<< Powrót do Solucji F3
TRZEBA STRZELAĆ IM W GŁOWE (YOU GOTTA SHOOT 'EM IN THE HEAD)

CrowlyJest to jedno z większych zadań dostępnych w Podziemiu. Zleca je Pan Crowly, którego można znaleźć na piętrze (zwykle kręci się w barze bądź motelu). Jako ghul, ma za złe ludziom stosunek do jego rodzaju, dlatego też sporzadził listę osób, których hipokryzja musi zostać ukarana. Oczywiście nasz zleceniodawca ma wymagania - trzeba strzelać im w głowę, za każdą zabitą w ten sposób osobę dostaniemy 100 kapsli, za zabitą inaczej 25. Na dowód wykonania zadania mamy przynieść klucze, które są w posiadaniu ofiar. Nic trudnego, w dodatku dostajemy darmowy karabin snajperski.

Jednak nie pójdziemy zabijać ludzi w ciemno, pora popytać o naszego pracodawce. By uzyskać porządne informacje, musimy porozmawiać z jedną z tych osób:

Wzbogaceni o wiedzę, o tym że nie jesteśmy pierwszymi, których Crowly wynajął, a cele wcale nie są rasistami nienawidzącymi ghuli, wracamy do niego i dokonujemy konfrontacji. Okazuje się, że rzeczą na której naprawdę mu zależy, są klucze które te osoby posiadają. Dodatkowo nie musimy ich już zabijać (za wyjątkiem Tenpenn'ego) oraz dostajemy 100 kapsli na dobry początek, pora rozpocząć polowanie!

Pierwszy Cel: Dave

Dave skończył z życiem najemnika i założył swoje własne państwo - Republikę Dave'a (trzy chaty na krzyż). Tą kwitnącą państwowość znajdziemy w północno-wschodnim rogu mapy. Nie ma w tym zadaniu żadnej wielkiej filozofii, Dave'a znajdziecie w największej chacie, wystarczy z nim porozmawiać i przekonać za pomocą retoryki, by dał nam klucz. Można go również okraść.

Wybory w Republice

Wybory w RepubliceBędąc tutaj warto skorzystać z okazji i zająć się wyborami. W tym celu zaproponujcie swoją pomóc prezydentowi. Uprawnionymi do głosowania są Dave, Rosie, Shaona, Jessica oraz Bob. Z każdym z osobna trzeba porozmawiać i zachęcić by poszedł do urny. Boba oraz Rosie można przekonać za pomocą retoryki by kontr kandydowali - i tak gorąco zalecam uczynić. Gdy już wszyscy oddadzą głosy wystarczy udać się do Dave'a i mu o tym powiedzieć - dostajemy 25 kapsli nagrody. To jednak jeszcze nie koniec, pora dopuścić się oszustwa wyborczego. Gdy Dave będzie szedł do urny sprawdzić wyniki, my musimy ukryć się pod schodami i wyjąć głosy oddane na niego, zaraz po tym jak otworzy urnę. Pokonany Dave się wścieknie i odejdzie z republiki, a my od nowego prezydenta dostaniemy kod do sejfu, w którym znajdziemy unikalny karabin myśliwski - Usypiacz.

Drugi Cel: Dukov

Dukov mieszka w domku na wybrzeżu, gdzie spędza dnie pijąc i zabawiając się ze swoimi dziewczynami. Zdobycie klucza nie będzie trudne - standardowo możemy albo przekonać Dukova, albo mu zapłacić 200 kapsli, by oddał nam klucz. Dodatkowo, jeśli mamy perk Czarna Wdowa Dukov nie będzie w stanie nam się oprzeć, i zdobędziemy go za darmo. Podobnie wygląda sytuacja przy perku Kobieciarz, dzięki któremu możemy przekonać Wisienkę (jednym z dziewczyn), by ukradła klucz dla nas. Jak już wszystko zawiedzie, to możecie dogadać się z Fantazją by ukradła klucz, ale w zamian będziecie musieli odprowadzić ją do Rivet City.

Trzeci Cel: Ted Strayer

Znajdziemy go w Rivet City, najprościej będzie po prostu poczekać na bazarze aż się pojawi (guzik T). Najprostszym sposobem zdobycia klucza jest zapłacenie mu 25 kapsli, można oczywiście bawić się w retorykę czy w kradzież kieszonkową, jednak po co się wysilać za takie grosze. W ramach ciekawostki warto wspomnieć, że Ted odda wam natychmiast klucz, jeśli posiadacie perk Twardziel.

Czwarty Cel: Alister Tenpenny

Ostatnim z naszych celów jest właścicielem Tenpenny Tower, jeśli w jakiś sposób go już zabiliście (np. wpuściliście do wieży ghule) to nic nie straciliście, wystarczy powiedzieć Crowlemy, że nie żyje. Tak czy siak Alister jako biznesmen zaproponuje nam 200 kapsli (bądź 300 jeśli uda nam się retoryka) za zabicie Crowlego. Warto się zgodzić, bo ostatecznie oboje są siebie warci, w tym wypadku przynajmniej zarobimy kilka kapsli więcej - i tak potrzebujemy tych kluczy dla siebie. Wracamy do Crawlego i oddajemy mu klucze (przy okazji spróbujcie wydobyć z niego informacje o lokalizacji fortu Constantine, nie jest to jednak obowiązkowe), nie wspominając nic Alisterze. Odbieramy nagrodę w postaci pieniędzy i doświadczenia, a Crowly odchodzi. Podążamy za nim aż wejdzie do holu przed Podziemiem. Tutaj możemy go bezpiecznie zlikwidować. Zabieramy klucze i udajemy się po nagrodę do TT, ale to jeszcze nie koniec tego zadania...

Fort Constantine

Fort Constantine Pancerz T-51B

Jeśli nie udało wam się wydobyć położenia fortu od Crowlego, to nic nie szkodzi - tutaj macie mapkę. Instalacja składa się z trzech obiektów: Z masywnego magazynu bomb zabezpieczonego bardzo trudnymi zamkami (wejdziemy do niego w inny sposób), pomieszczeń biurowych, w których nie ma nic ciekawego oraz małej chatki. To właśnie w niej znajdziemy zejście do podziemnego bunkra. Schodząc w dół i wchodząc do kompleksu trzeba na siebie bardzo uważać - naszym przeciwnikiem będą roboty i często ten najwredniejszy z rakietami i działkami obrotowymi (perk Robotyka może się bardzo przydać). Sama droga jest prosta jak drut, po prostu schodzimy coraz niżej, używając kolejnych kluczy. Gdy zejdziemy już wystarczająco nisko, trafimy do pomieszczenia z drzwiami zabezpieczonymi bardzo trudnym zamkiem (w środku jest sporo amunicji) oraz kolejnymi dokładnie na przeciwko, przy których znajdujemy ciało Tary (ostatniej z ekspedycji najemników). Posiada ona klucz, który pomoże nam w miarę szybko wyjść z kompleksu. Otwieramy drzwi jednym z kluczy, potem kolejne i naszym oczom ukazuje się T-51B - eksperymentalny pancerz wspomagany o najlepszych statystykach w grze. Zanim jednak zachłyśniecie się sukcesem, jest jeden szkopuł - można go naprawiać jedynie u kupców. W pomieszczeniu jest jeszcze grubas leżący na stole. Wychodzimy i kierujemy się w lewo, po schodkach i otwieramy drzwi do składu bomb (jeśli macie pecha, mogą was zaatakować tutaj nawet 2-3 roboty). Stąd już prosta droga na zewnątrz. Jeśli nie odebraliście jeszcze nagrody u AT to teraz jest na to najwyższy czas. Gratulacje - właśnie ukończyliście zadanie!

Moja Porada: Fort Constantine jest całkowicie opcjonalny, oddanie kluczy jest równoważne z zakończeniem zadania i dostaniem doświadczenia.

<< Powrót do Solucji F3