< POSTKULTURA | << KSIĄŻKI I OPOWIADANIA
Anthony Piers - Krąg walki
Anthony Piers - Krąg walki

Autor: Anthony Piers
Tytuł: Krąg walki - 3 tomy
Oryginalny tytuł: Battle Cricle
Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 1994
Liczba stron: 680
ISBN: 83-7082-276-2

Jak wygląda świat po wyniszczającej wojnie atomowej?! Cywilizacja i społeczeństwo jeszcze raz powoli podnosi się z totalnego upadku. Na ogromnej części Stanów Zjednoczonych znajdują się radioaktywne tereny, które były narażone na największe promieniowanie. Tam rządzi Natura - przerażające, zmutowane owady, zwierzęta i rośliny. Lecz radioaktywność już się cofa. Świat opanowuje znów najbardziej krwiożerczy gatunek - ludzie. Zaczyna budzić się cywilizacja - inna, dziwna, z odmiennymi sprzed czasów Wielkiej Wojny zasadami.

Koczownicze ludy są wspomagane przez tajemnicze Bractwo dostarcza ono ludności pożywienie, ubrania, nawet broń. Bezinteresownie, przez co nikt nie ma do nich szacunku, nikt ich nie rozumie i nie chce zrozumieć. To nie są Wojownicy, pogardliwie zwie się ich czasem naukowcami. Zasady społeczności koczowników są proste: każdy chłopiec kształci się w posługiwaniu jedną z broni - sztyletami, pałkami mieczem lub drągiem. Gdy wygra swą pierwszą walkę może wybrać sobie imię, jego nazwiskiem jest nazwa j ego broni. Wszelkie konflikty rozwiązuje się za pomocą powyższych argumentów. Walczy się w Kręgu, który można spotkać przy każdej przydrożnej karczmie. Do tych bezobsługowych karczm żywność jest dostarczana przez Bractwo, nie ma więc potrzeby uprawy roli, nie ma potrzeby organizowania się w większe grupy, wszystko jest obmyślane i ułożone... Do czasu aż pojawia się wybitny wojownik. Jego umiejętności walki przerastają tylko jego ambicje. Czy zburzy ustalony porządek rzeczy? Czy jego przeznaczeniem jest prowadzenie wojny z Helikonem, podziemną enklawą zaawansowanej techniki?! Czy znajdzie odpowiedzi na pytania, których nikt oprócz niego nie umie zadać?!

Trzytomowa powieść ma wszystko to za co kochamy Fallouta. Postapokaliptyczny świat pełen radioaktywnych terenów, zapomnianych artefaktów, tajemniczych stowarzyszeń i brutalnych zasad. Świat ten odkrywamy razem z bohaterem książki, człowiekiem, który urodził się długo po Wielkiej Wojnie. Dla niego jest on ułożony i jasny. Dopiero później zaczyna zadawać pytania, szukać odpowiedzi. A odpowiedzi będą zaskakujące...

Trzy tomy - trzech bohaterów - trzy opowieści splecione ze sobą w zaskakujący, godny Pulp Fiction sposób.

Jeśli twórcy Fallouta wzorowali się na jakiejś książkach, jestem przekonany, że był to na pewno cykl Krąg Walki Anthonego Piersa. Niech to wystarczy za rekomendację.

Anthony Piers - Krąg walki

© 2007 Zrecenzował psidog

< POSTKULTURA | << KSIĄŻKI I OPWIADANIA