwersum Fallout'a, ale też nie chodzi chyba o to żeby powtarzać cudze schematy ;-)

© 2011 Mateusz Kukla

⇒ Menu

Paweł 'Gollic' Mączewski - "Blast"

Okładka komiksu 'Blast' Autor: Paweł 'Gollic' Mączewski
Tytuł: Blast

Pobierz komiks: [ PDF ]

Blast - to komiks narysowany przez Pawła 'Gollica' Mączewskiego. O to co mówi o nim jego autor:

Bez znieczulenia - tak zdecydowanie można określić polski komiks Blast, traktujący o losach ludzi wrzuconych w realia post-apokaliptycznej przyszłości. Co oznacza "bez znieczulenia"? Znaczy to, że w komiksie dostaniecie mroczną i przygnębiającą jak dupsko samego szatana, fabułę oraz szereg rysunków nie baczących na waszą wrażliwość. Krew, flaki, przemoc, kanibalizm, sadyzm, mord, gwałt i dużo, naprawdę dużo efektownej bitki. Wyobraźcie sobie świat, gdzie na każdym kroku czeka na Was niebezpieczeństwo - zdegenerowani bandyci, padlinożercy żyjący na pustkowiach, czy też odrażające kreatury, efekty nieznanych mutacji oraz Wy - pośrodku pustkowi, które kiedyś były miastami, z minigunem w dłoniach...

Blast

Ten komiks nie dzieli się na tych dobrych i tych złych - tu każdy walczy o przetrwanie i to właśnie chęć przeżycia określa zachowanie poszczególnych bohaterów występujących w komiksie Blast, pokazując, ze człowiek jest zdolny do praktycznie wszystkiego. W sytuacji ekstremalnej, budzą się nasze najgorsze demony...

Każdy rysunek "BLAST" jest ukłonem skierowanym w stronę swojego czytelnika - każda przemyślana kreska, precyzyjnie wycieniowanie postaci, wielogodzinne szkicowanie (wszystkie prace zamieszczone w Blast są stworzone za pomocą kilkunastu różnych ołówków, a także łez, potu i krwi autoraJ). Wszystko to po to, by czytelnik był zachwycony warstwą graficzną komiksu, by tydzień po pierwszym przejrzeniu, sięgnął po raz drugi po lekturę i dostrzegł 100 różnych nowych szczegółów, których nie zauważył wcześniej.

Sam autor komiksu - 23 letni rysownik i pomysłodawca serii - Paweł "Gollic" Mączewski, wychodzi z założenia: "chce rysować takie komiksy, jakie samemu chciałbym czytać. Jestem ogromnym fanem komiksowej sztuki i jako fan uważam, że zasługuję tak samo jak i inni mi podobni komiksomaniacy, na rysunek i historię najwyższej próby".

Blast

To dopiero początek - cała seria Blast, która planowo ma zamykać się w trzech częściach, jest tak naprawdę pierwszym etapem post-nuklearnej trylogii, osadzonej w realiach zniszczonej ziemi. Następne w kolejności są komiksy: HEAT i RADIATION, też zaplanowane na 3 poszczególne zeszyty do każdego tytułu. W poszczególnych seriach czytelnik będzie mógł śledzić przygody trzech różnych bohaterów, którzy mimo własnych zamkniętych epizodów pod własnymi szyldami serii, będą mieli swoje epizodyczne role w całej trylogii. Tak więc, gdy skompletuję się całość - Blast, HEAT i RADIATION (czyli inaczej też trzy etapy skutków wybuchu bomby atomowej - fala uderzeniowa, wzrost temperatury i promieniowanie), czytelnik odkryje całą historię wszystkich postaci, przemierzających pustkowia - pozostałości dawnej (naszej) cywilizacji. Kwestia wydania zeszytowego leży już w rękach polskich wydawnictw (które szczerze mówiąc dość niechętnie inwestują w nowe, niesprawdzone tytuły, czy nazwiska), jak też w rękach samego autora, który w akcie desperacji wyda swoje dzieło samemu i po swojemu... bez znieczulenia :=).

© 2008 Paweł 'Gollic' Mączewski

⇒ Menu

Pucka - "Sroka"

Okładka komiksu 'Sroka' Autor: 'Pucka'
Tytuł: Sroka

Pobierz komiks: [ PDF ]

Praca dyplomowa współpracowniczki Trzynastego Schronu - Pucki. Więcej jej prac znajdziecie na pucka.deviantart.com.

⇒ Menu

< SCHRONKULTURA | << KOMIKSY