< NAUKA I TECHNIKA | << FALLOUTY I POSTAPOKALIPSA A NAUKA
Rejs do Point Lookout

Fallout 3: Point Lookout

Dzisiaj (17 marca) jest Światowy Dzień Morza. Z tej okazji postanowiłam Wam napisać coś mądrego i zahaczającego o temat dzisiejszego dnia. Zapraszam więc na rejs do Point Lookout i porównanie miejsca z DLC Fallout 3 do realnego półwyspu.

Fallout 3: Point Lookout Fallout 3: Point Lookout

Point Lookout znajduje się na południowym krańcu Maryland, na półwyspie utworzonym przy zbiegu zatoki Chesapeake i rzeki Potomac. Jest najbardziej wysuniętym na południe punktem na zachodnim brzegu Maryland. W 1862 roku, podczas wojny secesyjnej, dużo terenów wokół Point Lookout zostało przekształconych w tętniący życiem port. Wzniesiono budynki dla cywili oraz wojska, w tym np. szpital dla Armii Unii, garnizon, fort oraz obóz jeniecki dla żołnierzy z Południa. W DLC Fallout 3: Point Lookout obóz nosi nazwę Turkawka.

Fallout 3: Point Lookout
Fallout 3: Point Lookout
Fallout 3: Point Lookout
Fallout 3: Point Lookout

Podczas zwiedzania opuszczonej lokacji warto pamiętać, że twórcy gry doskonale znali prawdziwą historię tego miejsca. Polecam więc przed rozpoczęciem tego dodatku i Wam zapoznać się z mroczną przeszłością co prawda innego obozu jenieckiego - w Elmirze - z okresu wojny secesyjnej, do którego wysyłano jeńców z obozu w Point Lookout. Tu jeńcowie mieli ciężkie warunki, tam miało być lepiej. A okazało się, że...

Funkcjonowanie obozu jenieckiego na przykładzie obozu Unii w Elmirze w latach 1864-1865

© 2015 Dorota 'Dorka' Sikorska

< NAUKA I TECHNIKA | << FALLOUTY I POSTAPOKALIPSA A NAUKA