<< Powrót do NPC
Gadające Głowy

Gadające Głowy (Talking Heads) są to postacie, którym twórcy tej wspanialej gry postanowili zrobić animowaną twarz oraz dać głos. Oczywiście cechy te dostało tylko kilka ciekawszych i zazwyczaj kluczowych postaci . Nie jest ich wiele, ale wszystkie jak na tamte czasy są bardzo dobrze zrobione. Zazwyczaj zlecają jedne z ważniejszy questów w grze. "Fotografie" i opisy tych postaci znajdziecie właśnie w tym dziale.


Frank Horrigan Imię: Frank Horrigan
Miejsce Spotkania: pustynia, Enclave, (Enklawa)
Pełniona Funkcja: Tajny Agent
Opis: Frank jest mutantem, który został poddany działaniu FEV podczas odkopywania Vats w Bazie Wojskowej. Jest zapieczętowany w swoim pancerzu. Oprócz tego jest tajnym agentem USA, do rozwiązywania "niezręcznych" spraw (pewnie dlatego sg. Granite mówi, że ściany NIE są pokryte rdzą). Ma 71 lat.
Hakunin Imię: Hakunin
Miejsce Spotkania: Arroyo
Pełniona Funkcja: Uzdrowiciel
Opis: Hakunin jest znachorem wioski, trudno się z nim dogadać, gdyż używa dziwnych słów do określania prostych rzeczy. Potrafi robić proszek leczniczy z Xander Root i Broc Flower.
Umierający Hakunin Imię: Umierający Hakunin
Miejsce Spotkania: Arroyo (po znalezieniu GECKA'a)
Pełniona Funkcja: Uzdrowiciel
Opis: Tak wygląda Hakunin po napadzie Enklawy na Arroyo. Przed śmiercią powie Ci jeszcze, w która stronę poleciały Vertibirdy.
Harold Imię: Harold
Miejsce Spotkania: Gecko
Pełniona Funkcja: Szef ghuli z Gecko
Opis: Harold pochodził z Krypty 29, gdzie nikt nie miał więcej niż 15 lat. Dorobił się fortuny jako handlarz, potem jako szef karawany. Zamieszkał w Hub, lecz przeprowadził się do Gecko, by pomóc tamtejszym ghulom przy ich elektrowni nuklearnej.
Lynette Imię: Lynette
Miejsce Spotkania: Vault City (Kryptopolis)
Pełniona Funkcja: Pierwszy Obywatel
Opis: Po otwarciu Krypty 8 i zniesieniu stanowiska nadzorcy, została Pierwszym Obywatelem Kryptopolis. Jest rasistką i nie cierpi ghuli oraz mutantów. Pewnie przez ich elektrownię, tylko dlatego, że według niej nie są ludźmi. Popiera niewolnictwo, ale nie nazywa rzeczy po imieniu. Ciężko się z nią dogadać.
Marcus Imię: Marcus
Miejsce Spotkania: Broken Hills
Pełniona Funkcja: szeryf Broken Hills
Opis: Szeryf Broken Hills. Niestety, nie jest świadom tego, że w jego mieście mieszkają rasiści, którzy nienawidzą mutantów i spiskują przeciwko nim. Możesz go przyłączyć do swojej drużyny.
Myron Imię: Myron
Miejsce Spotkania: Stables (Stajnie)
Pełniona Funkcja: Odkrywca Jet'u
Opis: Myron jest zwyrodniałym, ale genialnym dzieckiem. To on wynalazł Jet. Niczym dla niego są życia setek niewolników, których używał do testów nad narkotykami. Nie lubi rodziny Moradino, ale dla nich pracuje, wymyślając nowe narkotyki. Możesz go przyłączyć do swojej drużyny.
Prezydent Richardson Imię: Prezydent Richardson
Miejsce Spotkania: Enclave (Enklawa)
Pełniona Funkcja: President of United-fucking-States-of-America (c)
Opis: Niezwykle charyzmatyczny zimny drań. Prezydentem został 5 Marca 2220. Zabił by wszystkich, którzy mają choć trochę zmienione promieniowaniem czy innym wirusem DNA. Jego planem było zabicie wszystkich istot żywych wirusem FEV, by później zacząć zaludniać Ziemię "true humans'ami". Jest fanatykiem swojej ideologi, nic nie skłoni go do zmienienia decyzji (prócz kulki w łeb ;-)). Na szczęście nie wszyscy w Enklawie są tacy jak on.
Sierżant Dornam Imię: Sierżant Dornam
Miejsce Spotkania: Navarro
Pełniona Funkcja: Komendant Navvaro
Opis: Najstarszy rangą w Navarro, on tutaj rządzi, więc lepiej z nim nie dyskutować (ale wtedy mówi fajne teksty ;-)).
Starsza wioski Arroyo Imię: Starsza wioski Arroyo
Miejsce Spotkania: Arroyo
Pełniona Funkcja: Starsza wioski
Opis: Bardzo miła starsza pani, która jest córką Przybysza z Krypty i twoją matką. Jest głową wioski i to ona poddała Cię próbie przejścia Świątyni Prób. Ma 53 lata.
Sulik Imię: Sulik
Miejsce Spotkania: Klamath
Pełniona Funkcja: Tribal :-)
Opis: Siostra Sulika została porwana przez łowców niewolników, dzięki czemu Sulik zdecyduje się przyłączyć do Ciebie, gdyż łudzi się nadzieją, że ją odnajdzie. Potrafi rozmawiać z duchami swoich przodków, którzy widocznie byli bardzo mądrzy (czego nie widać po Suliku ;-)).
Tandi Imię: Tandi
Miejsce Spotkania: NCR (RNK)
Pełniona Funkcja: Prezydent NCR
Opis: Tandi jest córką Aradesha, przywódcy Cienistych Piasków. Po śmierci ojca przejęła jego miejsce. Przekształciła małą wioskę w Republikę Nowej Kaliforni (w 2196 została wybrana na prezydenta), która kontroluje wszystkie miasta na południu, później jej władza rozszerza się także na północ. Ma 96 lat.
Sierżant Dornam Imię: Sierżant Dornam
Miejsce Spotkania: Można się z nim połączyć z elektrowni w Gecko
Pełniona Funkcja: Załnierz Enklawy
Opis: Podczas połączania z Enklawą, ma on wartę przy odbiorniku. Możesz się, między innymi, od niego dowiedzieć gdzie leży Enlawa, jaki jest prezydent i wcisnąć mu kit, ze Navarro zostało zdobyte. Jeżeli masz zbyt mało punktów Charyzmy, tych opcji będzie trochę mniej.
<< Powrót do NPC