Trzynasty Schron - Postapokalipsa i Fallout
Październik 26, 2020, 11:56:55 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Czy wiesz że... na Trzynastym Schronie wciąż działa system ankiet. Oddaj głos w aktualnej ankiecie
 
   Strona główna   Pomoc Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 [3]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Pandemia?  (Przeczytany 2955 razy)
Aurelinus
Sojusznicy 13S
*
Wiadomości: 626WWW
« Odpowiedz #40 : Marzec 25, 2020, 15:40:02 »

Uważam to jednak za jeden z charakterystycznych amerykańskich absurdów, które niszczą rozsądek.
Gdyby nie takie absurdy Al Capone czy inni OJ Simpsonowie nigdy by nie odpowiedzieli za swoje czyny. W pewien sposób koreluje ten "absurd" z tymi zmianami, które promuje obecnie PiS, tzn. doprowadzenia do sytuacji, by niedouczenie lub widzimisię sędziego z nazwy nie pozwoliło na unikanie odpowiedzialności. Oczywiście, że idą za tym zagrożenia np. zastąpienia jednej kasty drugą i procesów politycznych, ale PiS nie będzie rządził wiecznie, a przekonanie o nieuchronności prawa powinno pozostać (cytuję swobodnie JM Rokitę, którego trudno posądzac o pro-PiSowskie sympatie). Tak jak system prawny USA, który po prostu preferuje zasadę, że taniej jest się przyznać (w określonych okolicznościach) niż narażać się na spędzenie reszty życia w nędzy lub w pierdlu. A co do procesów politycznych to były, są i będą, bo każda władza ma zakusy tego typu, ani Tusk, ani jego przydupasy nie unikały tego typu zagrywek, tylko miały za swoich rządów czysty monopol informacyjny.
Przyciąłeś wypowiedź, by odpowiedź sobie ułatwić. Chodziło o śmierć, która w obecnej kulturze Zachodu uchodzi za niestosowną aberrację.
Przyciąłem, bo reszta nie ma żadnego znaczenia dla treści, którą chciałeś przekazać, a do której teraz dorabiasz teorie, by jakoś wybrnąć z jednego z absurdów jakimi sam się posługujesz.
Wenecjanie powinni się procesować z Kaffą za dżumę?
Powinienem zignorować tego typu żenadę, ale chyba sam rozumiesz, że zaprezentowałeś poziom neandertala, który powinien wystąpić do sądu, że go homo sapiens zeżarł. Dla jasności - w obecnych czasach taka rzecz byłaby całkiem prawdopodobna.
To jednak margines, wątek poboczny, dygresja. Pomijam zatem podane przez Ciebie przykłady.
Możesz sobie zakłamywać rzeczywistość jeśli to odpowiada twojej koncepcji, tyle, że to ty się ośmieszasz reformując wirtualnie system, na który masz zerowy wpływ. Bo pomimo tych wszystkich urojonych i rzeczywistych absurdów każdy niemal chce mieszkać w USA, a 300 mln mieszkańców USA jest generalnie bardziej "narodowa" niż większość mieszkańców Polski. Bardzo bym też chciał - na wzór anglosaski - by np. Sąd Najwyższy miał obowiązek wydawania kazusów prawnych tak, żeby ta sama spraw nie kończyła się w PL totalnie różnymi wyrokami, bo sędziowie mają skrajnie różne poglądy w kwestii orzecznictwa (np. w kwestii terminów zawitych). Sytuacja jest o tyle właśnie absurdalna w rzeczywistości, że takie kazusy wydaje TSUE pomimo faktu, że europejskie (tzn. kontynentalne) prawo ich formalnie nie uznaje.
Zapisane
Squonk
Schronowy Inżynier
Gen. armii - Redaktor
*
Wiadomości: 8827


Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!


WWW
« Odpowiedz #41 : Marzec 25, 2020, 16:03:38 »

Wypada poczekać na Naczelnego. Jakiś czas temu zmienił "front polityczny", Czyli wyraźnie na prawo zszedł, ale ma "amerykańskie" podejście do wolności słowa. Zaraportuję.
Uchowaj Panie Boże! Jaka zmiana frontu? Ten był zawsze w jednym kierunku, tylko ścieżki podejścia były różne  Inżynier nie wiem

Zaś co do Rezra, to takiego pier Cenzura nia zwyczajnie się już czytać nie chce, gdy na świecie naprawdę dzieją się niefajne rzeczy Fuuuj Mokre frustracje które nie są wyrazem własnych poglądów (bo te mieć trzeba i powinno się je prezentować) i światopoglądów, nadają się do jakiegoś kącika samopałujących się fanów jednego lub drugiego plemiona, ale nie tutaj. Stąd jeszcze jeden post w z tekstami o  "mordowaniu elektoratu PiS" i "kwarantannie posłów opozycji", a temperatura zostanie obniżona szybciej niż robi to Apap  Zwyrol

-----

Aq ciekawy temat poruszył na marginesie - nietoperze. Mają rewelacyjny, unikalny pod względem skuteczności, system odpornościowy. Inne ssaki o tej masie żyją kilka lat (przeciętnie 2 lub 3), a one swobodnie przekraczają 40. Dlatego są wylęgarnią wirusów, które zmuszone są do ciągłych mutacji w ich organizmach, by uniknąć eliminacji. Byłby to sposób na długowieczność także u ludzi?
A to czasem nie zaczęło się od zeżarcia takiego zwierzaczka co ma łuski a pyszczek jak Ryjek z Muminków?  Pizza - fuck yeeah!!!

Wszystko to idzie w trochę w złym kierunku, bo od dawna było wszystko wiadome. Że jedzenie dzikich, nie udomowionych zwierząt, a więc i nie mających z człowiekiem jakiegoś wspólnego "pakietu biologicznego" może prowadzić do powstawania chorób z którymi nie będzie się w stanie łatwo uporać. Że neoliberalna polityka redukowania kosztów (a przy okazji fałszywego dbania o środowisko) poprzez wyrzucanie produkcji z Europy do krajów Azji, w pewnym momencie może dać złe skutki. Wreszcie że tzw. fajny i otwarty świat, w którym jednego dnia możesz być w Tokio a drugiego w Londynie, w dłuższej mierze również da negatywne skutki. Owszem, można być teraz jak w/w forumowicz i podać przykłady kto tak wcześniej twierdził, ale co z tego skoro teraz już się zesrało?

Jeśli zaś wiedza związana z działaniem wirusa SARS-CoV-2 ociera się już powoli o tajemną wiedzę, w której więcej nie wiadomo niż wiadomo, to w czarnej dupie możemy się znaleźć jak na rynek zostanie wprowadzony nie do końca przebadany lek albo szczepionka.
Zapisane

Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.
Aurelinus
Sojusznicy 13S
*
Wiadomości: 626WWW
« Odpowiedz #42 : Marzec 25, 2020, 18:52:12 »

A to czasem nie zaczęło się od zeżarcia takiego zwierzaczka co ma łuski a pyszczek jak Ryjek z Muminków?
Chiński prawdziwy pacjent 0 nigdy nie był na tym słynnym targowisku, ani nie jadł chińskich wynalazków.
Zapisane
Aq
Mł. chorąży
*
Wiadomości: 931« Odpowiedz #43 : Marzec 26, 2020, 11:47:11 »

A to czasem nie zaczęło się od zeżarcia takiego zwierzaczka co ma łuski a pyszczek jak Ryjek z Muminków?  Pizza - fuck yeeah!!!
Jakiś czas temu USA pytało o prawdziwą przyczynę i ognisko choroby, ale nie wiem czy była jakaś odpowiedź. Coś mi się wydaje, że Chińczycy sami do końca mogą nie wiedzieć co było rzeczywistą przyczyną. Podejrzewam, że oni tam różne cuda jedzą.
Zapisane

The world is changed. I feel it in the water. I feel it in the earth. I smell it in the air. Much that once was is lost, for none now live who remember it
Darkness crept back into the forest of the world. Rumor grew of a shadow in the east, whispers of a nameless fear, and the Ring of Power perceived. Its time had now come.
Aq
Mł. chorąży
*
Wiadomości: 931« Odpowiedz #44 : Marzec 29, 2020, 21:17:04 »

Dzisiaj w TVN24 został wyemitowany film dokumentalny z cyklu Ewa Ewart poleca - "Koronawirus w Wuhan. Zamknięte miasto". Może da się to jeszcze gdzieś obejrzeć. W każdym bądź razie dokument przedstawia rozwój epidemii w mieście Wuhan. Nie pokazuje jednak genezy powstania wirusa.

Wuhan jak wcześniej wspomniałem to 11 mln miasto i jeden z największych ośrodków gospodarczych współczesnych Chin ... Dokument starał się przedstawić początek rozwoju choroby, który datuje się na listopad 2019 r., działania cenzury rządu Chin, wreszcie początek i przebieg pandemii, oraz rozprzestrzenianie się jej na inne regiony świata. Poza zdjęciami z ulic i szpitali Chin, zobaczyć można wywiady z naukowcami z Australii, którzy pracowali nad wyekstrahowaniem samego wirusa. Połączenie Chin i Australii nie było przypadkowe, gdyż od wielu lat Australia zalewana jest Chińskimi imigrantami, którzy obecnie jako Australijczycy migrują pomiędzy nową i starą ojczyzną.

Z teorii spiskowych, okres pojawienia się wirusa nie jest przypadkowy, gdyż jego największy szczyt przypada w czasie Chińskiego nowego roku, w czasie gdzie największe masy ludzkie przemieszczają się nie tylko w  obrębie samych Chin, ale krajów, w których Chińczycy stanowią już duży % obcokrajowców.   
Zapisane

The world is changed. I feel it in the water. I feel it in the earth. I smell it in the air. Much that once was is lost, for none now live who remember it
Darkness crept back into the forest of the world. Rumor grew of a shadow in the east, whispers of a nameless fear, and the Ring of Power perceived. Its time had now come.
Glassius
St. chorąży
*
Wiadomości: 1197


Pozwólcie nam zostać Waszymi przyjaciółmi.


« Odpowiedz #45 : Kwiecień 07, 2020, 19:40:13 »

A co do procesów politycznych to były, są i będą, bo każda władza ma zakusy tego typu, ani Tusk, ani jego przydupasy nie unikały tego typu zagrywek, tylko miały za swoich rządów czysty monopol informacyjny.
Przepraszam bardzo, ale co to za bzdury? Jesteś w stanie podać choć jeden proces polityczny za PO? Bo za PiSu mieliśmy:
1. Uwiedzenie Barbary Blidy przez agenta Tomka
2. Zbiorowy proces przeciwko protestującym przeciwko ograniczeniom dla dziennikarzy w parlamencie.
3. Afera gruntowa, w czasie której najwyraźniej próbowano wrobić Leppera. O tym się nie dowiemy, bo się zabił, a Duda ułaskawił ówczesnego szefa CBA Mariusza Kamińskiego jeszcze zanim sąd wydał wyrok.
4. Proces Sebastiana Kościelnika który kierując Seicento miał wypadek z limuzyną Beaty Szydło. Od 3 lat toczy się proces, w trakcie tajemniczo niszczeją dowody jakby sam Walter White podjechał vanem z magnesami. Nie wiedzą sędzia i śledczy co z nim zrobić, bo na ugodę by się przyznał do winy koleś się nie zgadza.
5. Śledztwo w sprawie nieprawidłowości odnośnie sekcji zwłok katastrofy smoleńskiej, podczas którego próbowano umoczyć Donalda Tuska z odwrotnym efektem.
6. Próba umoczenia syna Donalda, Michała Tuska w aferze Amber Gold.

Za PO pamiętam tylko procej Marka Majchera bo machał krzesłem przy Komorowskim. No i żadna władza w Polsce od 30 lat nie miała monopolu informacyjnego. Nawet jeżeli PO coś kombinowało z TVP, nie zmienili tego w tak siermiężne narzędzie propagandy jak PiS. W ogóle nie zbudowali sobie zaplecza medialnego, dlatego dali przegrali wojnę informacyjną z PiSem.
Zapisane

Skipper: You're from the future! Tell me, does the earth become the post-apocalyptic wasteland, terrorized by the roguing bands of the radioactive mutants?
Kowalski: Eee, no
Skipper: Oh...
Aurelinus
Sojusznicy 13S
*
Wiadomości: 626WWW
« Odpowiedz #46 : Kwiecień 08, 2020, 02:23:19 »

Przepraszam bardzo, ale co to za bzdury? Jesteś w stanie podać choć jeden proces polityczny za PO?
Ok, rozumiem, że tefałenoza daje ci się we znaki, ale zawsze warto konfrontować ich fake-newsy z faktami (szczególnie polecam inne stacje telewizyjne, np. Polsat, jeśli już masz problem z TVP):

1. Uwiedzenie Barbary Blidy przez agenta Tomka
Blida była podejrzewana o konszachty z mafia węglową i lewe finansowanie kampanii Kwacha, nic nie miała wspólnego z tym tzw. Agentem Tomkiem, tenże brał udział w akcji związanej z udowodnieniem korupcji posłanki Sawickiej, którą w kuriozalnym wyroku, typowym dla sędziowskiej kasty, uniewinniono, pomimo oczywistych dowodów (skazana została jej koleżanka). Z ciekawości tylko przypomnę, ze koleś ostatnio opowiadał przeróżne niestworzone historie, ale ws. akcji przeciwko Sawickiej nie zaczął raptem twierdzić, że coś było nie tak. I tej sprawy dotyczyła też próba oskarżenia Kamińskiego, bo sprawa Blidy skończyła się kompletnie niczym, a powołano nawet komisję sejmową, która niczego nie była w stanie udowodnić, choć kombinowała jak mogła. Blida najprawdopodobniej (mój własny domysł) postrzeliła się lub została postrzelona podczas szarpaniny z agentką ABW, która zauważyła rewolwer w jej rzeczach i albo próbowała go jej odebrać, albo wyrwać. Kto ostatecznie pociągnął za spust jest w tej sprawie raczej bez znaczenia, ciekawszym pytaniem jest po co ktoś trzyma tego typu broń w majtkach.
2. Zbiorowy proces przeciwko protestującym przeciwko ograniczeniom dla dziennikarzy w parlamencie.
Pomijając fakt, że oko-press jest tak samo "obiektywne" jak TVNazi czy TVP, to dla przypomnienia - a akcja Tuska w siedzibie Wprost czym była? Dla przypomnienia ponownie - nie był/jest to proces polityczny tylko o zwykłe naruszenie praw - naruszenie artykułu 52 kodeksu wykroczeń (uczestnictwo w zgromadzeniu mimo jego rozwiązania) i z artykułu 90 (blokowanie przejazdu drogą publiczną). Ja rozumiem, że są tacy, co za komuny sikali na chodnik i też uważali, że walczą z komuną, ale rozmawiajmy trzeźwo.
3. Afera gruntowa, w czasie której najwyraźniej próbowano wrobić Leppera. O tym się nie dowiemy, bo się zabił, a Duda ułaskawił ówczesnego szefa CBA Mariusza Kamińskiego jeszcze zanim sąd wydał wyrok.
To akurat był typowy przypadek politycznego procesu czasów Donalda Trolla. Normalny sąd uniewinnił Kamińskiego, sąd wyższej instancji, czyli przedstawiciele tych służalczych debili Gersdorfowej, którzy uniewinniają hitlerowca, Najsztuba, Frasyniuka i zwalniają bandytów od mafii lekowej, już znaleźli "dowody",
4. Proces Sebastiana Kościelnika który kierując Seicento miał wypadek z limuzyną Beaty Szydło.
Sorry, chcesz tu bronić gościa, który ewidentnie złamał przepisy ruchu drogowego (wymuszenie pierwszeństwa)? Swoją drogą dla mnie to kuriozum, że w Polsce nie obowiązują te same przepisy co w RFN czy USA i za taki akt facet nie został roztarty na asfalcie. To samo zresztą dotyczy wszystkich pojazdów uprzywilejowanych - co drugi sąd znajduje jakieś kuriozalne powody, by uniewinniać sprawców wypadków. Przepis jest jasny - pojazd uprzywilejowany na sygnale ma zawsze pierwszeństwo. Temu akurat osobnikowi nie wytoczył sprawy rząd tylko wszczęto ją z urzędu, a próba ugody to raczej kiepska myśl Szydłowej, która niewidomo po co (bo ma miękkie serce?) ujmowała się za winnym wypadku. Ale jak rozumiem, przyjmujesz zasadę, że kto rządzi winny jest wszystkiemu, łącznie z Ebolą w Afryce.
5. Śledztwo w sprawie nieprawidłowości odnośnie sekcji zwłok katastrofy smoleńskiej, podczas którego próbowano umoczyć Donalda Tuska z odwrotnym efektem.
Nie wiem kto próbował umoczyć Donalda, ale wiem, że zwłoki zostały zbezczeszczone w Rosji i przyglądała się temu bez słowa protestu niejaka Ewa Kopacz. Dla przypomnienia dodam, że za sprawę organizacji wylotu został skazany Tomasz Arabski, szef kancelarii Tuska.
6. Próba umoczenia syna Donalda, Michała Tuska w aferze Amber Gold.
Może przeczytaj ten tekst zanim zrobisz coś głupiego i go tu bez sensu przywołasz? Tuskowy syn sam się umoczył, bo pracował dla/w Amber Gold, nawet wtedy, gdy Tusk już wiedział co się dzieje. A prokuratura miała go pominąć w związku z faktem, że pracował? No pracował, i było podejrzenie, że mógł ujawnić poufne informacje. Nie udowodniono mu, to sprawę umorzono, gdzie tu problem?
Za PO pamiętam tylko procej Marka Majchera bo machał krzesłem przy Komorowskim.
to mało pamiętasz, nic w tym dziwnego, bo skrzętnie ukrywano każdy fakt.
No i żadna władza w Polsce od 30 lat nie miała monopolu informacyjnego.
Skwituję to krótko - LOL, bo nic mi innego nie przychodzi do głowy. A niby jakim cudem zatuszowano sprawę śmierci ludzi na ptasią grypę? A kto w TVP śpiewał piosenki wioskowemu satrapie vel. BULowi? A kto robił propagandowe "kabarety" na cześć Tuska, kiedy dowiedziałeś się o prezentach dla Gazpromu, kto teraz pracuje w mediach proPOwskich?

Lista afer tych bandytów:
- Afera taśmowa (np. wynurzenia Arłukowicza nt. szpitali i Neumanna nt. działania sądów),
- Amber Gold,
- Afera reprywatyzacyjna,
- Afera stoczniowa – czyli doprowadzenie polskich stoczni do upadku,
- Afera hazardowa,
- Próba doprowadzenia LOT do upadłości,
- Afera autostradowa, która doprowadziła polskie firmy do upadłości,
- Afera stadionowa,
- Afera wyciągowa,
- Afera z KGHM,
- Afera z Elewarrem,
- Afera stanowiskowa - Platforma wzięła 140 tysięcy stanowisk, PSL - 60 tysięcy,
- próba przerwania budowy gazoportu w Świnoujściu,
- Afera atomowa – projekt budowy elektrowni atomowych, sam wybór lokalizacji trwał kilka lat,
- zadłużenie kraju - z 530 mld zł do blisko 1 bln zł
- podwyższenie o 1/3 składki rentowej (ZUS) dla przedsiębiorców
- zmniejszenie o 1/3 zasiłku pogrzebowego
- nałożenie na Lasy Państwowe gigantycznego haraczu - podatek od przychodu, a nie dochodu,
- pakiet klimatyczny,
- ustawa o ograniczeniu dostępu obywateli do informacji publicznej,
- ustawa o ograniczeniu wolności zgromadzeń,
- próba zmiany Konstytucji RP, która umożliwiłaby sprzedaż Lasów Państwowych (z informacji Wikileaks wynika, że Komor i Tusk chcieli zapłacić tymi pieniędzmi za ustawę 447, ale jak znam życie to po prostu ukraść, jak wszystko)
- umowa gazowa z Rosją, właśnie PGNIG wygrał sprawę, której Tusk nawet nie zamierzał wszczynać, zresztą UE wkroczyła wcześniej do akcji i nakazała mu skrócić czas jej trwania do 2022, bo była planowana do 2037 r.,
- nieprawidłowości w ZUS,
- sprzedaż Azotów Tarnów,
- ustawa o „bratniej pomocy” - tzw. ustawa 1066, pozwalająca na obecność w Polsce zagranicznych służb i funkcjonariuszy,
- paraliż legislacyjny w sprawie wydobywania gazu łupkowego,
- zgoda na wprowadzenie do Polski GMO,
- próba wprowadzenia obowiązku szkolnego dla 6-latków,

 A dla statystyki powody, dla których PO przegrywa wybory za wyborami:
- Ponad 2 mln Polaków żyło w skrajnej biedzie, w tym aż 700 tys. dzieci,
- Uwłaszczenie środków z OFE (przypominam, że zgodnie z założeniami II filar miał być m.in. środkami dziedziczonymi, ale usłużny kacyk Rzepliński znalazł wytrych),
- podniesienie wieku emerytalnego do 67 lat (co w gruncie rzeczy służyło wyłącznie interesowi krajów chętnych na transfer Polaków do bogatych państw unijnych, bo wtedy bezrobocie w Polsce sięgało 15-20% i do czego doszło)

I do poczytania w szczegółach:
http://pressmania.pl/polacy-zapomnieli-jak-bylo-w-czasach-rzadow-po-psl/
Zapisane
Glassius
St. chorąży
*
Wiadomości: 1197


Pozwólcie nam zostać Waszymi przyjaciółmi.


« Odpowiedz #47 : Kwiecień 09, 2020, 23:47:36 »

Żeby oszczędzić niezainteresowanym offtopu kontynuuję prośbę o procesy polityczne za PO w dziale o społeczeńswie.
Zapisane

Skipper: You're from the future! Tell me, does the earth become the post-apocalyptic wasteland, terrorized by the roguing bands of the radioactive mutants?
Kowalski: Eee, no
Skipper: Oh...
Aq
Mł. chorąży
*
Wiadomości: 931« Odpowiedz #48 : Kwiecień 09, 2020, 23:59:51 »

Jak dacie mi jakieś uprawnienia to skasuje dwa powyższe posty  Paranoja naczelnego (trzy)
Zapisane

The world is changed. I feel it in the water. I feel it in the earth. I smell it in the air. Much that once was is lost, for none now live who remember it
Darkness crept back into the forest of the world. Rumor grew of a shadow in the east, whispers of a nameless fear, and the Ring of Power perceived. Its time had now come.
Jerzy
Major - Redaktor
*
Wiadomości: 1540


Nie możesz być lisem, lwem też nie, bądź jeżem


« Odpowiedz #49 : Kwiecień 17, 2020, 15:52:40 »

Ależ po co kasować  Hyhyhy  Wręcz zapisałbym, na wieczną rzeczy pamiątkę, żeby Aurelinus sam nie skasował. Nie będę jednak tak okrutny.   Ordynus?

Skoro jednak Glassius był tak uprzejmy i założył temat w którym zaprasza do okładania się politycznymi racjami, to tu polityczny offtop będę kasował bez żalu. Temat jest polityczny, bo teraz wszystko jest polityczne. Jednak jakieś minimum merytoryczne obowiązuje.

======================
Przez dłuższy czas mnie nie było, bo przez zdalną pracę odrzucało mnie od kompa. Wybaczcie.


Z innej beczki.


Pocieszająca wiadomość dla społeczności Schronu, w której grupa krwi 0 (zero) występuje nadzwyczaj często. Jakaś dawna dyskusja mi się przypomniała.
Pominąłbym milczeniem "badania chińskich naukowców", ale po przefiltrowaniu przez rodzinne doświadczenia stwierdzam, że coś w tym może być. Ta połowa rodziny, która ma zero nie miała nigdy opryszczki. Druga połowa miewa od czasu do czasu, w chwili jakiegoś osłabienia. Nie pamiętam kiedy (a nawet czy) miałem grypę, pomimo dużego narażenia - praca w szkole. Może faktycznie odporność na wirusowe infekcje zależy od grupy krwi?


Zapisane

Historia uczy nas tylko tego, że jeszcze nigdy, nikt się z niej niczego nie nauczył.
Coś się kończy, coś się zaczyna- apokalipsa jest wokół.
Aq
Mł. chorąży
*
Wiadomości: 931« Odpowiedz #50 : Kwiecień 20, 2020, 16:00:29 »

Strzelają badaniami, ale dobrze, że strzelają może w końcu do czegoś dojdą. Było już coś o otyłych, cukrzykach, więc i grupa krwi wpadła. Ciekawe jest czy przeprowadzają sekcje zwłok ludzi, którzy podobno nie mieli żadnych chorób współtowarzyszących. Ogólnie współczuje rodzinom, szkoda oczywiście też ludzi.
Zapisane

The world is changed. I feel it in the water. I feel it in the earth. I smell it in the air. Much that once was is lost, for none now live who remember it
Darkness crept back into the forest of the world. Rumor grew of a shadow in the east, whispers of a nameless fear, and the Ring of Power perceived. Its time had now come.
Aurelinus
Sojusznicy 13S
*
Wiadomości: 626WWW
« Odpowiedz #51 : Kwiecień 22, 2020, 01:46:58 »

Wręcz zapisałbym, na wieczną rzeczy pamiątkę, żeby Aurelinus sam nie skasował. Nie będę jednak tak okrutny.
Ale bezczelny na pewno tak.

Skoro jednak Glassius był tak uprzejmy i założył temat w którym zaprasza do okładania się politycznymi racjami
Wypowiedziałem się już w tych kwestiach i - za przeproszeniem - nie zamierzam się z nikim kopać. Net jest pełen komentarzy, opinii, ocen i faktów (oraz ich sprostowań), każdy dorosły (i nie) człowiek może sobie znaleźć w sieci odpowiednie informacje i samemu ocenić kto ma rację. Polecam jednak konfrontowanie różnych opinii i opracowań, bo niestety media są politycznie umoczone, nie znam ani jednego, które prezentowałoby cokolwiek neutralnego lub nieumotywowanego politycznie, ale niektóre przynajmniej przywołują wiarygodne źródła, co najczęściej już pozwala dokonać rzetelnej oceny.

tu polityczny offtop będę kasował bez żalu.
Szkoda, że od tego nie zacząłeś, kiedy trzeba było. Możesz i powinieneś wkroczyć do akcji, gdy ktoś zamieszcza ewidentne kłamstwa lub obraża kogokolwiek w sposób oczywisty, o trollach nie wspomnę przez litość. Co do politycznych niuansów, to "lekko" fantazjujesz - próbujesz sugerować, że to ja upolityczniłem temat, a chciałem ci tylko pokazać, co się dzieje, gdy nie robisz swojej pracy pod bzdurnymi pozorami rzekomej odporności na trollowanie. A skoro ty się opierdalasz pod byle pozorem, i cieszysz się, że 13S ma jakąś klikalność, bo troll robi szum, to tylko pogratulować.

Tak dla jasności - nigdy nie głosowałem za obecnie rządzącymi, ale też nigdy nie zagłosuję na żadne ugrupowanie, w którym jest choć jeden POwiec.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 22, 2020, 03:17:38 wysłane przez Aurelinus » Zapisane
Jerzy
Major - Redaktor
*
Wiadomości: 1540


Nie możesz być lisem, lwem też nie, bądź jeżem


« Odpowiedz #52 : Kwiecień 22, 2020, 22:10:48 »

Co do 1 i 2 cytatu - pełna zgoda.  Smiley  Bywam bezczelny.

Co do 3. Nie opierdalam się, nikt mnie tu nie zatrudnia. Nigdy też nie nie przyjąłem dobrowolnie obowiązków moderatora.
A klikalność na tak niszowym forum nie ma żadnego znaczenia.

Pomyliłem się (stąd wspomniana bezczelność) w ocenie Twoich poglądów politycznych. Nie głosowałem za PiS i nie zamierzam głosować na PO, choć nie oceniam ich aż tak surowo. Zadziwiająca zbieżność.

Od polityki nie da się uciec w takim temacie, bo pandemia ma olbrzymi potencjał polityczny.
Zapisane

Historia uczy nas tylko tego, że jeszcze nigdy, nikt się z niej niczego nie nauczył.
Coś się kończy, coś się zaczyna- apokalipsa jest wokół.
Aurelinus
Sojusznicy 13S
*
Wiadomości: 626WWW
« Odpowiedz #53 : Kwiecień 23, 2020, 00:07:01 »

Co do 3. Nie opierdalam się, nikt mnie tu nie zatrudnia. Nigdy też nie nie przyjąłem dobrowolnie obowiązków moderatora.
A klikalność na tak niszowym forum nie ma żadnego znaczenia.
Jak wiesz ja też, ale nie przeszkadza mi to w zwalczaniu trollstwa tam, gdzie mam dostęp. Uważam po prostu, że - jak sami słusznie zauważyliście - odstrasza to potencjalnych chętnych, nawet jeśli jest ich tylko dwóch na rok.

choć nie oceniam ich aż tak surowo.
Ok, może przez pierwsze 2 lata jeszcze się mitygowali, ale potem to już była obrzydliwa jazda bez trzymanki (polecam poczytać jak na spółkę z PSL rozdali kolesiom ponad 100 tys. stanowisk i brali za to 10% haraczu), obok rządu Bieleckiego najgorsze rządy 30.lecia (w szczególności zasłużona druga kadencja Tuska i potem Kopacz, a i dziwna zbieżność z tym, że to ci sami ludzie tj. byli "aferałowie" od Bieleckiego) to był kompletnie zmarnowany czas, wyrzucone tony pieniędzy w błoto, obcinanie wszystkich wydatków jak leci, wyprzedaż majątku i grabieże, a w efekcie dług i tak się podwoił, a państwa nie było stać na nic. Coś o tym wiem, bo akurat pracowałem przy budowie tych słynnych autostrad, a i o np. Kopertfieldzie też mógłbym co nieco opowiedzieć, tak samo jak i o toczącym się procesie ws. afery melioracyjnej (jestem ze Szczecina, zapytaj tu kogokolwiek o nie, każdy się uśmieje). Do dziś nie wierzę, że im kiedykolwiek kibicowałem, ale tak było.

Od polityki nie da się uciec w takim temacie, bo pandemia ma olbrzymi potencjał polityczny.
Pandemia jest polityczna sama w sobie, bardzo ciekawe rzeczy będą się wkrótce działy, a mój głos ws. ukarania Chin jest jak najbardziej realny i wyraźnie widać, że im się nie upiecze i nie powinno, na spółkę z WHO. Tylko na razie jeszcze nikt nie ma głowy na nich, albo jest w fazie uzależnienia od dostaw z Chin, ale gdy tylko (jak Polska) będą mieli własną produkcję lub inne źródła - wczasy się skończą. W zasadzie Australijczycy już zaczęli się szykować, a jak ich znam to raczej nie popuszczą.
To zresztą bardzo ciekawa sytuacja w tym kiblu zwanym UE, bo pojawia się niepowtarzalna możliwość rozwoju różnych branż krajowych. Poluźnienie dotychczasowych kajdanek ekonomicznych pozwala wrzucić kasę w formie dotacji, dopłat i pomocy publicznej do ich rozwoju bez karzącej ręki dwulicowej KE i pozwolić rozruszać przemysł wygaszony m.in. za PO "bo UE sobie nie życzy". Mam nadzieję, że rządzący wykorzystają okazję, bo druga może się prędko nie powtórzyć.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 23, 2020, 19:29:14 wysłane przez Aurelinus » Zapisane
Jerzy
Major - Redaktor
*
Wiadomości: 1540


Nie możesz być lisem, lwem też nie, bądź jeżem


« Odpowiedz #54 : Kwiecień 25, 2020, 19:52:27 »

Jak oceniacie szwedzką strategię zwalczania pandemii? I tak są - jako państwo - zamknięci, tylko od zewnątrz, więc nie przynosi im wszystkich oczekiwanych korzyści.
A jednak uparcie się jej trzymają.
Zapisane

Historia uczy nas tylko tego, że jeszcze nigdy, nikt się z niej niczego nie nauczył.
Coś się kończy, coś się zaczyna- apokalipsa jest wokół.
Aq
Mł. chorąży
*
Wiadomości: 931« Odpowiedz #55 : Kwiecień 30, 2020, 18:22:01 »

Może w Szwecji polecą procesy przeciwko Państwu. Pomimo tego, ze część ludzi ma w dupie całą epidemie i to co się dzieje w około, to pewnie są i tacy, co ewentualne obostrzenia typu w Polsce przyjęliby w sposób naturalny. 
Zapisane

The world is changed. I feel it in the water. I feel it in the earth. I smell it in the air. Much that once was is lost, for none now live who remember it
Darkness crept back into the forest of the world. Rumor grew of a shadow in the east, whispers of a nameless fear, and the Ring of Power perceived. Its time had now come.
Aq
Mł. chorąży
*
Wiadomości: 931« Odpowiedz #56 : Maj 26, 2020, 11:21:02 »

Co sądzicie o "odmrażaniu"? Czy to już ta pora, ten czas, gdy jeszcze pojawiają się nowe ogniska zachorowań. A może powinni losowo przetestować np 5 tyś osób w Warszawie i wtedy ocenić sytuacje.
Zapisane

The world is changed. I feel it in the water. I feel it in the earth. I smell it in the air. Much that once was is lost, for none now live who remember it
Darkness crept back into the forest of the world. Rumor grew of a shadow in the east, whispers of a nameless fear, and the Ring of Power perceived. Its time had now come.
Jerzy
Major - Redaktor
*
Wiadomości: 1540


Nie możesz być lisem, lwem też nie, bądź jeżem


« Odpowiedz #57 : Maj 26, 2020, 21:19:08 »

Nie da się zamrożenia utrzymywać bez końca:
- ludzie są zmęczeni
- tracą kasę i boją się bankructwa
- dobrego przykładu "z góry" nie ma
- na skuteczną pomoc ludzie nie liczą

Władza działa pod presją i bez planu, bo precyzyjnych informacji (przez brak strategii testowania) mieć nie może.
Losowe 5 tysięcy informacji nie da. Tu potrzebny dobry epidemiolog z dostępem do kasy.

Jednak służba zdrowia już ma procedury i jakiś sprzęt, więc jest szansa, że wytrzyma.
Zapisane

Historia uczy nas tylko tego, że jeszcze nigdy, nikt się z niej niczego nie nauczył.
Coś się kończy, coś się zaczyna- apokalipsa jest wokół.
Aurelinus
Sojusznicy 13S
*
Wiadomości: 626WWW
« Odpowiedz #58 : Maj 26, 2020, 23:34:47 »

Och, zapomniałeś dopisać, że rząd buduje obozy przejściowe na poligonach przy pomocy amerykańskich wojsk, żeby Bill Gates nas zaszczepił czipami 5G. Czy może już słyszysz tajemnicze głosy w głowie Dzidzia?
Zamiast klepać bzdury na poziomie czerwono-zielonych koalicji pżedsiembiorcuf wystarczy posłuchać prawdziwego fachowca:

https://www.youtube.com/watch?v=4uB-PJ1Iv0g

PS. Przy okazji - jak już wytrzeźwiejesz - polecam wizytę u najbliższego proktologa, żebyś upewnił się, że kosmici nie zainstalowali ci sondy analnej. Ewentualnie - jeśli masz pastwisko pod ręką, idź pogadaj z krowami - jak na ciebie zaryczą to jak w banku zainstalowali Ja pierd....
« Ostatnia zmiana: Maj 26, 2020, 23:50:01 wysłane przez Aurelinus » Zapisane
Jerzy
Major - Redaktor
*
Wiadomości: 1540


Nie możesz być lisem, lwem też nie, bądź jeżem


« Odpowiedz #59 : Maj 27, 2020, 15:52:00 »

Poza inwektywami niczego w tym bluzgu nie ma.

Wywiad zobaczyłem. Poruszono kwestię testów, ale bez konkluzji. Do innych kwestii wcale się nie odnosi.
Rozmawiasz sam ze sobą i nie bardzo ci to wychodzi. Być może stąd te głosy w głowie. Nie wykluczam wpływu kosmitów i krów. Życzę szczęścia na dalszej drodze życia.

Zapisane

Historia uczy nas tylko tego, że jeszcze nigdy, nikt się z niej niczego nie nauczył.
Coś się kończy, coś się zaczyna- apokalipsa jest wokół.
Strony: 1 2 [3]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Kanał RSS Trzynastego Schronu Trzynasty Schron na Twitterze Trzynasty Schron na Facebooku Trzynasty Schron na Tumblr Trzynasty Schron na Instagramie Postapokalipsa bez ograniczeń! Radia Trzynastego Schronu na TubaFM Trzynasty Schron na YouTube
Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!