<< Powrót do wyboru lokacji
VAULT CITY (Kryptopolis)

Bank nasienia? ;-)

Oki... Trzeba iść do pielęgniarki niedaleko doktorka Troya, porozmawiać z nią o tym skąd się biorą dzieci w Vaulcie... Porozmawiać o wszystkim co się da co jest związane z rodzeniem dzieci ,i skąd się biorą. Pod sam koniec rozmowy oddajesz ...NASIENIE...a dostajesz 500 exp'a :)

Podziękowania dla: Imek

Głupek + komputer = :-)

Ah, byłbym zapomniał. Użycie głównego kompa w Krypcie da lokację Krypty 15 i paru innych miejscowości. Najśmieszniejsze jest to, że postać o niskiej inteligencji też może to zrobić, a sposób w jaki się wszystko odbywa jest cudowny - to trzeba zobaczyć!

Podziękowania dla: CaptGinyu

Jak odbić Joshuę i przy okazji nastraszyć strażnika ;-)

Kiedy poszedłem do Servant Alocation Center, żeby uwolnić Joshuę i zapytałem o niego stojącego tam obywatela to pojawiła mi się następujące opcje dialogowe, dzięki którym za darmo wypuszczono Joshuę (puste kółko to słowa mojej postaci, a pełne kółko to słowa tego citizena):

Po tych słowach ekran gaśnie, a nasz rozmówca informuje nas, że wypuścił Joshuę. Moja postać miała na imię Konrad, więc program wstawia imię aktualnie prowadzonej postaci do nazwy syndromu. (W przypadku gdyby nie był tej opcji dialogowej spróbujcie kiedy będziecie już Citizenem - dopisek Hammer'a)

Podziękowania dla: Korganeth

Jak wejść do wnętrza Vault 8?

Dla tych, którzy nie wiedzą - Vault 8 to krypta znajdująca się w Vault City. Istanieją trzy sposoby, aby się dostać do środka:

Podziękowania dla: Sajdon

Jak łatwo wejść do wnętrza Vault City?

To znowu dzisiaj ja (skutek RadBeera). Mój brachol grając debilem (INT 1lub2 nie pamiętam), wchodząc do Servant Alocation Center w Vault City i zagadując standardowo "bubugaga" został schwytany.. Facet mu powiedział jakoś tak "Tak! Fajnie! Chodź ze mną, cos ci pokaże." Ściemniło i się pokazał w środku Vaulta z nakazem sprzątania. Bez problemu można z niego wyjść. W sumie to najprostszy sposób dostania się do tego Vaulta (ale ta inteligencja po prostu poraża)...

Podziękowania dla: Kinio

Jak łatwo wejść do wnętrza Vault City? - opcja 2

Najłatwiejszym sposobem dostania się do Vault City jest... zdjęcie pancerza. Bardzo łatwo przekonasz wtedy strażników, żeby Cię wpuścili. Z drugiej strony zależy to też od poziomu Twojej Inteligencji i Charyzmy.

Komputer się nudzi?

To nie jest quest, raczej ciekawostka. Jeśli w Vault City mamy odpowiednio wysokie statystyki, żeby zrozumieć informacje o implantach bojowych to przeszukujemy archiwum. Gdy już znajdziemy potrzebne informacje ponownie przeszukujemy bazę danych, żeby sprawdzić, czy czegoś nie przegapiliśmy. Robimy to ponownie i ponownie i ponownie..... Gdy już się odpowiednio dużo naklikamy komputer zacznie do nas sypać fajne teksty jak np. "Log off and, finish the game!" "Go play with the nurse." "Sheesh, you just had to do it again, didn't you?" itp. Można się uśmiać :P

Podziękowania dla: Miko

Nambaa Tou

Nambaa Tou to rozwalona wentylacja na drugim poziomie Krypty - jeden wentylator będzie "rattlował" - używamy Repair i zdobywamy 50 Fusion Cells i trochę kasy.

Podziękowania dla: CaptGinyu

Nambaa Uan

Nambaa Uan to stary dobry Charlie, czyli ten napromieniowany gostek w przedmieściach. Raz go Doctorem, drugi raz Doctorem i RadAwayem go - 300 xp.

Podziękowania dla: CaptGinyu

O tym jak zostać Terminatorem

W sumie nie jest to kłest tylko swego rodzaju operacja którą można zrobić swojej postaci.

Każdy chce być terminatorem choć po części, a fallout 2 to umożliwia poprzez bojowe implanty, cóż to jest... Otóż jest to dosyć dobry sposób na zwiększeni odporności niestety kosztem charyzmy. Jak to zrobić? Tak:

Dodatkowe informacje:

Podziękowania dla: Hammer

O tym co potrafi córka Vica...

Córka Vica w Vault City też może upgradeować broń, ale za kasę.

Podziękowania dla: Golic

"Out of bussiness", ponownie

Jeśli do drużyny przyłączymy Cassidiego z Vault City, to gdy wyjdziemy i wrócimy do miasta na jego barze także pojawi się napis "Out of bussiness" :).

Podziękowania dla: Aszlej

O spisku przeciwko Vault City

W Vault City szeryf poprosi nas o powstrzymanie Raiders'ów (ok 2000exp. + za bandytów + sprzęt). W ich bazie znajduje się sejf. Można go otworzyć za pomocą liczb znalezionych na identyfikatorach w lokalnych szafkach. W sejfie oprócz pieniędzy itd. znajdziemy książeczkę rachunkową, a w niej umowę między Bishop'em a Raiders'ami, dotyczącą nacisku na Vault City. Po dostarczeniu tych wieści do Lynnete (Vault City, 1000exp + 1000exp), możemy włamać się do sejfu Bishop'a (prawdopodobnie nie uda nam się przejść niezauważonym, co grozi PRAWDZIWĄ walką), a w nim znajdziemy taśmę z nowinami, dotyczącymi umowy między NCR a Bishopem, w której Bishop zobowiązuje się do wymuszenia na Vault City sojuszu z NCR. Po dostarczeniu tych rewelacji do Lynnete (1000exp), zleci nam ona doręczenie dysku do Westin'a w NCR (1000exp), a on poprosi o doręczenie odpowiedzi (2500exp). W Vault City otrzymamy (w ramach nagrody) H&K G11 i dwa Frag Grenade. Łącznie otrzymamy około 5000$.
Summa summarum:

Podziękowania dla: Kenneb

Super tool kit

Kiedy przyprowadziłem Vica do Valerie, a ci sobie pogadali i wykonałem dla Valerie quest z przyniesieniem narzędzi, to poprosiła mnie żebym przyszedł następnego dnia. Kiedy przeszedłem to powiedziała, że dostała od zaopatrzenie 2 super tool kity (ma ich więcej niż dwa... i opłaca się je podprowadzić, idą po 1000$ za sztukę :-) - dopisek Hammer'a) i że może mi dać jednego. (Po tem droga do zdobycia Controlera u Skeetera prosta).

Podziękowania dla: Korganeth

Syn marnotrawny

Przed bramą w Vault City możesz zdobyć nielegalnie papiery Citizena, a potem szantażować gościa wyłudzając od niego kasę. To wiedzą wszyscy. Ale można iść też do gościa obok (ten co Ci daje przepustkę) i podkablować tego drugiego. Ten będzie ubolewał, że wychowywał go jak syna, a on tak się odwdzięcza, po czym go usunie.

Podziękowania dla: Golic

Randka w Voult 8

Oprócz oddania nasienia w Vault 8 (Vault City), można wyciągnąć pielęgniarkę na randkę, w ten sposób:

Podczas rozmowy z asystentką Dr Troya w Vault City, tą u której można oddać nasienie, udało mi się odkryć bardzo ciekawą rzecz. Po spytaniu się jej o Kryptopolis, odblokowała się opcja dialogowa w wyniku której bohater zaczął do niej startować a po jednej miłej uwadze na jej temat, zaproponował jej wyjście na kolacje. Twórcy gry obarczyli to ciekawym komentarzem o jej odrętwiałości i postanowieniu bohatera o nie spotykaniu się z kobietami tego typu więcej (ciekawe dlaczego? :)). Dochodzi jeszcze potem do krótkiej wymiany zdań ale bohater umiejętnie ją spławia, moje statsy: 10 inteligencja 10 charyzma, 300% speech. (wersja gry z gazety wyborczej) - Kajetan

Podziękowania dla: owsianka, Kajetan

Autodoktor

Pewnego razu będąc w Kryptopolis wybrałem się do lekarza przed miastem (Tego z uszkodzonym autodoktorem). Po wyleczeniu poprosiłem o kolejny zabieg (mój bohater ma inteligencje 1 więc krzyczał "jeszcze":)). Mimo obaw, lekarz się zgodził. Chyba po trzecim zabiegu autodoktor urwał mi kawałek ciała i zostałem lekko ranny. W uzależnieniach pojawiła się pozycja "Efekty uboczne użycia Doktomatu". Po kliknięciu na tą pozycje wyskakuje błąd.

Podziękowania dla: Klucznik

Wrench (Klucz francuski)

Wrench jest także w Krypcie w Vault City, na drugim piętrze, w pomieszczeniu obok zepsutego wentylatora, w białej skrzynce (nie widać jej z zewnątrz, musisz wejść do pomieszczenia, żeby ją zobaczyć).

<< Powrót do wyboru lokacji