<< Powrót do wyboru lokacji
NEW CALIFORNIA REPUBLIC (Republika Nowej Kaliforni)

+2 DO LUCK !!!

W New California Republic pogadaj z gościem o imieniu "Enlightened One". Zaproponuje Ci on zabieg "optymilizujacy" twoją energię życiową (mówiąc w skrócie, a tak naprawdę to chodzi o to, żebyś przyjął nową religię, ale spoxik, zabieg nie ma żadnych konsekwencji). Jeśli się zgodzisz, szczęście (luck) wzrośnie Ci na stałe o 2! (naprawdę warto!)

Odnośnie quest'a +2 do Luck

Enlighted One robi dwa rożne zabiegi. Pierwszy to Enlightment i nie należy z niego korzystać (OBNIŻA LUCK O 1!!!) Drugi to Zeta Scan (podnosi Luck o 2 :), Enlighted One Zaproponuje go gdy zgodzimy się zanieść list do AHS-9 w Sanfran.

Podziękowania dla: gelart

Ciekawe sposoby odnalezienia Vault 13

Oto dwa ciekawe sposoby odnalezienia Vault 13.

Idź do NCR. W mieście na 1. skrzyżowaniu znajdziesz szeryfa (pamietaj, szeryfa nie ma na komendzie). Zagadaj z nim i zapytaj o prace. Wspomni on o dwóch pracodawcach którzy mają coś specjalnego:

Spytaj o tego drugiego, po czym udaj się na zachód pod zamkniętą bramę. Stoi tam strażnik, pogadaj z nim i powiedz mu, że przysłał Cię szeryf i że chodzi o pracę. Brama do rancza Weastina otworzy się. W środku są dwie możliwości odnalezienia Vault13:

Podziękowania dla: Obucha

Jak natłuc mutanta? ;-)

Gdy porozmawia sie z tym kolesiem w barze przed bramą w NCR (koleś pojawia sie tylko wieczorem na zapleczu) i powie mu sie, że chce sie dla niego pracować, odmówi, lecz można mu powiedzieć, że zbije sie Lennego (tego zielonego przystojniaka przy barze), wtedy pojawiamy sie na ringu i lejemy mutanta :) (ma power fista i kilka stimpaków), za wygrana dostajemy 1000 exp. Można mu wszystko ukraść i wtedy walczy gołymi pięściami. Niestety raz miałem buga i po zabiciu Lennego zostałem na ringu i nic nie mogłem zrobić ;( lepiej zrobić 2 sejvy w oddzielnych slotach przed walką.

Podziękowania dla: Ger

Inny sposób na Lennego ;-)

W zasadzie to nie quest ale jak zabiłem Lennego przy użyciu serum (dlaczego? , bo pyskuje :)) to oddając części z Vault 15 Tandi spotkałem Merka (koło hali kongresu) który wykrzyczał mi to że śmierć Lennego to nie wypadek (i przeszedł w hostile(mnie się zdaje że chodzi o combat mode - dopiser Hammer'a)). Nic to: sanek, strzał z gaussa i po sprawie :).

Podziękowania dla: Xarafaxz

Jak zdobyć gauss rifle w NCR?

Szeryf Dumton i policjant Karl posiadają to cudeńko. Nie ma jednak innej drogi niż skrytobójstwo, najlepiej w nocy z załączonym sneak. Najpierw wypytaj ich o to co chcesz wiedzieć bo później już tego nie zrobisz Drużynę zostawiamy na bazarze. Wchodzimy do miasta jako druga bron np. snajpera. Szeryfa najlepiej zdjąć z prawej strony stojąc przy ścianie budynku, celując oczy (jak szansa trafienia jest za mała to kładziemy obok zapaloną flarę :)) jeśli zejdzie jednym strzałem to pierwszy Gauss jest twój teraz problem z drugim bo Karla raczej ciężko zdjąć w podobny sposób pozostając niezauważonym ale jeśli wyjdziesz z miasta i wejdziesz z powrotem i tak nikt cię nie zaatakuje (schowaj broń) no i to drugi gauss praktycznie w połowie gry. (Co jak co, ale sposobów na tak perfidne morderstwa jak te dwie pozycje to jeszcze w Cieakwych Questach nie było ;-)) - dopisek Hammer'a)

Podziękowania dla: Xarafaxz

Książki i 3000 xp

W NCR jest Doroti i Toto. Jak wiesz, można zabić policjanta, który grozi wysadzeniem i odebrać nagrodę w postaci książek. Następnie można Naprawą (8) lub Nauką (7) naprawić monitory (Voudu), aż pojawi się napis on line... Rozmawiasz wtedy znowu z Doroti i dostajesz od niej książki Big Book of Science i First Aid Book oraz 3000 xp. Potem znowu naprawiasz monitory, aż pojawi się napis on line... (w przeciwnym wypadku don't work) i znowu rozmawiasz z Doroti i tak w kółko.

Podziękowania dla: cent

Szafki w NCR

Jeżeli masz dobrego steala, możesz w NCR spróbować okraść szafki gościa sprzedającego guny (Najlepiej jest to robić w nocy z włączonym sneak).

Podziękowania dla: łosos

Holodysk z V15

W NCR koleś, któremu masz oddać szpiegowski holodysk znaleziony w Vault 15, daje ci 4000 xp i 4000 złota. (chyba kradniesz dysk i ... - dopisek DoPr'a). Potem ty mu ten holodysk oddajesz a on znowu cię obsypuje 4000 xp i hajcem, i tak w kółko. Podczas godziny gry podskoczyłem z 18 na 33 levelek wypasik. (Nie wiem czy wersja była spatchowana - dopisek DoPr'a).

Podziękowania dla: pan zły

<< Powrót do wyboru lokacji