<< POSTKULTURA
GRY KARCIANE

Na razie ten dział jest stosunkowo ubogi, ale postaram się, aby znalazło się tu więcej opisów. Jeśli chcecie napisać recenzję jakiejś karcianki, która według Was powinna znaleźć się w tym dziale albo macie informacje o jakimś tytule, którego tu nie ma, to dajcie nam o tym znać :). schronowe logo

KeniG

Fallout: TCG

Fallout: TCG Nie to nie żart :). Naprawdę istnieje "falloutowa" karcianka. Stworzyli ją nasi sąsiedzi zza południowej granicy, czyli Czesi (ten kraj z tanim piwem). Na początku karcianka była sprzedawana, ale po pewnym czasie twórcy zdecydowali się na zaprzestanie sprzedaży i umieszczenie wszystkich kart na stronie, tak aby każdy mógł je sobie ściągnąć i we własnym zakresie wydrukować. Więc jest to czysto fanowska "nie-komercyjna" inicjatywa :).Fallout TCG

Na tej stronie www.fallout-tcg.wz.cz/edice.htm są dostępne zarówno zasady, jak i wszystkie karty. Klikamy na zestaw kart (Fallout albo Wasteland). Karty są w "Seznam karet", a zasady w "Pravidla", karty są oczywiście "oznakowane" po angielsku, ale zasady niestety już po czesku. Wiem, że czeski jest zabawny i na pewno czytając zasady, bardzo się uśmiejecie, jednak po pewnym czasie najdzie was refleksja, że nic z zasad nie rozumiecie, a przecież byście chcieli wiedzieć, o co w tym wszystkim chodzi i jak w to grać. Na szczęście istnieje polska instrukcja.

© 2008 KeniG

Zombiaki

Zombiaki Liczba Graczy: 2
Wiek: od 12 lat
Czas gry: 20 - 30 minut
Liczba kart: 85 kart po 40 dla zombie i ludzi + 5 kart dodatkowych tworzących plansze
Wydawca: Wydawnictwo Portal

Pomysł na grę jest bardzo klasyczny, jeśli chodzi o fantastykę z zombie w roli głównej. Mamy po prostu ludzi, którzy muszą bronić się przez hordami zombie i mamy zombie, które muszą pokonać ludzi, aby móc ich w spokoju skonsumować.

Talia "ludzi" składa się z broni, którymi można powstrzymywać zombie, czyli z różnych pułapek, płonącej ropy, broni palnej itp. Talia "zombie" składa się oczywiście z normalnych zombie oraz z psów zombi i różnych "combosów", które zwiększają "siłę rażenia" zombiaków.

> > ROZWIŃ < <

Inne gry w klimatach
<< POSTKULTURA