MEDALOWY KONKURS TRZYNASTEGO SCHRONU

ORGANIZATORZY
NAGRODY
PYTANIA KONKURSOWE
REGULAMIN KONKURSU
ZWYCIĘZCY Nowy!

ORGANIZATORZY
Menu

Schronowe Służby Informacyjne

NAGRODY
Menu

Egzemplarz książki Diuna autorstwa Franka Herberta. Wybór nagrody podlega negocjacjom.

Diuna - Frank Herbert

PYTANIA KONKURSOWE
Menu

Dlaczego zostało ustanowione odznaczenie "Schroncon 2009" w Alei Zasłużonych.

REGULAMIN KONKURSU
Menu
 1. Konkurs nosi oficjalną nazwę "Medalowy Konkurs Trzynastego Schronu".
 2. Organizatorem konkursu są Schronowe Służby Informacyjne.
 3. Nagrody w konkursie są ufundowane przez kącik propagandowy Schronowych Służb Informacyjnych.
 4. Nagroda to egzemplarz książki Diuna autorstwa Franka Herberta. Wybór nagrody podlega negocjacjom.
 5. Udział w konkursie może wziąć każdy zarejestrowany użytkownik forum newsowego Trzynastego Schronu. Jeden użytkownik może wysłać ile tylko chce zgłoszeń. Niedozwolone jest posiadanie więcej niż jednego konta na forum przez jedną osobę. Grozi to dożywotnim smażeniem jejecznicy plecami do góry.
 6. Odpowiedzi należy wysyłać na adres nie_wiem@trzynasty-schron.net, zawierając w treści maila odpowiedź na konkursowe pytanie. Być może to oczywiste, ale lepiej o tym przypomnieć.

  W temacie listu należy wpisać "Medalowy Konkurs Trzynastego Schronu"; zaś e-maila podpisać pseudonimem, pod jakim użytkownik jest zarejestrowany na forum newsowym Trzynastego Schronu.

 7. Konkurs rozpoczyna się wraz z momentem ogłoszenia.
 8. Konkurs trwa do 23.08.2011r, do godziny 13:13.
 9. Ogłoszenie wyników nastąpi na łamach Trzynastego Schronu 24.08.2011r.
 10. Zwycięzców konkursu wytypuje redaktor nie wiem w drodze własnego widzi-mu-się.
 11. W konkursie nie mogą brać udziału antylopy gnu oraz pingwiny gotujące się do lotu.
 12. Po wysłaniu e-maila z odpowiedzią nie podlega on modyfikacjom. Ale można wysłać następnego.
 13. Wysłanie e-maila na adres konkursowy jest jednoznaczne z akceptacją powyższego regulaminu. Jeżeli komuś się to nie podoba, to nie musi tego robić.
 14. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do modyfikacji regulaminu.
ZWYCIĘZCY
Menu

Zwycięzcą MEDALOWEGO KONKURSU TRZYNASTEGO SCHRONU został... najpierw zapoznajmy się z nowiną na ten temat:

Jeśli obejrzeliście trzeci odcinek Schronizmów to już wiecie jaka jest poprawna odpowiedź na pytanie Dlaczego zostało ustanowione odznaczenie "Schroncon 2009" w Alei Zasłużonych. Jeżeli nie obejrzeliście, to obejrzyjcie, bowiem nie będziemy powtarzać kilka razy tych samych informacji z racji niedoboru stóp procentowych i różowych kałamarnic (ewentualnie czegoś innego, co wymyślicie sami). Ze wszystkich prac, które nadesłaliście jestem niesłychanie zadowolony, gdyż z punktu widzenia absurdu biją one na głowę niektóre polskie kabarety aspirujące do miana absurdalnych. Z jednej strony jestem trochę zdziwiony, ze tyle absurdu na tak zwykły i pospolity konkurs, z drugiej pojawia się w mojej głowie coraz silniejsze przekonanie, że w Polsce, kraju absurdu, widocznie każdy spożywa ten rodzaj humoru z mlekiem matki, a potem jest nim karmiony przez różne inne, mniej chwalebne i mniej niż matka kochające instytucje. Ale tym razem nie będzie pisania o mediach i urzędach. Po prostu przyjmijmy, że wszystkie je należy zburzyć.

Pierwszym odważnikiem, który zdecydował się na wysłanie swojej tezy na temat przysłowiowego dlaczego był Jerzy. Odpowiedź była ciekawa, gdyż zakładała wewnętrzną sprzeczność interesów w samym Squonku. Opublikujemy ją w specjalnym wydaniu schronowego zina, tak jak resztę odpowiedzi z tego konkursu. Na razie nie wiadomo co to za Zin i kiedy się ukaże, ale bądźcie pewni, że to nastąpi. Oczywiście koła Schronu wolno mielą, więc trochę na niego wszyscy poczekamy.

Kolejne odpowiedzi zostały przesłane - co mnie nieco zdziwiło - przez ludzi, którzy dopiero się na forum zarejestrowali. Oznacza to dwie rzeczy: albo ktoś chciał mnie wykiwać, zwiększając sobie szanse na wygraną i zakładając lipne konta (ale sprawdziłem tu i tam i ta opcja raczej odpada, zresztą ten ktoś musiałby być głupi, gdyż regulamin wyraźnie dopuszczał wielokrotne odpowiadanie w celu zwiększenia szans na wygraną, co też skwapliwie zostało przez niektórych wykorzystane). Załóżmy więc, że chodzi o drugą opcję, czyli konkurs przyciągnął swoim głupawym absurdem do Schronu kogoś na tyle mocno, że postanowił się on zarejestrować, by wziąć w nim udział. W takim razie należy mi się medal za przyciąganie do Schronu nowych ludzi, a nowym ludziom medal należy się za przebrnięcie przez formularz rejestracyjny.

W każdym razie odpowiedzi kolejno wysyłali: rybisiu, LeElectro, Marneas, Ordynus i ponownie Marneas. Po szczegółowym zapoznaniu się z tym wszystkim, z czym zapoznać się musiałem, postanowiłem zupełnie polegać na swoim widzi mi się (i ostrzegam, że nie będę rozpatrywał żadnych sprzeciwów). Zdecydowałem również, by wybrać odpowiedź dość absurdalną, ale z drugiej strony mającą jednak jakiś nikły związek z ogólnie pojmowanym sensem i logiką. Nade wszystko jednak przypadło mi do gustu wyjaśnienie wcale nie obszerne, ale ostro i wybitnie wbijające się szyderczą zgryźliwością w tłum prawo myślących intelektualnych impotentów, którzy pewnie uważają, że największy patriotyzm to płacenie podatków. Być może dużą rolę odegrała w tym moja (nad)interpretacja, ale taką właśnie odpowiedzią, pełną z jednej strony dowcipu, a z drugiej goryczy, wydało mi się to zdanie:

Oznaczenie "Schroncon 2009" ustanowiono, ponieważ Virtuti Militari to dość błahe odznaczenie i nikt specjalnie się o nie nie bije.

I spodobało mi się pomimo tego, że miało błąd ortograficzny.

Dlatego zwycięzcą jest Marneas, który nadesłał tę odpowiedź. Podkreślić jednak należy dwie inne odpowiedzi: sięgające do historii Schronu (i to nie takiej zapisanej, tylko takiej pamiętanej) wyjaśnienie Ordynusa oraz czerpiącą z analogii pomiędzy Schronem a życiem lub też, jak kto woli, Schronem a państwem odpowiedź LeElectro. Zwycięzca dostanie książkę, a dwaj wymienieni panowie (chociaż co do Ordynusa zachodzi podejrzenie, że jest niedźwiedziem) punkty w tabelce lansu, które mogą wymienić na czajnik elektryczny u każdego patrolu drogowego przeprowadzanego przez oficerów SSI. Mogą też je zachować na lepsze czasy i osobiście to właśnie bym doradzał.

Jak widać zwyciężyła zwięzłość, chociaż pracowitość została doceniona również.

Medalowy Konkurs Schronowy - rozwiązanie i zwycięzca - komentarze do nowiny.

⇒ Powrót do góry

<< NOWINY | << KONKURSY