< NAUKA I TECHNIKA | << POSTAPO W NAUKOWYM PODEJŚCIU
ROZPRAWA O KANIBALIZMIE #5

Konkurs Droga Ślepców

Pewne jest, że ludzie od zawsze posiadali swoje fetysze. Niektóre z nich mogły być bardziej wysublimowane, a inne do skrajności obrzydliwe. Tak czy owak, dziś pragnę rozpatrzeć jeden z nich. Chodzi mi mianowicie o... a z resztą sami przekonacie się, o co mi chodzi.

Czy potrafilibyście wyobrazić sobie człowieka, który by zjadł własnego wujka, albo dziadka, albo brata? Pewnie będzie trudno, ale musicie się postarać. Nie, nie myślcie, że jestem pijany. Piszę to, bo naszła mnie taka głupawa chęć wzięcia udziału, w konkursie 13 schronu (TRZYNASTEGO SCHRONU - dop. redakcja Trzynastego Schronu). Dobra, jak już sobie wyobraziliście, to teraz pomyślcie o całym społeczeństwie, które pożera samo siebie. Wiem, to brzmi niesmaczne, lecz musicie to zrobić. Spowodowały by to totalny upadek cywilizacji. Po ulicach biegaliby szaleńcy z nożami, żeby coś upolować. Upolować oczywiście człowieka, na przykład ciebie, i musiałbyś się bronić. W sumie to ciekawe która część ciała smakowałaby im najbardziej, albo czy jedliby ją na surowo? Może by to usmażyli, albo ugotowali. Zaraz, zaraz... po co w ogóle ludzie mieliby się tak zachowywać? Nikt normalny tego nie robi. Jednak ja jestem nienormalny, i chcę wygrać konkurs. Ok, chyba wiem co może popchnąć ludzi do takich czynów. Gdybyśmy wytruli wszelkie inne organizmy na planecie, wtedy zabrakłoby jedzenia, dzisiaj mamy taką technologie, że moglibyśmy zniszczyć świat. Nie miałbyś wtedy na obiad smacznych ziemniaczków z biednym kurczakiem, którego wcześniej musiał pokroić jakiś sadystyczny, gruby rzeźnik. Po jakimś czasie zacząłbyś głodnieć, i głodnieć, aż emocje wzięłyby górę. Wtedy liczyłoby się tylko uzupełnienie deficytu białka. Jadłbyś wszystko, tak jak Bear Grylls. Pewnie wybiegłbyś z siekierą swojego dziadka do rąbania drewna i... nie chcę wiedzieć co byś zrobił. Dobra, teraz pomyśl, że reszta społeczeństwa zareagowałaby tak samo, jak ty, tzn też trochę by zgłodniała. Trochę do znaczy do tego stopnia, że chętnie podpiekła by się w kawałkach na patelni, najlepiej teflonowej, abyś się nie przyklejał do ścianek. Z czasem, gdy ziemia pogrążyłaby się w chaosie zostałby ostatni najsilniejszy osobnik, prawdopodobnie wspomniany wcześniej Bear Grylls. Znając gościa to gdyby skończyło mu się źródło białka zjadłby sam siebie. Myślę, że najekonomiczniej byłoby zacząć od lewej ręki, i tak nie często jej używamy, no chyba że jesteś mańkutem to wtedy zjedz prawą.

Trudno mi ocenić to zjawisko, bo nigdy się z nim nie spotkałem, i nawet nie chciałbym, a w szczególności gdybym to ja miał być ofiarą, jakiegoś spoconego sadysty. Myślę, że aby popchnąć się do kanibalizmu trzeba mieć nieźle na przestawiane w mózgu (ciekawe jak smakuje), i naprawdę nie mieć gustu kulinarnego. Szczerze mówiąc, to nawet nie wiedziałem, że potrafię napisać coś tak kretyńskiego jak to co wyżej. Ale czego człowiek nie zrobi dla nagrody konkursowej, czyli książki "Droga ślepców", której i tak nie przeczyta, bo czytać nie lubi.

© 2011 Mosillo

< NAUKA I TECHNIKA | << POSTAPO W NAUKOWYM PODEJŚCIU