<< Powrót do wyboru lokacji
NEW RENO (Nowe Reno)

Belfer Little Jesus

Little Jesus może cię poduczyć trochę walki bronią białą jeśli zapytasz go o to trzymając jaki nóź w rękach. Za kasę oczywiście, bądź jeśli będziesz dobra w łóżku (grając kobietą oczywiście ;)).

Podziękowania dla: Xarafaxz

Bezbolesne rozwiązanie problemu z bossem Salvatore

Zamiast naparzać się z całą jego świtą lub podkładać mu zatrutą butlę, po prostu kradniemy mu jego butlę z tlenem i spokojnie wychodzimy. Po jakiej minucie dostajemy 500 expa i komunikat, że dziadek się przekręcił :) Zachowajcie butlę z tlenem, możecie też wziąść drugą, ze skrzynki w pokoju Salvatora - przydadzą się.

Podziękowania dla: Yoghurt

Easter Egg - dosłownie...

Należy zejść do piwnicy w New Reno Arms po uprzednim pozbyciu się stamtąd stróżujących psów (mięsko upuszczamy na podłogę lub wiejemy z lokacji i wracamy - piesków być nie powinno) (Nie jest to konieczne... gościu nie zwraca uwagi na szczekanie, a psy nie gryzą, tylko drą mordy ;-)) - dopisek Hammer'a). W piwnicy, w skrzynkach znajdziemy trochę przydatnych przedmiotów, obok karła upgradującego broń i, jeśli dobrze, niemal po pikselu przejrzymy przestrzeń pomiędzy skrzyniami i podłogę.... easter egg :) Autorzy Fallouta chyba zbyt dosłownie potraktowali sprawę :)

Jeżeli nie wierzycie to popatrzcie niżej :-). Tak to to słynne jajko ;-).
Jeżeli macie problemy radzimy przeszukać podłoge piksel po pikselu... - dopisek Hammer'a

Easter Egg

Podziękowania dla: Yoghurt

Fragment questu związany z Salvatore's

W New Reno jest gościu, który sprzedaje broń (jest taka dzielnica, w której są prawie sami sprzedawcy). Jeżeli masz Laser Pistol to podczas rozmowy będzie chciał od Ciebie kupić broń. Jak mu sprzedasz to będzie chciał jeszcze kilka sztuk. O ile sobie przypominam gościu chce trochę więcej niż inni za ten towar. Quest ten jest na pewno, ale nie wiem czy jest dokładnie identyczny z tym, co napisałem.

Podziękowania dla: Golic

Highwayman 1.2? ;-)

W New Reno kiedy kradną ci samochód można go odzyskać bez użycia przemocy - więcej expa. Można go odkupić za pieniądze albo, jeśli się gra panienka "w naturze". Po odkupieniu można u tego faceta zamówić upgrade silnika "jazz the engine". Koleś zarzeka się ze "twój silnik będzie mruczał jak panienka pode mną" ;) Opłaca się wypłacić te kilka tysięcy bo samochód jest naprawdę o wiele szybszy - różnicę widać od razu, więc nie odzyskuj samochodu siłą - zabicie mechanika to bezpowrotna strata szansy na upgrade.
Drugi upgrade można zdobyć w NCR. Koło siedziby slaversow, na lewo, wrśód sterty śmieci stoi kole w szarym habicie - ciężko go zauważyć. Jak się go zagada to oferuje upgrade "Claudia" czy jako tak (pamięć już nie ta sama:). Ten również się opłaca bo samochód żre o wiele mniej paliwa.
Niestety nie pamiętam ile kosztują upgrade'y (patrz nawias dwa zdania wcześniej:) ale wiem jedno: fura zapodaje jak dzika a baterie schodzą dużo wolniej (w końcu nie są tanie, przynajmniej na początku). Kasa zainwestowana w cztery kółka szybko się zwróci.

Podziękowania dla: BooC

Jak stać się terapeutą? ;-)

Po zabiciu Bishopa przepij się z jego żoną, gdy już skończysz nie wychodź z łóżka tylko z nią porozmawiaj. Jak odpowiednio do niej zagadasz to w dolnym ekranie pojawi się tekst: "Pomogłeś pani Bishop zmienić życie na lepsze" (coś w tym stylu) jest to warte 1000 xp'ów + satysfakcja.

Podziękowania dla: Marcus

Kurs...

Po wykonaniu 2 zadań do Salvatore można go zapytać o broni laserowej i dostaniemy jedno sztukę, jeśli pójdziemy zagadać do Mansona (ochroniarz przed drzwiami) to on nauczy nas obsługiwać bron +5% w Energy Weapson. (Wysoki skill speech potrzebny) ja miąłem 100 ;-)

Podziękowania dla: Rzezim

Mutant też może...

Wynajmij Marcusowi jaką panienkę w Cat's Paw i "po fakcie" zapytaj o wypowiadaną przez niego kwestię - dowiemy się czego ciekawego :)

Podziękowania dla: Yoghurt

Okulary

Okulary przeciwsłoneczne, które ma jeden z ludzi Salvatore, dodają 1 pkt. Charyzmy jak ma się je w slocie na broń.

Podziękowania dla: Brov

Okulary dla Renesco

Trudno to nazwać questem ponieważ nikt ci go nie zleca(!). Żeby go spełnić trzeba ić do Broken Hills i odwiedzić doktorka i jego inteligentnego radscorpiona. Trzeba pogadać z doc'iem i posiłować się ze scorpionem o to kto jest zręczniejszy, ma lepszy wzrok i inteligencję w szachach (by spełnić ostatnie trzeba przesadzić roślinę, która znajduje się na polu koło kopalni uranu). Kiedy pokonasz radscorpiona, ten rzuci się na ciebie; kiedy uporasz się z nim, przeszukując go, znajdziesz przy nim kombinerki i okulary. Mając te okulary udaj się do New Reno. Będąc tam idź do Renesco the Rocketman. Kiedy będziesz z nim rozmawiał powiedz mu, że masz okularu i że możesz je mu dać. Kiedy to zrobisz, a Renesco wypowie swoją fajną kwestię, będziesz mógł wytargować u niego rabat na sprzedawane u niego rzeczy.

Podziękowania dla: Roman i DeusMAXX

Uzupełnienie "Okulary dla Renesco"

Hłe... rabat to nie wszystko, co można osiągnąć. Można też go poprosić o przysługę. A cóż to za przysługa? Po prośbie trzeba go 20 razy zapytać jak tam okulary - w końcu da ci urządzonko, które poprawi twój Doctor skill... bodaj "Medical Enhancer". Właśnie sprawdziłem... urządzenie zwiększa Doctora o równo 10%.

Podziękowania dla: CaptGinyu

O tym jak można się "rozwieść"

Poszedłem do księdza pijaczyny w New Reno. Nie pamiętam już dialogu, ale jego skutkiem był egzorcyzm (czy jako tak bym to nazwał)... ksiądz przepędził nasza żonkę. :)

Podziękowania dla: CaptGinyu

Związki małżeńskie i "inne" ;-)

Podziękowania dla: WiZ

Jak zdobyć przystawkę językową do PipBoya od pani Bishop

Natrafiłem na questa związanego z Panią Bishop w New Reno. Dotyczy on tzw. "rozszerzacza pamięci do Pip-Boyów". Aby go wykonać trzeba mieć perka "idealny kochanek" i w miarę dobry poziom inteligencji (IN - ok 6-7; CH może być nawet na 2!). Aby go zdobyć należy pójść z panią Bishop na pięterko (jak zwykle:)), zrobić co należy, a po skończonym seksie pokaże sie dialog odnośnie jej pochodzenia. Należy się zapytać czy jest z Kryptopolis a reszta będzie już prosta. Aby otworzyć tym razem sejf trzeba użyć Lockpicka, ale bez wytrychów wspomagających. Rozszerzacz pamięci daje +10% do speech (retoryka).

Zapis z tego "przedsięwzięcia":

Podziękowania dla: _przemek_

Prize Fighter - kobieta

Wystarczy Charyzma powyżej 7 i speech około 80% - Stuart przyjmie nas i podwyższy nam zarobki, gdy przekonamy go, że będzie menadżerem pierwszej kobiety-boksera w całym wastelandzie.

Podziękowania dla: Yoghurt

Sejf Bishopa i eliminacja Westina w NCR.

W New Reno można zdobyć zawartość sejfu Bishopa w sposób, który nie wymaga zabijania, mianowicie w Vault City wziąść walizkę do Bishopa (chyba 500exp. za dostarczenie), w domu Bischopa powiedzieć strażnikom, że ma się przesyłkę dla szefa, wejść na trzecie piętro, dać mu walizkę i pogadać o robocie, ale nie przyjmować zadania. Iść na drugie piętro, zagadać córkę, albo żonę Bishopa, stuknąć ją :), opróżnić sejfy i schodząc przyjąć zadanie zabicia Westin'a w NCR od Bishopa, ale ma to wyglądać na samobójstwo. Można to zrobić za pomocą trucizny, która znajduje się w szafce lekarza rezydującego koło przejcia do następnej lokacji.

Podziękowania dla: Hammer

Trudności z dostarczeniem walizki...?

(...)Taa, nic trudnego... trzeba tylko uważać, nie wolno prosić Moore'a o zapłatę, czy grozić mu szantażem, bo włoży do walizki notatkę dla Bishopa, żeby zabić cię przy dostarczeniu - a to jest złe, bo trzeba Bishopa zabić i jego questy idą do piachu. Ja się o tym przekonałem w bolesny sposób :). Można jednak Moore'a wystawić Lynette po wzięciu walizki - warte to 500$ i nie grozi konsekwencjami... O pardon, właśnie zauważyłem że zostało to napisane w solucji. Tylko dlaczego tam pisze, że to się nie opłaca? Pół tysiąca piechotą nie chodzi.

Podziękowania dla: CaptGinyu

Specjalny załącznik do 5-tego numeru Cat's Paw'a ;-))

Ten quest to nic wielkiego pewnie każdy go zna. Chodzi mi oto co jest nagrodą. Ten quest zleca Kitty, włacicielka Cat's Paw. Trzeba dla niej odnaleźć 10 numerów kociej łapki (Cat's Paw). Po ich znalezieniu i dostarczeniu jej, zaproponuje 500$ (można się targować (osobiście tego nie radzę - dopisek Hammer'a)). Gdy się przyjmie proponowaną przez nią kwotę (500$) dostaje się 5-ąty numer (Nie tyle 5-ty numer co to co się do niego przykleiło pewnym białym spoiwem ;-)) - dopisek Hammer'a) Kociej Łapki, w której jest wzmianka o broniach energetycznych. Przeczytanie książki daje 10% do broni energetycznych.

Podziękowania dla: Marcus

"Transakcja"

W New Reno koło wejcia do domu Wrightów bawią się dzieci. Kiedy zagadasz jedno z nich powie ci o tajemniczych metalowych insektach, poproś je żeby zaprowadziło cię tam. Kiedy tam dojdziesz okaże się, że to nie żadne insekty, tylko ludzie z Enklawy robiący interesy z Mordino. Możesz się temu biernie przyglądać lub ich załatwić.

Podziękowania dla: Roman i DeusMAXX

Skutki "Transakcji"

A ja tylko dodam, że jeżeli masz na stanie jakąś spluwę to będziesz musiał dać ją dzieciakowi żeby ci powiedział o "insektach"... Kiedy wrócisz do rezydencji Wrightów zobaczysz, że dzieciaki się powystrzelały nawzajem... no cóż, przynajmniej możesz wziąć z powrotem broń :).

Podziękowania dla: CaptGinyu

Coraz ciekawsze Skutki "Transakcji"

Heh, dzieciakowi można powiedzieć żeby "pokazał" nową zabawkę tatusiowi i nacisnął "przycisk" pod lufą. ;) Rodzinka nawet nie zauważy śmierci ojca...

Podziękowania dla: Bosy

Coraz ciekawsze Skutki "Transakcji" - wersja 2

Jeżeli dzieciakom da się pistolet, ale bez amunicji to żadnego rozlewu krwi nie dojdzie.

Podziękowania dla: benetnash

Twój bohater nawet nie wiedział, że ma syna

W New Reno można poderwać także córkę Bishopa, Angelę (tylko jako facet), prawda? Gdy powiesz o tym pani Bishop, zapyta się ciebie czy użyłeś prezerwatywy (tak w ogóle, to po co one są, tzn. nie w rzeczywistoci :), tylko w grze. Nie mogę ich używać przed, po czy w trakcie :)). Po ukończeniu gry jednym z tekstów w outro jest historia pewnego młodego członka rodu Bishopów, syna Angeli. Przejął firmę po dziadku, żył długo i zmarł nie znając prawdziwego ojca. Ciekawe kto nim był...

Podziękowania dla: Cervantes

Uzupełnienie do "Twój bohater nawet nie wiedział, że ma syna"

Ja przespałem się tylko z panią Bishop ;-)) - a w outro, które miałem okazję obejrzeć, też jest wzmianka o potomku rodu Bishopów, który nie znał swego ojca (więc najogólniej mówiąc - trzeba się przespać z którąś z pań Bishop ;-))) (i jeszcze moje uzupełnienie... podobno wystarczy mieć prezerwatywę w inwentarzu by została użyta ;-) - dopisek DoPr'a).

Podziękowania dla: kszyhu

Wrights & SAD

W New Reno East Side znajduje się siedziba rodziny Wright'ów (moja ulubiona rodzinka z New Reno). Musimy się popytać o pracę (UWAGA! MUSISZ mieć więcej niż [chyba] 5 charyzmy!). Keith pozwoli nam wtedy porozmawiać z Orville'm, głową rodziny. Dowiemy się od niego, że ktoś zmusił jego syna (Richard'a) do przedawkowania Jet'u (Lepiej nie mówić Orville'owi że Jet to narkotyk który zabija :-/) Zgodziwszy się, należy skierować się do Keith'a (stoi przed pokojem ojca) i wypytać go o Richard'a. Jeśli mamy 7 IN, to dowiemy się też, który pokój należał do Richarda (jeśli nie mamy 7 IN, radzę się naćpać). Znajdziemy tam pustą fiolkę (?) (Jet Canister, o ile się nie mylę) po Jet'cie (ok. 500-750exp [oj, sklerozo ...:-]) Z tym należy się skierować do Jagged Jimmy J'ego (Second Street) i wypytać go o znalezioną fiolkę. Dowiemy się o ladach jadu Radscorpiona na/w fiolce (750exp). Następnym krokiem jest skierowanie się do Commercial Row, a tam do Renesco. Zapytany o ślady jadu na/w fiolce zacznie się nerwowo zachowywać. Dowiemy się od niego, że Salvatore zmusił go do zatrucia Jet'u (nie mówiąc po co) (1000exp). Te wieści należy donieść Orville'owi (500exp, [chyba] 1000$) i otrzymasz następne zlecenie. Chodzi mu o bazę wojskową, gdzie z pewnością znajduje się broń potrzebna mu do zemsty na Salvatore'ach. Cóż, baza jest dobrze strzeżona i nikt jeszcze stamtąd nie wrócił. Na samym początku przyjdzie nam, zmierzyć się z 6 działkami. W budynku na zachodzie znajduje się pocisk do Howitzer'a, który znajduje się w budynku na wschodzie. Należy nim zniszczyć wrota do bazy. W środku, oprócz masy sprzętu znajduje się kupa robotów i Skynet, a także Yellow Memory Module, zwiększający IN. Za tę pracę otrzymamy 1000exp, 1000$, 40 shotgun schels i 1 booze (bardzo ważny element nagrody ;-)). (Co tam booze, najważniejsze, że później w Cat's Paw nie trzeba płacić ;-) - dopisek Hammer'a )

Podziękowania dla: Kenneb

Wymówka nie zawsze popłaca

Wrightowie każą Ci znaleźć zabójcę Richarda. Zatruty Jet wykonał Renesco. Do tego namówili jego Salvadorowie. Za ten quest dostaje się kupę xp. i trochę kasy. Chyba to jest napisane solucji, że można dostać także amunicję, jednak trzeba BARDZO umiejętnie tą rozmowę przeprowadzić (Mi się to udało jeden raz na chyba 10 prób, chociaż pomocna jest także opcja SAVE/LOAD). Nie pamiętam niestety jak trzeba było przeprowadzić rozmowę. Ciekawa sytuacja jest wtedy, gdy mówimy, że to Renesco przyczynił się do śmierci Richarda, ale tłumaczymy doktorka. Zaczyna mówić, że mu się dostanie, a nas wyrzuca i quest z SAD (chyba) przepada. A jak wrócimy do Renesco, to faceta po prostu nie będzie. Zniknie, więc jeśli nie wzięliśmy od jego częci od Zaiusa, to quest z kopalnią i Marcus w drużynie przepadają. Nie ma co się cieszyć, bo przepadnie bez śladu, ani jednej przydatnej rzeczy do zgarnięcia.

Podziękowania dla: Batoszek

Wybuchowy facet

Inna rzecz dotycząca New Reno. Po tym, jak ukradną ci samochód i udasz się do garażu, możesz odzyskać auto poprzez uwiedzenie szefa. Jeżeli zrobisz to parę razy z rzędu, gostek eksploduje (z przemęczenia :)) ginąc na miejscu!

Podziękowania dla: Cervantes

Ach ta siła miłości ;-)

Ten o wybuchowym facecie jest prawdziwy - sprawdzałem... trudno określić moje zdziwienie, gdy to po raz pierwszy zobaczyłem.

Podziękowania dla: CaptGinyu

Zatruty bimberek

Idź do bimbrowni :) rodziny Wright w New Reno i użyj jadu radskorpiona na destylarniach. Normalni menele i prostytutki z New Reno zaczną stopniowo znikać.... aaale ubaw :).

Podziękowania dla: CaptGinyu

Małe uzupełnienie do questu "Zatruty bimberek" w New Reno

Moim zdaniem zupełnie nie opłaca się wrzucać ogona radscorpiona do gorzelni, bo oprócz "standardowych" żuli zginie również ojciec Tully! Fallout 2 Hintbook i inne fanty (dialogi, egzorcyzmy) idą do piachu razem z nim...

Podziękowania dla: Bosy

Zmutowany palec i Frank Horrigan

Po ukończeniu gry prostytutki w New Reno podają w punktach wynik gry. Nigdy nie udaje mi się uzyskać kompletu punktów. Dostaję od nich tekst: "You really should use the mutated toe on Horrigan". Zgaduję, że mam użyć swojego szóstego palca u nogi (uzyskuje się go po queście w Klamath, kiedy to trzeba uratować tego trapera przechodząc bez butów po radioaktywnych ciekach. Po jakim czasie wyrasta 6 palec u nogi. Można go usunąć u doktora na przedmieciach Vault City. Zostanie on wtedy w inventory.) Można go użyć na Franku Horriganie, pod koniec gry. Sprawdziłem i dałem radę to zrobić w czasie walki z nim. Dostałem komunikat o tym, że użyłem na Horriganie palca i... nic się nie stało, a prostytutki w Reno dalej twierdziły, że nie mam pełnego wyniku bo NIE użyłem palca.

Jak się okazało to jednak dowcip, ale pozostawię go by było wiadomo :-] - dopisek DoPr'a.

Podziękowania dla: Cervantes

Boks

Opłaca się przegrać jeden albo dwa pojedynki, gdyż walka na ringu zwiększa nam odporność na obrażenia o 1% oraz klasę pancerza przeciw zwykłym broniom o 3. Tak więc, każda walka niezależnie od wyniku zwiększa możliwości naszego bohatera. Z reguły rozgrywam 5 walk bo lubię okrągłe liczby. Możliwe że da się rozegrać jeszcze więcej. Ponadto dzięki przegranej walce można uniknąć pojedynku z Mastikatorem (Przeżuwaczem) odgryzającym ucho

Podziękowania dla: pluc

Prostytuka

W Cats Paw można z jedną prostytutką tylko pogadać - dostajemy 3% do Speech na stałe.

Podziękowania dla: pluc

<< Powrót do wyboru lokacji