Autor Wątek: De Falloutis - już jest!  (Przeczytany 1936 razy)

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
De Falloutis - już jest!
« dnia: 01 Sierpnia 2019, 13:58:50 »

Pod koniec roku 2017, dokładnie trzynastego grudnia, wysłałem pierwszy list w grze De Falloutis, która jest zmodyfikowaną wersją De Profundis. Na Trzynastym Schronie informowałem i zachęcałem:

„Gracze w De Profundis tworzą niesamowite opowieści rodem z opowiadań Lovecrafta. Czynią to – w przeciwieństwie do klasycznego RPG – nie na sesjach, lecz za pomocą listów, preparowanych materiałów. Czyli za pomocą korespondencji.

A co gdybyśmy my, Fani Fallouta zagrali w coś podobnego, ale w swoich klimatach? Zastanawiam się, co by było, gdyby mieszkaniec (gracz) San Francisco napisał kilka słów do innego gracza, np. z Nowego Reno i zadał mu pytanie lub podzielił się jakimiś spostrzeżeniami? Jaką wiadomość zwrotną by dostał?”


Tak to właśnie było. I odezwali się ludzie, chętni doświadczyć czegoś nowego…

Przez miesiąc wysłaliśmy 38 listów. Teraz możecie je przeczytać ---> 📑 De Falloutis [PDF]
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
De Falloutis - poprawione, odświeżone, prosto dla Was!
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Października 2020, 23:42:06 »

De Falloutis to zmodyfikowana wersja gry De Profundis, w której Gracze tworzą niesamowite opowieści rodem z opowiadań H.P. Lovecrafta. Czynią to – w przeciwieństwie do klasycznego RPG – nie na sesjach, lecz za pomocą listów, preparowanych materiałów. Czyli za pomocą korespondencji.

Zachęcając do wspólnej zabawy pisałem: „A co gdybyśmy my, Fani Fallouta zagrali w coś podobnego, ale w swoich klimatach? Zastanawiam się, co by było, gdyby mieszkaniec (gracz) San Francisco napisał kilka słów do innego gracza, np. z Nowego Reno i zadał mu pytanie lub podzielił się jakimiś spostrzeżeniami? Jaką wiadomość zwrotną by dostał?”

Pod koniec roku 2017, dokładnie trzynastego grudnia, wysłałem pierwszy, elektroniczny list w grze De Falloutis. Przez miesiąc uzbierało się ich 38. Zaś teraz Squonk wziął sprawy w swoje ręce i oto możecie poczytać nowe wydanie unikalnej korespondencji w świecie Fallouta.

  Odświeżone De Falloutis ---> De Falloutis [PDF]
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.