<< Powrót do NPC
Towarzysze Broni

Dogmeat


W Junk Town obok kasyna Gizmo spotkasz kobietę z mężczyzną próbujących dostać się do mieszkania. Przeszkadza im w tym pies. Jeśli chcesz, aby się do Ciebie przyłączył, nakarm go czymś, np. daj mu Iguana-on-a-Stick. Innym sposobem pozyskania tego psiego przyjaciela jest założenie przy jego obecności na siebie Leather Jacket.

Ian


Spotkasz go w Shady Sands. Trudni sie ochroną handlarzy - jest najemnikiem. Aktualnie przebywa w mieście i leczy rany zadane mu przez Raidersów. Z chęcią za Tobą podąży za cenę stu kapsli; jeśli posiadasz odpowiednio wysoki współczynnik charyzmy lub gdy powiesz, że idziesz uwolnić Tandi, nie będziesz musiał mu nic płacić.

Katja


Członkini Followers of Apocalypse. Jeśli chcesz, żeby przyłączyła się do Ciebie, musisz najpierw porozmawiać z Nicole o zakonie Children of Apocalypse. Następnie zagadnij Katję i porozmawiaj z nią o Boneyard i Cathedral. Na zakończenie rozmowy, oznajmij jej, że zaraz wyruszasz w dalszą drogę. Wówczas postanowi Ci potowarzyszyć.

Tandi


Musisz uwolnić miasto Shady Sands od Rad Scorpionów. Po pewnym czasie najadą na miasto Raidersi i porwą córkę wodza Aradesha, Tandi. Jeśli uda Ci się ją uwolnić, przyłączy się do Ciebie i pozostanie tak aż nie oddasz jej ojcu.

Tycho


Mieszkaniec Junk Town. Spotkasz go wieczorem w knajpie Skum Pit. Gdy zagadasz do niego, zaproponuje Ci drinka. Przyjmij zaproszenie i zapytaj o historię jego życia. Po skończonej rozmowie, poproś go o pomoc przy zabójstwie.


Paladnyni


Przyłączą się do ciebie, gdy będziesz szedł na Military Base. Aby to się stało, musisz być członkiem BoS (Brotherhood of Steal), wykonać questa ze znalezieniem drogi do bazy wojskowej i złożyć raport o mutantach. Potem wystarczy pogadać odpowiednio z Maxonem, a następnie z Radą (nie zależy to specjalnie od twojego poziomu Speech), a przydzielą Ci eskortę składającą się z 3 paladynów (mają Power Armor i lasery). Nie licz jednak, że teraz zdmuchniesz z powierzchni ziemi Military Base - pomogą ci tylko przypuścić szturm na wejście, a w środku będziesz musiał radzić sobie sam. Nie możesz im też wydawać poleceń.


Policjanci


Przyłączą się do Ciebie na czas rozprawy z Underground w Hub. Są to: Sheriff, Deputy Kenny i Deputy Karl. Za aktywną pomoc w usunięciu Podziemia dostaniesz potem od nich pieniądze.


Blades


Z ich pomocą opanujesz Adytum (Boneyard) usuwając Regulatorów. Ich przywódczynią jest Razor. Aby uzyskać tę pomoc, musisz wykonać quest dotyczący znalezienia mordercy synka Zimmermana.


<< Powrót do NPC