< POSTKULTURA | << GRY KOMPUTEROWE
Dead Meets Lead

Podstawowe informacje
Zapowiedź
Wywiady

Podstawowe informacje
Dead meets Leed

Producent: Keldyn Interactive
Wydawca: Keldyn Interactive
Wydawca PL: brak
Platformy: PC
Oficjalna strona: www.deadmeetslead.com
Data premiery - świat: 03.05.2011 (PC)
Data premiery - Polska: brak
Gatunek: gra akcji, survival-horror

Schronowy kanał YouTube: Dead Meets Lead - Teaser

© 2010 Łukasz 'Uqahs' Mazur

Zapowiedź

Pozostajemy na wyspie nieumarłych, ale cofamy się kilkaset lat w czasie. Szwedzkie niezależne studio Keldyn Interactive ogłosiło niedawno, że pracuje nad dość oryginalnym shooterem. Jego akcję umiejscowiono w 1716 roku na wyspie pełnej zombie.

Gracz pokieruje losami brytyjskiego kapitana, który wyrusza w kierunku wysp El Mirando i Rugged Nest, aby położyć kres pladze zombich. Niestety, jego flota zostaje zniszczona przez sztorm, a on sam ląduje na jednej z wysp. Uzbrojony w szpadę, pistolet i Biblię musi stawić czoło hordom nieumarłych.

Gierka wygląda jak typowy shooter, czerpiący inspirację zapewne z Alien Shootera. Samotny bohater, widok z góry i masa przeciwników do ubicia. Tych ma być wiele rodzajów, na drodze staną nam m.in. zainfekowani ludzie i zwierzęta.

Daty premiery jeszcze nie ustalono. Platforma docelowa to PC. Co będzie dalej? Zombie w średniowieczu? Jagiełło kontra Zombie von Jungingen?

© 2010 Łukasz 'Uqahs' Mazur

Wywiady

Wywiad z Fredrikiem Norénem przeprowadzony 3. listopada 2010 roku. [ czytaj (wersja polska) ], [ read (english version) ]

< POSTKULTURA | << GRY KOMPUTEROWE