Trzynasty Schron - Postapokalipsa i Fallout
Marzec 30, 2020, 00:21:39 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Czy wiesz że... na Trzynastym Schronie wciąż działa system ankiet. Oddaj głos w aktualnej ankiecie
 
   Strona główna   Pomoc Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 [3]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Pandemia?  (Przeczytany 422 razy)
Aurelinus
Sojusznicy 13S
*
Wiadomości: 613WWW
« Odpowiedz #40 : Marzec 25, 2020, 15:40:02 »

Uważam to jednak za jeden z charakterystycznych amerykańskich absurdów, które niszczą rozsądek.
Gdyby nie takie absurdy Al Capone czy inni OJ Simpsonowie nigdy by nie odpowiedzieli za swoje czyny. W pewien sposób koreluje ten "absurd" z tymi zmianami, które promuje obecnie PiS, tzn. doprowadzenia do sytuacji, by niedouczenie lub widzimisię sędziego z nazwy nie pozwoliło na unikanie odpowiedzialności. Oczywiście, że idą za tym zagrożenia np. zastąpienia jednej kasty drugą i procesów politycznych, ale PiS nie będzie rządził wiecznie, a przekonanie o nieuchronności prawa powinno pozostać (cytuję swobodnie JM Rokitę, którego trudno posądzac o pro-PiSowskie sympatie). Tak jak system prawny USA, który po prostu preferuje zasadę, że taniej jest się przyznać (w określonych okolicznościach) niż narażać się na spędzenie reszty życia w nędzy lub w pierdlu. A co do procesów politycznych to były, są i będą, bo każda władza ma zakusy tego typu, ani Tusk, ani jego przydupasy nie unikały tego typu zagrywek, tylko miały za swoich rządów czysty monopol informacyjny.
Przyciąłeś wypowiedź, by odpowiedź sobie ułatwić. Chodziło o śmierć, która w obecnej kulturze Zachodu uchodzi za niestosowną aberrację.
Przyciąłem, bo reszta nie ma żadnego znaczenia dla treści, którą chciałeś przekazać, a do której teraz dorabiasz teorie, by jakoś wybrnąć z jednego z absurdów jakimi sam się posługujesz.
Wenecjanie powinni się procesować z Kaffą za dżumę?
Powinienem zignorować tego typu żenadę, ale chyba sam rozumiesz, że zaprezentowałeś poziom neandertala, który powinien wystąpić do sądu, że go homo sapiens zeżarł. Dla jasności - w obecnych czasach taka rzecz byłaby całkiem prawdopodobna.
To jednak margines, wątek poboczny, dygresja. Pomijam zatem podane przez Ciebie przykłady.
Możesz sobie zakłamywać rzeczywistość jeśli to odpowiada twojej koncepcji, tyle, że to ty się ośmieszasz reformując wirtualnie system, na który masz zerowy wpływ. Bo pomimo tych wszystkich urojonych i rzeczywistych absurdów każdy niemal chce mieszkać w USA, a 300 mln mieszkańców USA jest generalnie bardziej "narodowa" niż większość mieszkańców Polski. Bardzo bym też chciał - na wzór anglosaski - by np. Sąd Najwyższy miał obowiązek wydawania kazusów prawnych tak, żeby ta sama spraw nie kończyła się w PL totalnie różnymi wyrokami, bo sędziowie mają skrajnie różne poglądy w kwestii orzecznictwa (np. w kwestii terminów zawitych). Sytuacja jest o tyle właśnie absurdalna w rzeczywistości, że takie kazusy wydaje TSUE pomimo faktu, że europejskie (tzn. kontynentalne) prawo ich formalnie nie uznaje.
Zapisane
Squonk
Schronowy Inżynier
Gen. armii - Redaktor
*
Wiadomości: 8817


Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!


WWW
« Odpowiedz #41 : Marzec 25, 2020, 16:03:38 »

Wypada poczekać na Naczelnego. Jakiś czas temu zmienił "front polityczny", Czyli wyraźnie na prawo zszedł, ale ma "amerykańskie" podejście do wolności słowa. Zaraportuję.
Uchowaj Panie Boże! Jaka zmiana frontu? Ten był zawsze w jednym kierunku, tylko ścieżki podejścia były różne  Inżynier nie wiem

Zaś co do Rezra, to takiego pier Cenzura nia zwyczajnie się już czytać nie chce, gdy na świecie naprawdę dzieją się niefajne rzeczy Fuuuj Mokre frustracje które nie są wyrazem własnych poglądów (bo te mieć trzeba i powinno się je prezentować) i światopoglądów, nadają się do jakiegoś kącika samopałujących się fanów jednego lub drugiego plemiona, ale nie tutaj. Stąd jeszcze jeden post w z tekstami o  "mordowaniu elektoratu PiS" i "kwarantannie posłów opozycji", a temperatura zostanie obniżona szybciej niż robi to Apap  Zwyrol

-----

Aq ciekawy temat poruszył na marginesie - nietoperze. Mają rewelacyjny, unikalny pod względem skuteczności, system odpornościowy. Inne ssaki o tej masie żyją kilka lat (przeciętnie 2 lub 3), a one swobodnie przekraczają 40. Dlatego są wylęgarnią wirusów, które zmuszone są do ciągłych mutacji w ich organizmach, by uniknąć eliminacji. Byłby to sposób na długowieczność także u ludzi?
A to czasem nie zaczęło się od zeżarcia takiego zwierzaczka co ma łuski a pyszczek jak Ryjek z Muminków?  Pizza - fuck yeeah!!!

Wszystko to idzie w trochę w złym kierunku, bo od dawna było wszystko wiadome. Że jedzenie dzikich, nie udomowionych zwierząt, a więc i nie mających z człowiekiem jakiegoś wspólnego "pakietu biologicznego" może prowadzić do powstawania chorób z którymi nie będzie się w stanie łatwo uporać. Że neoliberalna polityka redukowania kosztów (a przy okazji fałszywego dbania o środowisko) poprzez wyrzucanie produkcji z Europy do krajów Azji, w pewnym momencie może dać złe skutki. Wreszcie że tzw. fajny i otwarty świat, w którym jednego dnia możesz być w Tokio a drugiego w Londynie, w dłuższej mierze również da negatywne skutki. Owszem, można być teraz jak w/w forumowicz i podać przykłady kto tak wcześniej twierdził, ale co z tego skoro teraz już się zesrało?

Jeśli zaś wiedza związana z działaniem wirusa SARS-CoV-2 ociera się już powoli o tajemną wiedzę, w której więcej nie wiadomo niż wiadomo, to w czarnej dupie możemy się znaleźć jak na rynek zostanie wprowadzony nie do końca przebadany lek albo szczepionka.
Zapisane

Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.
Aurelinus
Sojusznicy 13S
*
Wiadomości: 613WWW
« Odpowiedz #42 : Marzec 25, 2020, 18:52:12 »

A to czasem nie zaczęło się od zeżarcia takiego zwierzaczka co ma łuski a pyszczek jak Ryjek z Muminków?
Chiński prawdziwy pacjent 0 nigdy nie był na tym słynnym targowisku, ani nie jadł chińskich wynalazków.
Zapisane
Aq
Mł. chorąży
*
Wiadomości: 920« Odpowiedz #43 : Marzec 26, 2020, 11:47:11 »

A to czasem nie zaczęło się od zeżarcia takiego zwierzaczka co ma łuski a pyszczek jak Ryjek z Muminków?  Pizza - fuck yeeah!!!
Jakiś czas temu USA pytało o prawdziwą przyczynę i ognisko choroby, ale nie wiem czy była jakaś odpowiedź. Coś mi się wydaje, że Chińczycy sami do końca mogą nie wiedzieć co było rzeczywistą przyczyną. Podejrzewam, że oni tam różne cuda jedzą.
Zapisane

The world is changed. I feel it in the water. I feel it in the earth. I smell it in the air. Much that once was is lost, for none now live who remember it
Darkness crept back into the forest of the world. Rumor grew of a shadow in the east, whispers of a nameless fear, and the Ring of Power perceived. Its time had now come.
Aq
Mł. chorąży
*
Wiadomości: 920« Odpowiedz #44 : Marzec 29, 2020, 21:17:04 »

Dzisiaj w TVN24 został wyemitowany film dokumentalny z cyklu Ewa Ewart poleca - "Koronawirus w Wuhan. Zamknięte miasto". Może da się to jeszcze gdzieś obejrzeć. W każdym bądź razie dokument przedstawia rozwój epidemii w mieście Wuhan. Nie pokazuje jednak genezy powstania wirusa.

Wuhan jak wcześniej wspomniałem to 11 mln miasto i jeden z największych ośrodków gospodarczych współczesnych Chin ... Dokument starał się przedstawić początek rozwoju choroby, który datuje się na listopad 2019 r., działania cenzury rządu Chin, wreszcie początek i przebieg pandemii, oraz rozprzestrzenianie się jej na inne regiony świata. Poza zdjęciami z ulic i szpitali Chin, zobaczyć można wywiady z naukowcami z Australii, którzy pracowali nad wyekstrahowaniem samego wirusa. Połączenie Chin i Australii nie było przypadkowe, gdyż od wielu lat Australia zalewana jest Chińskimi imigrantami, którzy obecnie jako Australijczycy migrują pomiędzy nową i starą ojczyzną.

Z teorii spiskowych, okres pojawienia się wirusa nie jest przypadkowy, gdyż jego największy szczyt przypada w czasie Chińskiego nowego roku, w czasie gdzie największe masy ludzkie przemieszczają się nie tylko w  obrębie samych Chin, ale krajów, w których Chińczycy stanowią już duży % obcokrajowców.   
Zapisane

The world is changed. I feel it in the water. I feel it in the earth. I smell it in the air. Much that once was is lost, for none now live who remember it
Darkness crept back into the forest of the world. Rumor grew of a shadow in the east, whispers of a nameless fear, and the Ring of Power perceived. Its time had now come.
Strony: 1 2 [3]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Kanał RSS Trzynastego Schronu Trzynasty Schron na Twitterze Trzynasty Schron na Facebooku Trzynasty Schron na Tumblr Trzynasty Schron na Instagramie Postapokalipsa bez ograniczeń! Radia Trzynastego Schronu na TubaFM Trzynasty Schron na YouTube
Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!