<< SPOŁECZNOŚĆ
PANDEMIA: OCALONY

Pandemia: Ocalony

Pandemia: ocalony to fanowska produkcja, nad którą postanowiliśmy się pochylić i pomoc autorowi tak jak możemy. W tym dziale przeczytacie podstawowe informacje na temat filmu, które będziemy na bieżąco aktualizować - doczekacie się tutaj picsów, róznych zakulisowych materiałów oraz recenzji po zakończeniu prac, gorąco Polecamy!!! - redakcja Trzynastego Schronu.

Pomysł filmu:

Pomysł na film, wziął się chyba dzięki świńskiej grypie. Siedziałem sobie, jak co dzień w pracy, słuchając radia. Co chwilę trąbili w wiadomościach o tej nowej chorobie. W końcu zacząłem zastanawiać się, co by było gdyby taki wirus opanował cały świat, i przypomniałem sobie film "28 dni później". Wtedy w głowie zaświtał mi pomysł, aby napisać scenariusz na podobny temat. Po paru nudnych dniach w pracy :), powstała koncepcja i scenariusz do filmu, o wdzięcznej nazwie "Pandemia: ocalony".

Ekipa:

Po napisaniu scenariusza postanowiłem nie próżnować, i zorganizować ludzi, którzy byli by chętni do pomocy. Jeden z moich najlepszych kumpli, pomimo tego, że klimaty post-apokaliptyczne i eksodus są mu zupełnie nieznane, bez chwili wahania zgodził się na udział w projekcie. Pomógł mi w korekcie scenariusza oraz planowaniu nagrań i zdobywaniu rekwizytów do filmu. Tak, więc jest współtwórcą filmu :).
Następną osobą wtajemniczoną w projekt, jest moja żona. W tym roku ukończyła charakteryzację i kosmetykę, tak więc ona będzie odpowiedzialna za charakteryzację zombich oraz bohaterów. Ostatnia dwójka w ekipie, to 2 znajomych, którzy objęli tutaj najważniejszą i najtrudniejszą rolę: wystąpią jako zombie. Nieoficjalnie mogę powiedzieć, że 27.06.2009 dostałem maila od pewnej ekipy filmowej z Wrocławia, zainteresowanej moim projektem. Na razie jestem na drodze negocjacji, i nie wiem jak to wszystko z nimi wyjdzie. Ostatnią osobą w ekipie, jest mój znajomy fotograf specjalizujący się w klimatach Fallouta. Pomoże nam na pewno przy opracowywaniu różnego rodzaju grafik na potrzeby filmu. Na koniec muszę oczywiście wspomnieć o jednych z najważniejszych ludzi (których niestety nie poznałem osobiście) ale którzy stworzyli i podzielili się ze mną muzyką, która zostanie użyta w filmie. Żeby nie sypać tu nazwiskami powiem, iż są to: Warthu i Nasa3000. Obydwu Panów poznałem na forum Trzynastego Schronu. Nie mniej dziękuję Squonkowi oraz Holdenowi z Trzynastego Schronu oraz el2prezesso z Outpost za pomoc w reklamowaniu projektu.

Realizacja i budżet filmu:

Na początku powiem, że scenariusz był pisany pod kątem budżetu oraz dostępności niektórych rekwizytów. Co tu dużo mówić, film jest bardzo nisko budżetowy. Ze względu na to, że nie posiadamy żadnego wypasionego sprzętu do nagrań, charakter filmu będzie przypominał "Blair witch Project" albo "Rec". Jeżeli uda mi się dogadać z Panami z ekipy filmowej, być może zrealizujemy to lepszym sprzętem, co oczywiście wpłynie trochę na charakter i fabułę filmu (wiadomo, będą wtedy większe możliwości). Największy problem będzie chyba z aktorami. Do tej pory tworzyłem jedynie paro kilkuminutowe kompilacje i animacje. Jest to mój pierwszy ambitny film, z użyciem aktorów i statystów. Najgorsze jest to, że obejmę główną rolę w filmie. Może to wpłynąć poważnie na jakość filmu, ale pocieszam się tym, że jak się nie uda, to i tak film zobaczycie, a ja będę miał większe doświadczenie: Ze względu na charakter filmu, niektóre sceny będą kręcone o 4 rano. Z ciekawostek mogę dodać jeszcze, że statyści i ekipa za każdy dzień pracy ekipę nakarmię kilogramami kiełbasy z grilla i litrami piwa :).
Zrobiliśmy już rekonesans lokalny i wyznaczyliśmy miejsca, w których będziemy kręcić poszczególne sceny. Już niedługo zaczynamy, tylko niech pogoda się poprawi.

Warto zobaczyć:

© 2009 MArosCs

<< SPOŁECZNOŚĆ