<< Nowiny

25 stycznia 2002

Nowa SONDA - DoPr

Wynik poprzedniej sondy był bardzo zaskakujący. Na pytanie co jest najlepsze: Fallout, Fallout 2 czy może Fallout Tactics, 6 osób odpowiedziało, że Fallout, 38 że Fallout 2, a na Tacticsa zagłosowało aż 55 osób. Jeśli nie było żadnego oszustwa, to okazało by się, że jednak jest mnóstwo fanów nowego Fallouta. Cóż, Trzynasty Schron chyba powinien jeszcze bardziej zadbać o dział Tacticsa.
Pytanie nowej ankiety to: Co myślisz o Falloutach PL CD Projektu? Zachęcam do oddania głosu.

Biblia Fallouta - DoPr

Na DAC pojawiła się pierwsza część Biblii Fallouta.

23 stycznia 2002

Fallout 1 PL i Fallout 2 PL ! - DoPr

W planach wydawniczych CD Projektu znalazły się lokalizaje gier Fallout 1 i 2. Jedynka ma się pokazać na półkach sklepowych 20 lutego w serii "eXtra Klasyka", a Dwójka jest planowana na maj. Obie gry mają być po polsku z napisami podczas filmów.
Tak na marginesie, Fallout 1 PL dostępny jest już w różnych sklepach wysyłkowych i kosztuje tylko 19,90 zł. (przykładowy sklep).

Wasteland Wolf - DoPr

Niedawno w Nowinach była wymieniona gra Static: A post apocalyptic journey to the free mind, która może być nastepcą (zastepcą?) Fallout'a 3. Jak się okazuje istnieje jeszcze jeden projekt, tym razem rosyjski, który możliwe, że jeszcze bardziej będzie przypominał Falla. Autorzy gry nawet muszą usuwać z projektu wszelkie podobieństwa do gry Interplay'a, a nie jest to rzecz łatwa gdyż na pierwszy rzut oka można by powiedzieć, że właściwie jest to kolejna część Fallouta. Poniżej zamieszczam screeny z gry i banner strony, na której znajdziecie więcej interesujących informacji.Kliknij, by powiększyć
Wasteland Wolf

21 stycznia 2002

Mały upgrade. - DoPr

Przez jakiś czas nie było tu mowy o jakichkolwiek upgrade'ach strony, i nadal nic nie miało się na ten temat pokazywać, ale pomyślałem, że może jednak warto coś niecoś o tym powiedzieć. Zanim jednak przejdę do tego co dziś znalazło się na serwerze, przypomnę jeszcze, że trochę poprawione zostały między innymi działy ekwipunku dla F2, pokazały się już jakiś czas temu nowe Ciekawe Questy i w części strony o Tactics'ie pokazał się opis pojazdów.
Dziś natomiast, wymienię tylko ten jeden najważniejszy upgrade, którym są nowe pliki. Jest ich niewiele, ale zawsze coś:
redviewer15.zip - program do przeglądania grafik np. Tactics'a
children.zip - naprawia bezdzietnego Falla 2
Bolan.zip - nowe bronie
spr2gif_src.rar - kod źródłowy
spray10.zip - edytor spraitów
zar&til2gif.zip - nowa wersja programu 1.2
FOT_tit.zip - tablice startowe W9x - już to kiedyś było na Schronie
carpaint.zip - przemalowanie Highwayman'a
Ftmin.exe - minimalizer do Tacticsa
pipboy.avi - PipBoy 3D
bronie.zip - bronie :-)
Pliki znajdziecie w dziale PLIKI.

Ciekawy Quest - DoPr

By było trochę mniej nudno napiszę jeszcze dość ciekawy quest, o którym dziś przeczytałem na DAC. Otóż, jeśli dacie Renesco okulary i 20 razy spytacie się o nie, podobno otrzymacie Pip Boy Medical Enhancer, który zwiększa umiejętność Doctor. Poza tym ten gadżet fajnie wygląda. ;-)

13 stycznia 2002

Off-line. - DoPr

Chciałem tylko poinformować, że przez jakiś czas nie będę mógł odpowiadać na maile (mam sesję na studiach), tak więc wszelkie pytania wymagające w miarę szybkiej odpowiedzi proszę słać do Krzycha - replikant@poczta.fm.

Twórczość - DoPr

Na serwerze znalazły się dwie tapety, które kiedyś przygotowałem. Znajdują się w dziale Twórczość i stamtąd możecie je zassać. Poniżej natomiast, są niskiej jakości miniaturki. :-]

Obrazek w dziale Twórczość. Obrazek w dziale Twórczość.

9 stycznia 2002

Apel... - DoPr

Bardzo prosimy wszystkie osoby, które po zawieszeniu działalności Trzynastego Schronu zgłosiły do Oozego chęć współpracy, o potwierdzenie tej informacji drogą mail'ową: Potwierdzenie współpracy.


Plotka prawdopodobnie okazała się tylko plotką. - DoPr

Jak się okazało wieść o wydaniu Fallout'a 3 najpierw pokazała się w brytyjskim PC Gamer'ze. Jako, że wszystkie europejskie PC Gemer'y w gruncie rzeczy należą do tej samej firmy, często wymieniają się informacjami i w ten sposób można ją było podobno przeczytać nawet w Polsce.

"This "report" (If you can call it that, it's of course just an assumption) originally appeared in PC Gamer UK, but all the other Europian PC Gamer magz frequently take features and republish them in their own countries. They're allowed to do this because they're all run by the same company: Future Publishing."

Dziś pojawiła się informacja na Forum BIS, iż Fallout 3 nie jest w produkcji. Wypowiedź jest bardzo krótka, ale treściwa:

"AWESOME! I DIDN'T EVEN KNOW IT WAS IN PRODUCTION!"

J.E. Sawyer

Muszę przyznać, że nie potrafię ocenić kim jest J.E. Sawyer (cóż, nie od zawsze mam dostęp do internetu), ale z wypowiedzi Odin'a na NMA można wnioskować, że jest on osobą wystarczająco kompetentną by jego wypowiedź mogła rozwiać wszelkie wątpliwości na temat fatalnej pogłoski.

Źródła:
NMA - No Mutants Allowed - http://www.nma-fallout.com/
Forum BIS (Black Isle Studios) - http://feedback.blackisle.com/forums/
OPCF - Oficjalne Polskie Centrum Fallout'a - http://fallout.cdprojekt.pl/


Jak może będzie wyglądał Fallout 3. - DoPr

Szukając dziś wieści o "plotce" natknąłem się na dość interesującą ciekawostkę. Otóż, jest bardzo prawdopodobne, że Fallout 3 jednak nie będzie korzystał z silnika 3D TORN'a. Podobno w grze, bardzo szczegółowe lokacje spowalniały prędkość wyświetlania grafiki. To było jednym z powodów wstrzymania prac nad TORN'em i, jak przypuszczam, wcześniejsze wieści o tym, że Fallout 3 ma powstać na tym silniku, są chybione.

"Some of the problem that we had was going to 3D when it came to the backgrounds. Most of the characters that we make for any of our games right now have the polygon count and texture maps to work in either a real-time or pre-rendered game. It turned out that making the backgrounds was much more restricting than we initially thought and we were having huge problems with the speed of the areas due to the polygon counts, our methods of lighting, and the amount of texture maps that we wanted to use."

Feargus Urquhart

Źródło: Forum BIS (Black Isle Studios) - http://feedback.blackisle.com/forums/


Usprawiedliwienie. - DoPr

Pewnie już zauważyliście, że wieści dotyczą tylko Fallout'a 3 i pomijam bardzo ciekawą kwestię Biblii Fallouta. Niestety z powodów ode mnie nie zależnych, nie mogę sobie pozwolić na więcej... może nawet tego co jest nie powinienem pisać, ale stwierdziłem, że tylko jeden serwis informujący o wszelkich wieściach na temat Fallouta 3, to trochę za mało i postanowiłem lekko wspomóc Sojer'a z Krypty 15. ;-) Wiem, wiem... Wygląda to jak reklama, ale moim skromnym zdaniem w pełni zasłużona.

8 stycznia 2002

Wyjaśnienie. - DoPr

Dzięki Obsydian za gorące powitanie Trzynastego Schronu na Wasteland, ale oficjalnie działalność strony nadal jest wstrzymana. Może strona nie wygląda jak by była zamknięta, gdyż zmieniają się tu różne rzeczy od czasu do czasu (osoby, które regularnie wpadają na Schron pewnie zauważyły poprawki), ale jednak wciąż jeszcze nie wracamy do gry. To tylko chwilowe przebudzenie związane z pogłoskami o Falloucie 3. Jeśli Trzynasty Schron oficjalnie wznowi działalność na pewno będzie o tym wiadomo.

7 stycznia 2002

PLOTKI na temat Fallout'a 3. - DoPr

Do plotek już powinniśmy się przyzwyczaić, ale wciąż nas poruszają i skłaniają do przemyśleń typu "Jaki to znowu będzie ten Fallout, czy będzie godnym następcą dwójki i czy w końcu się ukaże?". Takie myśli przychodzą do głowy, nawet jeśli wiemy, że coś jest plotką i nie jest oficjalnie potwierdzone. Na początku w to nie wierzymy ale im więcej ludzi o tym mówi zaczynamy się zastanawiać czy aby to nie jest prawdą? W końcu plotki się pokazują, a nikt jak dotąd nie zaprzecza.
Szóstego tego miesiąca, na forum BIS pokazał się taki oto tekst, mówiący, że w szwedzkim PC-Gamer'ze napisano, iż Fallout 3 wyjdzie w lecie 2002 roku!

"Get this...Swedish PC-gamer states in their january issue, that Fallout 3 (PRAISE THE LORD!)will be going gold this summer! Even if this date seems extremly unlikely, it at least sugests that Interplay finaly have gott their asses moving! Heck, maybe it's all a rumor, but when the rumor comes from the biggst game-mag in Sweden, you start to wonder..."

Pierwsze co przychodzi na myśl to słowo BZDURA, ale gdy okazuje się, że jeszcze jeden magazyn (tym razem francuski PC JEUX) twierdzi to samo to już zaczyna to wyglądać na jakąś wielką pomyłkę. Gdy jednak pokazuje się tekst mówiący o tym, że Interplay wypuścił reedycje wcześniejszych wersji Fallout'a po to tylko by nakręcić rynek na grudzień 2002, zaczynamy się poważnie zastanawiać czy aby te przecieki nie są prawdziwe. W dodatku, dowiadujemy się jeszcze, że ów Fallout ma być w 3D z widokiem izometrycznym, RTS lub TBS do wyboru i rozgrywający się na wschodnim wybrzeżu. Z drugiej strony, opis gry bardzo przypomina Fallout Tactics, ale równie dobrze może to być Fallout 3.

"About the Fallout 3 rumors, I have another one to contribute. My friend's uncle works for Interplay in the distribution department, and he was told that the reason that Fallout and Fallout 2 were re-released is to start the market going again, as they're pushing for a Christmas 2002 date on Fallout 3. He's also heard it's 3D although sticking with the same view angle, has real-time and traditional combat, and is set on the East coast. But these are all just rumors, of course. But we can hope."

Podsumowując. W ploteczkach najpiękniejsze (?) jest to, że wydaje nam się, że już wiemy wszystko, a jednocześnie nic nie wiemy. Osobiście wolę poczekać na jakieś oficjalne informacje.

Źródła:
Forum BIS (Black Isle Studios) - http://feedback.blackisle.com/forums/
DAC - Duck And Cover - http://www.rpgplanet.com/fallout/
NMA - No Mutants Allowed - http://www.nma-fallout.com/

6 stycznia 2002

Fallout 3 - DoPr

W związku z zawieszeniem działalności Trzynastego Schronu nie możemy Was powiadamiać na bieżąco o nowinkach ze świata, ale dzisiaj nadarzyła się okazja by nadrobić trochę zaległości, których nazbierało się całkiem sporo od ostatniej aktualizacji. Po pierwsze, mniej więcej od sierpnia 2002 Interplay miał poważne problemy finansowe i przyszłość firmy stanęła pod znakiem zapytania. Wstrzymano prace nad grą TORN, co jednocześnie dawało do zrozumienia, że Fallout'a 3 też nie będzie. Później ceny akcji Interplay'a mocno spadły i praktycznie nie wiadomo było czy firma przetrzyma ten kryzys. Na szczęście (?) Interplay'a szybko wykupiło Titus Interactive (co nie znaczy, że Interplay'owi nadal nie grozi upadek - Black Isle jednak powinno się z tego wykaraskać). Może nie był to koniec problemów, ale wydawało się, że na pewno był to koniec Fallout'a... przynajmniej do 14 grudnia 2001, gdy Feargus Urquhart na oficjalnym forum Black Isle zapowiedział iż w nowym roku prawdopodobnie dowiemy się czy nareszcie powstanie Fallout 3.

"Fallout 3 - You guys don't have to convince us to make it. It is what we want to do. I will hopefully have more to say on this early in the new year - and this is not just to put you all off."

Feargus Urquhart

W związku ze wcześniejszymi wypowiedziami Feargusa możemy się już jednak domyślać jaka będzie odpowiedź... ale nie uprzedzajmy faktów. I tak już poniższa wypowiedź z października 2001 wystarczająco podgrzewa atmosferę:

"As for the timeline of Fallout 3, since we are not currently working on it, it's hard to say when it is going to come out. I hope that we can start production on it within the next six months or so, and then get it out within a two-year time frame from that. I don't want anyone to take that as a promise, because as I said, we are not currently working on it. Now for D&D games, most of us still really enjoy working with the D&D system and the Forgotten Realms, so there really would be no reason other than business ones where we would stop making those kinds of games as well."

Feargus Urquhart

Ponad to, podobno Titus Interactive ma podpisaną umowę z Vivendi Universal, co może doprowadzić do tego, że Black Isle i Troika Games będą mogły razem stworzyć Fallouta. Jest to jednak dość wątpliwe, ale gdyby tak się stało to Fallout 3 miał by duże szanse stać się na prawdę godnym następcom, gdyż pracował by nad nim również Tim Cain - pomysłodawca i twórca obu pierwszych części Fallouta, który odszedł z Interplay'a przed premierą "dwójki". To jednak, podkreślam, są czyste domysły.

5 stycznia 2002

Nowinki. - DoPr

Nadchodzi Biblia Fallouta pisana przez twórców gry i całkowicie bezpłatna: Black Isle Studios Message Boards: Fallout Biblie.

Lutego 2002 odbędzie się premiera papierowego RPG pod tytułem: NECROPUNK.

4 stycznia 2002

Nowinki. - DoPr

Static: A post apocalyptic journey to the free mind - Warto zobaczyć.

"Fallout 3 - You guys don't have to convince us to make it. It is what we want to do. I will hopefully have more to say on this early in the new year - and this is not just to put you all off."
Feargus Urquhart

Leichen's Post-Apocalyptic World - Doskonała postnuklearna strona - Polecamy!

Tyle nowych ciekawych rzeczy jest w necie... Nie darował bym sobie gdybym np. tego nie zamieścił.

Możecie na tej mapce znaleźć 3 lokacje Fallout'a 2, z których w ostatniej chwili zrezygnowano.
DoPr

4 lipca 2001

Na nudę - 18:39 - Cameron
Nie wiem jak u was, ale u mnie pogoda nie zachęca do wychodzenia z domu (pada, mimo że jest ciepło). Co robić w deszczowe dni (opócz oczywiście pocinania w FT)? Polecam wam sięgnąć po jedną z postnuklearnych powieści. Jeśli szukacie czegoś, co choć trochę oddałoby klimat Fallouta, to polecam wam "Dies Irae" autorstwa P.K. Dicka i Rogera Zelaznego. Wizja jaką przedstawiają twórcy tego dzieła bardzo przypomina naszą ulubioną grę. Po przeczytaniu stwierdzam, że każdy fan Fallouta, powinien sięgnąć po tą książkę. Z innych tego typu dzieł poleciłbym też "Listonosza" D. Brinna (na podstawie tej powieści powstał kiepski film "Wysłannik przyszłości" z Costnerem). Miłej lektury


2 lipca 2001

Nowy klan - 22:56 - Cameron
Wczoraj znalazłem stronę nowego klanu FT pod nazwą "Wariors of Steel". Klan zapowiada się obiecująco. Do WOS dostać się jest dość łatwo. W chwili obecnej klan poszukuje nowych rekrutów. Oto namiary : http://kulek.cafecraft.net/wos/Wróciłem - 11:10 - Cameron
Po przerwie, którą spowodowała awaria mojej płyty głównej, powracam do roli newsmana. Nie wiem tylko czemu DoPr wykasował wszystkie moje newsy (aż dwa :-))) ale mam nadzieję, że ten już zostanie.


"Nowy" dział - 19:21 - Krzychoo
Przenieśliśmy dział z charakterystykami bohaterów z Porad do osobnej sekcji Twój bohater.


Mały updacik - 11:10 - Oozy
Mały updacik działu Pliki. Dodaliśmy linki do patchy do FT (wcześniej patche te można było od nad ściągnąć tylko poprzez linki w Nowinach) i linka do Boostera.


30 czerwca 2001

Wywiad z Feargusem - 03:35 - DoPr
Na DAC możecie przeczytać wywiad Killiana z Feargusem Urquhartem , a dowiedzieć się tam można np. tego że:


"The biggest thing has really been resources and time. We did start Fallout 3 in early 1999, but things were not moving forward that quickly. Plus, we needed to get another project out relatively soon because of Interplay's financial situation. So, the Fallout 3 team became the Icewind Dale team. We had then hoped to start Fallout 3 after Icewind Dale was completed, however at that time both Chris Parker and I had to jump in and spend pretty much every waking moment on Baldur's Gate 2 until it shipped in late September of 2000. Since we were going to be very busy and not able to help a Fallout 3 get started, I decided to have the team work on the Heart of Winter expansion. Since the team completed that in February of this year, they have been working on the miscellaneous projects - but have started thinking about Fallout 3. Plus, a lot of people have been transferred over to work on TORN to help that get done as quickly as possible.
In other words, we've had to make a lot of decisions to get projects out the door that have made it hard to get Fallout 3 moving forward."

Feargus Urquhart
29 czerwca 2001

Mały update linków - 23:41 - Oozy
W dziale Sznurki przybył link do stronki klanu [CK] Dezerterzy.


28 czerwca 2001

Patche - mój komentaż - 20:10 - DoPr
Mnie jednak wydaje się, że patche jeszcze się ukażą i prawdopodobnie będą poprawiać jakość gry (wizualną itp.). Dlaczego tak mi się wydaje? Ponieważ jesli ma powstać Tactics 2 na tym samym silniku to prawdopodobnie będą go poprawiać... Ale to tylko takie moje przemyslenia. :-)


Wakacje - 19:57 - Dragon Warior
Z okazji tego pięknego i jakże krótkiego okresu życze wszystkim odwiedzającym tą stronę miłych i owocnych wakacji.


Patche - 19:52 - Dragon Warior
W internecie krązy plotka jokoby najnowszy patch miał być ostatnim. Jednak nie jest to oficjalnie potwierdzone przez twórców oświadczenie.


25 czerwca 2001

Miejsce - 13:37 - Oozy
Dobra nowina - dostaliśmy dodatkowe 200 MB miejsca na serwerze, a to oznacza, że będziemy mogli wgrywać na serwer dosłownie wszystkie pliczki związane z Fallem a nawet więcej :-)(przynajmniej dopóki te 200 mb się nie skończy; a z doświadczenia wiem, że skończy się szybciej, niż się tego spodziewam :-)).


23 czerwca 2001

Tactics a antywirusy. - 19:07 - DoPr
Nie jestem pewien czy ze wszystkimi antywirusami Tactics ma problemy, ale przynajmniej z moim PC-Cillin, gra włącza się ponad 3 minuty!
Na szczęście gdy wyłączyć monitor antywirusa (tę ikonkę koło zegarka) to gra włącza się w kilkanaście sekund. :-)


Sudden Strike - 17:34 - Oozy
Znowu piszę newsa nie na temat ;-). Gra ktoś może w tą genialną strategię? Choć autorzy chyba jednak przesadzili trochę z siłą artylerii. No, ale poza tym gierka jest super :-). No, może powinno być jeszcze uwzględnione morale. Ale co tam, nobody's perfect. Jak ktoś nie wie co to za gra, niech odwiedzi oficjalną stronkę. No, to spadam, bo jak będę dłużej pisał to jeszcze mnie DoPr pogoni ;-).21 czerwca 2001

No ładnie... - 22:53 - DoPr
Oficjalna polska strona Tacticsa (OPCF) informuje, że polski plik, który był uznawany za nakładkę (przez swoje rozmiary) wcale nie jest nakładką tylko jest polskim patchem. To, że anglojęzyczna wersja jest większa spowodowane jest tym, że zawiera poprawki do patcha 1.25. W polskiej wersji te poprawki już są zainstalowane i w zupełności wystarcza polski patch 1.27PL.
Ponadto instalacja anglojęzycznego patcha podobno psuje grę i zalecana jest jej reinstalacji i ponowne zainstalowanie patcha - tym razem polskiego.


20 czerwca 2001

Patch c.d. - 10:36 - Oozy
Nie wiem czemu DoPr wysłał newsa, że patch 1.27 eng. version na naszym servie jest zwalony - mi się wydaje, że jest ok. Dodatkowo leży już u nas nakładka do patcha w wersji PL. Ściągnij polską nakładkę na patcha. A już (dopiero? ;-)) w piątek wszystkie pliki znajdziecie także w dziale Pliki.


19 czerwca 2001

Cameron, witamy! - 22:48 - DoPr
Witamy Camerona w Trzynastym Schronie. Cameron będzie pisał newsy i mam nadzieję, że nasz współpraca owocną będzie. ;-))
Trochę niżej jest jego pierwszy news więc go nie przegapcie ;-)


PL nakładka na patch 1.27 - 22:42 - DoPr
Na OPCF ukazała się polska nakładka na patch 1.27, która tłumaczy zmienione teksty na nasz język. Plik wkrótce zamieścimy na naszym serwerze, a tymczasem możecie go ściągnąć stąd: http://www.cdprojekt.com/ftp/patche/Fallout%20Tactics/FTPatch127PL.exe. Plik zajmuje około 4,89MB.


Fallout PBM? - 22:34 - DoPr
Tak sobie korzystam z okazji i surfuję po stronach o Falloutach, aż trafiłem na nową stronę - Fallout PBEM. Można tam pograć w Fallout'a przez e-mail - jak dla mnie super (gdyby tylko nie ten mój szlaban na net).


Problem z naszym plikiem. - 21:50 - DoPr
Z niewiadomych przyczyn patch 1.27 do Tactics'a, który był na naszym serwerze, był uszkodzony. W związku z tym plik został wykasowany i wkrótce zostanie wgrany jeszcze raz. Przypominam, że patch 1.27 zawiera kilka poprawek do gry oraz 3 edytory, a jego wielkość to około 16,39MB. Dla tych co chcą jak najszybciej ściągnąć patcha proponuję podanego kilka newsów niżej "mirrora" do OPCF.


16 czerwca 2001

Off-topic: RAM - 17:43 - Oozy
Ależ ja ostatnio "newsuje" - DoPr będzie ze mnie dumny ;-). Byłem dzisiaj na giełdzie komputerowej w Warszawie (przy Stodole, na Batorego) i co zobaczyły moje oczęta? Otóż to: 128 mb ramu (dimm, 133 mhz) - 100 zł (!!!), 256 mb ramu (też dimm, też 133 mhz) - 200 zł !!!!! Jutro z rana jadę na giełdkę sobie dokupić 256 i będę miał... 384 mb ramu! Ale jaja :-))))))))))))))))))). Ludzie, korzystajcie z okazji, póki RAM jest jeszcze taki tani!!!


Booster do Tacticsa - 10:21 - Oozy
Przeglądając Kryptę 15 zauważyłem info, że pojawił się amatorski, polski program do przyspieszania Tacticsa PL. Jak ktoś się nie może doczekać na nowego patcha pl, to może sobie tego progsa od nas ściągnąć.Arcanum Demo - 00:51 - Oozy
Przez ten szlaban DoPr'a na net nikt ostatnio już prawie nie pisuje newsów, więc pomyślałem sobie, że dorzucę moje dwa grosze nt. Arcanum. Miałem przyjemność grać w demko tej szacownej gry i powiem jedno - ona wymiata!!! Dzięki niej może jakoś wytrzymam do "prawdziwego" Fallout'a 3, na którego czekają wszyscy prawdziwi fani F1 i F2 (przynajmniej I hope so - Tactics jest fajny ale dla mnie to nie jest to, na co czekałem). Jedyny mankament Arcanum to wymaganie sprzętowe - na moim PIII 650 ze 128 mb ramu gra rzęziła dyskiem i jednak dość poważnie spowalniała przy większej ilości przeciwników na ekranie. Ale to pewnie z podowodu mojej słabej już dziś karty graficznej - Rivy TNT 2. Właśnie się dowiedziałem, że dziś standardem jest niejaki GeForce 2 a nawet 3 ;-). W każdym razie grafika i ogólnie klimat jest super - magia miesza się z techniką, mnóstwo broni, czarów i ciekawych questów. Ogólnie, niezły odjazd. Jak ktoś ma demo to proponuję wybrać sobie taką postać: Half-Ogre z cechą "Run away with Circus". To da nam siłę 18 teraz sobie podwyższamy ją do 20 i mamy +20 damage do każdego uderzenia! Wilki i inne takie są dosłownie przepołowianie przy pierwszym uderzeniu. Praktycznie wszyscy inni też :-). Dodatkowo weźcie sobie 9 charismy, to będziecie mogli zwerbować drugiego half-ogra a wtedy ci kolesie przy moście (ci, co mają demo, wiedzą, o czym mówie :-) moga wam naskoczyć - klepie się ich paroma ciosami :-)))).

15 czerwca 2001

Patch już u nas! - 23:32 - Oozy
Sorry za małe ;-) spóźnienie, ale
nowy (v. 1.27) patch do FOT już jest na Trzynastym Schronie. Możecie go sobie zessać stąd, ale jak już pisaliśmy wcześniej, lepiej poczekać na polską wersję...


PATCH 1.27 cd. - 19:41 - Dragon Warior
Narazie jego użycie grozi zmianą języka w opcjach ale na dniach powininna się ukazać wersja Polska.
Swoją drogą to warto czekać bo PATCH zawiera edytory do tworzenia map kampani itp.tak zwany mirror... - 00:34 - DoPr
My jeszcze nie mamy, ale już jest na OPCF pod adresem: http://fallout.cdprojekt.com/download/fotpatch1.27.exe. Już niedługo będzie też u nas. :-)


14 czerwca 2001

Patch 1.27 ! - 22:10 - DoPr
Panie, panowie... PATCH 1.27 wyszedł! Zajmuje około 16.39MB a ściągnąć możecie go np. TUTAJ. Ten patch jest na zagranicznym serwerze, ale postaramy się go ściągnąć tak szybko jak to tylko mozliwe. :-)

ps.
ciekawe jak zadziała ten patch na polskiej wersji gry
10 czerwca 2001

Ekwipunek - 23:30 - DoPr
Mała modernizacja Ekwipunku w części strony o Falloucie 2.


Arcanum: of Steamworks & magic Obscura - 21:55 - Dragon Warior
Demko tej nieźle zapowiadającej się gry można znaleźć na płytce czerwcowego numeru Secret Service.
Zajmuje 265MB więc nie polecam ściągać z netu.


9 czerwca 2001

Nowy klan? - 20:32 - DoPr
Zdaje się, że mamy w Polsce nowy klan: Crusaders of Wasteland. Strona klanu jest dość kiepska, ale nie strony są ważne tylko to jak się gra. :-)


Ciekawe questy - 20:07 - DoPr
Kilka nowych Ciekawych Questów. Podziękowania idą do Cervantesa i eltoro.


Nowy patch i edytory. - 18:02 - DoPr
Nowy patch i edytory do Tactics'a są już gotowe. Teraz zostało jeszcze przygotować program instalacyjny i ostatecznie przetestować dodatki. Prawdopodobnie całość ukaże się w sieci w następnym tygodniu.


Fallout BN - 17:51 - DoPr
Jest to czat założony przez Frech'a z OPCF. Jeśli gracie w Tactics'a po sieci, to warto tam wpaść i umówić się z kimś na grę.
Adres to:
Fallout BN


8 czerwca 2001

APEL do Newsmanów Trzynastego Schronu - 08:35 - Oozy
Niech stara wiara + nowi newsmani zaczną coś robić, pisać jakieś newsy, bo stronka padnie! Dragon Cameron, Noe, Neo1224 - co z Wami?! Zróbcie coś!!! A tak przy okazji - jeśli ktoś by miał ochotę się do nas przyłączyć na pozycji newsmana to zapraszamy serdecznie - konto pocztowe na @fallout3.net czeka. Teraz, kiedy mamy PHP, pisanie newsów jest banalnie proste, łatwe i przyjemne, więc zapraszam!!! :-)
7 czerwca 2001

Nowe newsy! ! ! - 21:41 - DoPr
Ok., no to mam nadzieję, że ten kod PHP będzie
działał bez problemów. :-)
Myślę, że już wkrótce zaczną pokazywać się newsy, ale tym
razem pisane przez wszystkich twórców strony (jeśli będą chcieli). ;-)

5 czerwca 2001

Dzisiaj świetna graficzka od Radwana. Miałem to wrzucić już prawie misiąc temu, ale było mnóstwo roboty i niemal o tym zapomniałem (sorry Radwan :-/ ).

Kliknij, by powiększyć

DoPr

3 czerwca 2001

No, no... Ale się narobiło. :-/ Miały być od czasu do czasu jakieś newsy na stronie, mimo iż mam szlaban. Proszę Neo1234 (jeśli chce) o kontakt, bo właśnie teraz najbardziej przydała by się jego pomoc. Jeśli się gościu rozmyśliłeś to daj znać.

Przepraszam wszystkich, że tak w nowinach ale odpowiedzi na maila nie dostałem. :-/

Na OPCF Frech informuje, że na 3 CD może być jakiś błąd i jeśli natkniemy się na problemy z programem mniej więcej od wstąpienia do trzeciego bunkra, to najlepiej zainstalować grę od nowa, ale w maksymalnej instalacji.

Podobno wkrótce ma się ukazać patch 1.27 do Tacticsa.

Wczoraj odbyła się pierwsza część turnieju organizowanego prze Frech'a z OPCF. Więcej informacji na ten temat znajdziecie w najbliższym Radiated, a na dziś szykuje się turniej klanowy.
Przy okazji, cieszę się, że Trzynasty Schron mógł udostępnić swój czat - nareszcie się nie marnuje. :-)

OK., to na razie wszystko. To, że to napisałem nie znaczy, że skończył mi się szlaban na net. Po prostu igram ze śmiercią i łączę się po kryjomu. :-/>
DoPr

26 maja 2001

Niestety nie udało mi sie dokonać wczoraj aktualizacji :(. Dzisiaj naprawiam błąd. W dziale Pliki pojawiają się:
1) nowy mod do FT - "Special Mod" - zmienia postacie w menu kreacji gry pozwalając na grę np. ghoulem albo psem :)
2) TeamX poprawili bug w swoim konwerterze "zar&til2gif" - nowa wersja do pobrania u nas
3) "ftcshare" to mały program pozwalający na zapisanie w pliku *.txt swojej postaci z FT

Mathias

24 maja 2001

DoPr! Trzymam kciuki za szybkie uniesienie szlabanu :-)!

Dobre wiadomosci na temat edytorów do FT. Chris Taylor wypowiedział się ostatnio na sieci w tej sprawie. Edytory zostaną wydane najprawdopodobniej już w przyszły piątek, a nie wykluczone że ten długo oczekiwany moment nastąpi wcześniej! Przeglądam uważnie net i obiecuje natychmiastowe umieszczenie edytorów na naszej stronie :). Wielkimi krokami nadchodzi też kolejna łatka na FT.:-))

Z wiadomości "multiplayowych": Lista klanów na DAC przekroczyła 100 (czytajcie: setkę!!!). Co to będą za walki!!! Jak widzimy liczba fanów FT na świecie systematycznie rośnie!

Jutro zapraszam na małą aktualizację działu Pliki.
Mathias

22 maja 2001

Bardzo zła wiadomość. DoPr ma szlaban na net :-((((. Poprosił mnie, żebym "przejął" (tymczasowo, nie wiem na ile, jego ostatni szlaban trwał 4 miechy, więc perspektywa nie jest zbyt obiecująca) pieczę nad Stronką, choć właśnie zbliża mi się sesja na studiach i nie wiem, na ile to będzie możliwe :-(((((. W związku z tym updaty będą rzaaadkie (no, chyba że inni z naszej ekipy, prócz Mathiasa, się jakoś bardzo uaktywnią). Ci, którzy mają jakąś pilną sprawę niech ślą maile mi. Mogą też ewentualnie słać DoProwi, ale nie wiadomo, kiedy odpowie (choć mówił mi, że co jakiś czas będzie odwiedzał kafejki internetowe).
Oozy

Dodałem Trzynasty Schron do ToPListy. :-)
DoPr

21 maja 2001

Ok, no to nadrabiam trochę zaległości (studia).

Sytuacja Micro Forté jest bardzo dobra i w oficjalnej wypowiedzi tejże firmy, dementowane są wcześniejsze pogłoski o zwolnieniu pracowników i zamknięciu biur. Ponadto Micro Forté informuje o jakimś nowym wielkim kontrakcie na nową grę - krążą pogłoski, że ma to być Fallout Tactics 2, działający na tym samym silniku Pheonix, z którego korzystał Fallout Tactics 1.

"I would like to thank the many friends of Micro Forté for their concerns about our future. Micro Forté denies rumors that it has closed its two studios. We recently signed a new development contract with a major publisher that will be created in our Canberra studio. We are hard at work delivering our first milestone, I'm surprised to read that rumors have announced our demise." says John De Margheriti, Micro Forté's CEO. "When ready, we will announce the title which will bring a smile to many faces. "

Our Sydney studio has just added the final touches to our latest BigWorld Technology demo. It has to be seen to be believed. In conjunction with E3 we will be available for NDA covered demonstrations in our hotel suite. BigWorld Technology is alive and well, look forward to new announcements on this exciting technology in the near future. As stated previously, our current goal is finalizing BigWorld MMOG Technology. We are making good progress against our milestones and licensing has now begun in earnest.

The BigWorld engine is a unique approach to massively multiplayer gaming that allows hundreds of thousands of people to play in the same world. It does this by solving the difficult challenges of online gaming: low bandwidth, load balancing and managing level of detail.

The BigWorld server architecture is based on modern distributed object patterns. It has been designed to be free of limitations and resolve problems demonstrated in all existing MMOG implementations. The system has been in development for over two years and the BigWorld engine is available for licensing. Further announcements about BigWorld and upcoming games that will be using the advanced technology will be made in the weeks to come.

Micro Forté continues to be one of the largest developers in Australia with two studios located in Sydney and Canberra. Further information about Micro Forté and its products can be found on our newly updated website at http://www.microforte.com and http://www.bigworldgames.com.

Interested parties attending should contact John De Margheriti during E3 at 310- 729 9746 or contact Micro Forté at licensing@microforte.com. Please inform us of any new reports of our demise, we want them for our scrapbook."

I już wspomniana pogłoska znaleziona na V13:

"More interestingly, and I have no confirmation on this, but he says that Micro Forte's Canberra team is ready to start Fallout Tactics 2 which will use the Phoenix Engine like Fallout Tactics used."

Na DAC znalazłem małą informację na temat Fallout'a 3, która jeszcze raz może potwierdzać to, że "trójka" jest coraz bliżej. Niejaki Dave Maldonado (główny twórca TORNa) powiedział, że na F3 nie będziemy aż tak długo czekać (jak by się to mogło wydawać).

"Hey, so I was talking to Dave Maldonado (lead designer of TORN) at E3 and there was this little e-Magazine journalist talking to him to, and we were looking at a demo of TORN, anyways, I asked Mr. M, if the camera effects and 3D look would be similar to what fallout 3 would use. He declined to give a direct answer, but said "Probably" The nice part is that the snot nosed journalist said "Fallout 3 won't be out for a LONG time anyways", Dave kinda started to say something, stopped and said "Not that long", That was the extent of that convo, but it looks to me that BIS is finally gearing up to admit that it is officially un-officially producing. Also, BIS is hiring a 3D graphic artist for an upcoming un-named project. Well, TORN has a name, and so does the PS2 Baldurs Gate game..."

Na razie koniec o F3 i czas nadszedł na Trzynasty Schron. Będzie trochę o sławie... :)
Mathias już po raz kolejny zdobył newsa na DAC. :-))

Kliknij, by powiększyć

DoPr

WIELKI TURNIEJ

Niedziela, 20 maja 2001 [14:00]  Frech
Wczoraj wieczorem przypomniałem sobie jak wyszło demo FT i po kilkunastu dniach zorganizowałem wielki turniej dla tej gierki. Było sporo ludzi, a wielkim zwycięzcą okazał się: [JK]Archer. Chyba wszyscy wspominają te chwile z łezką w oku. Jednak czas biegnie do przodu, a my razem z nim... Dlatego pora powtórzyć tamte piękne wydarzenie! 16 maja odbyła się premiera FT PL, to daje nam ogromne możliwości które koniecznie trzeba wykorzystać! Dokładnie 2 i 3 czerwca 2001 roku odbędzie Oficjalny Turniej Fallout Tactics PL. Narazie podaje tylko taką prostą wiadomość, aby wszyscy wiedzieli co się dzieje. Od tej chwili możecie zgłasić swój udział w tym wydarzeniu kierując do mnie list. Jego tytuł ma brzmieć: Zgłoszenie do turnieju. A w treści znaleźć muszą się podstawowe informacje o Was, czyli: Wasza ksywka, adres e-mail i jedno zdanie wyjaśniające dla czego chesz brać udział w tym spotkaniu. Za kilka dni zamieszcze newsa w którym wypisane będą zasady obowiązujące na turnieju jak i początkowa lista uczestników. Zgłoszenia można nadsyłać do 30 maja włącznie. Na koniec... turniej będzie trwał przez 2 dni dlatego, iż 3 czerwca (niedziela) planowane jest rozegranie walk pomiędzy polskimi klanami! Oczekujcie kolejnych newsów na ten temat.
PS:
Liczba miejsc jest ograniczona! Dycyduje szybkość nadesłania zgłoszenia.

18 maja 2001

Zauważyłem na OPCF newsa o tym, że wiele ludzi pyta się Frech'a czemu ich wersja PL jest źle przetłumaczona. Problem prawdopodobnie tkwi w tym, że te osoby te zainstalowały patcha, który w naszej wersji Fallout: Tactics nie jest potrzebny, gdyż wszystko jest już zainstalowane. Czyli jeszcze raz: Fallout Tactics PL nie potrzebuje patcha!!! (przynajmniej na razie) ;-)
DoPr

16 maja 2001

Sytuacja Micro Forté nie została jeszcze oficjalnie potwierdzona, ale podobno pracownicy nie stracili pracy i biura nie zostały zamknięte - pisze DAC. Jedynym problemem jest to, że nadal nie wiadomo co się stało. Cóż, trzeba czekać na jakieś oficjalne wiadomości.
DoPr

TO WIELKI DZIEŃ!!! DZIEŃ PREMIERY POLSKIEJ, LOKALIZOWANEJ WERSJI FALLOUT TACTICS: THE BROTHERHOOD OF STEEL!!! Teoretycznie gra już jest w Twoim ulubionym sklepie z gierkami!!! A zanim kupisz zobacz co znajdziesz w pudełku :-))!!!

Kliknij, aby powiększyć Kliknij, aby powiększyć


Mathias

15 maja 2001

Pod znakiem zapytania stoi przyszłość edytorów i patchy do Tacticsa, gdyż pracownicy Micro-Forté zostali zwolnieni, a biura zostały zamknięte. Jest to na razie nie oficjalna informacja, ale DAC twierdzi, że została ona potwierdzona przez kogoś ściśle związanego z Micro-Forté. Cóż... Mam nadzieję, że wszystko się jeszcze wyjaśni.

W dziale Pliki znajdziecie bardzo fajny poradnik jak podmienić oryginalne zdjęcia twarzy w Tacticsie na np. swoje własne. Autorem jest unborn, a poradnik nazywa się "FoT Face Making" i zajmuje tylko 52,1KB. Jak będę miał Tacticsa to chyba jeszcze przed rozpoczęciem gry podmienię sobie zdjęcie. :-)

Ponadto, trochę zaktualizowane zostały Sznurki i w dziale Pliki dodałem 2 nowe dział np. FAQ, Poradniki itp., w którym znalazł się wyżej wymieniony poradnik.

W dziale Twórczość znalazł się felieton o tym czy świat Fallout'a rzeczywiście przedstawia świat po globalnej wojnie nuklearnej. Tekst ten napisałem ja. Zdaję sobie sprawę, że nie jest ze mnie najlepszy pisarz (a czasem fatalny ;-)), ale chciałem się podzielić pewnymi przemysleniami z fanami Falloutów. Tak czy inaczej, zapraszam do przeczytania i ewentualnych komentaży.
DoPr

14 maja 2001

Fallout 3 powstanie! Jest to już niemal pewne. Może nie zostało to oficjalnie potwierdzone przez Black Isle, ale sam Feargus Urquhart już od jakiegoś czasu zapewnia iż trójka, na pewno powstanie i nie mówi tu o Fallout: Tactics 2, ani o Fallout On-Line tylko o Falloucie 3. :-)

Fallout 3: We will try not to keep you guys waiting too long. So you know, it's not like we haven't wanted to start making it - due to scheduling and getting other products done, we just haven't been able to focus on getting it going.

Ponadto, z biegiem czasu, Feargus ujawnia coraz więcej planów związanych z "trójką".

As for Fallout 3. You guys don't need to worry, it's going to be cool. It's not going to be the same game that the original Fallout's were, but I think that is a good thing. We've learned a lot about making games in the past few years, and we are going to apply that to the Fallout series. Is it going to be a little more faster paced in combat - of course, it has to be because we can't make a solely turn based game anymore. But, we talk all the time about how to keep it from becoming a Diablo type game as well. That is not to say that we've started making Fallout 3, it's just something that we talk about a lot.

Czyli Fallouta 3 jeszcze nie robią i jedynie sie do tego przygotowują!!! Cały czas tak twierdziłem i nareszcie się to sprawdziło Ale nie o to tu chodzi, gdyż Feargus mówi o nowym silniku 3D i związanych z tym zmianach w sposobie walki... ale nie uprzedzajmy faktów. ;-)

Well the tough thing is that at some point most games will have to go 3D. We are trying to make the jump now rather than later. It has not been easy, and we are still working to make TORN look as good as possible - the current screen shots are certainly not there yet. I'm hoping we can get it up to the standards of Icewind Dale, and each day it is getting closer. If you are curious I can go into some more detail as to why almost everyone eventually has to go 3D.

Czyżby Fallout 3 miał być oparty na silniku TORN'a? Cóż, mnie screeny z TORN'a nie zachwyciły, ale jeśli mają to podnieść do poziomu Icewind Dale, to chyba będzie dobrze. Tak czy inaczej silnik TORNa narazie wygląda tak:

Kliknij, by powiększyć

As for turn-based vs. real-time it is a very tough decision. I really enjoy turn-based games, but the unfortunate thing is that game making is a business. On average, a real-time game sells more than a turn-based game. Since we have to sell between 150K to 200K units now just to earn back what it takes to get a game on the shelf, we need to look at what features can get us there and what features might not.

And I do agree with you that real-time can make combat less strategic. However, we are really trying to come up with ways to combat that and keep combat interesting.

Hmmm... It is hard to figure out what is the best solution to making games like TORN and Fallout 3. I totally agree that the screenshots of TORN are not there yet, and the guys have been working the last month straight to get them looking better.

I can totally see how a lot of you feel that Fallout just won't be Fallout without a turn-based mode. It's a very hard call. I guess I feel that if we can keep the mood, look, quests, open-ended nature, and the complex character development of Fallout, then having real-time pausable combat will not make it an un-Fallout game. I could be totally wrong and it just won't work. However, it's something we have to try so that we get to make a next Fallout game.

Jak widać... Fallout 3 nie będzie grą oparta na turach gdyż gry turowe słabo się sprzedają. :-/ Walka pewnie będzie toczona tak jak wyglądało to w Baldur's Gate - z pauzą. Nie wiem... Mam nadzieją, że Feargus ma rację, że zrezygnowanie z turowego systemu walki nie pogorszy klimatu Fallout'a.

I guess how I look at the real-time vs. turn based thing is that we just can't do turn based anymore and have enough people buy the games to make us able to keep on making them. However, I really don't think that the real-time of the Infinity Engine was a total action game. I know there are a whole lot of Diablo players that won't touch the Infinity Engine games because they think combat is too slow and not "actiony".

What was it that you guys did not like about the BG system of combat?

I teraz czemu tak na prawdę rezygnują ze starego silnika gry. Nie chce im się wierzyć, że rzeczywiście jest tak jak mówią, czyli że stary silnik jest już zbyt trudny do modyfikowania?

The reason we turned away from the Fallout engine in part was not just due to the engine itself, but also how the game was made. A big part of a game's success is the usability of the tools. For their day the Fallout tools, and I'm mostly talking about Mapper, were awesome (Jesse Reynolds did a good deal of the coding for it). However, they were really the first generation of game tools.

The problem is that since then we are dealing with more data, larger teams, and translating the game for the whole world - the tools need to be much better and they need to integrate seemlessly with a backend database to keep track of everything. Through the use of a lot of different technologies we've been able to build a new suite of tools/editors that actually make making games a whole lot easier. As an example, in Fallout the dialog had to be coded into the scripts for each character. It had to be translated by hand from a text file into code. For TORN, we have a dialog editor that works directly with MicroSoft Word to have a spell checked dialog imported directly into the game. What this gives us is far more efficient designers. So, we can in essence make bigger games with the same number of designers. Or at least that is the hope.

If we had tried to keep on retrofitting the Fallout engine to support new tools and technologies it would have become a coding Vietnam. Code bases only last for so long, because people remember less and less about how things work in the engine and the engine becomes more and more like magic. People are afraid to touch it, and we can change it less and less.

I guess lastly, my hope is that we create a true Fallout game. The Lead Designer, most likely, will be Chris Avellone, who was the Lead Designer on Torment and the twisted mind behind New Reno in Fallout 2. If there is anyone outside of Chris Taylor who understand the Fallout universe it is him. He certainly isn't going to let us make an unFallout game. I was just reading a fifty page document today about the Fallout world timeline, and his thoughts on keeping the world continuum going.

Ten ostatni paragraf to chyba najbardziej podnosząca na duchu informacja. Może jednak Fallout 3 okaże się godnym następcą 1 i 2. :-)
DoPr

12 maja 2001

Rusza pierwszy e-mailowy ZIN o Fallout'ach, którego pomysłaodawcą i red. naczelnym jest Kazul. Z ZINem współpracuje mnóstwo ludzi na prawdę dobrze znających się na Fallout'ach. Jesli chcecie się subskrybować do ZINa wejdźcie na stronę Radiated i wpiszcie swój adres e-mail. Prenumerata jest darmowa, a ZIN jest całkowicie nie komercyjny. Aha! Ukazywanie się ZINa narazie jest planowane na 13 każdego miesiąca. Trzynasty Schron popiera ZIN i życzy by nie zabrakło żadnych waterchip'ów. ;-)

Podobno niemiecka wersja Fallout: Tactics została ocenzurowana. Na szczęście można się tego pozbyć. Aby to zrobić, trzeba otworzyć, za pomocą edytora tekstowego, plik /core/bos.cfg . Teraz trzeba znaleźć linię {game.violenceLocked} = {true} i zmienić na {game.violenceLocked} = {false}. Teraz wystarczy uruchomić grę, wejść do opcji i wybrać poziom przemocy.

Powstała kolejna TOP LISTA stron o Fallout'ach, którą założył Railman. Wymagania to strona o Fallout'ach i umieszczenie odpowiedniego znaczka, który by odsyłał na listę. Wcześniej już istniało coś takiego, ale chyba było za słabo rozreklamowane.
DoPr

11 maja 2001

Jest już demo "Vault Runner'a 2". Kolejnej części zabawnej labiryntówki stworzonej przez SolidSnake'a. Zapraszam do działu Pliki.
Mathias

10 maja 2001

Na szczęście okazało się, że edytory do Tactics'a ukażą się. Chris Taylor zdementował plotkę:

"There is behind the scenes business stuff that has to be taken care of first. Business moves at the speed of lawyers. Be patient. And there is still localization and patch issues that have to be dealt with. The editors _are_ lower priority than localization and patch issues. But they are still planned for release as soon as we finish things up. Reminder: Editors are unsupported, (...). They will be released, however."

 

Jest nowa mapa rozgrywek między-klanowych Obsydian'a - TUTAJ.

TU znajdziecie listę błędów, na które można natknąć się w Tactisie v1.25. Nie będę ich wszystkich tłumaczyć, gdyż jest ich trochę za wiele, ale dam tu kilka przykładów.
Bug'i w Fallout Tactics 1.25
1. Czasami program po prostu się zamyka. Żadnych tłumaczeń. Żadnych okien dialogowych. Po prostu się zamyka.
2. Nie można wgrywać lub zapisywać grup ustawionych przez gracza. Wgrana grupa zawsze ma twojego bohatera i wyłącza drugiego.
3. Gdy podnoszą się skile po levelup'ie, niektóre skile nie są odpowiednio podświetlone.
4. Poważne zacinanie się grafiki. Szczególnie z pojazdami, stosami ciał, itp.
5. Zmienia się kolejność bohaterów przy specjalnym spotkaniu 'Four horseman' (czterech jeźdźców?).

9 maja 2001

NOWY MOD! To przełom! Niejaki "Athmospheric" stworzył "Manhattan Project" mod o niespotykanych dotąd rozmiarach. Modyfikuje wiele parametrów gry!I jest na Trzynastym Schronie w dziale Pliki!!!
Mathias

Duża AKTUALIZACJA działu Galeria FT. Nowe renderingi i szkice. Pojawił się też nowy mod do full FT."SocomGroza" dodaje 2 nowe typy broni. Zapraszam do działu Pliki.
Mathias

Aktualizacja działu Sznurki. Nie wiem czy się mylę, ale chyba mamy najlepszy spis linków Fallout'owych w Polsce. :-)
DoPr

8 maja 2001

Edytory do Tactics'a prawdopodobnie nie wyjdą!!! Interplay postanowił wydać expansion pack'a, do którego kupna ma zachęcić nas dołączony do niego edytor. Poniżej zamieszczam cytat znaleziony na NMA.

"Naturally, we as well asked about the editor for Fallout Tactics being delayed. Interplay isn't going to release it yet because of several reasons. The Interplay has been planning to create another Fallout Tactics series game without the help of MicroForte, but nowadays the plans have changed. The company is almost ready to sign up a contract for another FT game with MicroForte and, according to our friends, this will be an expansion pack which will include the editor. This is the most logical marketing move as the editors should attract the attention to the project. According to our friends' info, the thing is not going to be announced before ECTS."

DoPr

Mamy nową DOMENĘ !!! A mianowicie, od dziśjesteśmy też dostępni pod adresem www.fallout3.net ! Ładnie, co? Ciekawe, cobędzie dalej ;-))).
Oozy

7 maja 2001

Na Krypcie15 coraz częściej pokazują się ciekawe newsy. Właśnienatknąłem się tam na info z 5 maja o bardzo interesującejrozmowie o polskiej lokalizacji Tacticsa. Polecam -naprawdę! TUTAJ możecie poczytać tę rozmowę.

Frech na OPCFtrochę zmienił "najlepsze" zasady gry wieloosobowej wTactics'a. TUTAJ możecie je przeczytać.

Vault 13organizuje konkurs na najciekawszą grafikę związaną zFallout'em. Grafiki mogą być rysowane ręcznie lub robione nakomputerze, a do wygrania są Tactics, podkoszulki, plakaty orazjakieś torby. TU znajdziecie więcej informacji na tentemat.
W konkursie udział brać mogą mieszkańcy innych krajów. :-)

Dziś trochę dużo dzieje się u nas na stronce. Po pierwszewitamy Noe, który zaczyna współpracęz Trzynastym Schronem od solucji dema Tactics'a (dział Demo w części Tactics'a). Po drugie rozwinęłasię trochę Historia TrzynastegoSchronu. Po trzecie jest więcej skinów do WinAmp'a w dziale Twórczość. Po czwarte dodanych zostałokilka nowych Ciekawych Questów od DeusMAXX'a. No i po piątetroszkę się rozwinął dział O grzeTactics (ale tylko troszkę).
DoPr

6 maja 2001

Witajcie po długim weekendzie! Dziś znów aktualizacje działów Galeria FT i Pliki. W pierwszym znajdziecie kilka nowych, screen'ów z gry i z ciekawych miejsc oraz nowe szkice. W drugim nowy MOD do FT i zabawną grę "Vault Runner" autorstwa SolidSnake. Bazuje ona na F2. Podobno autor już pracuje nad jej drugą częścią.:-)
Mathias

4 maja 2001

Zmiana sondy. Nowy temat to "Jak szybko ładuje się nasza strona?", a ilość możliwych odpowiedzi jest zatrważająca. :-)
W poprzedniej sondzie 42% z was nie miało zdania na temat patcha. Chyba było to do przewidzenia, gdyż sprawa nas nie dotyczy. Dotyczy jedynie tych co kupili Tacticsa za granicą lub na giełdzie.
Przy okazji... wiecie, że w Rosji pojawiło się już ponad sześć zlokalizowanych wersji Tactisa? I podobno ta ilość wciąż wzrasta. Ech... A mówi się, że u nas jest duże piractwo. :-)

We Francji na półki sklepowe zawitał Tactics. Wszystko było by dobrze, gdyby nie to, że dubbing brzmi tam okropnie. U nas chyba będzie wszystko ok... z tego co słyszałem.

Jakiś czas temu na Vault 13 użądzono sobie czat na którym myślano jak mogła by wyglądać następna gra osadzona w świecie Fallout'a. Wyszło z tego sporo ciekawych i zabawnych pomysłów, które można jeszcze przeczytać TUTAJ.
DoPr

3 maja 2001

I'm back i zapraszam do nowego działu - Charakterystyka (w poradach). Teksty napisał już wcześniej wspomniany Dragon Warior ( Brawa! ) Znajdziecie tam opis chyba wszystkich traitów, skilów i innych perkopodobnych, jakie można spotkać przy tworzeniu nowego bohatera. Może brakuje tam perków, ale jest ich trochę za dużo jak na jedną aktualizację, ale na pewno wkrótce się ukażą. Tymczasem proponuję poczytać ową charakterystykę, gdyż nawet starzy wyjadacze mogą sobie odświeżyć niektóre wiadomości. Oczywiście, jeśli zakradły się tam jakieś błędy, to proszę wysłać maila do autora tekstu lub do mnie. ;-)

Aha, zakradł się też pewien błąd do działu Ciekawych Questów ( dział F2 ). Ostatnio dostaliśmy kilka nowych przygód od Roman'a, ale okazało się, że ich autorem jest też DeusMAXX. Niniejszym dzięki idą też do DeusMAXX'a.
DoPr

2 maja 2001

Stało się! Wypuszczam się na majowe święta. Przez kilka dni nie będzie aktualizacji. Na pożegnanie zostawiam kilka nowych szkiców w Galerii FT i nowy mod w dziale Pliki. Mod zmienia parametry kilku broni w pełnej wersji FT.
aaaaa... byłbym zapomniał - polska lokalizacja FT jest już w tłoczni i wszystko wskazuje że premiera (chyba) będzie na czas. :-)
Mathias

30 kwietnia 2001

Aktualizacja Galerii FT - 6 nowych szkiców! W najbliższym czasie przygotowujemy duży zastrzyk nowych screen'ów z gry oraz z "ciekawych miejsc". Na otarcie łez do Galerii trafiają dwa screeny "Koniec Gry":-).
Mathias

Na serwisie fallout.gracz.net znajdziecie całkiem spory poradnik Du Cane'a, od którego fallout.gracz.net uzyskało prawa do przetłumaczenia i umieszczenia jego pracy.

Małe rozszerzenie Ciekawych Questów. Podziękowania idą do Dragon Wariora i Romana.

I z mojej strony to na dzisiaj wszystko. Jutro wyjeżdżam i przez kilka dni nie będę mógł pisać nowin, ale jak wrócę, z miejsca wrzucę na stronę nowy dział o F2 autorstwa nowego współpracownika - Dragon Warior'a. :-)
DoPr

29 kwietnia 2001

Zapraszam do weekend'owej aktualizacji Galerii FT - 9 nowych szkiców!
Mathias

Wyszedł francuski i niemiecki patch do Tactics'a. Ciekawą rzeczą jest to, że we francji chyba jeszcze nie było premiery F:T... ale nie jestem tego do końca pewien. Tak czy inaczej, patche znajdziecie TU i TU.

Patch raz jeszcze. Tym razem inaczej. :)

DoPr

28 kwietnia 2001

Obsydian na newsach klanowych na OPCF przypomina o tym, że należy wysyłać do niego współrzędne rozmieszczenia klanów na nowej mapie.
Linki do mapy:
http://loziek.myip.org/ksgr/mapa_new.swf
lub
http://falloutksgr.w.interia.pl/mapa_new.swf
Mapa teraz jest o wiele większa, gdyż pochodzi z Tactics'a.
DoPr

27 kwietnia 2001

Już mamy 27 kwietnia. Mam nadzieję, że nikogo nie zaatakował Czarnobyl i teraz w spokoju, z dobrze ustawioną datą, czytacie sobie nowinki na Trzynastym Schronie. :)

Zacznę od tego, co już napisałem w księdze gości. :)
"Przepraszam za naszą solucję, że jest taka... "uboga" (delikatnie mówiąc). Chyba jednak będę musiał szybko ją czymś zastąpić, bo potrafi wprowadzić w błąd. Może w to miejsce wrzucę solucję Resetty z plików - zanim nie zrobimy naszej własnej, co na pewno nastąpi. ;-)
Tak nawiasem mówiąc, to właśnie przez solucje dostałem się do Trzynastego Schronu - też pisałem co jest źle itd. :-)) Jeśli ktoś chce napisać Solucję F2 to proszę o maila. Jeśli będzie więcej osób niż jedna, to zawsze możemy umieścić dwie (i więcej) solucjii. ;-) Aha! Ta oferta tyczy się tylko Fallout 2, gdyż solucja dla F1 jest już pisana."

Na OPCF w newsie z 26 kwietnia, Frech pisze jakie oceny zebrał Tactics w polskiej prasie. Nie sprawdzałem ich, ale podobno jest tak:
CD Action - 9/10 (CDA Poleca)
Magazyn IO - 99% (IO Hit)
Reset - 9/10
Secret Service - 9,5/10
Świat Gier Komputerowych - 9/10 (ŚGK Poleca)

Na stronie fallout.gracz.net natknąłem się na informację, o tym, że rozpoczęły się prace nad nowym modem do Tacticsa. Mod ma się nazywać Mutants Liberation Army, a oferować ma rozgrywkę podobną do tradycyjnego Fallouta - miasta i w nich questy, nieliniowa fabuła. W modzie będziemy głównie walczyć z BoS, na całkiem nowych mapach i z nowym ekwipunkiem.

Warto wspomnieć o tym, że dzieki Mathias'owi, w newsach na DAC, znalazł się adres Trzynastego Schronu. :-))) Poniżej fotka.

DoPr

26 kwietnia 2001

Wraz z DoPr'em zorganizowaliśmy małą rewolucję w dziale Galeria. M.in. dodalismy nową sekcję Szkice zawierajaca rysunki koncepcyjne twórców gry :). Na początek 9 grafik. Oprócz tego aktualizacja renderingów i kilka rodzynków w dziale Pliki. Dwie mini gry (Flash) Fallout: "Koncentracja" i "Simon Says". W sekcji modów "Elliot's Mod" - daje nam silniejsze giwery z pojemniejszymi magazynkami :). Jest też nieoficjalny patch do FT - aktualizuje sterowniki dźwięku. W dziale Twórczość nowa grafika 13 Schronu :).
Mathias

25 kwietnia 2001

Przypominam o tym, że już jutro, czyli 26 kwietnia, uaktywnia się Czarnobyl, więc jeśli nie macie programu antywirusowego nie dajcie się zniukować i już dziś zmieńcie datę na 27 kwiecień - tak na wszelki wypadek. ;-) Przypominam, że Czarnobyl (znany też jako CIH) to nie przelewki i potrafi skasować BIOS.

Na stronie Bahamut'a G.E.C.K. znajdziecie przez niego przeprowadzony wywiad z Ryszardem Chojnowskim. Jest świetny, wic gorąco polecam jego przeczytanie. Zamieszczam tu przykładzik:

Bahamut: Cd projekt znany jest z przesuwania dat premiery. Czy obecna data premiery zostanie pozostanie bez zmian, jaki jest stopien zaawansowania tłumaczenia?
Ryslaw: Tlumaczenie jest gotowe, teraz trwaja testy nic nie wskazuje na to, że premiera mialaby sie opóźnić (jesli juz to raczej 'przyspieszy' :)

Poza tym, Bahamut spowrotem uruchamia Polską Ligę Fallouta i czeka teraz na zgłoszenia. Pierwsza rozgrywka szykuje się już na sobotę. Więcej na ten temat znajdziecie na G.E.C.K.

Wywiad z Chris'em Taylor'em na Fallout Extreme. Całkiem ciekawy, a przeczytacie go TUTAJ.

W Niemczech powstała oficjalna strona Tactics'a - www.staehlernebruderschaft.de .

Frech na OPCF zamieścił kilka adresów na których możecie pograć w Fallout: Tactics. Jak pisze dostawał dużo mail na ten temat i zamierza zrobić spis serwerów na których będzie można sobie pograć. Musze przyznać, że ja też dostawałem takie maile, z prośbami o jakieś dobre serwery, niestety z odpowiedzią mam zawsze problemy, gdyż nie gram on-line. Wiem na ten temat co nieco, ale już konkretnych adresów nie znam i w związku z tym, zamieszczam poniżej trzy przykładowe IP które widziałem na OPCF :
213.76.199.189 - DioXide
213.76.201.76 - Frech
213.76.221.19 - SzczuraS
Warto też zaznaczyć, że IP na których można sobie pograć, często pojawiają się też na podstronce OPCF z newsami klanowymi.

Podobno zagraniczna instrukcja do Tactics'a ma bardzo dużo błędów i jest dość "mała" - tylko 70 stron. Cóż, biorąc pod uwagę to, jaka była w poprzednich (zagranicznych) Fallout'ach, trzeba przyznać, że jest to trochę mało. Taki Fallout 2 miał instrukcję przekraczającą 160 stron, która zawierała bardzo dużo istotnych i dobrych informacji o grze. (przypominam, że mamy tą instrukcję w Plikach). Ciekawe jak spisze się CD Projekt, który w Falloucie 2 dał plamę. Instrukcja była nawet fajna, ale w porównaniu do tej orginalnej, to była to kompletna porażka. Zeszycik miał tylko 60 stron! Zamieszczam obrazek, by przypomnieć tę dziwną instrukcję.

Kliknij, by powiększyć

Spis klanów z całego świata na DAC przekroczył już liczbę 80 - coraz bliżej do setki. :-)

Frech'owi z OPCF podobno wpadła w ręce spolszczona wersja Tactics'a. Mówi, że jest lepsza od angielskiej... Zresztą, czemu sami nie przeczytacie? ;-)

Ostatnio pisałem, że dodałem SAD do linków i muszę przyznać, że bardzo dobrze zrobiłem. Wpadnijcie kilka razy na SAD, a przekonacie się, że chyba warto tam zaglądać. Mam nadzieję, że się to nie zmieni.

Po raz trzeci i ostatni, przypominam o moim pytaniu, czy ktokolwiek widział obrazek w kropce życzeń świątecznych. Aż nie chce mi się wierzyć, że nikt tego nie widział. :-)) Cóż, poczekam jeszcze do końca miesiąca i napiszę w Historii Trzynastego Schronu co to było.
DoPr

23 kwietnia 2001

Dzisiaj do Sznurków trafiają nowe strony - Fallout: Tactics LIGA i Sierra Army Depot (podstrona Valhalli).

Nowa sonda: "Co sądzisz o najnowszym patchu do Tacticsa?"
Z poprzedniej sondy wynika, że zdecydowana większość z Was uważa się za najniebezpieczniejsze postacie w grze. Następny jest Frank Horrigan, a na trzecim miejscu znajduje się Mysterious Stranger.
DoPr

Nowe pliki w Trzynastym Schronie! W dziale Pliki znajdziecie fragment Intro z polskiej wersji FT w formacie AVI, nowe MODY - tym razem do pełnej wersji FT oraz dwa edytory: klawiszologii do FT i plików *.ent (współczynniki postaci i przedmiotów FT).
Mathias

22 kwietnia 2001

Nowa liga Tactics'a - Fallout: Tactics Liga.
DoPr

Weekend'owe wydanie Galerii FT.
Mathias

20 kwietnia 2001

W dziale twórczość znajdziecie kompozycję pulpitu związaną z Tacticsem, którą znalazłem DAC - całkiem ciekawa.

Kolejny przykład ustawień gry wieloosobowej (z OPCF). Tym razem dla wersji 1.25 .
- Game Points Limit: 2000
- AP Regeneration: 30%
- Friendly Fire: 100%
- Max Squad members: 6
- Custom Characters: on
- Allow XP: on
DoPr

Przepraszam wszystkich, którzy oczekiwali na uaktualnienie działu Galeria FT. Przez emocje związane z patchem 1.25, zaniedbałem obowiązki. Dziś nadrabiam zaległości. W dziale znajdziecie "Load Screen'y" z FT oraz kilka nowych renderingów - polecam obrazek "To Mom" czyli "Dla Mamy" :-). Oprócz tego nowa sekcja screen'ów: "Ciekawe Miejsca" - czyli "niespodzianki" jakie zgotowali nam na mapie kreatorzy gry. W dziale Pliki znajdziecie mape Wastelands z FT w byczym formacie. :)
Mathias

Jest Patch 1.25 - 13.4 MB U NAS!!!.
Mathias

19 kwietnia 2001

Za kilka minutek Patch będzie na Trzynastym Schronie.

Patch do Tactics'a!!!!!!!!!! (1.25) - TUTAJ!!! [mirror] [mirror_PL] [mirror2_PL]

Postaramy się jak najszybciej zassać i zamieścic na Schronie. ;-)

DoPr

18 kwietnia 2001

Patch 1.25 może się ukazać już dziś!

Frech na OPCF zamieścił przykład ustawień (chyba najlepszy) dla gier multiplayer w F:T...
- Points limit: 5000
- AP Regenertaion Rate: 30%
- Friendly Fire: 100%
- Custom Characters: on
- Max Squad Members: 6
- Allow XP: on
- Nie można używać środków psychotropowych (wszelkie narkotyki)
- Nie można używać amunicji która dodaje x% do penetracji (także EMP). Przy czym x% do demage jest dozwolone
- Minimalna liczba drużyny, to 4 osoby
Poza tym, każda postać powinna kosztować mniej więcej tyle samo.

Fallout: Tactics podobno można uruchomić w rozdzielczościach wyższych niż 1024x768. Wystarczy uruchomic grę z parametrem "-w" i mieć ustawioną odpowiednią rozdzielczość pulpitu. (kilka nowin niżej pisze jak uruchomić grę z parametrem)

TU znajdziecie kilka odpowiedzi na nurtująca was pytania o edytorach F:T. ;-) (język angielski)

Czego to ludzie nie zrobią dla Fallout'a. :))

Kliknij, by powiększyć

DoPr

Dzisiejsza aktualizacja działu Galeria Fallout Tactics zawiera pojazdy i UWAGA! mapę calego świata FT (jest gdzie powalczyć :-)).
Mathias

17 kwietnia 2001

Petycja do Interplay'a, o której pisałem kilka dni temu, została już podpisana przez ponad 500 osób i liczba podpisów wciąż rośnie. I bardzo dobrze, gdyż prawdopodobnie to właśnie zmusiło wydawcę Tactics'a do zaprzestania ciągłych poprawek nad patch'em. Teraz już tylko chcą poprawić coś w ostatniej misji i wypuszcza patch'a, który powinien zajmować o wiele mniej miejsca niż miało to miejsce z poprzednią poprawką. Po tym finalnym patch'u możemy się spodziewać edytorów do F:T, których premiera została tak opóźniona, gdyż bano się, że mapy / kampanie stworzone przez fanów gry przestaną działać w spatchowanej wersji gry.

Lista klanów na DAC wciąż rośnie i jest ich ponad 70! Ciekawe kiedy dojdzie do setki...

Dziś mała aktualizacja Sznurków. Dodaję link do newsów klanowych na OPCF. Dodaję też link do zagranicznej strony Proving Grounds, która dziś otwarła kilka indywidualnych rozgrywek dla Fallout: Tactics ("ledders").

Aha! Przypominam o moim pytaniu. Czy ktokolwiek znalazł prezent wielkanocny? Dla ułatwienia powiem, że chodzi o pewien obrazek, który był ukryty w kropce, na końcu zdania z życzeniami. Teraz już tego prezentu tam nie ma, ale wtedy może ktoś to zauważył...

Pierwsze opowiadanie w dziale Twórczość. Napisał je Dragon Warior i nazywa się "Żołnierze Enklawy". Zachęcam do przeczytania.
DoPr

16 kwietnia 2001

Na samym dole działu Info znajdziecie historię naszej strony. Przy okazji... Jeśli ktoś z odwiedzających (nie prowadzących) Trzynasty Schron znalazł prezent w Wielkanocnej nowinie, niech napisze do mnie co to było, a ja go upamiętnię w Historii. ;-)
DoPr

Zapraszam do działów Twórczość i Nowy Fallout (część o Fallout 3).
DoPr

Dzieki DoPr :-)!
Nowa aktualizacja działów Pliki i Galeria Fallout Tactics. Dziś dodałem dwa programiki: jeden do odtwarzania plików *.bik, czyli filmów z FT (serdecznie odradzam korzystanie z niego przed ukończeniem gry!!!), drugi to gratka dla graczy, którzy weszli w posiadanie angielskiej wersji FT - instalacja pliku "Bonus" dodaje do podstawowej wersji gry dodatki, które znalazły sie na czwartym CD dostępnym z grą zamówioną przed premierą. Gracze w naszym kraju nie potrzebują tego dodatku gdyż pudełko z polską wersją FT będzie zawierało ten bajerek. Bonus to dodatkowe misje singleplayer i klasyczna stołowa gra RPG "Fallout Warfare", w postaci plików PDF do wydrukowania. Do Galerii, tak jak obiecywałem dodaje nowe renderingi i kilka nowych screen'ów z gry.
Mathias

UWAGA! Firma CD Project - oficjalny dystrybutor FT w Polsce zamieścila na swoim serverze pierwsze fragmenty polskiej ścieżki dźwiękowej do FT. Możecie je zassać w dziale Pliki. Wszystkie kawałki są w formacie MP3. Będziecie mogli usłyszeć Olafa Lubaszenkę, kilka dialogów z gry i "War, war never changes..." w wykonaniu Mirosława Baki.
Mathias

Więc już znacie Mathias'a. ;-) Witamy w Trzynastym Schronie.
DoPr

15 kwietnia 2001

Małe uaktualnienie programów i tapet w dziale Pliki. Dla dociekliwych zamieszczamy listę mapowych znajdziek w Fallout Tactics, dzięki niej będziecie mieć pewność że podczas podróży po mapie nie ominęła was żadna niespodzianka :). Lista jest w języku angielskim i można ją zassać tutaj.

Ruszają dwie nowe sekcje: MODY w dziale Pliki :) i Renderingi 3D w Galerii FT. W pierwszej znajdziecie pliki modyfikacji do Fallouta, Fallouta 2 oraz Fallout Tactics! Na początek 4 mody do wersji Demo FT (dwa do single i dwa do multiplaya). W drugiej, która będzie uaktualniana CODZIENNIE :-)) - pierwszych 15 renderingów.
Mathias

Smacznego Jajka i Mokrego Dyngusa z okazji świąt. :-)
DoPr

14 kwietnia 2001

Jak widać, zaszły pewne zmiany na Schronie. Krzychoo zamieścił nowy przycisk - Twórczość (coś jak Fan-Art na innych stronach). Będziemy zamieszczać tam wszystko, co stworzyli fani serii Fallout. Drugą zmianą jest oddzielny dział dla Fallout 3. Gra nie istnieje, ale plotki na jej temat krążą po świecie. Teraz już tylko ja muszę wrzucić treść do tych działów i wszystko będzie tak jak należy.

Możliwe, że już niedługo ujrzymy patch do Tacticsa, który podobno jest prawie gotowy. Czyżby "petycja" zadziałała?
DoPr

13 kwietnia 2001

I kolejna grafika Mathias'a! :))) Ale UWAGA! Tym razem plik ma rozdzielczość 1417x1909 i waży 453KB... ale co to dla fanów Fallout'a. :-D Jak tak się patrzy na ten obrazek, to aż chciało by się mieć ploter by go wydrukować. Ech...

Kliknij, aby powiększyć

Vault 13 organizuje turniej klanowy. Nic dodać, nic ująć. TU jest wprowadzenie, a TU regulamin. (wszystko po angielsku)

Na większości stron o Fallout'ach, ukazała się informacja o petycji adresowanej do Interplay'a, w której żąda się, by wydawca ten, zaprzestał wypuszczania na rynek gier zawierających całą masę błędów. Jeśli proceder ten będzie się powtarzał, ci co przyłączą się do tej petycji obiecują, że zbojkotują przyszłe produkty tej firmy. Jeśli chcecie przeczytac treść petycji, to znajdziecie ją np. TUTAJ - na DAC.
Moim zdaniem, Polacy chyba nie mają się o co rzucać, gdyż CD Projekt, tak opóźnił premierę, że pewnie wszystko będzie naprawione... Oczywiście, mam tylko taką nadzieję, że będzie naprawione. Jeśli wypuszczą zabugowany program, to będzie można pomyśleć o podobnej petycji... Choć, wydaje się, że CD Projekt to porządna firma. ;-)

Już działa serwer NMA, który z niewiadomych przyczyn, był niedostępny od niedzieli.

Poprawiliśmy brak MAP dla F2.
DoPr

12 kwietnia 2001

Małe uaktualnienie działów O grze i Galeria dla Fallout: Tactics.
DoPr

11 kwietnia 2001

Możliwe, że za niedługo stworzymy nowy dział, w którym będziemy zamieszczać np. obrazki stworzone przez fanów Fallout'a. W dziale Pliki już jest trochę fajnych rzeczy (skiny, tapety), ale dziś dorzucam trzy nowe obrazki. Pierwszy zrobił Mathias (świetne! :)), a dwa pozostałe zrobiłem ja. Wszystkie są związane z Trzynastym Schronem, ale jeśli zrobiliście jakieś inne to też możecie je przysłać. ;-)


Niestety patcha do F:T jeszcze nie ma. Poprawiono już błędy, które miały być poprawione, ale znaleziono też kilka nowych. Trzeba czekać, aż patch znowu zostanie sprawdzony, ale dobrą nowina jest to, że po jego ukończeniu, możemy spodziewać się edytorów do Tacticsa.

Teraz coś dla tych co chcą, lub już założyli serwer Tactics'a do gry on-line. Na OPCF, Frech zamieścił przykład najpopularniejszych ustawień gry. Nie grałem jeszcze w F:T on-line, więc nie wiem czy aby na pewno jest to dobre ustawienie. Na pierwszy, rzut oka wszystko jest fajnie, ale np. "Friendly Fire" dałbym na 100%. Grałem kiedyś w Unreal Tournament i tam się to sprawdzało. (Friendly Fire - obrażenia zadawane graczom z tego samego zespołu)

Poniżej zamieszczam mały spis komend, które można dopisać do linii uruchamiającej Tacticsa. Triki to może nie są, ale zawsze coś.
-3 -użyj DirectX 3
-7 -użyj DirectX 7
-f -tryb pełnoekranowy
-g -użyj windowsowego GDI
-m -wyłącz muzykę
-s -wyłącz dźwięk
-w -tryb okienkowy
-path -ścieżka do mod'a lub innego pliku
Na wszelki wypadek zamieszczam fotkę, z przykładem gdzie dopisujemy komendy:

DoPr

10 kwietnia 2001

Producenci Tacticsa są bardzo zaskoczeni powodzeniem ich produktu. Zapewniają też, że seria Fallout na pewno będzie się rozwijać. Ciekawe czy w końcu zdecydują się na F3. ;-))

Poniżej, prezentuję button Trzynastego Schronu. Dotychczas mieliśmy tylko banner, ale należało nadrobić zaległości.

Trzynasty Schron

Aha! Kod buttona znajdziecie w dziale Info.
DoPr

9 kwietnia 2001

Jakiś czas temu, dział Ekwipunku dla F2 przeszedł gruntowną przebudowę. Poza tym, trochę uaktualnione zostało O grze w części F:T (nareszcie).
DoPr

Dzisiaj zostały uruchomione dwie małe gałeczki na telewizorku. Wszyscy chętni mogą sobie uprzyjemnić pobyt na naszej stronie słuchając muzyczki z Fallouta. Jakość może nie jest pierwszorzędna, ale przynajmniej zajmuje niecałe 70 kB. Być może niedługo zmienimy ten motyw na muzykę z Modoc (nieco ponad 90 kB). Tymbardziej, że ta obecna muzyczka jest już odtwarzana na fallout2.prv.pl. Mam nadzieję, że będzie się Wam przyjemnie słuchało :) Niestety przy zmianie sekcji (np. z Fallout na Fallout 2) melodia grać przestaje. Podziękowania dla McAdama za udostępnienie kompakta z Falloutem 2 :)
Szczęśliwi użytkownicy Internet Explorera 5 po dodaniu nas do Ulubionych, ujrzą tam skrót do naszej strony z ikonką (tzw. faviconką) kojarzącą sie ze Schronem. Mnie się ta ikonka podoba ;)
Krzychoo

8 kwietnia 2001

Jak widać, przypominam o naszej Sondzie. Teraz gdy sama nie wyskakuje to już prawie nikt nie głosuje. :-/
Poza tym, na samym końcu tych Nowin, znajdziecie odnośnik do Archiwum. Będziemy tam zamieszczać wszystkie stare newsy.

W polskiej wersji F:T, głosy będą podkładać: Olaf Lubaszenko, Andrzej Chyra (znany z "Długu") oraz Mirosław Baka (m.in. "Psy Wojny").
Poza tym, polskie demo Tacticsa, można ściągnąć z serwerów CD Projektu lub Wirtualnego Świata. (kliknij na nazwy by ściągnąć plik - 124MB)

Chcecie popsuć sobie zabawę i poznać wszystkie random encounter'y Fallout: Tactics? Jeśli tak, to tu jest LINK. :->

Trzy kolejne NPC w opisie NPCów z Fallout'a 2.

Jeśli chcecie się rozeznać w sytuacji między polskimi klanami, to proponuję zajrzeć na Radioaktywny Serwis F:T do działu Klany. Świetna robota! :)

Otwarto Wasteland!!! W tej chwili jest to chyba najbogatsza strona o Fallouta'ch w Polsce. Trzynasty Schron Poleca! ;-)
DoPr

7 kwietnia 2001

Na OPCF powstało miejsce, w którym różne polskie klany mogą pisać co się u nich dzieje itp. Całkiem fajne, a link jest TUTAJ.
DoPr

6 kwietnia 2001

Oficjalnie ogłaszam kolejnego współpracownika Trzynastego Schronu, a jest nim... Weigar. Przygotował on całkiem nowy (i jeszcze lepszy) opis NPCów dla Fallout'a 2. Koniecznie zajrzyjcie. ;-)

Poza tym, wprowadzamy nową ankietę - "Kto, według Ciebie, jest najniebezpieczniejszą postacią w Falloucie 2?".
Z poprzedniej ankiety widać, że 47% kupi orginalnego Tacticsa, a 53% twierdzi, że nie kupi. Jeśli ja będę kupował Tacticsa, to na pewno będzie to orginał - przecież tam jest 6 kompaktów!

Forum, do którego umieściliśmy link na naszej głównej stronie, jest już nie tylko największym forum o Fallout'ach, ale i oficjalnym. OPCF zrezygnowało ze starego forum i przerzuciło się na forum Maetiou z klanu Wasted.

Patch do F:T nie jest jeszcze gotowy, ale testerzy twierdzą, że dziś (wedłóg czasu USA), powinni dostać prawdopodobnie finalną wersję patcha. Jednak niczego nie obiecują i może się okazać, że jeszcze chwilę poczekamy.

Pisałem, że w orginalnym Tacticsie znajdziemy fabularnego Fallout'a, niestety teraz już nie wiem jaki to będzie rodzaj gry. :-/ Ostatnio słyszałem, że ma to być bitewniak. Chyba będę musiał ściągnąć ten plik ze strony NMA, na której podobno jest to już udostępnione.

Krążą plotki, że powstanie druga część Tacticsa i może nawet Fallout Online... Ale to na razie są tylko plotki. Szkoda, że nic nie słychać o F3. To znaczy, coś słychać... ale jest to, to co zawsze - Fallout 3 będzie, ale nikt nie wie kiedy i przez kogo zostanie zrobiony.

Jakiś czas temu (już nie pamiętam dokładnie kiedy), pisałem o tym, że F:T jest na 10 miejscu najlepiej sprzedających się gier w Stanach Zjednoczonych. Dziś mam nowe wieści na ten temat... Fallout: Tactics dostał się na czwarte miejsce!!! Wyprzedzają go jedynie dwie części The Sims i Roller Coaster Tycoon.

Spis klanów DAC przekroczył już pięćdziesiąt pozycji. Chyba później tam zajrzę, by przekonać się, ile polskich klanów jest tam wymienionych. :)

Jeśli ktoś jest zainteresowany zagranicznymi głosowaniami, to na Voodoo Extreme można zagłosować na grę 2001 roku (np. na Tacticsa).

Wkrótce zmienimy Księgę Gości, gdyż nowa jest już prawie gotowa. Niestety, będziemy musieli skasować istniejące wpisy - sorry.
DoPr

5 kwietnia 2001

W dziale Pliki, znajdziecie programik, który umożliwia przeglądanie grafik z wielu gier:
- FRM - Fallout 1-2.
- RIX - Fallout 1-2 ekrany ładowania
- SPR, ZAR, TIL - Fallout Tactics.
- STI - Jagged Alliance 2
- RLE - Commandos.
- R16 - Shadow Watch.
- SCR - UFO2
- SPR - Gangsters
- 256 - Allods 1-2
- SPR - Gorky-17 sprites
- 3DF - Gorky-17 textures
- GRA - Squad Leader
- RAW - Clash

Działa już Forum, ale nie jest ono nasze. :-)) Założył je Maetiou z klanu Wasted i dodaliśmy je na naszą stronę główną, gdyż jest bardzo popularne. (dzięki Maetiou)

Wczoraj okazało się, że zapomnieliśmy o dziale MAPY do Fallout'a 2 (dzięki Weigar) - poprawimy to tak szybko, jak tylko będzie to możliwe.
DoPr

4 kwietnia 2001

Nowy polski klan F:T - Cult of the Dark Scull [COTDS]. Uaktualniam Sznurki.

A teraz, specjalnie dla Trzynastego Schronu, znowu próbuję mniej więcej przetłumaczyć wieści o nowym patchu (do zagranicznej wersji), który możliwe, że będzie gotowy już w ten piątek.
Notka na temat zapisanych gier: Wszystkie stare zapisane gry powinny działać po zainstalowaniu patcha. W poniższej liście, punkty ze znaczkiem * oznaczają, że dana poprawka będzie widoczna tylko wtedy, gdy nie dotarłeś do danego punktu (wydarzenia) w swoim sejwie. W niektórych wypadkach, będziesz musieć rozpocząć kampanię od nowa, by patch w danym wypadku zadziałał.
GUI
- target location in mouse-over text on hands gets updated correctly (nie jestem pewien jak by to przetłumaczyć)
- dodano ostrzeżenie gdy tworzymy "tough guy'a"
- naprawia problemy związane z "recruit pool"
- ekran multiplayera zapamiętuje ostatni wpisany adres IP
- naprawia problem z akcentem w wersjach nie-anglojęzycznych
- dodany opis zdrowia martwych przedmiotów (od nieuszkodzony do zniszczony)
- przyciski "stence & sentry" odzwierciedlają tylko status grupy, jeśli wszyscy jej członkowie są w tym samym stanie. W innym wypadku, przyciski są wyłączone. (cokolwiek to znaczy)
- kno perk'ów zamyka się, przy przełączeniu na inną postać, która nie może dostawać perk'ów
- naprawione umiejscowienie przycisku celowania
- naprawiony problem z zacinającymi się przyciskami
- opcja zapisywania gry w trybie multiplayer, jest niedostępna
- nie wolno używać quicksave'a przy oknie handlu i wielu innych pełno ekranowych oknach
- minimapa: pojazdy są białe gdy są zajęte, a szare gdy są wolne
- ograniczony zoom minimapy, gdyż sprawiało to problemy z prędkością gry
- teraz można używać kradzieży, do łatwego przenoszenia przedmiotów od jednego członka grupy, do drugiego
GRA
*- znacznie rozszerzony recruitment pool w grze dla jednego gracza
*- Paramedic bag oraz Field medic kit, są lepsze od standardowych apteczek
*- naprawione parametry przebijalności pancerzy dla 2mm EC, Flamer Fuel oraz Explosive rounds
*- obrażenia zadawane przez Rocket Launcher'a, zostały zwiększone o 20%
*- niektórzy handlarze (special encounter) posiadają bardziej użyteczne przedmioty do wymiany
- naprawiony paskudny bug związany z reakcjami AI w grze w turach
- Cautios Nature jest uniedostępnione, gdyż nic nie daje
- Tough Guy is now double XP (nie mam pojęcia o co w tym chodzi)
- naprawione wielokrotne ataki w jednej sekwencji strzału (?)
- Brain Kills nie zmienia ustawienia
- udostępniony perk Death Sense
- Flamer wczesniej zadaje obrażenia, więc animacje bólu i śmierci wyglądają lepiej
- Ksiązki już nie wyświetlają wiadomości podwójnie
- podczas kradzieży, wszystko waży co najmniej 0,1. Oznacza to, że rzeczy, które normalnie ważą 0 jak BOS script, teraz są trudniejsze do ukradzenia gdy jest ich dużo
- obrażenia EMP +50% przeciwko martwym przedmiotom, w innym wypadku -50%
- naprawiony perk Mutate
- psy mają opcjonalne zmiany cech
- naprawia czas działania dragów i innych efektów związanych z konsumpcją
- szybsze odnajdywanie drogi przez postacie
- rekruci teraz właściwie otrzymują swoją rangę
- dobrze się zapisują specjalne spotkania (special encounters)
- naprawia cechy pancerza u rekrutów
- poprawki AI (inteligencji komp.) podczas gry w turach
- naprawia błąd, który mógł powodować, że główny bohater stawał się członkiem ostatniego oddziału
- perk "Swift leaner" (szybki i chudy :) teraz prawidłowo dodaje 5%XP, a nie 1XP
- bonus naukowy, zwiększający szansę na krytyczne uderzenie robota, działa poprawnie
- centrowanie się kamery na graczach gdy ponownie wchodzimy do misji
- naprawione działanie zdolności Barter (darowałem sobie tłumaczenie szczegółów)
- wielkie martwe postacie jak np. Behemoty, już nie są "eteryczne" (nie można przez nie przechodzić)
- inne ludzkie rasy mogą uzywac np. zdolności First Aid
- naprawiona możliwość natknięcia się na specjalne randomy, tak że framerate nie wpływa na szansę ich spotkania
- naprawia paskudny bug w "recruit pool"
- Fixed errant stat changes from hand items (naprawia błędne zmiany statystyk przedmiotów??)
- darmowe leczenie przy braku tchu / wstrząśnieniu mózgu (winded/concussed) gdy tylko współczynnik leczenia "kicks in". (?)
- naprawiony problem z wciąż poruszającymi się pojazdami, przy przechodzeniu do następnej mapy
- odnajdywanie drogi - naprawiony problem związany z wielkimi stworzeniami i niektórymi "ladders". (?)
MISJE
*- misja I has a lot more healing loot
*- filmy z tutoriala są również dostępne w archiwum pip-boy'a
*- naprawiona misja 11. Naprawiony błąd który powodował, że jeśli zabiłeś generałów mutantów, a później zostały zabite atakujące mutanty, to starszy ghoul'i (Devcon) nie wypowiadał ostatniej linijki tekstu i nie pojawiała się siatka wyjścia.
- misja 4. Dodano kilka stopni do "półki" (występ) jednego z budynków, by charakter nie mógł tam utkwić. Teoretycznie nie da się tam dostać, ale jednak jedna osoba zdołała zablokowac tam swój charakter.
- naprawione The broken ladder in St. Louis
- filmy pokazują się tylko za pierwszym razem, gdy wchodzisz do bunkra
POJAZDY
- APC już nie jest wyższy od ścian i już się nie będzie klinował w zamkniętych pomieszczeniach
- naprawiony problem z duplikacja bohatera i pojazdu (cokolwiek to znaczy)
- pojazdy już nie gubią inwentarza
DŹWIĘK
- Black Screen of Death - nowe urządzenie DirectSound, wykrywające ustawienia dźwięku w danym komputerze. Zapobiega wieszaniu się Tacticsa przy starcie, gdy w komputerze jakieś urządzenie dźwiękowe nie działa. Program wyszuka takiego, które zadziała. (trudne było do przetłumaczenia)
- przy użyciu skrótu klawiszowego do przełączania między textlog'iem a minimap'ą słychać dźwięk
- obniżono głośność silników pojazdów w trybie TB, gdy nie jest to tura pojazdu
ENGINE
- Tactics już nie będzie zajmował całej dostępnej pamięci wirtualnej podczas rozszerzonej gry co powinno naprawić wiele przypadkowych zawieszeń gry
MULTIPLAYER
- dodano opcję team-respawning
- dragi w multiplayerze działają w minutach, nie w godzinach
- można ustawić opcję serwera, która pozwala ograniczyć czas dostępny przy selekcji squad'u
- XP są trochę droższe w multiplayerze
- zmieniony limit punktów przyznawanych na charakter, nie na drużynę.
- doświadczenie i level-up'y teraz są "propagowane" (?) przez wiele map
- podnoszenie poziomów graczy pracuje poprawnie w trybie TB
- naprawione crash bug'i, w tym kicking oraz session lost w sturtup screen'ie
- spowrotem udostepniona opcja kick w ekranie gotowości (readiness screen)
- poprawka chata obserwatora
- server screen: gdy ustawienia się zmieniają, serwer pamięta, który z graczy był wybrany (?)
- naprawiono problem z <+p> w chacie (na "word wrap") (?)
Ale dużo, prawda? Gdy tłumaczyłem, wielu rzeczy nie byłem pewien, gdyż nie grałem w pełną wersję Tacticsa, ale starałem się jak najlepiej przetłumaczyć. By lepiej zrozumieć niektóre tłumaczenia, zajrzyj TUTAJ (angielski).

Ostatnio dowiedziałem się, że Sprite Viewer, który jest w Plikach, może mieć problemy z pełną wersją gry.
DoPr

3 kwietnia 2001

Ciekawa, choć jeszcze nie kompletna, solucja do F:T. Znajduje się TUTAJ (język angielski).

Na NMA pokazała się informacja, że edytory do F:T powinny się pokazać gdy patche zostaną ukończone. Jest to niewiele, ale zawsze coś.

Po modernizacji strony, usunęliśmy wersję dla innych przeglądarek niż IE, a teraz się zastanawiamy czy jej nie przywrócić. Póki co, użytkownicy Netscape'a itp. wchodzą na stronę z telewizorkiem. Wiem, że jest to dość niewygodne, ale obsługa dwóch wersji strony tez nie jest łatwa. Proszę o cierpliwość.
DoPr

2 kwietnia 2001

Jest nowa ciekawa strona M.A.D. Fallout Tactics. Niektóre działy jeszcze nie są skończone, ale szykuje się dobry sajt.
Przy okazji poprawiam dział Sznurki.

Nie mam jeszcze pełnej wersji F:T i grałem tylko w wersję demo, ale chyba się zgodzę z Bartkiem, który do mnie napisał, że fabuła F:T jest linowa aż do bólu. Poza tym, wcześniej o tym nie pisałem, niektóre zagraniczne recenzje też o tym wspominają. Ale, czemu tu się dziwić? Przecież Tactics jest strategią, z elementami RPG i wiadomo było, że nie będzie to następca Fallout'a.
Trochę oskarżająco zabrzmiał ten tekst i przynajmniej częściowo jest prawdziwy. Co nie znaczy, że Fallout: Tactics nie będzie świetną grą! Ostateczne zdanie na temat F:T wyrobię sobie dopiero wtedy, gdy ukończę grę i zagram sobie po sieci... może z jakimś polskim klanem. :)

Poza tym, od Bartka dowiedziałem się, co znalazł na swoim bonusowym kompakcie F:T (zagraniczna wersja gry). Mówi, że są tam animowane GIF'y, początkowe screeny, pierwsze filmiki, loga i oczywiście papierowa wersja Fallout'a. Dzieki. ;-)

DUCK and Cover dorobił się swojego pierwszego MODa do F:T przygotowanego przez Andrew "Gigyas" Pellerano. MOD zawiera kilka nowych charakterów i te, które były w wersji demo. Nazwa to "The old sk00l Fallout Tactics Package", a ściągnąć go możesz TUTAJ (serwer DAC).

Coś niedobrego dzieje się ze strona Fallouta na Strefie. Odkąd KAZUL napisał ostatniego newsa, nic się tam nie działo. Od 16 lutego na tej stronie nie ma nic nowego. :-/

Użytkownicy Internet Explorer'a, prawdopodobnie już znają nowy, bardziej zaawansowany wizerunek Trzynastego Schronu. Były to dość durze zmiany, więc proszę o wyrozumiałość, gdy (z niewiadomych przyczyn) brakuje jakiegoś działu. Gdybyśmy jeszcze gdzieś przeoczyli jakieś braki, proszę o mail do Krzyśka, lub do Mnie. Aha! I Brawa dla Krzyśka za kawał dobrej roboty! :)

Uwaga! Nie wiem czy nadal istnieje inicjatywa przetłumaczenia Fallout'a 2 na język polski. Jeśli ktoś coś o tym wie, to wdzięczny byłbym za jakiekolwiek informacje na ten temat.

W zeszły weekend (ten dalszy), Fallout: Tactics był w pierwszej dziesiątce najlepiej sprzedających sie gier w USA. Zajął 10 miejsce, ale to i tak dobrze. F:T walczył z takimi hitami jak obie części The Sims, Diablo 2, Nescar 4, Age of Empires II, Red Alert 2 i innymi.
DoPr

31 marca 2001

Zmiany, zmiany.
Ostatnio DoPr zdominował dział Nowiny, więc wziąłem się do roboty, żeby złamać tę hegemonię :) Jak zapewne już zauważyliście, zmniejszone zostały belki w menu po lewej stronie. Dzięki temu zabiegowi będziemy mogli zmieścić na telewizorku więcej działów (zresztą w sekcji Fallouta 2 już zrobiliśmy porządek).
No i poza tym te gałki...
Już teraz na powitanie nie będzie wyskakiwać to denerwujące okienko z sondą (nie wiem, jak Was, ale mnie to bynajmniej wnerwiało :). Jeśli będziecie chcieli wziąć udział w sondzie wystarczy kliknąć na gałce pierwszej od lewej.
Pod drugą gałką kryje się księga gości. Wszystkich chętnych do wyrażenia opini na temat naszej strony tam właśnie zapraszam.
Czat (czyli trzecia gałka) - chyba wszystko wiadomo; może już niedługo umówimy się z Wami na oficjalne spotkanie z nami na naszym czacie.
Czwarta gałeczka jeszcze nieczynna. Ale możemy Wam zdradzić, że planujemy otwarcie forum dyskusyjnego.
Dwie ostatnie gałki to te znane już z ostatnich kilku miesięcy, czyli "Dodaj do Ulubionych" i "Ustaw Trzynasty Schron jako Stronę Startową". Postanowiłem zmienić te paskudne "łindołsowe" - chyba tylko psuły klimat ;) A dwie mniejsze gałeczki - być może wkrótce będziecie mogli w trakcie przeglądania Schronu słuchać jakiejś przyjemnej muzyczki. Jest tylko jeden mały problem... Szukamy takiej muzyczki. Jeśli macie jakieś ciekawe pliki muzyczne zbliżone klimatycznie do Fallouta (najlepiej .mid, ale mogą też być .wav), przyślijcie mi je.
Poza tym wreszcie prawidłowo wykorzystałem pływające ramki i strona powinna się wgrywać szybciej. Uff, datuję tę nowinkę na 31 marca, żeby nie było, że to prima aprilis ;)
Krzychoo

30 marca 2001 - 21:30

Już wiadomo! 16 maja polską premierę będzie miał Fallout: Tactics! W pudełku znajdziemy:
- 3 kompakty gry
- 1 kompakt z dodatkową misją i fabularną wersją Fallouta (w pliku do wydruku)
- kompakt z grą Fallout 1
- oraz jeszcze jeden kompakt z Fallout'em 2
Co wy na to? :) Ja na pewno kupię orginał... chyba że dostanę go za darmo. :->

My tu się cieszymy, że wiadomo kiedy u nas wyjdzie F:T, a tymczasem, w Australii i w Wielkiej Brytanii już się ukazał. Zostajemy w tyle!

Gra TORN, o której można jeszcze poczytać w starszych nowinach, ma już swoja stronę http://torn.blackisle.com/ .

Zmieniamy temat sondy na: "Czy kupisz orginalnego Fallout: Tactics?"

Mały upgrade działu pliki. Znajdziecie tam ponad 3-megowy programik do przeglądania obrazków z F:T (pojazdów, postaci itp. ) Jeszcze go nie wypróbowałem, ale wiem że działa.
Znalazł się tam tez pewien obrazek związany z F:T - mnie się podoba. ;-)

Fallout: Tactics zbiera same pozytywne oceny w zagranicznych serwisach. Czuję, że czeka nas wielka zabawa. :) Niektórzy już mają pirackiego F:T, ale nie zazdroszczę im gdyż zagraniczna wersja jest bardzo zabugowana - wystarczy przeczytać informacje na temat przyszłego patcha i tego co już wyszedł.

Trochę jestem zawalony mailami, więc przepraszam wszystkich jeśli późno odpowiadam na listy. :)

Małe uaktualnienie działu Sznurki.
DoPr

29 marca 2001

Niniejszym ogłaszam, że Trzynasty Schron NIE przyłączy się do Wasteland'u. Wiemy, że mają piękny cel - Stworzenie najlepszej i najbogatszej strony o Fallout'ach. Ale nasz cel jest identyczny. :) Poza tym, nie chcemy rezygnować z naszej strony. Za dużo pracy w nią włożyliśmy i nie zamierzamy jej porzucić. Rozsyłamy ogłoszenia wzywające do współpracy i już pokazują się pierwsi chętni. Oczywiście, wszelkie pytania proszę słać do mnie ( dopr@poczta.onet.pl ) - z chęcią odpowiem. :)

Pojawiają się pierwsze informacje na temat następnego patcha do F:T:
GUI
- naprawia problemy związane z "recruit pool"
- ekran multiplayera zapamiętuje ostatni wpisany adres IP
- naprawia problem z akcentem w wersjach nie-angielskich
GRA
- naprawia czas działania dragów i innych efektów związanych z konsumpcją
- szybsze odnajdywanie drogi przez postacie
- rekruci teraz właściwie otrzymują swoją rangę
- dobrze się zapisują specjalne spotkania (special encounters)
- naprawia cechy pancerza u rekrutów
- poprawki AI (inteligencji komp.) podczas gry w turach
- naprawia błąd, który mógł powodować, że główny bohater stawał się członkiem ostatniego oddziału
- Perk "Swift leaner" (szybki i chudy :) teraz prawidłowo dodaje 5%XP, a nie 1XP
- Bonus naukowy, zwiększający szansę na krytyczne uderzenie robota, działa poprawnie
MISJE
- The broken ladder in St. Louis powinno już być naprawione
- Misja I has a lot more healing loot.
POJAZDY
- APC już nie jest wyższy od ścian i już się nie będzie klinował w zamkniętych pomieszczeniach
- naprawiony problem z duplikacja bohatera i pojazdu (cokolwiek to znaczy :-/ )
- pojazdy już nie gubią inwentarza
DŹWIĘK
- Black Screen of Death - nowe urządzenie DirectSound, wykrywające ustawienia dźwięku w danym komputerze. Zapobiega wieszaniu się Tacticsa przy starcie, gdy w komputerze jakieś urządzenie dźwiękowe nie działa. Program wyszuka takiego, które zadziała. (trudne było do przetłumaczenia)
SILNIK GRY
- Tactics już nie będzie zajmował całej dostępnej pamięci wirtualnej podczas rozszerzonej gry co powinno naprawić wiele przypadkowych zawieszeń gry
MULTIPLAYER
- zmieniony limit punktów przyznawanych na charakter, nie na drużynę.
- doświadczenie i level-up'y teraz są "propagowane" (?) przez wiele map
- podnoszenie poziomów graczy pracuje poprawnie w grze TB
Zdaję sobie sprawę, że nie jestem tłumaczem, więc TU można to przeczytać po angielsku i może lepiej to zrozumieć.

Chcesz zobaczyć wrak Mira w Tactics'ie? Kliknij TUTAJ by zobaczyć to przypadkowe spotkanie. :)

Pojawił się nowy, polski klan F:T - FOXHOUND [FoX]. Niestety jeszcze nie znam adresu ich strony. Jak tylko się dowiem to zamieszczę go w Sznurkach.
DoPr

28 marca 2001

Ukazał się pierwszy patch do Fallout: Tactics. Naprawia tylko brak obrazków w ekwipunku, a waży około 75MB (!!!). TU można go ściągnąć.

Brytyjska premiera Fallout: Tactics zapowiadana jest na 30 marca, a w Niemczech gra już wyszła i to w złotej edycji (cokolwiek to znaczy :) ).

Na forum Oficjalnego Polskiego Centrum Fallouta, Leo [CD Projekt] zamieścił takie ogłoszenie:
"Witam,

odnosnie ostatnich zgrzytan miedzy klanami i ogolnej sytuacji mam ciekawa propozycje: czy chcecie by stworzyc na OPCF dzial poswiecony klanom - po pierwsze newsy klanowe: kazdy przywdca klanu [lub osoba wyselekcjonowana] mogla by zamieszczac newsy z zycia wlasnego klanu [wszystko w pelni zautomatyzowane - przez formularz], naglowki tych newsow bylyby wyswietlane na glowej stronie a same nwsy na oddzielnej.
Po drugie mozna by stworzyc spis klanow [wiem, pewnie juz to gdzies jest ale to bylo by cos w rodzaju oficjalnego polskiego spisu : krotka charakterystyka, liczba czlonkow itp...].
I sprawa ostatnia czy chcecie mozliwosc hostownia stron na naszej stronie [adresy wygladaly by tak http://fallout.cdprojekt.com/nazwa, ilu bylo by chetnych sie przeniesc?

Czekam na Wasze odpowiedzi, sugestie..."
Więcej informacji znajdziecie na forum OPCF. Tu jest dokładny link.
DoPr

27 marca 2001

Premiera strony Wasteland miała być 23, potem 25, a teraz już nie wiem kiedy będzie. :) Ale chyba warto będzie czekać. Oto (częściowo) co napisał do mnie Lechu, gdy spytałem się go, czy Wasteland to jakaś tajemnica (wtedy nie wiedziałem co się spytać ;-):

"WASTELAND to nie żadna tajemnica. Jest to projekt nowej polskiej strony internetowej o Falloutach, na której ma być wszystko co tylko można znaleźć - chcemy wyczerpać temat. W skład wchodzą m.in. mój WASTELAND http://wastland.w.interia.pl , strona Maetiou - www.wasted.prv.pl , Obsydiana - www.falloutksgr.prv.pl (...)"

Potem zadałem kilka bardziej konkretnych pytań:

Trzynasty Schron: Czy do was emigrują całe strony czy tylko członkowie?
Wasteland: Z reguły są to całe strony, jednak pojedynczy ludzie też mogą się do nas dołączać.
TS:
Jeśli emigrują całe strony, to na jakich warunkach? Czy zostaje dotychczasowy wygląd strony, czy przenoszone są tylko teksty?
W: Odbywa się to tak: dana strona w zasadzie przestaje istnieć (no chyba że jest to np. klan), a materiały są przenoszone na WASTELAND - ale strony nie giną...do każdej z nich będzie na nowym serwisie jakieś nawiązanie (easter egg :))
TS: Czy są jakieś inne warunki?
W: Nie ma - trzeba tylko sporo wiedzieć o Fallu (...)
TS: Czy ewentualnie oferujecie hosting np. strona pozostaje tak jak jest, ale dostaje o wiele więcej miejsca, PHP itd. itp. czyli wszystko. :-) Jedyne co się zmienia to adres np. www.schron.3d.pl , albo
www.wasteland.schron.3d.pl itp.
W: Hostujemy, ale z reguły tylko strony klanów FT. Po co hostować skoro można połączyć siły? Każdy z autorów stron, które wchodzą w skład WASTELAND włożył dużo pracy nad własnym projektem. Ale wszyscy razem możemy zrobić świetną stronę, która z powodzeniem mogłaby w przyszłości konkurować z serwisami zagranicznymi. (...)

Jak widać, szykuje się piękna strona o Fallout'ach. Ciekawe jak będzie wyglądać i co zawierać. :)
Hymmm... Ktoś może się spytać, czemu reklamuję konkurencję? Nie wiem, chyba nie miałem o czym dziś napisać. ;-)
DoPr

25 marca 2001

Rozwinięcie działu Sznurki.

Mam małą uwagę co do ankiety. Oozy alarmuje, że pytanie nadal może być niezrozumiałe, więc się poprawiam. Przynajmniej spróbuję się poprawić. Zmienię pytanie na "Czy znasz kogoś (w prawdziwym życiu!), kto jest lepszy od ciebie w Fallouta?" (dzięki Oozy). Wyzeruję też dotychczasowe wyniki i umożliwię ponowne głosowanie... i błagam o przebaczenie. ;-)))

Wcześniej o tym nie pisałem, ale chyba już najwyższy czas by wspomnieć o konflikcie między klanami CBoD i JK. Jest to trochę niejasny spór, ale zdaje się, że kłócą się o sposób przedstawienia danych, poszczególnych członków klanu. Junkersi [JK] oskarżają Crazy Brothers of Destruction [CBoD] o plagiat. Doszło nawet do zawiązania sojuszu między Junkarsami, a Brotherhood of Destroy [BoD], by przeciwstawić się [CBoD]. :)
Jeśli chcecie sobie wyrobić na ten temat swoje zdanie, proponuję trochę pozwiedzać witryny wymienionych klanów. Dla mnie obie strony maja trochę racji, ale cała kłótnia jest trochę dziwna i chyba na celu ma "rozgrzanie się" do walki. Ale to jest tylko moje zdanie.

Pod adresem http://fallout.gotu.pl/ jest ciekawa strona, na której Bahamut zajął się "Polską Ligą Fallouta". Działalność ligi na razie jest wstrzymana, gdyż większość graczy F:T nie ma Tacticsa, ale później może się okazać, że będzie to obowiązkowe miejsce dla każdego fana F:T. Czemu? Na stronie można zobaczyć kto właśnie gra/grał po sieci.

Zbliża się dzień planowanego otwarcia strony Wasteland. Z tego co wiem, będzie z tego sajta niezła konkurencja, gdyż zbierają naprawdę doborową ekipę... i to całkiem sporą.
DoPr

24 marca 2001

Jakaś masowa emigracja z różnych klanów do KSGR. Podobno już trzy osoby próbowały zapisać się do klanu Obsydiana bez wypisania się ze swoich poprzednich klanów. Nieładnie, tak się nie robi! Z drugiej strony, może to jakaś nieudolna próba szpiegostwa. ;-) Ciekawe czy już są jacyś szpiedzy w klanach Tacticsa.

Powstała nowa (zagraniczna) strona. Jest pod patronatem Duck And Cover i zajmuje się organizowaniem turnieji F:T. Niestety, na razie tylko dla ameryki północnej. Strona nazywa się Fallout Tactics: Warfare.

Dowiedziałem się o polskim forum Fallout'a. Adres to www.fallout-forum.prv.pl . Dlaczego warto tam zajrzeć? Dlatego: "Witam na największym polskim forum o Falloucie! Możecie tu pisać z prośbą o pomoc w grze lub właściwie o czymkolwiek co dotyczy fallout'a lub "fallout community"! Zapraszam do wpisywania się!"
DoPr

23 marca 2001

W dziale Mapa Fallout 2 możecie ściągnąć mapę w wysokiej jakości i w skali 1:1. Rozdzielczość mapy to 1400x1499 - niezwykły widok. ;-) Teraz już mam tylko nadzieję, że nikogo nie odstraszy wielkość pliku, który waży 1,127MB. Biorąc pod uwagę wyniki ankiety, chyba jednak tak się nie stanie. Aha! Mapka jest bez żadnych dopisków typu www.fallout3.prv.pl - jest "czysta" i zawiera wszystkie stałe lokacje spotykane w grze.

Zmieniamy też ankietę. Nowe pytanie to... Jak dobry jesteś w Fallouta? :-)

Proponuję zajrzeć na mapę Obsydiana z klanu [KSGR]. Jego inicjatywa robi się coraz ciekawsza. Pokazały się pierwsze punkty regulaminu walk. Zwiększyła się również ilość klanów i w związku z tym zaczynają się pierwsze spory o terytoria. :-))
Przypominam też tym, którzy zakładają klany F:T by zgłosili je na stronę RPG Planet (Duck and Cover). Warto też się zgłosić na sronie KSGR (Obsydiana) by nie stracić dobrej zabawy. ;-)
(ps. KSGR szukuje się do przeprowadzki na www.fallout.3d.pl i nie jestem pewien jak długo link do nich będzie działać)

Niemal zapomniałem. Jest już trochę późno na taką nowinę, ale też nie jest za późno. Marcowy numer magazynu o grach Reset (wersja z kompaktem) zawiera demo Fallout: Tactics.
DoPr

22 marca 2001

Nadchodzi nowa, wielka gra - "Black Isle Studios: TORN". Akcja gry toczyć się będzie w świecie fantazy, pełnym wielkich sojuszy, spisków, zdrad oraz straszliwych złych bogów. Brzmi jak Baldur's Gate? Chyba rzeczywiście będzie do tej gry podobne, ale nie do końca. Przedstawiciele Black Isle twierdzą, że gra jednak bardziej podobna będzie do Fallouta, z którego zapożyczonych zostało bardzo dużo pomysłów np. Perki, Traity , Skile. Ponadto, grać będziemy w czasie rzeczywistym i w grafice 3D. By przeczytać o tym trochę więcej kliknij TUTAJ.
Wiadomość ta powinna mnie chyba cieszyć, niestety liczyłem na to, że Black Isle zajmie się teraz tworzeniem Fallout'a 3. Jak widać trochę się przeliczyłem. Mam nadzieję, że dożyję dnia, w którym będę trzymał pudełko z grą godną dumnej nazwy Fallout 3. ;-)
DoPr

21 marca 2001

Na stronie Gamesmania, można przeczytać wywiad z Leonardem Boyarskim, który jest jednym z twórców pierwszych Fallout'ów, a teraz pracuje nad grą Arcanum. Warto przeczytać ten wywiad, gdyż nie jest długi, a zawiera dużo ciekawych informacji np. to, że demo Arcanum ma ukazać się na początku maja tego roku. Poza tym jest tam też małe nawiązanie do Fallout'a. :) By przeczytać wywiad kliknij TUTAJ.
DoPr

21 marca 2001

Zacznę od tego, że ostatnio napisałem o tym, że znalazłem fajną stronę z modami. Była to strona zagraniczna, a z takich stron ciężko się cokolwiek ściąga. Na szczęście dostałem info od Maetiou, szefa sajta Wasted, że na jego stronie i na np. Fallout Moding Center można ściągać mody tu, w Polsce. Niniejszym przepraszam, że wysłałem Was gdzieś za granicę, gdy mody są łatwo dostępne w naszym kraju. :-/

Szykuje się patch do F:T. Okazało się, że w grze jest dość sporo błędów. Nie wiem czy to przypadek, ale podobnie było z Fallout'em 2, który jak został wypuszczony na rynek, to sądzono, że może nie przeszedł betatestów. Jednak bugi to w tej chwili zmartwienie amerykanów, CD Projekt tak późno wydaje grę, że pewnie wszystkie błędy będą poprawione na polską premierę. :-]
DoPr

18 marca 2001

Fallout: Tactics dopiero co wyszedł w Stanach Zjednoczonych, a już uzyskuje pochlebne opinie. O grze mówi się, że w ogóle nie jest to podobne do Diablo (szybko klikaj by zabić i przeszukaj ciało). Twierdzi się, że jest to świetne połączenie strategii (cóż, bez strategii ani rusz ;-) z RPG (bohaterowie potrafią sami się bronić i korzystać ze swojego ekwipunku). Moim skromnym zdaniem, już od dawna było o tym wiadomo, ale tak czy inaczej dobrze wróży to na przyszłość. :)

Niedawno sobie trochę posurfowałem po necie i znalazłem bardzo fajną stronę z MODami do Fallout'ów. Jeszcze nic z tej strony nie sprawdziłem, ale mody które tam znajdziecie zapowiadają się bardzo ciekawie.
Dla wyjaśnienia, MODy to najczęściej jakieś programiki lub zmodyfikowane pliki, które potrafią zmienić grę... np. słaby pistolet przestaje istnieć, a w jego miejscu pokazuje się jakaś niewiarygodna giwera. ;-)
DoPr

17 marca 2001

Pokazała się kolejna część pamiętnika Chrisa Taylora, jednego z twórców Fallout: Tactics. Jest to już siódma część i możliwe, że ostatnia, ale myślę że jeszcze będzie miał o czym napisać. :) Tu jest link.
DoPr

17 marca 2001

Pomimo pogłosek o przesunięciu premiery, Fallot Tactics już od dwóch dni jest dostępny w USA. Teraz już tylko zostaje nam czekać na polską premierę i miejmy nadzieję, że CD Projekt wyda grę wcześniej niż jest to teraz planowane.

Teraz taka mała sprawa techniczna. Już dawno temu miałem o tym napisać, ale mieliśmy tu w Schronie małe zamieszanie. ;-) Jakiś czas temu, już nie pamiętam dokładnie kiedy, zdarzało się, że po wpisaniu adresu www.fallout3.prv.pl Trzynasty Schron się nie otwierał. Jeśli zdarzyło by się to ponownie, wystarczy wpisać adres fallout.cherry.lublin.pl i strona powinna się otworzyć. Wkrótce, wzmianka o tym pojawi się w dziale Info.
DoPr

15 marca 2001

Na RPG Vault od jakiegoś czasu dostępne są zdjęcia z filmu wprowadzającego Fallout: Tactics. W związku z tym, że F:T jeszcze nie ma w Polsce, można sobie zobaczyć namiastkę tego co nas czeka.
Poza tym, zaniedbaliśmy nowiny o kolejnych częściach pamiętnika twórców F:T. Jeśli jeszcze chcecie je poczytać, to linki do nich są zaraz pod wyżej wymienionymi fotkami. Jak na razie, pamiętnik ma już sześć rozdziałów.

Kilka dni temu pisałem, o coraz większej ilości klanów F:T powstających w Polsce i za granicą. Niedawno dowiedziałem się, o ciekawym projekcie Obsydian'a, prowadzącego konkurencyjną stronę o Fallout'ach. Otóż, stworzył on mapę polskich klanów F:T. Przedstawia ona terytorium znane z Fallout'a 2 z zaznaczonymi na niej siedzibami poszczególnych klanów. Mapę można oglądać we Flash'u - kliknij TUTAJ.

Na temat daty polskiej premiery F:T krążą różne pogłoski, ale (raczej ;-) na pewno będzie tak jak wcześniej napisałem, czyli trzeci tydzień kwietnia. Poza tym, gra prawdopodobnie będzie kosztować 99zł. Nie wiem czy to dużo czy mało za F:T, ale mam nadzieję, że będzie się opłacać.
DoPr

9 marzec 2001

Polska premiera Fallout: Tactics zapowiadana jest na trzeci tydzień kwietnia, czyli trochę później niż światowa, ale za to do gry ma być dodany jakiś super dodatek. Krążą pogłoski, że oprócz dodatkowego CD z bonusowymi misjami znajdzie się tam również podręcznik mistrza gry do fabularnego Fallouta!
Tymczasem, gry jeszcze nie ma, a już powstają jak grzyby po deszczu klany Fallouta. Każdy kto grał kiedyś po sieci w gry takie jak Diablo, Quake czy Unreal Tournament, zapewne wie o co chodzi. Jeśli chcecie się przyłączyć do jakiegoś klanu, lub nawet zamierzacie założyć swój własny, proponuję zajrzeć na tę stronę. Jest to spis klanów z całego świata - polskie klan też tam sa. :)

Poza tym, wprowadzamy nowy temat sondy - "Czy ściągasz z internetu pliki większe niż 1 MB?".
Poprzednia sonda przyniosła ciekawe wyniki, gdyż okazało się, że większość z was twoży postacie za pomocą cechy Gifted i próbuje połączyć dwie profesje. Tylko o 2% mniejszy wynik miał "snajperek rulez" - nie sądziłem, że tylu snajperów mamy w świecie Fallouta. ;-)

By ta nowina była jeszcze bardziej pełna, zamieszczam tu zdjęcie pudełka w jakie ma być zapakowany Fallout: Tactics.


DoPr

26 lutego 2001

Chyba się już trochę otrząsnąłem po odejściu Oozego i mogę wrzucić na stronę coś całkiem nowego. Będzie to mapa gry Fallout 2, z krótkimi opisami poszczególnych lokacji. Do tego, znajdziecie tam również opisy specjalnych przypadkowych spotkań i pełną solucję New Reno. Odnośnik do mapy jest w dziale przygody.
DoPr

17 lutego 2001

Trudna to była decyzja, ale jest ostateczna i nieodwołalna. ODCHODZĘ, REZYGNUJĘ z robienia stronki. Dlaczego? Powód jest banalny: brak czasu (studia) i chyba także utrata chęci. Robienie stronki to duża odpowiedzialność, szczególnie, gdy niektórzy biorą twoją paginę za "lidera" stron o Falloutach (sam nie wiem dlaczego). Czujesz ciągły oddech konkurencji na plecach, czujesz, że musisz być najlepszy. Musisz mieć najlepszą zawartość, najwięcej update'ów, najwięcej odwiedzin, bo inni cię zjedzą. I nie będziesz już najlepszy. Musisz poświęcać każdą niemal wolną chwilę na rozbudowę, doskonalenie dzieła. Zaniedbujesz inne obowiązki. Coś, co w założeniach miało być tylko krótkotrwałą przygodą, ciekawym eksperymentem, zaczyna cię przerastać, obejmować nad tobą kontrolę, chwytać cię w swoje sidła. Chyba tego nie chciałem, ale tak się stało. Czas się wyzwolić. Być może wrzucę jeszcze na stronkę pewne zaległe materiały (coś, co miałem już dawno zrobić), ale na tym koniec. Oczywiście, moje odejście nie oznacza końca strony; wszak nie ja sam ją tworzyłem. Z tego co wiem, DoPr niedługo uraczy was prawdziwą niespodzianką, więc zaglądajcie tu co jakiś czas. Chciałbym także z tego miejsca serdecznie podziękować współautorom stronki, Julkowi i DoPr'owi, za owocną współpracę. Z mojej strony mówię jednak "do widzenia". Czas opuścić wirtualny świat i zająć się realem. Czas najwyższy. Żegnam Was, żegnam wszystkich Czytelników i dziękuję.

Oozy
Fallout3.prv.pl founder

14 lutego 2001

No tak, miał być dziś wieczorem update. Miał :-). Ale nie będzie. I to raczej nie z mojego lenistwa. Zabrałem się do pisania jak sobie najlepieć poustawiać wszystkie współczynniki (strenght, agility, perception itd.) dla złodzieja, mięsistego dresiarza ;-) czy inteligencika w okularkach i... doszedłem do wniosku, że tak właściwie nie ma jednego "najlepszego" ustawienia! Oczywiście, ważne jest, żeby złodziej miał dużo agility a nasz dresiarz strenght, ale jak sobie inne współczynniki ustalimy to już zależy tylko od nas, od tego, na czym nam zależy. Tak właściwie to obojętnie co jak sobie ustawimy, postać będzie zawsze mniej więcej tak samo DOBRA. Mówie mniej więcej tak samo dobra, ale wcale nie oznacza to, że gra zawsze będzie wyglądać tak samo. Wręcz przeciwnie. I każdy fan Falloutów (i w ogóle fan RPG-ów) to wie, więc nie będę się rozwodził. Twórzcie postacie, któymi sami chcielibyście grać a nie takie, jakie narzuca wam kto inny!!! :-). A po porady jak je tworzyć zerknijcie do działu Porady ;-))

Acha, jeszcze cos. Bardzo duzo sie działo w świecie Falloutow ostatnimi czasy. Nie chce mi się pisac czegoś, co zostało już napisane gdzieś indziej, więc zajrzyjcie do Krypty 15 :-). Tam jest wszystko ładnie wytłuszczone. Mam nadzieję, że mi wybaczycie to "przekierowanie". Wszak mamy Walentynki ;-).
Oozy

14 lutego 2001

Zmiana tematu sondy. Zapraszamy do głosowania :-). Ponadto dziś wieczorem prawdopodobnie kolejny update, dodamy więcej "gotowych" postaci do poddziału Wybór Postaci w dziale Porady (ale to brzmi :-))
Oozy

12 lutego 2001

Cześć! Sorry za brak updatów :-(. Tak się złożyło, że akurat nikt z ekipy nie miał ostatnio dostępu do netu, bo albo wyjechał, albo przyszedł mu rachunek od telepsów do domu :-[. No, ale teraz powinno być już lepiej. Na początek czysto kosmetyczny, ale zawsze, update działu Porady - teraz można od razu przeskoczyć do żądanej części. A już niedługo dalsza część programu jeśli chodzi o updaty :-).
Oozy

1 lutego 2001

Dodaliśmy opis zbroi do F2 (dział Ekwipunek)
Oozy

1 lutego 2001

Jesteśmy na nowym, większym serwerku! Dodaliśmy także 2 tys. odwiedzin do licznika, które to 2 tysiące nam kiedyś zabrano [wtedy, gdy nam skasowano licznik :-((].
Oozy

27 stycznia 2001

Na CD najnowszego Świata Gier Komputerowych można znaleźć demo "Fallout: Tactics - Brotherhood of Steel"!!!
DoPr

27 stycznia 2001

Do działu Info dodaliśmy wyniki poprzednich ankiet. Poza tym zaktualizowaliśmy porady (dwie nowe - o napakowaniu się mentatsami przed czytaniem książek i o oszustwie, które można wykonać w NCR, za pomocą którego można sobie nabić mnóstwo kaski i exp. pointsów.
Oozy

21 stycznia 2001

Nowy temat sondy. Zapraszamy do głosowania!
Oozy

19 stycznia 2001

Przypominam wszystkim, że robimy quiz z Fallouta 2. Jeśli ktoś zna/może wymyślić jakieś TRUDNE pytania dotyczące F2, proszony jest o pilny kontakt!
Oozy

18 stycznia 2001

Chciecie Fallouta 3!?! My też!!! Dletego podpiszcie tą petycję do Interplay. Może w końcu pójdą po rozum fo głowy i zaczną robić "trójkę"!
Oozy

14 stycznia 2001

Na RPG Vault pojawiła się kolejna, trzecia część pamiętnika Chrisa Taylora, jednego z twórców Falloutów. Czytaj.
Oozy

12 stycznia 2001

Wprawdzie dzisiaj miała być większa aktualizacja (wg nowin z poprzedniego poniedziałku), ale nie będzie :-). Po prostu przez cały tydzień codziennie były jakieś update'y, które wyczerpały (przynajmniej na razie :-)) naszą wenę twórczą. Poza tym mamy dla Was prawdziwą rewelację - już wkrótce przenosimy sie na zupełnie nowy serwer, na którym bedziemy mieć do dyspozycji dużo więcej miejsca, a to oznacza, że będziemy zamieszczać więcej plików - czyli tego, za czym się najliczniej opowiadaliście w ankiecie :-).
Oozy

11 stycznia 2001

Niestety, zbliża się sesja i aktualizacje będą coraz rzadsze. Po sesji(koniec stycznia) wszystko powinno wrócić do normy.
Oozy

11 stycznia 2001

Kolejna aktualizacja Porad (tym razem szczegółowych).
Oozy

10 stycznia 2001

Jeśli uważasz, że F2 nie ma przed Tobą tajemnic, możesz to zweryfikować za pomocą quizu przygotowanego przez RPG Planet. Quiz jest nawet fajny, tyle że mógłby być trochę trudniejszy (choć z drugiej strony i tak nie dostałem maxa...). Przetestuj się.
Przy okazji wpadłem na pomysł, żeby taki quiz zamieścić na naszej stronce (tyle że chciałbym, żeby był o wiele trudniejszy - żeby naprawdę "kopał w tylek"). Trudnych pytań wcale nie jest jednak tak latwo wymyślić, więc jak ktoś ma jakieś w zanadrzu to niech podeśle (a jak nie ma to niech wymyśli i też podeśle :-)
Oozy

8 stycznia 2001

A mówiłem, że w międzyczasie może być jakiś update ?! Niejaki Fuzzy przysłal mi maila,że na jego stronce można przeczytać test dema Tacticsa. Test może nie jest najlepszy inajdłuższy, ale zawsze warto rzucić okiem... Czytaj.
Oozy

8 stycznia 2001

Cóż, przez ostatnie pare dni update'y były codziennie i trochę głupio mi było dziś nie zrobić update'a, więc choć nie zrobiliśmy dziś aktualizacji to jednak napiszę tego newsa :-). Kolejna większa aktualizacja będzie w ten piątek, choć w międzyczasie oczywiście też coś może być, więc wpadajcie na stronkę jak najczęściej :-). A na otarcie łeż możecie sobie poczytać pamiętnik Chrisa Taylora, jednego z twórców Tacticsa (i poprzednich Falloutów też, o ile mnie pamięć nie myli), w którym wyjaśnia on, dlaczego Tactics nie jest Falloutem 3. Czytaj.
Oozy

7 stycznia 2001

Do działu Pliki doszedł bardzo przydatny program konwertujący save'y z wersji niespatchowanej Falluta 2 do wersji spatchowanej i na odwrót. Ściągnij go teraz. Pamiętajcie też o głosowaniu na www.gry-online.pl - F2 jest już na 1. miejscu, teraz czas go umocnić :-) (jak nie wiesz o co chodzi to patrz kilka newsów niżej).
Oozy

6 stycznia 2001

Nowa ankieta i mały update działów Info (dodaliśmy trochę o historii stronki) i Porady.
Oozy

5 stycznia 2001

Kolejny updacik. Do działu Pliki wrzuciliśmy Poradnik Fallout 2 Resetty (tak, to nie pomyłka, przez dwa "tt"). Jest w nim opisanych naprawdę sporo fajnych questów. Polecamy. Ściągnij poradnik.
Oozy

5 stycznia 2001

No i mamy nowy roczek, stulecie, a nawet millenium :-) Pewnie już wszyscy wytrzeźwieliście ;-),zatem możecie zabrać się do lektury tego newsa. Tym razem zaktualizowaliśmy dział Best Quests oraz Porady. Przy okazji - wielkie dzięki dla tych wszystkich, którzy słali mi maile z różnymi sugestiami, a zwłaszcza dla tych, którzy wysyłali całkowite opisy questów, gotowe do wrzucenia na stronkę (i oto chodzi!). To głównie dzięki nim była możliwa ta aktualizacja. Czekam na kolejne maile!!!

Gdzieś w okolicy końca stycznia lub początku lutego szykujemy małą rewolucję na stronce. Przedewszystkim skasujemy wersję dla Netszkapy. Wszystkich uzytkowników tej wspaniałej przeglądarki uspokajam - stronka pod Szkapą działać BĘDZIE, niezbędny będzie za to NN 6.0 (czyli jej najnowsza wersja). Po prostu "szóstka" obsługuje już pływające ramki (poprzednie wersje nie ich nie obsługiwały i musieliśmy robić dwie wersje stronki, ale to strasznie męczące, a po wyjściu szóstki już nie ma po co). Poza tym najprawdopodobniej wyrzucimy dział o Tacticsie - jest sporo stronek o tej grze, a my i tak uważamy, że prawdziwy Fallout to to nie jest (a przynajmniej ja, Oozy, tak uważam :-)) Zaoszczędzone miejsce zagospodarujemy pliczkami (z ankiety wynika, że tego właśnie chcecie), więc wszyscy powinni być zadowoleni ze zmian.

Aha, przy okazji kolejny apelik :-) Na nowym portalu growym, www.gry-online.pl, jest konkurs nagrę ostatniego roku. Fallout 2 jest drugi (przed takim tytułami jak Diablo II i Baldurs Gate II !!!). Ale czemu by staremu, dobremu Falloucikowi nie "pomóc" i nie wywindować go na 1. miejsce? :-)) Tym bardziej, że można głosować ile razy się chce (tzn. trzeba wyjść najpierw z netu i znowu wejśc, chyba że ktoś ma stały adres, to ta "sztuczka" działać nie będzie, ale grunt że nie ma cookies, które blokują wielokrotne głosowanie.)
A zatem kliknijcie tutaj i szukajcie po lewej stronie ekranu ramki "Oceń grę" (trzeba najpierw przewinąć ekran trochę w dół). Grę oceniamyof course na 10,0 :-))))))

I to by było na tyle ogłoszeń parafialnych na dzisiaj.
Oozy

24 grudnia 2000

No i na Wigilię następny prezent :)
Ukazało się DEMO TACTICSA! Waży "zaledwie" 120 megusiów, więc ściągnięcie polecam jedynie posiadaczom stałych łączy lub innych wynalazków (ale nie modemów).
120 mega nie zmieściłoby się na naszym skromnym serwerze, więc zamieszczamy linkę do serwera Wirtualnej Polski. Jeśli demo zacznie się pojawiać na krążkach dołączanych do gazet, nie omieszkamy o tym Was poinformować.
Chcę ściągnąć demo Fallout: Tactics (120 MB).

23 grudnia 2000

Wesołych świąt i udanego Sylwka oraz nowego roku/tysiąclecia! Abyściewszyscy za rok pod choinką znaleźli nowiutkiego, oryginalnego Fallouta 3 (ale tego prawdziwego, nie żadnego tam Tacticsa). No i w ogóle, sami wiecie. No i żebyścieczęściej odwiedzali naszą stronę :-). A ponieważ są święta, przygotowaliśmy dlawas małą niespodziankę - jak widać z ankiety dużo osób chce, by rozbudowywać działPliki. Spełniamy Waszą prośbę i oto dajemy Wam wprezencie świątecznym oryginalną, amerykańską, grubą ;-) instrukcję do Fallouta 2!Możecie ją sobie ściągnąć stąd bądź z działu Pliki.Instrukcja waży trochę ponad 1 MB i jest w formacie *.pdf. Aha, tutaj mała prośbado Was. Niestety, kończy się nam miejsce na serverze a bez niego jak wiecie ciężko dodawać pliki, więc jakby ktos (tzn. admin jakiegoś serwerka) zechciał przygarnąć nas "pod swoje skrzydła" bylibyśmy bardzo wdzięczni. A propos apeli - odzew na mój poprzedni był... taki sobie, bardzo taki sobie... Ledwo dwa maile... No cóż, lepszy rydz niż nic. Podziękowania idą do Wandalfa i Dariusza M. Naprawdę dzięki! Niedługo wrzucę wasze propozycje na stronkę, cierpliwości :-).

(...)

<< Nowiny