KONKURS - A CO TY WIESZ O TRZYNASTYM SCHRONIE?


REGULAMIN KONKURSU
PYTANIA KONKURSOWE
ORGANIZATORZY
NAGRODY
Nowy! ZWYCIĘZCY Nowy!

REGULAMIN KONKURSU
Menu
 1. Konkurs nosi oficjalną nazwę "A co Ty wiesz o Trzynastym Schronie?".
 2. Organizatorem konkursu jest redakcja Trzynastego Schronu.
 3. Nagrody w konkursie opisane są w sekcji Nagrody.
 4. Udział w konkursie może wziąć każdy zarejestrowany użytkownik forum newsowego Trzynastego Schronu. Jeden użytkownik może wysłać tylko jedno zgłoszenie. Niedozwolone jest posiadanie więcej niż jednego konta na forum przez jedną osobę.
 5. Odpowiedzi należy wysyłać na adres cotywiesz@trzynastyschron.pl udzielając ich według wzoru:

  Numer pytania: ODPOWIEDŹ

  W temacie listu należy wpisać "Konkurs A co Ty wiesz o Trzynastym Schronie?"; zaś e-maila podpisać pseudonimem, pod jakim użytkownik jest zarejestrowany na forum newsowym Trzynastego Schronu.

 6. Konkurs rozpoczyna się wraz z momentem ogłoszenia.
 7. Konkurs trwa do godziny 23:59, 31.01.2010r.
 8. Ogłoszenie wyników nastąpi na łamach Trzynastego Schronu najpóźniej 05.02.2010r.
 9. Zwycięzcami konkursu zostaną osoby, który otrzymają największą sumę punktów za udzielone odpowiedzi. W przypadku dwóch lub więcej osób z taką samą ilością punktów, kolejność wytypuje redakcja Trzynastego Schronu w drodze losowania.
 10. W konkursie nie mogą brać udziału członkowie redakcji oraz stali współpracownicy.
 11. Po wysłaniu e-maila z odpowiedzią nie podlega on modyfikacjom.
 12. Wysłanie e-maila na adres konkursowy jest jednoznaczne z akceptacją powyższego regulaminu.
 13. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do modyfikacji regulaminu.
PYTANIA KONKURSOWE
Menu
 1. Z jakich stron zewnętrznych korzysta Trzynasty Schron w celu promowania postkultury (czyli posiada na nich konto/profil)?
 2. W jakim dziale znajdziesz informacje o powiązaniach gry Fallout 3 z rzeczywistością (historią, filmami, literaturą itp)?
 3. W sieci natrafiłeś na film w klimatach postapokaliptycznych i napisałeś do niego recenzję. Chciałbyś nam ją wysłać. Jest tylko jeden problem - jest to film erotyczny dozwolony od lat 18+. Recenzja nam się spodobała, ale czy zgodzimy się ją umieścić na Trzynastym Schronie? Dlaczego?
 4. Trzynasty Schron objął swoim patronatem już kilka książek. Ile dokładnie?
 5. Miłośnicy Fallout 2 mogą pochwalić się na łamach Trzynastego Schronu swoimi najlepszymi trafieniami krytycznymi (criticals) w grze poprzez wysłanie nam screena. Kto obecnie zajmuje pierwsze miejsce w kategorii "Big Guns" i jaki wynik osiągnął?
 6. Trzynasty Schron jest odpowiedzialny za akcję tłumaczenia pewnego ciekawego kompendium wiedzy. O jaką pozycję chodzi i kto (nick) zapoczątkował tłumaczenie?
 7. Jak nazywał się kiedyś dział Postkultura na naszej stronie, który także zawierał opisy gier, książek, filmów itp?
 8. Wymień przedstawicielki (nicki) płci pięknej, które znalazły się w załodze Trzynastego Schronu:
 9. Fanboy, Shamowicz, TOFiK czy Van Burek - to słowa typowe dla tak zwanej "sceny fallouta" w Polsce. Gdzie na naszej stronie znajdziesz definicję tych słów?
 10. W którym roku na Prima Aprilis umieściliśmy żart o przygotowanym przez rząd rozporządzeniu o ograniczeniu dostępu do gier komputerowych i video w Polsce?
ORGANIZATORZY
Menu


Trzynasty Schron - Postapokalipsa i Fallout

NAGRODY
Menu

Nagrody ufundowane przez Redakcję Trzynastego Schronu oraz Wydawnictwo Solaris:

 1. Miejsce: książka Tadeusza Meszko pt.: "2012 Gniew ojca: Dzieci Słońca" z podpisem autora (ufundowało Wydawnictwo Solaris) + naklejka filmu Dystrykt 9 + link pozycjonujący na Trzynastym Schronie na 3 miesiące
 2. Miejsce: książka Davida Brina pt.: "Listonosz" I wydanie z 1996 roku, gratka dla kolekcjonera, używana (wyszukał w antykwariacie Sajdon) + naklejka filmu Dystrykt 9 + link pozycjonujący na Trzynastym Schronie na 2 miesiące
 3. Miejsce: unikalny zestaw "Fallout Tactics" w wersji box zawierający także pełne wersje Fallout 1 i Fallout 2, używane (z własnej kolekcji DoPra) + link pozycjonujący na Trzynastym Schronie na 1 miesiąc

2012 Gniew Ojca - Tadeusz Meszko 2012 Gniew Ojca - Tadeusz Meszko 2012 Gniew Ojca - Tadeusz Meszko
David Brin - Listonosz Fallout Tactics
Twoje miejsce na Trzynastym Schronie

ZWYCIĘZCY
Menu

Nasz noworoczny konkurs A co Ty wiesz o Trzynastym Schronie? dobiegł końca. W konkursie wzięło udział tylko 10 osób, ale przynajemy sami - ten konkurs miał przecież aż 10 pytań z okazji naszego 10-lecia, więc stanowił nie lada wyzwanie!
Do wygrania były nagordy ufundowane przez Redakcję Trzynastego Schronu oraz Wydawnictwo Solaris:

 1. Miejsce: książka Tadeusza Meszko pt.: "2012 Gniew ojca: Dzieci Słońca" z podpisem autora (ufundowało Wydawnictwo Solaris) + naklejka filmu Dystrykt 9 + link pozycjonujący na Trzynastym Schronie na 3 miesiące
 2. Miejsce: książka Davida Brina pt.: "Listonosz" I wydanie z 1996 roku, gratka dla kolekcjonera, używana (wyszukał w antykwariacie Sajdon) + naklejka filmu Dystrykt 9 + link pozycjonujący na Trzynastym Schronie na 2 miesiące
 3. Miejsce: unikalny zestaw "Fallout Tactics" w wersji box zawierający także pełne wersje Fallout 1 i Fallout 2, używane (z własnej kolekcji DoPra) + link pozycjonujący na Trzynastym Schronie na 1 miesiąc
Walka o nagrody była ciekawa, bo na 1 i 2, oraz 3 i 4 miejscu mieliśmy po 2 osoby z równymi ilościami punktów. Dlatego zgodnie z regulaminem o kolejności tych miejsc zadecydowało losowanie, a konkretnie... rzut monetą :).

A zwycięzami są...
 1. Miejsce: Sakul
 2. Miejsce: Szmergiell
 3. Miejsce: Zoor
Gratulujemy!

Ranking wszystkich uczestników:
 1. Sakul - 17,5/17,5
 2. Szmergiell - 17,5/17,5
 3. Zoor - 16,5/17,5
 4. kostuch102 - 16,5/17,5
 5. LeoN - 16,5/17,5
 6. Wrathu - 16/17,5
 7. joannas1 - 16/17,5
 8. Anzelm - 15,5/17,5
 9. songohan37 - 15,5/17,5
 10. Maijus - 14/17,5
Prawidłowe odpowiedzi:
Pytanie 1: Z jakich stron zewnętrznych korzysta Trzynasty Schron w celu promowania postkultury (czyli posiada na nich konto/profil)?
Odpowiedź: YouTube (link), Picasa (link), Chomikuj (link), Twitter (link), Last.FM (link), Nasza-Klasa (link)

Pytanie 2: W jakim dziale znajdziesz informacje o powiązaniach gry Fallout 3 z rzeczywistością (historią, filmami, literaturą itp)?
Odpowiedź: Postkultura -> Easter Eggs - Nawiązania z gier -> Easter Eggs Fallout 3

Pytanie 3: W sieci natrafiłeś na film w klimatach postapokaliptycznych i napisałeś do niego recenzję. Chciałbyś nam ją wysłać. Jest tylko jeden problem - jest to film erotyczny dozwolony od lat 18+. Recenzja nam się spodobała, ale czy zgodzimy się ją umieścić na Trzynastym Schronie? Dlaczego?
Odpowiedź: Tak, zgodzimy się ją umieścić w dziale z filmami. Ponieważ jesteśmy tolerancyjni i mamy specjalną kategorię Filmy erotyczne.

Pytanie 4: Trzynasty Schron objął swoim patronatem już kilka książek. Ile dokładnie?
Odpowiedź: Trzynaście(stan ten utrzymywał się przez cały czas trwania konkursu, możecie je zobaczyć w dziale Patronaty)

Pytanie 5: Miłośnicy Fallout 2 mogą pochwalić się na łamach Trzynastego Schronu swoimi najlepszymi trafieniami krytycznymi (criticals) w grze poprzez wysłanie nam screena. Kto obecnie zajmuje pierwsze miejsce w kategorii "Big Guns" i jaki wynik osiągnął?
Odpowiedź: Jest to Mariush, który zadał 2616 HP, a wynik ten możecie zobaczyć w dziale Criticals.

Pytanie 6: Trzynasty Schron jest odpowiedzialny za akcję tłumaczenia pewnego ciekawego kompendium wiedzy. O jaką pozycję chodzi i kto (nick) zapoczątkował tłumaczenie?
Odpowiedź: Chodzi o tłumaczenie Fallout Bible (Biblii Fallouta), które zaczął de Wonderer

Pytanie 7: Jak nazywał się kiedyś dział Postkultura na naszej stronie, który także zawierał opisy gier, książek, filmów itp?
Odpowiedź: Rozrywka

Pytanie 8: Wymień przedstawicielki (nicki) płci pięknej, które znalazły się w załodze Trzynastego Schronu:
Odpowiedź: Status redaktorek posiadają: Twickle i maYa

Pytanie 9: Fanboy, Shamowicz, TOFiK czy Van Burek - to słowa typowe dla tak zwanej "sceny fallouta" w Polsce. Gdzie na naszej stronie znajdziesz definicję tych słów?
Odpowiedź: Społeczność -> Słownik wyrazów społecznościowych

Pytanie 10: W którym roku na Prima Aprilis umieściliśmy żart o przygotowanym przez rząd rozporządzeniu o ograniczeniu dostępu do gier komputerowych i video w Polsce?
Odpowiedź: w 2007 roku (nasz żart jest nadal dostępny:) )

<< NOWINY | << KONKURSY