< POSTKULTURA | << KSIĄŻKI I OPOWIADANIA
Vladimir Wolff - Bractwo nieśmiertelnych

Okładka powieści 'Bractwo nieśmiertelnych' Autor: Vladimir Wolff
Tytuł: Bractwo nieśmiertelnych
Wydawnictwo: WarBook
Data wydania: 2015
Liczba stron: 336
ISBN: 978-83-64523-31-1

Matt Pulaski powraca! W dobrej formie, dodajmy od razu. Wladimir Wolff znalazł, jak się zdaje, swoją niszę i swego bohatera. Najnowsza sensacyjna powieść jego autorstwa oparta jest na patencie podobnym do zastosowanego w Tropicielu. Sensacyjną, pełną zwrotów akcję z wyrazistym amerykańskim ekskomandosem polskiego pochodzenia w roli głównej, skonstruowano wokół legendy, tym razem nie o mocarstwowych marzeniach Gierka o broni atomowej, tylko o inkaskim skarbie w niedzickim zamku.

Czego tam nie ma! Kolumbijski bogacz z ciekawym rodowodem, krakowski profesor z połamaną rodziną, a nawet jest coś w rodzaju zombie, czyli ofiary (dobrowolne) nowego narkotyku i nader liczne ofiary tych ofiar! Trup ściele się gęsto. Autor ma słuch do dialogów i oko do opisów, wszystko zostało zgrabnie osadzone w obecnej polskiej codzienności. Matt leciutko się postarzał, a może nawet zaniedbał – wiadomo, służba – i już nie wszystko mu jak z płatka idzie, co tylko dodaje wiarygodności wykreowanej postaci.

Bractwo nieśmiertelnych ma dobre tempo i styl, autentycznie wciąga i nie drażni fabularnymi mieliznami, ale nie ma co liczyć na niezapomniane wrażenia. Dla wszystkich potrzebujących niezobowiązującej lektury.


Tweet

© 2015 Zrecenzował Jerzy 'Jerzy' Kubok

< POSTKULTURA | << KSIĄŻKI I OPOWIADANIA