< NAUKA I TECHNIKA | << SURVIVAL
Sałatka z zupek chińskich

Zupka chińska może być traktowana jako sucha racja żywnościowa, idealna do spożycia w trudnych warunkach. Ale póki mamy czystą, nieskażoną wodę, oraz dodatki w postaci świeżego mięska i warzyw, Kuchnia Trzynastego Schronu pokaże Wam jak szybko i łatwo przygotować smaczną i estetycznie wyglądającą sałatkę.

Te danie, które idealnie nadaje się do zaserwowania na domowej imprezie.

Składniki:

Sposób wykonania:

Kurczaka kroimy w kostki i podsmażamy na patelni, dodajemy zioła prowansalskie. Kapustę pekińską kroimy/rozszarpujemy na małe kawałeczki. Dobieramy się do papryki, którą kroimy w małą kosteczkę. Makaron z zupek chińskich wyjmujemy z opakowania i delikatnie kruszymy. Dodajemy do niego przyprawy z zestawu, całość zalewamy absolutnie niewielką ilością wrzącej wody i przykrywamy czymś na kilka minut. Kapustę pekińską, paprykę, mięsko, kukurydzę i miękki makaron wrzucamy do miski i dokładnie mieszamy. Na koniec dodajemy majonezu, soli i pieprzu.

Smacznego!

Sałatka z zupek chińskich to dobra rzecz. Na filmie wykonuję ją z dziećmi ze Szkółki Trzynastego Schronu oraz... w domu. Prosta, szybka potrawa. Jedna osoba by ją zrobić potrzebuje niecałej godziny. Dla kilku par rąk to 25 minut 😉© 2015 Tomasz 'Stary Wujek' Tytłak

< NAUKA I TECHNIKA | << SURVIVAL