<< Twój Bohater F2
Bruce

Opiszę tutaj mojego bohatera, którym bezproblemowo i z rozkoszą przeszedłem Fallouta 2. Bez większego wysiłku udało mi się rozwalić Enclave, ale i często ruszałem mózgownicą, a nie tylko Bozarem. Leczyłem się sam, zaoszczędzając nie tylko pieniądze, ale i sporo strat spowodowanych używaniem chemikaliów. Pod koniec gry zgromadziłem $300 000 plus drugie tyle w ekwipunku :-), mając skilla Barter 40%. Nieźle, no nie? Nie byli mi też potrzebni prawie rzadni enpece. W walce tylko przeszkadzali, więc kiedy byłem już dobry zostawiłem ich w New Reno i co jakiś czas kazałem Myronowi robić Super Stimpacki. I dlatego tylko on był mi potrzebny.

Mogę go nazwać inteligentnym Bruce'm. Proponowane przeze mnie ustawienia początkowe to:

ST 06
PE 06
EN 06
CH 04
IN 10
AG 10
LK 03

Tag skills:
Big Guns
Melee Weapons
Speech.

Traits:
Fast Shot
Gifted

Wytłumaczenie: dlaczego tak?

ST: siła. Na pewno wystarczy nam 6, ponieważ po pierwsze, Advanced Power Armour dodaje aż 4 do siły, a po drugie, można sobie zrobić w San Francisco operację. Wszystkich Big Gunów można używać już przy sile 6.

PE: percepcja. Wystarczy nam 6, a nawet jest to za dużo. Po pierwsze: i tak strzał z Bozara zabija każdego (przy dobrym Skillu Big Guns), chyba, że są to kolesie w APA MK2 na Enclave, którzy mają po 200 HP. Ale percepcja jest potrzebna do skillów Doctor i First Aid, więc nie możemy przesadzać z jej zaniżaniem; ponadto im wyższa percepcja, tym wyższa sequence (czyli częstotliwość naszej tury w walce).

EN: wytrzymałość. Jest to istotna rzecz i warto mieć ją wysoką. Odejmując punkty od siły dołóżmy je do wytrzymałości. Bo cóż z tego, że będziemy mieli 200 HP, kiedy byle leszczyk będzie nam ich zabierał 20 na turę? Dziesięciu leszczów i koniec :). Wytrzymałość warunkuje naszą odporność na uderzenia, napromieniowanie (byle Alien nas nie napromieniuje i nie zmarnujemy RadAwaya) i trucizny (nie będziemy musieli używać dziesięciu Antidotów po walce z Floaterami) i ilość HP, które dostajemy na jeden Level. Warto mieć Perka Lifegiver i to dwa razy, wtedy w szybkim czasie dojdziemy do 500 HP, a to nie jest już takie łatwe do rozwalenia :). Ja przechodząc Enclave miałem ich trochę ponad 540.

CH: charyzma. Mojemu bohaterowi nie jest ona potrzebna. Po pierwsze, NPCe są mi potrzebne tylko na początku, a potem nie, po drugie, można sobie zrobić operację w San Francisco, a po trzecie, i tak rozwijam Speecha, a bartera się nie opłaca, bo i tak nie mam problemów z kasą.

IN: inteligencja. Potrzebna jest wysoka, ponieważ ilość Skill Points na level wyraża sie wzorem IN x 2 + 5, przy traitsie Gifted IN x 2. Bruce musi jak najszybciej mieć 200, a nawet 300% w Big Gunach. Poza tym potrzebne to jest do umiejętności Doctor i First Aid.

AG: szybkość podczas walki. W zasadzie nie ma co zaczynać gry z AG poniżej 10 :). Warunkuje AP, umiejętność obsługi broni oraz Steal. Potem należy jeszcze wziąć perki: dwa razy Action Boy i dwa razy Bonus Move, będziemy mieli 12 AP i jeszcze 4 bonusowe, tylko do chodzenia. Będziemy mogli podejść do przeciwnika, z bliska strzelić mu prosto w mordę dwa razy i jeszcze potem przeładować broń.

LK: szczęście. Wcale nie jest to takie potrzebne, może będzie trochę trudniej i częściej nas wywalą criticalem, ale nie utrudni to gry. Szkoda punktów.

Tag Skill Big Guns. Nasz bohater będzie chodził niemal wyłącznie z Bozarem, wcześniej ewentualnie z jakimś Minigunem. Ten skill trzeba mieć na co najmniej 200%, najlepiej 300% (nie jest to taki wielki wyczyn).

Tag Skill Melee Weapons. Aby nie marnować nie tak łatwo dostępnej i nie takiej taniej amunicji do Bozara (.223 FMJ) leszczyków można zabijać Super Sledgem, który zabiera sporo, a z Perkiem Slayer nawet Fire Geckosy możemy rozwalać młotem :).

Tag Skill Speech. Dzięki tej umiejętności uda nam się wielu ludzi ocyganić, a wielu zyskać. Warto, będzie łatwiej. Wystarczy ok. 150%, wtedy uda nam się niemal wszystko :).

Trait Fast Shot. Strzał i uderzenie zabiera nam o jeden AP mniej. Warto, wtedy będziemy mogli strzelić z Bozara dwa razy i jeszcze przeładować broń. Wtedy też będzie można walnąć młotem aż 6 razy na turę! Wadą jest to, że nie będziemy mogli korzystać z celowania - ale po co to komu :)).

Trait Gifted. Wprawdzie obniża początkowe umiejętności, ale dodaje naprawdę niezłe rzeczy, bohaterowi jest łatwiej na początku gry, a później w zasadzie też. Natomiast umiejętności można sobie szybko rozwinąć - szczególnie przy inteligencji 10!

A co potem?

Skille: w trakcie gry proponuję dodawać do Big Guns, Speecha, Melee Weapons, Outdoorsmana, Doctora, First Aid, trochę do Steala. Ale najwięcej do pierwszych trzech.

Perki moim zdaniem niezbędne:

Perki niekonieczne, ale przydatne:

Wszelkie uwagi i komentarze proszę kierować na mój e-mail.

<< Twój Bohater F2