INFORMACJE O FALLOUT 2

LogoPełna nazwa gry: "Fallout 2: A post nuclear role playing game"
Pełna polska nazwa gry: "Fallout 2"
Skrót: "F2" lub "FO2"

Produkcja:
Black Isle Studios
Wydawca:
Interplay
Polski dystrybutor: CD Projekt

Data premiery:
1998 rok
W pudełku:
płyta z grą; skrócona, czarno biała instrukcja po polsku; karta rejestracyjna.

Przód pudełka Fallout'a 2 wydanego w Polsce. Kilknij, by powiększyć. Tył pudełka Fallout'a 2 wydanego w Polsce. Kilknij, by powiększyć.

Wymagania sprzętowe:

INFORMACJE OGÓLNE:

By dowiedzieć się wielu rzeczy na temat Fallouta 2 zapraszamy do recenzji tej gry, napisanej przez Oozego. [ czytaj ]


CIEKAWOSTKI OGÓLNE:

DLA LAIKÓW

Mogło się tak zdarzyć, że zawitałeś na tą stronę całkiem przypadkiem i nie masz pojęcia "co to w ogóle jest ten Fallout". Jeśli tak jest i skoro już to czytasz, to znaczy że dokonałeś pewnego wysiłku, by zorientować się w tej materii. Teraz usiądź spokojnie w fotelu i posłuchaj. Twój wysiłek zostanie nagrodzony.

Seria Fallout to, jak na razie, dwie gry komputerowe z gatunku RPG, czyli Role Playing Games (a właściwe cRPG - Computer RPG). Stworzona została trzecia gra, Fallout Tactics, ale nie jest to czysta RPG. W największym skrócie gry RPG polegają na tym, że przemierzamy jakiś świat (z drużyną lub samotnie) w danym celu, zwykle by uratować ten świat. Nie brzmi to zbyt zachęcająco? Być może, ale za to jak się w to gra! :-) Gry RPG diametralnie różnią się od produkcji typu Quake. W RPG-ach, a szczególnie w Falloutach trzeba wykazać się sprytem i rozumem, nie szybkością i refleksem. Trzeba kojarzyć fakty, myśleć logicznie i kreatywnie. Wyznacznikiem sukcesu jest twoja zaradność i pomysłowość.

Fallouty są unikalne. No bo ile mamy gier toczących się w świecie POST-NUKLEARNYM? I to w dodatku gier tak rozbudowanych, wciągających, posiadających w sobie to coś, co przyciągnełoby nas do ekranu na długie godziny?

Fallouty to wreszcie gry prawdziwe. Pokazują życie takie jakim jest (a właściwie jakim byłoby) w post-nuklearnym świecie. Oprócz tzw. "dobrej strony" zawiera przemoc, sex, narkotyki, niewolnictwo, gangi przestępcze. Wymieniać można by długo. Trzeba wspomnieć, że są to gry przeznaczone wyłącznie dla osób dorosłych (z powodów, o których wcześniej wspomniałem). Cóż, zachęcam każdego, kto nigdy nie grał w żadną z cześci Fallouta do spróbowania! Na pewno się nie zawiedzie.