Trzynasty Schron - Postapokalipsa i Fallout Dmitrij Manasypow - Droga stali i nadziei Dmitrij Głuchowski - Outpost
Kwiecień 15, 2021, 07:30:38 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Czy wiesz że... na Trzynastym Schronie wciąż działa system ankiet. Oddaj głos w aktualnej ankiecie
 
   Strona główna   Pomoc Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Procesy polityczne za PO. Albo afery...  (Przeczytany 1463 razy)
Glassius
St. chorąży
*
Wiadomości: 1197


Pozwólcie nam zostać Waszymi przyjaciółmi.


« : Kwiecień 09, 2020, 23:46:13 »

Przepraszam bardzo, ale co to za bzdury? Jesteś w stanie podać choć jeden proces polityczny za PO?
Ok, rozumiem, że tefałenoza daje ci się we znaki, ale zawsze warto konfrontować ich fake-newsy z faktami (szczególnie polecam inne stacje telewizyjne, np. Polsat, jeśli już masz problem z TVP):

1. Uwiedzenie Barbary Blidy przez agenta Tomka
Blida była podejrzewana o konszachty z mafia węglową i lewe finansowanie kampanii Kwacha, nic nie miała wspólnego z tym tzw. Agentem Tomkiem, tenże brał udział w akcji związanej z udowodnieniem korupcji posłanki Sawickiej, którą w kuriozalnym wyroku, typowym dla sędziowskiej kasty, uniewinniono, pomimo oczywistych dowodów (skazana została jej koleżanka). Z ciekawości tylko przypomnę, ze koleś ostatnio opowiadał przeróżne niestworzone historie, ale ws. akcji przeciwko Sawickiej nie zaczął raptem twierdzić, że coś było nie tak. I tej sprawy dotyczyła też próba oskarżenia Kamińskiego, bo sprawa Blidy skończyła się kompletnie niczym, a powołano nawet komisję sejmową, która niczego nie była w stanie udowodnić, choć kombinowała jak mogła. Blida najprawdopodobniej (mój własny domysł) postrzeliła się lub została postrzelona podczas szarpaniny z agentką ABW, która zauważyła rewolwer w jej rzeczach i albo próbowała go jej odebrać, albo wyrwać. Kto ostatecznie pociągnął za spust jest w tej sprawie raczej bez znaczenia, ciekawszym pytaniem jest po co ktoś trzyma tego typu broń w majtkach.
2. Zbiorowy proces przeciwko protestującym przeciwko ograniczeniom dla dziennikarzy w parlamencie.
Pomijając fakt, że oko-press jest tak samo "obiektywne" jak TVNazi czy TVP, to dla przypomnienia - a akcja Tuska w siedzibie Wprost czym była? Dla przypomnienia ponownie - nie był/jest to proces polityczny tylko o zwykłe naruszenie praw - naruszenie artykułu 52 kodeksu wykroczeń (uczestnictwo w zgromadzeniu mimo jego rozwiązania) i z artykułu 90 (blokowanie przejazdu drogą publiczną). Ja rozumiem, że są tacy, co za komuny sikali na chodnik i też uważali, że walczą z komuną, ale rozmawiajmy trzeźwo.
3. Afera gruntowa, w czasie której najwyraźniej próbowano wrobić Leppera. O tym się nie dowiemy, bo się zabił, a Duda ułaskawił ówczesnego szefa CBA Mariusza Kamińskiego jeszcze zanim sąd wydał wyrok.
To akurat był typowy przypadek politycznego procesu czasów Donalda Trolla. Normalny sąd uniewinnił Kamińskiego, sąd wyższej instancji, czyli przedstawiciele tych służalczych debili Gersdorfowej, którzy uniewinniają hitlerowca, Najsztuba, Frasyniuka i zwalniają bandytów od mafii lekowej, już znaleźli "dowody",
4. Proces Sebastiana Kościelnika który kierując Seicento miał wypadek z limuzyną Beaty Szydło.
Sorry, chcesz tu bronić gościa, który ewidentnie złamał przepisy ruchu drogowego (wymuszenie pierwszeństwa)? Swoją drogą dla mnie to kuriozum, że w Polsce nie obowiązują te same przepisy co w RFN czy USA i za taki akt facet nie został roztarty na asfalcie. To samo zresztą dotyczy wszystkich pojazdów uprzywilejowanych - co drugi sąd znajduje jakieś kuriozalne powody, by uniewinniać sprawców wypadków. Przepis jest jasny - pojazd uprzywilejowany na sygnale ma zawsze pierwszeństwo. Temu akurat osobnikowi nie wytoczył sprawy rząd tylko wszczęto ją z urzędu, a próba ugody to raczej kiepska myśl Szydłowej, która niewidomo po co (bo ma miękkie serce?) ujmowała się za winnym wypadku. Ale jak rozumiem, przyjmujesz zasadę, że kto rządzi winny jest wszystkiemu, łącznie z Ebolą w Afryce.
5. Śledztwo w sprawie nieprawidłowości odnośnie sekcji zwłok katastrofy smoleńskiej, podczas którego próbowano umoczyć Donalda Tuska z odwrotnym efektem.
Nie wiem kto próbował umoczyć Donalda, ale wiem, że zwłoki zostały zbezczeszczone w Rosji i przyglądała się temu bez słowa protestu niejaka Ewa Kopacz. Dla przypomnienia dodam, że za sprawę organizacji wylotu został skazany Tomasz Arabski, szef kancelarii Tuska.
6. Próba umoczenia syna Donalda, Michała Tuska w aferze Amber Gold.
Może przeczytaj ten tekst zanim zrobisz coś głupiego i go tu bez sensu przywołasz? Tuskowy syn sam się umoczył, bo pracował dla/w Amber Gold, nawet wtedy, gdy Tusk już wiedział co się dzieje. A prokuratura miała go pominąć w związku z faktem, że pracował? No pracował, i było podejrzenie, że mógł ujawnić poufne informacje. Nie udowodniono mu, to sprawę umorzono, gdzie tu problem?
Za PO pamiętam tylko procej Marka Majchera bo machał krzesłem przy Komorowskim.
to mało pamiętasz, nic w tym dziwnego, bo skrzętnie ukrywano każdy fakt.
No i żadna władza w Polsce od 30 lat nie miała monopolu informacyjnego.
Skwituję to krótko - LOL, bo nic mi innego nie przychodzi do głowy. A niby jakim cudem zatuszowano sprawę śmierci ludzi na ptasią grypę? A kto w TVP śpiewał piosenki wioskowemu satrapie vel. BULowi? A kto robił propagandowe "kabarety" na cześć Tuska, kiedy dowiedziałeś się o prezentach dla Gazpromu, kto teraz pracuje w mediach proPOwskich?

Lista afer tych bandytów:
- Afera taśmowa (np. wynurzenia Arłukowicza nt. szpitali i Neumanna nt. działania sądów),
- Amber Gold,
- Afera reprywatyzacyjna,
- Afera stoczniowa – czyli doprowadzenie polskich stoczni do upadku,
- Afera hazardowa,
- Próba doprowadzenia LOT do upadłości,
- Afera autostradowa, która doprowadziła polskie firmy do upadłości,
- Afera stadionowa,
- Afera wyciągowa,
- Afera z KGHM,
- Afera z Elewarrem,
- Afera stanowiskowa - Platforma wzięła 140 tysięcy stanowisk, PSL - 60 tysięcy,
- próba przerwania budowy gazoportu w Świnoujściu,
- Afera atomowa – projekt budowy elektrowni atomowych, sam wybór lokalizacji trwał kilka lat,
- zadłużenie kraju - z 530 mld zł do blisko 1 bln zł
- podwyższenie o 1/3 składki rentowej (ZUS) dla przedsiębiorców
- zmniejszenie o 1/3 zasiłku pogrzebowego
- nałożenie na Lasy Państwowe gigantycznego haraczu - podatek od przychodu, a nie dochodu,
- pakiet klimatyczny,
- ustawa o ograniczeniu dostępu obywateli do informacji publicznej,
- ustawa o ograniczeniu wolności zgromadzeń,
- próba zmiany Konstytucji RP, która umożliwiłaby sprzedaż Lasów Państwowych (z informacji Wikileaks wynika, że Komor i Tusk chcieli zapłacić tymi pieniędzmi za ustawę 447, ale jak znam życie to po prostu ukraść, jak wszystko)
- umowa gazowa z Rosją, właśnie PGNIG wygrał sprawę, której Tusk nawet nie zamierzał wszczynać, zresztą UE wkroczyła wcześniej do akcji i nakazała mu skrócić czas jej trwania do 2022, bo była planowana do 2037 r.,
- nieprawidłowości w ZUS,
- sprzedaż Azotów Tarnów,
- ustawa o „bratniej pomocy” - tzw. ustawa 1066, pozwalająca na obecność w Polsce zagranicznych służb i funkcjonariuszy,
- paraliż legislacyjny w sprawie wydobywania gazu łupkowego,
- zgoda na wprowadzenie do Polski GMO,
- próba wprowadzenia obowiązku szkolnego dla 6-latków,

 A dla statystyki powody, dla których PO przegrywa wybory za wyborami:
- Ponad 2 mln Polaków żyło w skrajnej biedzie, w tym aż 700 tys. dzieci,
- Uwłaszczenie środków z OFE (przypominam, że zgodnie z założeniami II filar miał być m.in. środkami dziedziczonymi, ale usłużny kacyk Rzepliński znalazł wytrych),
- podniesienie wieku emerytalnego do 67 lat (co w gruncie rzeczy służyło wyłącznie interesowi krajów chętnych na transfer Polaków do bogatych państw unijnych, bo wtedy bezrobocie w Polsce sięgało 15-20% i do czego doszło)

I do poczytania w szczegółach:
http://pressmania.pl/polacy-zapomnieli-jak-bylo-w-czasach-rzadow-po-psl/
Przeklejam cały post żeby służył jako cytat i punkt zawieszenia z tematu o pandemii. Nie ma co robić tam offtopu.

Masz rację co do personaliów Sawickiej i Blidy. 3 razy sprawdzałem, a i tak na koniec popełniłem babola. Jednak sąd Sawickiej nie skazał, zatem w świetle prawa była niewinna.

To że proces przeciwko protestującym był ze zwyczajnych paragrafów nie znaczy, że proces nie był polityczny. Przecież nie ma takiego artykułu w prawie karnym "bo jest nam politycznie niewygodny". Może też na Ala Capone'a się uwzięli, bo na podatkach oszukiwał?

Afera gruntowa wypłynęła w 2007 po 2 latach rządów PiSu. Śledztwo zaczęli śledczy za PiSu, ale nazywasz to procesem politycznym Donalda Trolla...

Gdyby Sebastian Kościelniak ewidentnie złamał przepisy, to by było dawno po procesie. Zatem albo nie jest to oczywiste, albo śledczy nie potrafią/nie mu przypisać całej winy za wypadek. W końcu do dziś nie wiadomo, czy pojazd był na sygnale.

I nie, nie uznaję że rządzący są winni wszystkiemu co dzieje się za ich kadencji. Ale za działania śledczych PiSowcy odpowiadają bezpośrednio, bo nie po to połączyli stanowiska Prokuratora Generalnego z ministrem sprawiedliwości, by tym nie sterować ręcznie. Z resztą, grzech obwiniania rządzących o złą pogodę też popełniasz, o czym będzie przy aferach.

Ewa Kopacz najpewniej nie uczestniczyła w żadnych sekcjach zwłok ani nie miała wpływu na śledztwo na miejscu, inaczej nie chrzaniłaby o przekopywaniu ziemi na metr w głąb ani nie broniłaby swoim autorytetem sekcji po rosyjsku. Po wypowiedzi o dinozaurach i sprostowaniu na mamuty wiadomo już że to gawędziarz-kłamca pokroju Korwina czy Macierewicza.

Michał Tusk nie pracował dla Amber Gold, tylko dla OLT Express. Nie powtarzaj kłamstw.

Skoro PO tak skrzętnie wszystko ukrywał, to jakim cudem te wszystkie afery które wymieniłeś wybuchły? Chyba nie tak wygląda monopol informacyjny.

Cytuj
A niby jakim cudem zatuszowano sprawę śmierci ludzi na ptasią grypę? A kto w TVP śpiewał piosenki wioskowemu satrapie vel. BULowi? A kto robił propagandowe "kabarety" na cześć Tuska, kiedy dowiedziałeś się o prezentach dla Gazpromu, kto teraz pracuje w mediach proPOwskich?
Ktoś to tuszował w ogóle? Coś słabo, bo jednak w Lancecie artykuł o tym opublikowano. Jak widać PiS jest dużo lepszy w tuszowaniu danych, bo o pomorze który trwa od 2015 roku, czyli samego początku rządów PiSu nikt nic nie mówi Smiley źródło

Ale tak naprawdę wszystko powinno iść na karb "garbage codes". W Polsce jest najmniej lekarzy na obywateli w Unii Europejskiej. Są zapracowani i nie mają czasu poprawnie wpisywać właściwych kodów zgonów. Teraz mamy to samo, lekarze wskazują jako przyczynę śmierci osób ze stwierdzonym koronawirusem na inne schorzenia. I ludzie też krzyczą, że władza fałszuje wyniki...

O pozostałych nie warto mówić, bo propaganda w określonych mediach to nie jest przecież żaden monopol informacyjny.

Teraz afery
1. Afera taśmowa. Nic z tej afery tak naprawdę nie wynikło ponad to, jak łatwo było podsłuchać oficjeli i ich ewentualnie zaszantażować. Nawet Kaczyńskiemu się zdarzyło
2. Amber Gold. Prywatna firma oszukała klientów. Za złą pogodę też Tusk odpowiada?
3. Afera reprywatyzacyjna. Która? Chyba nie leśniczówka Kurskiego?
4. Afera stoczniowa. Kolejna wydmuszka CBA pod zarządem Kamińskiego w której nikt nie został skazany.
5. Afera hazardowa. Kolejna wydmuszka CBA po której w końcu wywalono Kamińskiego. Powołano komisję śledczą która nikomu nie dała rady czegokolwiek udowodnić.
6. Próba doprowadzenia LOT do upadłości. Łżesz. Wpompowali w PLL LOT 400 mln złotych i planowali kolejne 800 mln dzięki czemu LOT przetrwał kryzys.
7. Afera autostradowa, która doprowadziła polskie firmy do upadłości. Znowu na odwrót. To polscy podwykonawcy w tej aferze się utuczyli na odwalaniu fuszerki. Za złą pogodę też PO odpowiada?
8. Afera stadionowa. Prywatna firma oszwabiła dutkiewiczowski Wrocław. Za złą pogodę też PO odpowiada?
9. Afera wyciągowa. Kolejna wydmuszka CBA pod zarządem Kamińskiego. Parę leśników, samorządowców i biznesmen przeprowadziła drobne machlojki, a próbowano w tym bagnie umoczyć prominentnych działaczy Platformy. Znowu sąd uniewinnił polityków.
10. Afera z KGHM. Za którą odpowiada Karol Kos. Jego chrzestnym jest Adam Lipiński z PiSu, a matka to radna PiSu. Czy PiS próbuje własne afery przypisać PO?
11. Afera z Elewarrem. Czy mówisz o tej w której Michał Kotkowski, który woził się autobusem wyborczym po Wielkopolsce z przyszłym premierem dopuścił jako dyrektor regionalny do sprzedaży niejakościowego rzepaku i narażenia Elewarru na 360 tys. złotych kary?

12. Afera stanowiskowa - Platforma wzięła 140 tysięcy stanowisk, PSL - 60 tysięcy. Tu się poddaję, nic nie znalazłem. Gdzie w necie jest cokolwiek o tej aferze? Czy ona w ogóle miała miejsce?
13. próba przerwania budowy gazoportu w Świnoujściu. Łżesz. Powolny proces legislacyjny czy oszóstwa Saipemu który oszukiwał podwykonawców to nie jest żadna próba przerwania budowy.
14. Afera atomowa – projekt budowy elektrowni atomowych, sam wybór lokalizacji trwał kilka lat. A PiS robi dokładnie to samo Smiley. Taka to afera PO-PSL, że i obecni rządzący się załapali Smiley
15. zadłużenie kraju - z 530 mld zł do blisko 1 bln zł. PO miało nieszczęście rządzić w czasie kryzysu finansowego. Efekty można poznać porównując je z innymi krajami. Otóż Tusk wolniej zadłużał Polskę niż zadłużała siebie strefa Euro. Z kolei PiS Polskę zadłużał, kiedy na Zachodzie niwelowali dług. Złodziej krzyczy "łapać złodzieja".

16. podwyższenie o 1/3 składki rentowej (ZUS) dla przedsiębiorców. Podniesiono podatek (składki to de facto podatki) w czasie kryzysu? Ojej
17. zmniejszenie o 1/3 zasiłku pogrzebowego. Obniżono zasiłek w czasie kryzysu? Ojej
18. nałożenie na Lasy Państwowe gigantycznego haraczu - podatek od przychodu, a nie dochodu. Ten gigantyczny haracz to 5% przychodowego od sprzedaży drewna, który zaczął obowiązywać w 2016. Taka to afera, że PO zrobiło PiSowi prezent. No, ale PiS zapomniał z tego zrezygnować.
19. pakiet klimatyczny. To w ogóle afera?
20. ustawa o ograniczeniu dostępu obywateli do informacji publicznej. Zaraz, zaraz, tajne sprawy których ujawnienie może narazić Skarb Państwa na straty powinno być według Ciebie ogólnie dostępne? Afera byłaby, gdyby zrobili na odwrót!
21. ustawa o ograniczeniu wolności zgromadzeń. Znowu PiS swoje grzeszki przypisuje PO?
22. próba zmiany Konstytucji RP, która umożliwiłaby sprzedaż Lasów Państwowych (z informacji Wikileaks wynika, że Komor i Tusk chcieli zapłacić tymi pieniędzmi za ustawę 447, ale jak znam życie to po prostu ukraść, jak wszystko)
I znowu łgarstwo. Notka Wikileaks nie jest żadnym dowodem. PO chciało wpisać do konstytucji ochronę lasów z wyjątkami określonymi w ustawach, na takie sprawy jak budowa drogi. PiS projekt ujebał. Lasy państwowe można wyprzedawać cały czas, z czego skorzystał Kurski i z czego miał skorzystać program Mieszkanie+.
23. umowa gazowa z Rosją, właśnie PGNIG wygrał sprawę, której Tusk nawet nie zamierzał wszczynać, zresztą UE wkroczyła wcześniej do akcji i nakazała mu skrócić czas jej trwania do 2022, bo była planowana do 2037 r. To jest jedno z najbardziej bezczelnych łgarstw PiSu. To w 2016 pisowskim minister Wojciech Jasiński podpisał umowę na skandalicznie wysokę cenę dostaw gazu. Pawlakowi udało się wobec szantażu gazowego zbić ceny o 15%. I jeszcze mamił Rosjan umową do 2037, co ukróciła Komisja Europejska. Jeśli Pawlak wiedział że tak się stanie, to czyni go jednym z najzdolniejszych polskich polityków.
24. nieprawidłowości w ZUS. Które niby Smiley
25. sprzedaż Azotów Tarnów. Prywatyzacja zła Smiley
26. ustawa o „bratniej pomocy” - tzw. ustawa 1066, pozwalająca na obecność w Polsce zagranicznych służb i funkcjonariuszy. Ustawa reguluje też na obecność polskich służb zagranicą, z czego korzystamy chroniąc wspólnie granicę Węgier przed nielegalnymi imigrantami. Czemu PiS jej nie zniósł, tylko z niej korzysta?
27. paraliż legislacyjny w sprawie wydobywania gazu łupkowego. A PiS zamiast to naprawić jeszcze ujebał energetykę wiatrową na lądzie Smiley
28. zgoda na wprowadzenie do Polski GMO

29. próba wprowadzenia obowiązku szkolnego dla 6-latków. Coś normalnego w cywilizowanych krajach. Co to za afera? Aferą jest pisowska dowolność co doprowadziło do podwójnych roczników.

Zawiodłem się na Tobie Aurelinusie bardzo mocno. Mimo prośby nie podałeś ani jednego procesu politycznego podczas 8-letnich rządów PO. Podałeś bez przemyślenia listę rzekomych afer PO które krążą po pisowskich szczekaczkach i w komentarzach pisowskich trolli. Uprawiasz tym samym galop Gisha, czyli technikę erystyczną polegającą na zasypaniu interlokutora masą wątpliwej jakości dowodów, których ten nie ma szans przeanalizować w sensownym czasie. Mam pewność że w ogóle nie analizowałeś tych punktów, bo inaczej musiałbym Cię uznać za kłamcę. Nie zamierzam robić Ci takiego samego świństwa i kazać się przedzierać przez rzekome 272 afery PiS. Ponownie proszę Cię tylko o podanie procesów politycznych za Platformy.
Zapisane

Skipper: You're from the future! Tell me, does the earth become the post-apocalyptic wasteland, terrorized by the roguing bands of the radioactive mutants?
Kowalski: Eee, no
Skipper: Oh...
Jerzy
Major - Redaktor
*
Wiadomości: 1542


Nie możesz być lisem, lwem też nie, bądź jeżem


« Odpowiedz #1 : Kwiecień 17, 2020, 09:55:55 »

Imponujące.  Dooobre  Dziękuję. Przez zdalne nauczanie nie mogłem już patrzeć na ekran i odpuściłem.

Merytorycznej odpowiedzi ze strony Aurelinusa bym się nie spodziewał.
Zapisane

Historia uczy nas tylko tego, że jeszcze nigdy, nikt się z niej niczego nie nauczył.
Coś się kończy, coś się zaczyna- apokalipsa jest wokół.
Glassius
St. chorąży
*
Wiadomości: 1197


Pozwólcie nam zostać Waszymi przyjaciółmi.


« Odpowiedz #2 : Kwiecień 24, 2020, 02:28:17 »

Nie warto było robić nic. Osobny temat założyłem i 4 godziny analizowałem kalumnie które wrzucił Aurelinus by zostać zignorowanym, a polityczne spory dalej idą w temacie o pandemii. I jeszcze wyzwano mnie od będącego pod wpływem tefałenozy, gdy telewizję założyli mi przedwczoraj po 7 letnim życiu bez.

Ale bezczelny na pewno tak.
[...]
Wypowiedziałem się już w tych kwestiach i - za przeproszeniem - nie zamierzam się z nikim kopać.
Z bezczelności to korepetycje możesz dawać.

Czyli rozumiem będziesz dalej rzucał polityczne kalumnie krążące po necie i nie będziesz się odnosił gdy ktoś to skomentuje? 2 godziny analizowałem Twoje wypowiedzi zanim się pokapowałem że bez zastanowienia rzuciłeś listą oszczerstw autorstwa Marzeny Nykiel, redaktor naczelnej wPolityce.pl i krążącą bez odnośników po necie. Spędziłem ekstra 2 godziny by dokończyć, mając nadzieję że podejmiesz temat. W kilku miejscach robiąc sobie jaja, które łatwo obalić. Ale osoby stosujące galop Gisha nigdy nie odpowiadają kiedy ktoś wypunktuje ich cały wywód, przez co net wygląda na pełen opłacanych pisowskich trolli.

Ok, może przez pierwsze 2 lata jeszcze się mitygowali, ale potem to już była obrzydliwa jazda bez trzymanki (polecam poczytać jak na spółkę z PSL rozdali kolesiom ponad 100 tys. stanowisk i brali za to 10% haraczu)
Ludzie nie powinni wiedzieć jak się robi kiełbasę, ani politykę
Bo potem przyjdzie Aurelinus i pisze o aferach z dupy. Składki funkcyjne to stała praktyka wszystkich partii, PiSu nie wyłączając. Taki Morawiecki płaci na przykład 1000 zł miesięcznie. I tak ma być! Inaczej partie zależą od pieniędzy lobbystów.

Oryginalnie to Marek Suski mówił o haraczu DO 10% wynagrodzenia i miało to dotyczyć 8 tys. ludzi w PO (Wg Faktu nawet 140 tys. łącznie przez PO). Uprawiał tym samym projekcję Smiley W 2015 roku ze wszystkich składek PiS uzyskał 672 tys zł, a w 2016 3,5 mln zł. Czyli o 1 mln więcej niż wszystkie pozostałe partie razem wzięte.


Pewnie spytasz ile tego miało PO jak to oni rozkradali. W 2014 Platforma ze wszystkich wpłat od osób prywatnych (nie tylko składek) uzyskała 1,6 mln złotych. Widać, że w "rozkradaniu kraju" są 2 razy gorsi od 3,5 mln PiSu. Czemu nie kręcisz afery? Czy jak PiS to robi, to już można?

obok rządu Bieleckiego najgorsze rządy 30.lecia (...) to był kompletnie zmarnowany czas,
Oczywiście według sprawozdań Instytutu Danych z Dupy. To był najlepszy czas dla Polski od 1995 (sukces przed 2001 to wynik dopasowywania się do Unii. Od razu po akcesji rządzący przestali modernizować Polskę). Ale to trzeba jednak poddać ten kraj jakiejkolwiek analizie, a nie słuchać propagandy


wyrzucone tony pieniędzy w błoto, obcinanie wszystkich wydatków jak leci, wyprzedaż majątku i grabieże,
Propaganda wszedła mocno Smiley Tylko czemu PiS jeszcze więcej kradnie?

Brakująca kasa poszła na przekupienie narodu.


a w efekcie dług i tak się podwoił, a państwa nie było stać na nic.
Jakbyś przeczytał mój poprzedni post który w pocie czoła wysmarowałem, nie powtarzałbyś bredni. W czasie kryzysu PO zadłużała Polskę wolniej niż Europa, za to w ciągu ostatnich lat kiedy oni dług z nadwyżej budżetowych, PiS Polskę dalej zadłużał.


Coś o tym wiem, bo akurat pracowałem przy budowie tych słynnych autostrad, a i o np. Kopertfieldzie też mógłbym co nieco opowiedzieć, tak samo jak i o toczącym się procesie ws. afery melioracyjnej (jestem ze Szczecina, zapytaj tu kogokolwiek o nie, każdy się uśmieje). Do dziś nie wierzę, że im kiedykolwiek kibicowałem, ale tak było.
I tak się będzie działo nieważne kto rządzi. Władza (link) i poczucie uprzywilejowanie (link) deprawuje, dlatego rządzących trzeba wymieniać. Tylko że my wymieniliśmy na matołów. Takie spadki swego czasu zaliczyły Kuba, Argentyna, Wietnam, Kambodża, Iran... Ludność miała dość afer zachodnich marionetek i wybrała sobie za każdym razem opcję zapewniającą suwerenność i wstawanie z kolan.

To zresztą bardzo ciekawa sytuacja w tym kiblu zwanym UE, bo pojawia się niepowtarzalna możliwość rozwoju różnych branż krajowych.
I jeszcze wylewanie pomyj na UE, która jest głównym czynnikiem dzięki któremu Czechy, Słowacja i Polska różnią się od Białorusi czy Ukrainy. Ale tego nie mam Ci za złe, mało ludzi to dostrzegło.

Średnia dla niebieskich: Estonia, Łotwa, Litwa, Polska, Czechy, Słowacja, Węgry, Słowenia, Rumunia i Bułgaria. Średnia dla różowych: Białoruś, Ukrainę, Mołdawię, Bośnię, Serbię, Macedonię, Albanię, Gruzję, Armenię, Azerbejdżan.

Poluźnienie dotychczasowych kajdanek ekonomicznych pozwala wrzucić kasę w formie dotacji (...) i pozwolić rozruszać przemysł wygaszony m.in. za PO "bo UE sobie nie życzy"
Żyj w iluzji dalej.


I znowu 2 godziny przesiedziałem nad postem. Ciekawe, czy Aurelinus też go oleje i zacznie znowu powtarzać już zdementowane brednie.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 24, 2020, 02:31:30 wysłane przez Glassius » Zapisane

Skipper: You're from the future! Tell me, does the earth become the post-apocalyptic wasteland, terrorized by the roguing bands of the radioactive mutants?
Kowalski: Eee, no
Skipper: Oh...
Aurelinus
Sojusznicy 13S
*
Wiadomości: 625WWW
« Odpowiedz #3 : Kwiecień 25, 2020, 02:13:06 »

Przede wszystkim - nie histeryzuj - nie mam obowiązku ani nakazu dyskutowania z tobą ani odpowiadania ci, to moja swobodna decyzja i nie ty będziesz mi mówił co powinienem lub nie.
Mimo wszystko nie czuj się olany, bo ja po prostu nie mam czasu na marnowanie całego dnia na analizę danych, zresztą oszczędziłbyś go mnóstwo, wystarczyło zerknąć tu:
https://stat.gov.pl/wskazniki-makroekonomiczne/
Musisz jednak mieć świadomość, że te dane - np. przemysłowe - dość skutecznie fałszują np. montownie maszyn (w tym samochodów), których w Polsce jest sporo, ale podatki i zyski z ich pracy zasilają inne kraje. Takich grubych niuansów jest bardzo wiele i dlatego skutek jest taki, że mamy o połowę mniej ludności niż RFN, a PKB mniejsze o 3/4 (albo i więcej). Warto też prześledzić wskazywane przez ciebie dane z PKW (np. za 2010 i 2012 rok, czyli mniej więcej szczyt wszechwładzy PO-PSL) i zobaczyć, jak bardzo dotacje i subwencje wpływają na liczby, a jak składki i "darowizny" i jak PO traciła władzę w pieniądzach obok poparcia społecznego (40 tys. członków do ledwo 10 tys.). Możesz sobie opowiadać o Iranach i KRLD, ale fakty są inne (zwróć uwagę, że to przedruk z Faktów, na pewno nie pro-PiSowskiej gazety):
https://prawy.pl/1591-wysokie-standardy-po/

Niezależnie od wszystkiego cieszę się, że chciało ci się coś tam udowadniać, na pewno w części kwestii masz rację i nigdy nie twierdziłem, że PiS wszystko robi dobrze. Nie bez powodu nie głosuję na nich (jestem klasycznym narodowym socjalistą - nie mylić z nazistą - i z nikim mi nie po drodze, mogę się co najwyżej zgadzać z tymi, którzy choć w części realizują to, co uważam za odpowiednie), ale jak już mówiłem, na pewno nigdy i pod żadnym pozorem nie zagłosuję na PO ani nic, w czym siedzą ludzie pokroju Tuska, Lewandowskiego, Millera czy Nowaka (nie pomijając HGW).
Co do samych procesów politycznych już ci odpowiedziałem - może nawet nadejdzie dzień, gdy Tusk odpowie za bezprawne odwołanie Kamińskiego, a i np. próba pozwania Ziobry przed TS niczym innym nie była. Tak czy inaczej akurat to, z czym zgadzam się z PiSem to reforma sądownictwa - gorąco kibicuję każdemu, kto chce rozpędzić te warszawsko-gdańskie układziki, rzygać się chce, gdy ludzie pokroju Najsztuba, Juszczyszyna itp. pozostają bezkarni, a ja dostaję mandat za przekroczenie prędkości o 10km (a to tylko taki trywialny przykład, kasta ma naprawdę o czym myśleć).

I mimo wszystko nie licz na dalsze przerzucanie się kto więcej narozrabiał. Jak pisałem, zostawiam ten osąd tym, którzy będą chcieli sobie wyrobić własne zdanie, np. wgłębiając się w te dane i co z nich faktycznie wynika, bo ja nie mam czasu na wklejanie kolejnych, a już na pewno nie będę argumentował memami, bo mogę ci pokazać lepsze (zwróć uwagę kto i kiedy je zamieścił):
https://buzz.gazeta.pl/buzz/56,156947,21670406,memy-donald-tusk-obchodzi-60-urodziny-z-tej-okazji-mamy.html
Można natomiast i należy zrobić proste porównanie budżetu państwa pomiędzy np. 2014 rokiem a 2019 i zapytać jak to możliwe, że raptem w ciągu 4-5 lat przybyło 100 mld zł (277 782 224 zł vs. 387 734 520 zł)?
Wszedłem w tzw. wiek produkcyjny w 1990 roku, mogłem sobie poobserwować co i kto robił i moje zdanie jest takie, że PO nie bez powodu zostało odsunięte od władzy - m.in. dlatego, że rzekoma zielona wyspa była wielką fikcją wynikającą tylko z tabelek i kreatywnej księgowości, tak samo jak wielka bajka o terapii szokowej Balcerowicza - droga ekonomiczna m.in. Węgier czy Czech jasno pokazuje, że na pewno była najprymitywniejszą i najbardziej prostacką metodą "uzdrawiania" gospodarki.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 25, 2020, 13:34:26 wysłane przez Aurelinus » Zapisane
Glassius
St. chorąży
*
Wiadomości: 1197


Pozwólcie nam zostać Waszymi przyjaciółmi.


« Odpowiedz #4 : Maj 09, 2020, 00:16:31 »

Mimo wszystko nie czuj się olany, bo ja po prostu nie mam czasu na marnowanie całego dnia na analizę danych, zresztą oszczędziłbyś go mnóstwo, wystarczyło zerknąć tu:
https://stat.gov.pl/wskazniki-makroekonomiczne/
...
Można natomiast i należy zrobić proste porównanie budżetu państwa pomiędzy np. 2014 rokiem a 2019 i zapytać jak to możliwe, że raptem w ciągu 4-5 lat przybyło 100 mld zł (277 782 224 zł vs. 387 734 520 zł)?
Nic nie oszczędzę. Porównujesz w ten sposób rządy PO z rządami PiSu, ale w zupełnej izolacji od procesów które dzieją się w tym samym czasie na świecie. Porównywać trzeba jak radziło sobie PO na tle innych krajów, a potem jak PiS na tle innych krajów. Pomocny jest w tym Maddison Project i Index of Economy Freedom.

Nie ma tam długu, ale to też już przytoczyłem na jednym z wykresów. Oto jak zmieniała się relacja długu do PKB
PolskaUE
Pierwsze rządy PiSu-4,7%-6,2%
PO+15,6%+47%
Drugie rządy PiSu+5,9%-1,5%
Jak widać rząd PO był nie tylko lepszy od PiSu, był lepszy od Unii Europejskiej! Ciekawy jest fakt, że tak porównując poszczególne rządy, rząd PO był nie tylko najlepszym po '89 w Polsce, ale jednym z lepszych rządów w Europie w ogóle! PO to matoły, bo nie rozumiały jaki sukces osiągnęły za swoich rządów i nie byli w stanie tego sprzedać elektoratowi.

W linku fantastyczny artykuł za którego rządu Polska goniła Zachód najszybciej.

Musisz jednak mieć świadomość, że te dane - np. przemysłowe - dość skutecznie fałszują np. montownie maszyn (w tym samochodów), których w Polsce jest sporo, ale podatki i zyski z ich pracy zasilają inne kraje.
I bardzo dobrze. Nie mamy wyboru między wyprowadzaniem zysku za granicę a zostawianiem go w Polsce, a między wyprowadzaniem go za granicę albo niczym. Polska rywalizuje z innymi krajami na świecie w przyciąganiu zagranicznych inwestycji. Bez zagranicznych inwestycji i konkurencji rozwój kończy się bardzo szybko.

Takich grubych niuansów jest bardzo wiele i dlatego skutek jest taki, że mamy o połowę mniej ludności niż RFN, a PKB mniejsze o 3/4 (albo i więcej).
Przyczyną tego było pół wieku komunizmu, a od prawie 30 lat systematycznie doganiamy Zachód. Mało, wzrost jest trwały, niezależnie od tego kto rządził! Co ma sens, bo jakość instytucji rządowych zaczyna nabierać znaczenia dopiero kiedy z prostych inwestycji kapitałowych trzeba przejść na inwestycje w innowacyjność. Czyli minąć pułapkę średniego rozwoju.


Warto też prześledzić wskazywane przez ciebie dane z PKW (np. za 2010 i 2012 rok, czyli mniej więcej szczyt wszechwładzy PO-PSL) i zobaczyć, jak bardzo dotacje i subwencje wpływają na liczby, a jak składki i "darowizny" i jak PO traciła władzę w pieniądzach obok poparcia społecznego (40 tys. członków do ledwo 10 tys.). Możesz sobie opowiadać o Iranach i KRLD, ale fakty są inne (zwróć uwagę, że to przedruk z Faktów, na pewno nie pro-PiSowskiej gazety):
https://prawy.pl/1591-wysokie-standardy-po/
Liczby członków tam nie ma, a skarbnicy partii otwarcie mówią że działacze nie opłacają swoich składek regularnie. W ostatnich wyborach na przewodniczącego PO głosowali tylko członkowie uprawnieni do głosowania, ale ogółem członków mają 30 tys. Dość wolno spada im liczba członków. Móglbyś podać źródło tych rewelacji z Faktu, bo wydaje mi się że znowu zinterpretowałeś je tak, byle tylko zgnoić PO.

Co do samych procesów politycznych już ci odpowiedziałem - może nawet nadejdzie dzień, gdy Tusk odpowie za bezprawne odwołanie Kamińskiego, a i np. próba pozwania Ziobry przed TS niczym innym nie była.
Nie odpowie. Pisowskie media szczują ile się da, ale skoro do tej pory nie postawiono mu zarzutów, to znaczy że nic na niego nie mają.

Tak czy inaczej akurat to, z czym zgadzam się z PiSem to reforma sądownictwa - gorąco kibicuję każdemu, kto chce rozpędzić te warszawsko-gdańskie układziki, rzygać się chce, gdy ludzie pokroju Najsztuba, Juszczyszyna itp. pozostają bezkarni, a ja dostaję mandat za przekroczenie prędkości o 10km (a to tylko taki trywialny przykład, kasta ma naprawdę o czym myśleć).
Oni je rozpędzają tylko by zastąpić je własnymi Smiley

Wszedłem w tzw. wiek produkcyjny w 1990 roku, mogłem sobie poobserwować co i kto robił i moje zdanie jest takie, że PO nie bez powodu zostało odsunięte od władzy - m.in. dlatego, że rzekoma zielona wyspa była wielką fikcją wynikającą tylko z tabelek i kreatywnej księgowości, tak samo jak wielka bajka o terapii szokowej Balcerowicza - droga ekonomiczna m.in. Węgier czy Czech jasno pokazuje, że na pewno była najprymitywniejszą i najbardziej prostacką metodą "uzdrawiania" gospodarki.
I znowu bzdury piszesz. Mój ulubiony bloger już dawno rozprawił się z mitem Balcerowicza.
W skrócie, porównanie krajów postkomunistycznych w tej części Europy

Lp          Kraj………….Wzrost PKBpc1989-2007
1          Estonia……..91,5%
2          Polska………69,3%
3          Łotwa………56,1%
4          Słowacja…..50,8%
5          Słowenia…..45,8%
6          Czechy…….37,8%
7          Węgry……..37,4%
8          Bułgaria……34,2%
9          Litwa………25,4%
10        Rumunia…..15,9%
 
Lp          Kraj…………Wzrost PKB/pracow. 1989-2007
1          Polska………98,1%
2          Estonia…….93,3%
3          Słowacja…..91,7%
4          Łotwa……..72,6%
5          Węgry……..65,0%
6          Rumunia…..62,3%
7          Słowenia….54,3%
8          Czechy……44,1%
9          Litwa……..34,5%
10        Bułgaria…..30,4%
 
Lp          Kraj………….Wzrost PKB/godzinę pracy 1989-2007
1          Słowacja…..101,2%
2          Polska……….93,0%
3          Estonia………87,2%
4          Łotwa……….75,4%
5          Słowenia…….57,5%
6          Rumunia…….49,2%
7          Czechy……..48,2%
8          Węgry………44,9%
9          Litwa……….25,6%
10        Bułgaria…….25,1%

Dowodzi to, że nie warto pytać o zdanie ludzi którzy bezpośrednio uczestniczyli w przemianach, na przykład Ciebie. Ich stanowisko jest zawsze skażone osobistym zaangażowaniem.
Zapisane

Skipper: You're from the future! Tell me, does the earth become the post-apocalyptic wasteland, terrorized by the roguing bands of the radioactive mutants?
Kowalski: Eee, no
Skipper: Oh...
Aq
Mł. chorąży
*
Wiadomości: 934« Odpowiedz #5 : Maj 10, 2020, 01:44:57 »

A może każdy po prostu powie jak się miało ich życie za PO i PIS ?
Zapisane

The world is changed. I feel it in the water. I feel it in the earth. I smell it in the air. Much that once was is lost, for none now live who remember it
Darkness crept back into the forest of the world. Rumor grew of a shadow in the east, whispers of a nameless fear, and the Ring of Power perceived. Its time had now come.
Aurelinus
Sojusznicy 13S
*
Wiadomości: 625WWW
« Odpowiedz #6 : Maj 15, 2020, 20:17:38 »

Jakie jest PO dziś każdy mógł zobaczyć. Nawet taki oszołom jak Hołdys nie wytrzymał.
Zapisane
Glassius
St. chorąży
*
Wiadomości: 1197


Pozwólcie nam zostać Waszymi przyjaciółmi.


« Odpowiedz #7 : Maj 16, 2020, 10:01:26 »

A o co chodzi?
Zapisane

Skipper: You're from the future! Tell me, does the earth become the post-apocalyptic wasteland, terrorized by the roguing bands of the radioactive mutants?
Kowalski: Eee, no
Skipper: Oh...
Rezro
St. chorąży
*
Wiadomości: 4076


Why you people care so much where your souls are?


« Odpowiedz #8 : Październik 30, 2020, 02:42:02 »

Podpisuję się pod to co mówi Glassius. Prawda jest taka że w dwa lata rządów PiS'u (2005-2007) było dwa razy więcej faktycznych afer, jak przez całe dwie kadencje PO. O kuriozum w postaci Afery której nie było aka Przeciekowej nie mówiąc. Dla przypomnienia skazano Kaczmarka za mataczenie w trakcie Afery Gruntowej, tyle że potem okazało że tej nie było, bo Lepper o niczym nie wiedział a po prostu dwóch cwaniaków myślał że się dorobi na niego się powodując, przy braniu łapówki (będącej prowokacją) za wykonanie automatycznej funkcji o której nikt nie decydował. Przypominam, skazano człowieka dosłownie za NIC (w trakcie komisji śledczej, a nie faktycznej rozprawy)!

PiS maczało palce w największych aferach 3RP, wliczając w to FOZZ, SKOK'i i Oscillator (ArtB). A to jeszcze przed obecną kadencją. Obecnie to lepiej nie myśleć co się tam dzieje bo prokuratura aktywne pali archiwa jak w Psach, czepiając się jedynie opozycji. Swoją drogą większości tych rzekomych afer i tak nie udowodniono. Co najwyżej wyciągając Nowaka z konopi, którego samo PO już dawno wykopało. Sorry ale PiS to największe aferały w historii a "łap złodzieja krzyczy złodziej" to ich motto. Czas by Polacy się przebudzili.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Kanał RSS Trzynastego Schronu Trzynasty Schron na Twitterze Trzynasty Schron na Facebooku Trzynasty Schron na Tumblr Trzynasty Schron na Instagramie Postapokalipsa bez ograniczeń! Radia Trzynastego Schronu na TubaFM Trzynasty Schron na YouTube
Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!