<< Powrót do Solucji F3
WYZWANIE NUKA-COLI (THE NUKA-COLA CHALLENGE)

Sierra PetrovitaZadanie to otrzymujemy w małym miasteczku Girdershare, położonym w południowym rogu mapy. Składa się one z dwóch chat, które zamieszkuje Sierra Petrovita oraz Ronald Laren. Sierra jest fanatyczką Nuka-Coli. Posiada największy zbiór gadżetów na całym stołecznym pustkowiu oraz wygrywa od dziesięciu lat z rzędu konkurs na najlepszą potrawę z użyciem tego napoju! No cóż, nikt nie obiecywał, że ludzie po atomowych holocauście będą normalni. Najpierw powinniśmy zgodzić się na obejrzenie jej zbiorów - zostaniemy oprowadzeni po chacie, a w nagrodę za cierpliwość (i za to, że nie dostaliśmy porażenia mózgu) dostaniemy zimną Colę! Jak się okazuje, Sierra uwielbia również colę Quantum i z chęcią nas wynagrodzi, jeśli napełnimy jej automat 30 butelkami tego napoju. Problem w tym, że dosyć trudno jest je zdobyć. Jeśli poświęcicie chwile na uzyskiwanie dodatkowych informacji, to okaże się, że poszukiwania większej ilości warto zacząć w Fabryce Nuka-Coli (kto by pomyślał), gdzie będziemy mogli zdobyć listy przewozowe, a co za tym idzie, będziemy w stanie ustalić gdzie pojechały pierwsze dostawy. Dodatkowo za wykonanie zadania dostaniemy niespodziankę - jeśli nie udał wam się test na retorykę, to zdradzę, że jest to schemat nuka granatu!

Wychodząc z chatki zaczepi nas Ronald i wypyta co robimy. W rozmowie zdradzi, że chętnie zaorałby pole fasoli Sierry, znaczy uprawiał z nią poziomy taniec, znaczy... wiecie. Tak czy siak chętnie kupi od nas butelki (przy odrobinie szczęścia można wynegocjować podwójną cenę). Nie opłaca się jednak mu ich oddawać, ponieważ wtedy nie dostaniemy schematu granatu. Jeśli posiadacie perk Czarna Wdowa możecie zaoferować trójkącik... wtedy Ronald wyjmie gnata i zacznie biec do fabryki niczym struś pędziwiatr. Sęk w tym, że jest za słaby by do niej dobiec, nie wspominając już o tym co czai się w środku. Wysłanie Ronalda na pewną śmierć ma swoje zalety, posiada on unikalnego obrzyna - Okulawiacza, więc jeśli chcecie go mieć, to jest optymalny sposób - inaczej by go zdobyć, musielibyście go zabić. Tak czy siak, skrzynki na cole w dłoń i ruszamy na polowanie!

Uwaga!!! W tym momencie trzeba zaznaczyć, że zadanie polega na zebraniu 30 butelek Quantum, wycieczka do fabryki po listy przewozowe nie jest obowiązkowa, ale pomoże Wam ona w ich zdobyciu. Możecie więc spokojnie robić inne zadania i uzbierać wymaganą ilość, w ogóle nie robiąc tego, co jest opisane poniżej.

Fabryka Nuka-Coli Zamknięte drzwi

Kiedy dojdziecie na miejsce, obejdźcie fabrykę dookoła. Znajdziecie automat z nuka-colą (jest szansa, że będzie w nim Qauntum) oraz zniszczone ciężarówki, w których również znajdziecie butelkę. Wchodzimy środka, przed sobą mamy drzwi zamknięte na bardzo trudny zamek - jeśli macie maksymalnie rozwinięte otwieranie zamków, czyli na 100, możecie je otworzyć i zaoszczędzić sobie ogromniastej wędrówki, niemniej jednak przeczytajcie resztę opisu dla kilku przydatnych informacji. Po prawej jest barek, w którym nie ma nic ciekawego - trzeba więc iść na lewo. Przechodzimy przez biuro, w którym znajduje się zamknięty na klucz sejf, zapamiętajcie go. Potem wchodzimy do pomieszczenia dystrybucyjnego, z którego wychodzimy drzwiami znajdującymi się na jednej ze ścian, schodzimy korytarzem w dół i... co to do cholery jest Nukacz?! Jak się okazuje błotniaki zmutowały i są teraz fioletowe oraz twardsze niż zwykle, w następnej lokacji o nazwie Kadzie przechowująco-mieszające zapewne będzie ich wiele więcej.

I tak jak zapowiadałem, jest ich całkiem sporo. W dodatku większość planszy jest zalana radioaktywnym płynem, który będzie nam zadawał małe dawki promieniowania. Sama lokacja jest pomyślana na zasadzie małego labiryntu, tzn. przejście jest za ścianą gruzu, musimy do niego zeskoczyć z jednego z zepsutych pomostów - powinniście sobie poradzić bez większych problemów.

Przejście Nukacz

Następną lokacją są biura. Na pierwszym piętrze znajdziemy sporo karaluchów i kolejne nukowce - jednym słowem sporo walki i nic ciekawego. Jest też pomieszczenie zamknięte przeciętnym zamkiem, ale nie ma tam nic interesującego oprócz kilku medykamentów, odnajdujemy schody na następny poziom i pniemy się w górę. Na drugim poziomie będzie już ciekawiej, po pierwsze nie ma już skorupiaków, tylko same karaluchy, co Was z pewnością ucieszy. W jednym z biur jest otwarty sejf a w nim użyteczne przedmioty. Najważniejsze jednak jest odnalezienie ciała skrzydłowego Merciego, przy którym jest istotna notka z informacją o nowym smaku coli, leży w pomieszczeniu z ogromną dziurą w podłodze (w tym gdzie jest większa dziura, bo są dwa). Wracamy do schodów i udajemy się nimi na górę, wchodząc do hali fabrycznej.

Ciało Merciego Kierownik spedycji Milo

Ta lokacja składa się z trzech dużych pomieszczeń. W pierwszym schodzimy na sam dół, gdzie spotykamy robota kierownika spedycji Milo - możemy go przekonać, że jesteśmy pracownikami fabryki albo po prostu go zabić (proponuje go rozwalić i oszczędzić sobie trudu). Przy nim znajdziemy hasło do terminalu, który jest w pokoju za nim oraz klucz do sejfu. Z terminala zabieramy listy i kierujemy się do następnego pomieszczenia. Znajdziemy tam taśmy dystrybucyjne, a na nich trzy flaszki Quantum. W trzeciej lokacji, na samym dole są podwójne drzwi - te same, które widzieliśmy na początku. Wystarczy teraz je otworzyć za pomocą przycisku po lewej stronie. Zanim wyjdziecie z fabryki otwórzcie sejf (wspominałem byście go zapamiętali) kluczem Milo i weźcie formułę.

Możecie teraz iść do Fabryki Red Racer i sprzedać przepis. Na miejscu spotkacie bandę Leduxa, która zapłaci nam za nią 250 kapsli (400 jeśli uda się retoryka). Warto ich zabić, ponieważ Ledux ma najlepszy (moim zdaniem) hełm w grze, maskę, która daje 25 do PA!

Banda Leduxa Ciężarówka na drodze do Old Olney

Pora sprawdzić lokacje z listy przewozowej:

I tu już wszystkie lokacje, jeśli spojrzycie w swój ekwipunek, to stwierdzicie ze daleko brakuje Wam do 30 butelek. No cóż, by dokończyć to zadanie będziecie musieli zbierać Qauntum podczas swoich podróży. Gdy już je zbierzecie, możecie wrócić do Grayditch i postąpić następująco:

Uf, to już koniec zadania!

Moja porada: Zbierajcie butelki Quantum już od początku gry, dzięki temu szybciej wykonacie te zadanie!

<< Powrót do Solucji F3