KRĄŻOWNIK SZOS (Highwayman)

Car
Poruszanie się po Pustkowiach w Falloucie 2 jest bardzo trudne ze względu na dużą ilość napotykanych random encounterów i bardzo niewielką prędkość naszego bohatera. W Falloucie 1 bohater chodził szybko i rzadko kiedy spotykał coś na swojej drodze, w F2 jest inaczej. Twórcy gry na szczęście pomyśleli o graczach i przekazali im pradziwy skarb - samochód. Dzięki niemu można poruszać się znacznie szybciej i spotykać znacznie mniej stworzeń :o). Ponadto ma bardzo pojemny bagażnik, dzięki któremu udźwig naszego bohatera nie jest aż tak ważny. Samochód zużywałby wprawdzie mnóstwo energii gdyby nie to, że można mu zrobić kilka "upgradge-ów".

JAK ZDOBYĆ SAMOCHÓD
Menu

To chyba wie każdy, kto grał w Fallouta 2 albo czytał jakąkolwiek solucję, ale powtórzę jeszcze raz. W Den na złomowisku pracuje mechanik o imieniu Smitty. Niedaleko jego budki stoi nasz samochód — czyli Highwayman ("Krążownik Szos"). Smitty w zamian za to cudo będzie chciał $2000 i Fuel Cell Controller (który można zdobyć w Gecko). Jednakże jeżeli grasz w niespatchowaną wersję Fallouta 2 to ta część wcale nie będzie potrzebna! Smitty sprzeda Ci po prostu działający samochód :). Za dodatkową opłatą $700 można zamontować w samochodzie Fuel Cell Regulator, zdobyty w Klamath patrz: solucja do Klamath), który o połowę zmniejszy zużycie energii. Wydaje mi się, że trochę paliwa można kupić od Smitty'ego na miejscu (ale nie jestem pewien czy zawsze).

Fuel Cell Controller Fuel Cell Controller z Gecko
Oryginalny opis: This chip controls the flow of power into a car's electric engines. Many drivers quickly burnt out this chip through frequent rapid acceleration. Still a valuable part to have — if you only had a car to install it in.
Fuel Cell Regulator Fuel Cell Regulator z Klamath
Oryginalny opis: Some car-owners installed this regulator, that doubles your car's mileage between charges, but most drivers didn't care how much juice their cars consumed, after all, power's cheap and plentiful so why worry.

car 2
To właśnie z tego Highwaymana w Klamath można wyjąć Fuel Cell Regulator

JAK ZATANKOWAĆ
Menu

Na pewno nie na stacji benzynowej, bo takowych prawie nie ma ;). Samochód korzysta z dwóch typów paliwa (a raczej mikroogniw paliwowych): Micro Fusion Cells i Small Energy Cells. 50 "sztuk" (jedna "porcja") tej pierwszej dodaje samochodowi 50%, a tej drugiej 20%. Żeby doładować samochód, należy kliknąć na niego (nie na bagażnik) prawym przyciskiem myszy i wybrać plecak. Następnie z rozwiniętego Inventory należy wybrać odpowiedni typ paliwa. Aby zobaczyć, ile jeszcze energii ma nasz samochód, wystarczy kliknąć na niego (nie na bagażnik!) przyciskiem "Zobacz" (najpierw prawy przycisk myszy a potem lornetka). Oprócz tego w przybliżeniu można to zobaczyć obok obrazka samochodu kiedy podróżujemy między miastami.

GDZIE UPGRADGE-OWAĆ SAMOCHÓD
Menu
  1. U Smitty'ego, wspomnianym już Fuel Cell Regulatorem - koszt: $700, zmniejsza o połowę zużycie paliwa;
  2. W New Reno w Chop Shop (samochód znajdzie się tam gdy opuścimy lokację chociaż na chwilę na piechotę — zostanie po prostu skradziony :) Można go pokojowo odzyskać i, co więcej, za $1000 ulepszyć.
  3. W New California Republic - na złomowisku w szmacianym habicie stoi żul, który w 6 godzin ulepszy samochód za $1000.
BAGAŻNIK
Menu

Jedną z zalet samochodu jest niezwykle pojemny bagażnik. Wbrew co niektórym plotkom jego pojemność nie jest nieograniczona! Ci, którzy tak twierdzą, widocznie nigdy nie posiadali tylu rzeczy, żeby go zapełnić :). Należy zauważyć, że bagażnik, podobnie jak półki, szafki itp. posiada limit wielkości przedmiotów, a nie ich wagi (jeżeli zostanie zapełniony, to pojawi się komunikat "There is no space left for this item")! Warto to wykorzystać i nie pakować do bagażnika dużych rzeczy, a dawać je NPC-cetom. W ten sposób unikniecie szybkiego przepełnienia tego przydatnego schowka.

SAMOCHODOWE BUGI
Menu

Jeżeli skończy Ci się paliwo, to samochód stanie w miejscu (które oznaczy się jako Car Outta Power). Jednakże bagażnik cały czas bedzie chodził za Tobą! Zawsze znajdziesz go mniej więcej na środku każdej planszy. Bardzo praktyczne (wbrew pozorom — ale tylko jeżeli umie się z tego skorzystać).

Samochód ma brzydki zwyczaj znikać w kilku lokacjach. Oto (zapewne niepełna) lista tych miejsc:

Uwaga: jeżeli nasz Highwayman zniknie, zawsze odnajdziemy go w Den.

Nie należy mylić samochodowego buga z kradzieżą w New Reno! Tam nasz samochód znika nie bez przyczyny i zawsze można go odnaleźć w Chop Shop :)

CIEKAWOSTKI
Menu

Według pierwotnych zamierzeń twórców gry, samochód miał być jej bardzo istotną częścią. Planowano, aby można było nim jeździć po planszy, montować na nim działka itd. Z różnych powodów zrezygnowano z tej koncepcji, a na miejsce planowanego własnego źródła energii samochodu zamocowano... bagażnik :). Szkoda, bo moglibyśmy mieć takie możliwości jak w Fallloucie Tactics.

Źródło: Fallout Bible 8

<< EKWIPUNEK FALLOUT 2