<< Powrót do wyboru lokacji
BROKEN HILLS

4 skrzyneczki

W Broken Hills w górnej części pierwszej lokacji są 4 skrzyneczki... jest sposób żeby się tam dostać mianowicie:

  1. Musisz stanąć tuż przy płocie i krawędzi ekranu.
  2. Potem kliknąć zaraz za płotkiem (czyli powyżej płotka). Jeśli coś skopiesz i wyjdziesz z BH to próbuj dalej i się nie załamuj. Efektem tego jest to że wyjdziesz z drugiej strony ogrodzenia.... Ciekawe jest także to, że jak raz ograbisz szafeczki i pójdziesz gdzieś indziej to po powrocie znowu będą pełne (ja byłem już tam z 20-30 razy i zawsze było w nich coś ciekawego...)

Podziękowania dla Hammer

Alternatywny sposób na dostanie się do skrzyneczek na górze planszy.

Przy luck 10 podchodzimy do samej krawędzi płotu przy wyjściu z lokacji i po prostu używamy czarnej kuli bilardowej. Teleportuje nas za płotek. Nie działa zawsze, jest też jakieś 10% szansy, że kula po tymże działaniu nam zniknie, tak więc - save\load :)

Podziękowania dla Yoghurt

Najdłuższe drogi są zdecydowanie... najkrótsze ;-)

Jeśli powyższe sposoby nie udają się, to można znaleźć drogę na południe: stajesz przy wyjściu z Broken Hill's idzie się w dół (koło płotka) do końca, później do końca w prawo, za elektrownią atomową w górę do końca (mija się po prawej wejście do Residential), później w lewo do skrzynek.

Podziękowania dla Sqounk

Ciekawy tekst Marcusa.

Zagadaj z Marcusem po raz pierwszy, będąc odzianym w purpurowy habit albo w jumpsuit z Vaulta. Puści ciekawy tekst :)

Podziękowania dla Yoghurt

Ekspert od Ekspedycji Kału.

W Broken Hills idź do karła zarządzającego karawanami i poproś go o pracę przy czyszczeniu stajni. Powtarzaj czynność, aż w okienku z wiadomościami pojawi się napis: 'You are become an Expert Excrement Expeditor!'. Teraz wejdź do okna postaci. Powinieneś mieć perka Expert Excrement Expeditor czyli... Ekspert od Ekspedycji Kału :-). (łącznie za pracę dostajesz 500$ i 5% Speech - dopisek Sajdon'a)

Podziękowania dla Mip

Jak nie tracić hp w kopalni?

Zasunęliście Salvatorowi butle z tlenem? Wystarczy że macie ją w inwentarzu, a nie tracimy hpków od zatrutego w kopalni powietrza! Jeśli damy postaci z drużyny drugą butlę, także nie będzie jej życia ubywać. Resztę drużyny natomiast możemy zostawić przed wejściem. Uwagi: cyberpieski i skynet nie trącą HP po wejściu do kopalni.

Podziękowania dla Yoghurt

Jak wygrać z Francisem z Broken Hills

Jest sposób aby na 100% wygrać z Francisem w BH w siłowaniu się na rękę. Mianowicie trzeba nafaszerować się Buffolami :)

Podziękowania dla Hammer

Spisek w Broken Hills

Jest to quest, którego celem jest dekonspiracja grupy ludzi pragnących śmierci wszystkich mutantów w Broken Hills.

Najpierw należy się udać do budynku w prawym-dolnym rogu miasta. Oficjalnie jest to apteka ale naprawdę mieszkają tam Jacob i Aileen, którzy dowodzą konspiracją przeciw mutantom. Porozmawiaj z Jacob'em i wyraź swoją nienawiść do mutantów:

Tak więc już wiesz, że za zadanie masz uwolnić więźniów z więzienia. Jeśli zależy Ci na swojej reputacji w mieście to idź do Marcus'a i powiedz mu o Jacob'ie i Aileen:

Marcus Ci podziękuje i wsadzi ich do więzienia. Za wykonanie questu dostaniesz 2500 EP, +30 karmy oraz twoja reputacja w mieście podniesie się o jeden poziom.
Możesz jednak rozwiązać ten quest jeszcze inaczej. Zamiast donieść Marcus'owi o Jacob'ie idź do więzienia i uwolnij więźniów. Zanim jednak tam wejdziesz schowaj wszelką broń jaką trzymasz ty i twoi towarzysze. Teraz możesz wejść. Jeśli jesteś dobry w LockPick'u i masz wytrychy, kraty w celi możesz próbować otworzyć bez klucza, jednak jeśli masz dobry Steal to wystarczy ukraść strażnikowi klucz. Gdy będziesz otwierał kraty uważaj by nie robić tego gdy patrzy na ciebie strażnik. Najlepiej robić to gdy jest odwrócony do ciebie plecami. Pamiętaj, że by uwolnić więźniów najpierw otwierasz drzwi kluczem lub wytrychem, a potem jeszcze raz tylko, że "ręką". Gdy kraty się otworzą przeniesiesz się do "apteki" Jacob'a. Za udany napad na więzienie otrzymasz 1500 EP, -10 karmy oraz twoja reputacja w mieście spadnie o jeden poziom.
Porozmawiaj z Jacob'em. On zaproponuje Ci następne zadanie, którym jest podłożenie nadajnika, detonującego bomby ukryte w kopalni.

Właśnie przyjąłeś to zadanie i otrzymałeś nadajnik który należy użyć na kopalnianym oczyszczaczu powietrza (Air Purifier). Proponuję jednak tego nie robić bo wtedy zginą w kopalni wszystkie mutanty z Broken Hills razem z Markus'em. Przyniesie to również 1500 EP, -40 karmy oraz bardzo mocno obniży poziom reputacji w mieście (najprawdopodobniej do Vilified). Prócz dodatkowych punktów doświadczenia ma to jedyną dobrą cechę - otrzymasz bezpłatny dostęp do magazynu broni pod sklepem Liz (po podłożeniu nadajnika idź do Jacob'a).

Jest to zadanie tylko dla czarnych charakterów, więc jeśli chcesz świetlanej przyszłości dla Broken Hills donieś Marcus'owi o Jacob'ie. Dostaniesz 2500 EP oraz (+30) lub (+20) karmy. Niestety wadą tej przygody z nadajnikiem jest to, że twoja reputacja w mieście powróci tylko na poziom z przed włamania do więzienia.

"Nielimitowane dochody z rafinerii w Broken Hills"

Jeżeli spotkasz na pustkowiach kupców którzy chcą ci sprzedać trochę rudy uranu to kup ją od nich lub odbierz ją im siłą. Kiedy już to zrobisz to idź do Broken Hills do rafinerii żeby ją przedestylować . Kiedy wrócisz po swoje to zgódź się oddać rudę mieście , weź dodatkową kasę i pójdź się poszwendać po mieście. Wróć do rafinerii po kilku godzinach i znowu zagadaj z gościem w rafinerii . O dziwo gościu będzie dalej prosił cię o sprzedanie rudy miastu , możesz się zgodzić i powtarzać całą czynność od nowa. Jeżeli komuś się to nie znudzi to można na tym ostro zarobić.
Bug został wykryty w spaczowanej wersji 1.02. Ja w plecaku miałem dwie grudki uranu może to miało jakiś związek z bugiem.

Podziękowania dla Roman i DeusMAXX

W kopalni BH

W Broken Hills jest kopalnia (jak by nikt nie wiedział :)), a w niej człowiek. Na prawo od wejścia jest korytarz na pierwszy rzut oka zatarasowany, ale. Nic bardziej mylnego, da się tamtędy przejść do małej groty w której leży koleś, pogadaj z nim a dowiesz się ciekawych rzeczy o nim (przy okazji dostaniesz 500exp. I znajdziesz tam bryłkę uranu z którym należy udać się do rafinerii).

Podziękowania dla Hammer

Widzieliście kiedyś takie coś...

(Uzyskanie takiego efektu uznałem za quest, bo w końcu trzeba coś zrobić by się to pokazało - DoPr)

Widzieliście kiedyś takie coś...

Takie teksty pojawiają się gdy w Broken Hills zrealizuje się questa z uwolnieniem z aresztu kolesi z "partii" przeciwników mutantów. Potem trzeba iść do następnej lokacji w BH i pogadać z ghoulem (nie wiem czy koniecznie), który narzeka na brak klimy. Ja miałem b.wysokiego speecha i zagadałem strażnika mutanta tak, że sam dał mi klucz od celi.

Podziękowania dla R@VEN

"Wielki" skarb Seth'a

Bedąc w Broken Hills udaj się do syna Seth'a, który znajduje się w "domu starości" dla Ghoul'i i trochę z nim porozmawiaj. Gdy zaproponuje ci wykonanie pewnych zadań zgódź się. W zamian powie ci gdzie jest ukryty wielki skarb. To jest stary zboczeniec i pijak, więc będziesz mu przynosił dość dziwne rzeczy. Na pierwszy ogień zażyczy sobie Cat's Paw. po kilku godzinach dmuchanej lalki (można ja znaleźć w domu Marcus'a albo w New Reno w wytwórni porno w szufladzie koło aktorki), a po kolejnych zabawach zażyczy sobie flaszkę Rot Gut'a (można ją kupić w barze w zachodniej stronie miasta). Po spełnieniu jego zachcianek, zdradzi ci, że jego majątek ukryty jest w pewnem niedostępnym, bezpiecznym miejscu w downtown. Oczywiście jest to studnia. Zaglądnij do niej. Jako że jesteś za duży poproś o pomoc karłowatego poszukiwacza skarbów stojącego za zachód od ciebie. W konsekwencji ty zdobędziesz "wielki" (niespodzianka! ;-)) skarb (a"przy okazji" karzeł zostanie na wieki w studni :-))

Podziękowania dla Wandalf

Szybkie expo w Broken Hills

W Broken Hills w kopalni Uranu, leży kapitan Stogers, podchodzimy do niego po cichutku i rozmawiamy z nim, wybieramy opcje w której pytamy o jego personalia, za co po zamknięciu okna zyskujemy 500 exp. UWAGA! w momencie końca rozmowy naciskamy klawisz Escape i zapisujemy grę, punkty są, a kapitan nie ucieka z jaskini! Następnie wczytujemy grę i ponawiamy zabieg, dalej zapisując przy końcu rozmowy i wczytując. Jeżeli robimy to w miarę szybko to kapitan stoi w miejscu, a jeżeli nasze reakcje są słabe to ucieknie ;). To w zasadzie tyle, dodam że zaczynam dziś po raz enty Fallout'a 2 i zrobiłem w ten sposób 19 poziomów w ciągu godziny ;) - tak jeszcze nie grałem.

Podziękowania dla Fenris

<< Powrót do wyboru lokacji