Trzynasty Schron - Postapokalipsa i Fallout
Marzec 18, 2019, 21:01:15 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Czy wiesz że... na Trzynastym Schronie wciąż działa system ankiet. Oddaj głos w aktualnej ankiecie
 
   Strona główna   Pomoc Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Fallout2 + Restoration Project - Mój sposób na grę  (Przeczytany 204 razy)
sosenka
Kapral
*
Wiadomości: 16« : Marzec 01, 2019, 21:51:58 »

Zainstalowałem parę dni temu znowu Fallouta 2 i pomyślałem, że przechodząc go po raz kolejny napiszę poradnik i udzielę kilka cennych rad. Ponieważ będę grał w wersję z rozszerzeniem Restoration Project mam nadzieję, że tekst zainteresuje osoby które nie miały z nim jeszcze styczności a sądzę, że nawet stare wygi również dowiedzą się czegoś nowego. Nie będzie to typowa solucja a raczej opis przechodzenia zrobiony pod konkretny build postaci. Od kilku lat bawię się w idealne przejście gry polegające na zaliczeniu maksymalnej ilości questów i zdobyciu max XP za różne nasze „aktywności” Akurat mam takiego fioła na tym punkcie i jestem przekonany, że zawsze coś nowego można jeszcze odkryć czy polepszyć więc liczę, że temat będzie do luźnej dyskusji. Ktoś coś zrobił fajnego lub wie o jakimś patencie, ukrytym zadaniu czy rzeczy, która dodatkowo nas wynagrodzi – napiszmy, pochwalmy się, powspominajmy. Poradnik będę pisał w wolnej chwili więc proszę o wyrozumiałość i cierpliwość.

Wersja gry jaką mam to Fallout 2 pl z Sagi, na to wrzucony Restoration Project 2.3.3 wraz ze spolszczeniem. Polecam wgrać najnowszą wersję Sfalla – ten z pakietu instalacyjnego jest już trochę przeterminowany. Z ustawień jakie wpływają na rozgrywkę to mam włączone „party control” W pełni zaimplementowany i działający skrypt starowania naszymi kompanami ( moje marzenie zostało spełnione )

Podczas rozgrywki kieruję się kilkoma zasadami:

# Nie chodzę w miejsca, które nie zostały zaznaczone mi na mapie. ( Navarro run po wyjściu z Arroyo odpada )
# Nie zabijam sklepikarzy i poza drobnymi wyjątkami nie okradam ich by zdobyć najlepszy sprzęt.
# Nie nabijam sztucznie doświadczenia farmiąc  na okrągło random encounters.
# Pozwalam sobie na drug/books exploit oraz inne malutkie sztuczki, które nie zniszczą balansu gry.
# Savescum dozwolony a nawet wskazany ( Niestety losowość mocno oddziałuje na naszą niekorzyść ) 

Trochę malutkiego oszustwa będzie – przyznaję się ale to wynika ze stylu samej rozgrywki. Bez tego gra znacząco by się wydłużyła i nie można było by ukończyć kilku zadań a to akurat jest dla mnie priorytetem.

Tworzenie postaci

Generalnie bez problemu ukończymy grę każdą postacią bez znaczenia jak ją poprowadzimy. ( pomijam skrajności typu zręczność = 1 ), pod koniec gry mając najlepsze wyposażenie nasze atrybuty czy perki już nie mają tak dużego znaczenia. Albo będziemy koksem i rozwalimy
Enclave w 30 minut albo będziemy MEGA KOKSEM i wyczyścimy wszystko w 20 minut. Jednak gdy weżniemy pod uwagę aspekt roleplay nasz build będzie miał już duży wpływ na to co będziemy mogli zrobić. Niektóre opcje dialogowe są dostępne jedynie dla określonej wartości atrybutu czy skila, co prawda narkotykami możemy podnosić lub obniżać niektóre z nich ale i tak może się okazać, że zabraknie nam tego jednego punktu aby zainicjować rozmowę czy zdarzenie. Dlatego też aby odkryć wszystkie „smaczki” bardzo ważne jest optymalne dobranie początkowych atrybutów pamiętając, że pustkowie to niebezpieczne miejsce i musimy też dożyć do momentu aż staniemy się MEGA KOKSEM .

Aby nie przedłużać moja propozycja jest następująca
 


Cechy:

Najlepsze cechy to te, które dają nam punkty do głównych atrybutów tj.

# Drobna postura - +1 do zręczności a z mniejszym udźwigiem poradzimy sobie dosyć szybko.
# Zdolniacha – podniesienie wszystkich atrybutów o 1 jest zarąbiste -10% umiejętności wcale tak nie boli.

Atrybuty:

#Siła 6 – Praktycznie wymaksujemy ją już przy 5 ale dodaje ten dodatkowy punkt aby mieć tą małą premię do początkowego HP, udźwigu i walki wręcz.
#Percepcja 8 – Chcesz być dobrym strzelcem musisz mieć ją wysoko,  każdy punkt percepcji dodaje 8% do celności z broni.  Jest jeszcze jeden aspekt dlaczego taka wartość: Perk Sniper.
#Wytrzymałość 4 – nie ma sensu dawać więcej oraz przestrzegam przed dawaniem wartości nieparzystych. Ilość HP jaką otrzymujemy dodatkowo przy awansie to wytrzymałość/2+2 ale wynik dzielenia dla wartości nieparzystych jest zaokrąglany w dół. Więc taka sama ilość będzie dla wytrzymałości 4 oraz 5 - skoro tak to sobie liczą to po co przepłacać.
#Charyzma 5 – Głównie dla kompanów ale w questach też się przyda. Przy tej wartości spokojnie osiągniemy maximum towarzyszy jakich możemy zabrać ze sobą w podróż.
#Inteligencja 9 – super ważna nie tylko w dialogach ale dla ilości punktów umiejętności jakie dostajemy przy awansie ( w tym przypadku 18 ) Nie daje specjalnie 10 ponieważ przyda nam się w niektórych momentach ogłupienie za pomocą „psycho” Dialogi dla głupiej postaci pojawiają się max do 3.
#Zręczność 9 – Szkoda dawać 10 gdyż w AOŚ znajdziemy serum dające nam +1 do zręczności. Tragedii nie ma też w walce – i tak wolę wybrać jeden strzał mierzony w oczy niż dwa normalne.
#Szczęście 7 -   Krytyki to najbardziej efektywny sposób walki zarówno na początku jak i pod koniec gry, przyda się też w niektórych momentach oraz przy szukaniu Special Encounters.
Aha no i nie zapominajmy o przegiętym perku Sniper.

Umiejętności:

Wybieramy trzy,  które dostają na dzień dobry kopa w postaci +20% oraz podwojony bonus wartości przy dodawaniu każdego procenta. Najprościej tłumacząc warto wybrać te, z których będziemy chcieli korzystać jak najszybciej lub rozwinąć powyżej 100% jak najmniejszym kosztem.

Mój wybór to:

#Broń palna – Pukawki jak i amunicja dostępne od samego początku a strzał z Gaussa potrafi naprawdę mocno przywalić. Idealny wybór zarówno na początek jak i koniec rozgrywki.
#Leczenie – Bardzo praktyczna umiejętność, pozwala zaoszczędzić na stimpakach a dodatkowo każde jej użycie nagradza nas 50xp. W przeciągu całej gry da to nam jakieś kilkanaście tysięcy więcej darmowego expa.
#Retoryka – Niezbędna dla dodatkowych opcji dialogowych, nagród i expa.


Na razie to tyle jeżeli chodzi o początkowe pierdoły w dalszych częściach poradnika zajmę się już samą grą.
Zapisane
sosenka
Kapral
*
Wiadomości: 16« Odpowiedz #1 : Marzec 03, 2019, 23:11:42 »

Świątynia Prób

Nic nowego tutaj nie wymyślę ale żeby coś było to: Włócznię zostawmy w ekwipunku, atakiem wręcz mamy większą szansę trafienia niż bronią białą. Obrażenia zadane potężnym kopniakiem są porównywalne do obrażeń włóczni więc wybór ten jest oczywisty. Na mrówki wystarczy jeden cios na skorpiony dwa. Staram się aby to przeciwnik zainicjował walkę jako pierwszy i stracił wszystkie swoje punkty akcji na podejście do nas. Dzięki wyższej inicjatywie będziemy mieli do dyspozycji aż dwie tury z rzędu. W drugiej turze gdy przeciwnik będzie jeszcze żył atakuję kopniakiem i odskakuję za resztę PA na bezpieczną odległość. Tym sposobem przejdziemy ten tutorial bez problemu i straty choćby jednego HP.
Oczywiście zabijam i zbieram wszystko co uda mi się znaleźć: kolejna włócznia, proszki lecznicze, antidotum a nawet odwłoki skorpionów. W kolejnej lokacji warto rozbroić wszystkie 18 pułapek dzięki czemu awansujemy na drugi poziom jeszcze tutaj w świątyni ale nie rozdzielam jeszcze punktów umiejętności. Na końcu naszej drogi czeka Cameron gotowy na pojedynek -  przekonajmy go, że walka  jest bezsensowna i tym prostym sposobem staniemy się posiadaczami stroju z krypty naszego przodka, jego pipboy'a oraz wpadnie nam za ukończenie tej próby 600xp i 15 karmy.

Arroyo

Biegusiem udajemy się do starszej wioski, która zleci nam misję odnalezienia krypty 13 z której to pochodził nasz przodek i zdobycie  G.E.C.K. otrzymamy od niej manierkę, 152$ oraz wskazówkę aby na początek udać się do Klamath i odnaleźć kupca Vic'a. Zanim tam wyruszymy możemy pozałatwiać kilka spraw i pomóc mieszkańcom wioski w ich problemach.

# Naprawa studni – łatwe 100xp
# Lucas podniesie nam umiejętność walki wręcz do 55%
# Jordan podszkoli nas w walce bronią białą +10%
# Mynoc naostrzy nam włócznie jak przyniesiemy mu krzemień.
# Hakunin poprosi nas o wytępienie chwastów z jego ogródka.
# Nagor zleci nam odszukanie i sprowadzenie jego ukochanego psiaka.

Najpierw załatwmy sobie lepszą broń, krzemień zdobędziemy od ciotki Morlis – podnoszę retorykę do 51% i pojawi się nam wtedy opcja dialogowa by oddała krzemień za darmo. Jest to jeden z tych testów, które nie gwarantują sukcesu mimo, że mamy spełniony warunek i pojawia nam się odpowiednia opcja dialogowa. Dlatego w takich przypadkach warto przed rozmową zrobić quicksave. ( W przyszłości wszystkie takie momenty będę oznaczał krótkim „save” ) Oczywiście pożyczam sobie od niej 100$ schowane w namiocie. Zanim jednak udamy się do Mynoc'a wyrzućmy z inventory wszystkie włócznie jakie mamy. Dzięki temu podaruje nam swoją już naostrzoną. Różnica w obrażeniach niewielka ale zawsze to coś.

Teraz załatwmy rośliny o mrocznych duszach jak nazywa je Hakunin. Nagrodą będzie w sumie 270xp, dwa proszki lecznicze i możliwość u niego miksowania kwiatu Broca z korzeniem Xandrowym na proszek leczniczy. Nigdy z tego nie korzystałem ponieważ składniki te bardziej nam się przydadzą w przyszłości do produkcji Stimpaków. Dodatkowo mamy u niego natychmiastowe i darmowe leczenie. Przy okazji w jego skrzyni znajdziemy trochę zapasów do zabrania "save" ale musimy otworzyć ją niezauważenie podczas skradania.

Zanim wejdziemy na tereny łowieckie możemy zrobić quicksave. Ilość roślinek jakie tam się pojawia jest generowana losowo przy pierwszym wejściu, maksymalnie można znaleźć 7 lub 8. Gekony nie są agresywne oprócz jednego osobnika ale i tak warto ubić je wszystkie dla expa. Gdy zrobi się niebezpiecznie zawsze można uciec do szamana i się podleczyć. Gdy wrócimy z psiakiem nagrodą będzie 100xp +5 karmy. Lokacja ta odradza się co 24h ale musimy wyjść na mapę świata (rośliny jak i gekony)

Została na koniec jeszcze jedna skrzynka do splądrowania u starszej wioski (zamknięta). Za pozostałe 10 punktów podnoszę otwieranie zamków i próbuje ją otworzyć. Na sam koniec możemy zagadać ponownie do Mynoc – opowie nam historyjkę o gościu imieniem Kaga. To wszystko co możemy tutaj zrobić pora więc udać się do Klamath.
Zapisane
Jerzy
Major - Redaktor
*
Wiadomości: 1497


Nie możesz być lisem, lwem też nie, bądź jeżem


« Odpowiedz #2 : Marzec 03, 2019, 23:49:48 »

Ok, tu trudno wymyślić coś nowego.  Smiley  Postać logiczna. Atrybuty bardzo zbliżone, "zdolniacha" obowiązkowo, ale zdolności inne - walka wręcz była - o ile pamiętam. 
Zapisane

Historia uczy nas tylko tego, że jeszcze nigdy, nikt się z niej niczego nie nauczył.
Coś się kończy, coś się zaczyna- apokalipsa jest wokół.
Rezro
St. chorąży
*
Wiadomości: 3966


Why you people care so much where your souls are?


« Odpowiedz #3 : Marzec 04, 2019, 23:43:48 »

No to build podobny to mojego (kilka różnic tu i tam). Jedyna różnica jest taka że ja zamiast Leczenia biorę Retorykę, który się od czasu do czasu przydaje. Zdolniachę to warto brać tylko jak gra się inteligentną postacią i ma się i tak absurdalny przyrost punktów rozwoju. Przy niskiej inteligencji może nas zaboleć. Mogę też dodać że krzemień też jest łatwo ukraść. Walka wręcz to ciekawa alternatywa. Pamiętam że raz przeszyłem grę Karateką Zwyrol (w przeciwieństwie do jedynki nie jest to bezużyteczne).
Zapisane
sosenka
Kapral
*
Wiadomości: 16« Odpowiedz #4 : Marzec 05, 2019, 22:08:30 »

Klamath

W drodze do Klamath jest duże prawdopodobieństwo, że spotkamy Kage o którym wspominał nam Mynoc. Trzech na jednego to mało sprawiedliwa walka więc najlepiej ratować się ucieczką. Nie ma się co strofować będziemy mieli w sumie jeszcze cztery okazje by się z nim zmierzyć – co prawda będzie lepiej przygotowany ( lepszy pancerz, broń i obstawa ) ale nie takich kozaków przyjdzie nam jeszcze ubić.

W Klamath pierwsze kroki kieruję do braci Dunton by kupić od nich Cat`s Paw ( będziemy w przyszłości potrzebować 10 szt ) następnie zasuwamy do baru „Złoty Gekon”. W kącie stoi John Sullivan podniesie nam walkę wręcz i bronią białą o 10%, dodatkowo po szkoleniu zaproponujmy mu drinka 150xp +10 karmy. Właśnie awansowaliśmy na level trzeci i możemy wziąć perka ale w tym przypadku daruję sobie na razie wybór bo i tak nic przydatnego dla nas na tym poziomie nie otrzymamy a ponieważ będzie trochę tutaj majstrowania przy zamkach podnoszę umiejętność otwierania zamków z 27% do 45%. Nastał wieczór a to pora gdy bracia Dunton wychodzą, że swojej nory do baru więc jest to wyśmienita okazja by zrobić małe włamanko.  Wcześniej jednak zajrzyjmy do ich kieszeni – pusto. Wchodzimy w tryb walki i wychodzimy - sprawdzamy ponownie. Małe czary mary i oto pojawiają się w ich kieszeniach kastety, które kradniemy ( każdy wart 250$ ) Drzwi w ich domu mają dobry zamek i nie uda nam się go sforsować ale możemy rozwalić je za pomocą koktajlu Mołotowa ( ma go Aldo lub jeden z biegających dzieciaków ) W ich szafce znajdziemy drugi egzemplarz Cat`s Paw, następny koktajl i trochę śmieci. Suszoną wołowinką możemy poczęstować psiaka za co odwdzięczy się nam kluczem do przejścia w osadzie traperów. Przygotowania zakończone można zabierać się za questy.

Na pierwsze zadanie wybieram Tora i pomoc w przypilnowaniu Brahmin. Po zabiciu skorpiona podchodzimy do braci Dunton i przyjmujemy propozycję aby to jednak im pomóc w kradzieży bydła ( przy okazji mają kolejne dwa kastety do zajumania ) Spławiamy Tora ( -10 karmy) ale nie przyjmujmy nagrody od nich, karma spadła by nam o kolejne -60 punktów, (50$ i 150xp nie jest tego warte). Rzucamy im tekst, że to co zrobili to obrzydlistwo, kradzież zakończy się powodzeniem a my możemy pozabijać resztę skorpionów. Wychodząc z lokacji koniecznie weźmy z szopy lezące na ziemi szczypce skorpiona.

Udajmy się następnie do Ardin Buckner matki Tora. Dowiemy się, że głupolek uciekł i prosi nas o sprowadzenie go z powrotem do domu. Biegniemy do kanionu, robot na szczęście jest uszkodzony i ma mało PA więc dwa ciosy z kastetu i odskok zagwarantuje nam bezbolesne zwycięstwo (200xp za robota a za Tora 200xp + 50 karmy ) Potem z powrotem do Adrin ale nie prośmy o nagrodę ( kolejne +75 karmy ) Zrobiliśmy ten quest tak z dwóch powodów: po pierwsze został darowany dług Sulika i możemy go zrekrutować ( 500xp ) po drugie, dzięki podpompowanej karmie cena skórzanego pancerza spadła nam z 1770$ do 1218$.

Odwiedzamy teraz warsztat Vica ale oczywiście go nie zastaniemy, rozbrajamy pułapkę na drzwiach oraz zamek, zabieramy radio i najlepszą giwerę w całej grze. Od Jenny dowiemy się, że Vic udał się do Nory ale jeszcze z stamtąd nie wrócił ( zaznaczy nam to miejsce na mapie ) Na razie robimy przerwę od tego wątku i pora zając się zakupami.

Zbieramy wszystko co uda nam się znaleźć, zaglądamy w każdy kat, każdą szafkę skrzynkę czy biurko, dodatkowo okradamy każdego mieszkańca ( większość z nich wyjątkowo nie będzie chciała nas zaatakować przy próbie nieudanej kradzieży ) Wszystko to by kupić sobie ten pancerz ale należy pamiętać by nie pozbywać się rzeczy, które przydadzą się nam w przyszłości mam na myśli: manierkę, cats Paw ( kolejny w kiblu i u paniusi w łaźni – w sumie 4 szt zdobędziemy w Klamath ) ziółka i roślinki, radio, 10 butelek wódki i piwa, koktajl Mołotowa oraz włócznie i noże.

Udajmy się następnie do osady traperów by tam ponownie pozbierać i ukraść wszystko co się da. Dzieciakowi ukradniemy książkę skauta, którą możemy przeczytać a gość o dziwnym imieniu Slim Picket podniesie nam za 50$ sztukę przetrwania aż o 18% ( gdyby nie pojawiła by się nam ta opcja dialogowa próbujmy ponownie aż do skutku – w końcu zaskoczy ) Wracamy do głównej lokacji dokopać Dantonom. Zagadajmy do Maidy o kradzież bydła, tylko wtedy będziemy mogli zakończyć tą sprawę. Jeżeli mamy ze sobą szczypce skorpiona z ich szopy (save) nastraszmy ich aby przestali dręczyć Tora - 250xp następnie sprawdźmy oznakowanie krów w zagrodzie za ich domem. Odkryjemy, że są podrobione. Mając wystarczające dowody oraz szczypce udajemy się do Adrin wydać ich i klasycznie odmówmy nagrody ( 300xp ) Babka obiecuje nam, że się nimi już zajmie i to dosłownie. Gdy wrócimy następnego dnia Duntonów już nie będzie ( zabiła ich czy co ? )

Na koniec wspomnę jeszcze o książce „spluwy i kulki” którą można tu znaleźć i podnieść sobie umiejętność broni palnej – wstrzymajcie się z przeczytaniem jej teraz, jest fajny patent który zaprocentuje w niedalekiej przyszłości.

Na razie to tyle co chcę tu zdziałać, nie wszystko jest zrobione ale to najlepszy czas by udać się do Nory. Koniecznie weźmy ze sobą radio oraz wszystkie śmieci o wartości co najmniej 2285$ Jeżeli wszystko pozbieraliśmy w Klamath jak bozia przykazała bez problemu uzyskamy tą kwotę.  
« Ostatnia zmiana: Marzec 05, 2019, 22:21:02 wysłane przez sosenka » Zapisane
Jerzy
Major - Redaktor
*
Wiadomości: 1497


Nie możesz być lisem, lwem też nie, bądź jeżem


« Odpowiedz #5 : Marzec 05, 2019, 22:17:01 »

Podoba mi się styl i jakość. Hmm... może być, że powstanie autorska solucja.  Smiley
Zapisane

Historia uczy nas tylko tego, że jeszcze nigdy, nikt się z niej niczego nie nauczył.
Coś się kończy, coś się zaczyna- apokalipsa jest wokół.
sosenka
Kapral
*
Wiadomości: 16« Odpowiedz #6 : Marzec 05, 2019, 22:23:30 »

Cieszę się, że moje 20-letnie doświadczenie z tą grą może się jeszcze przydać  Cheesy
Zapisane
Squonk
Schronowy Inżynier
Gen. broni - Redaktor
*
Wiadomości: 8777


Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!


WWW
« Odpowiedz #7 : Marzec 05, 2019, 23:15:51 »

1) W pierwszym poście zjadło grafikę chyba. Jak coś to podrzuć ją w PMce, to się zahostuje ją.

2) Jeśli nie masz nic przeciwko, to mogę popromować ten temat tu czy tam  Cool
Zapisane

Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.
Rezro
St. chorąży
*
Wiadomości: 3966


Why you people care so much where your souls are?


« Odpowiedz #8 : Marzec 06, 2019, 23:34:12 »

Tu warto wspomnieć że o ile się nie mylę (po tych latach to mam dziury) to w normalnej wersji prawdopodobnie ten quest z szczypcami był nieskończony. Pamiętam że były dyskusje na ten temat, więc miło wiedzieć że w RP w końcu można doprowadzić sprawę do końca.
Zapisane
sosenka
Kapral
*
Wiadomości: 16« Odpowiedz #9 : Marzec 07, 2019, 15:30:40 »

Grafika nie wyświetla się na mobilnych. Nie wiem czemu ale po namyśle i tak zrezygnowałem że screenshot. To były by tylko widokówki nic nie wnosiły by do opisu. A co do promowania to wolna wola. Ale myślę że najważniejsze jest ukończenie tego poradnika no i nie zagwarantuję, że nie będzie jakiegoś przestoju. Różne rzeczy mogą się wydarzyć. Tekstu jest tak dużo, że na pewno nie wyrobie się w miesiąc czy dwa.
Zapisane
sosenka
Kapral
*
Wiadomości: 16« Odpowiedz #10 : Marzec 10, 2019, 20:55:25 »

Nora

Przed samym wejściem do Nory radzę zrobić Quick save albo na jakimś  random encounter albo nawet zatrzymać się przed miastem na mapie świata i normalnie na pustyni zasejwować. Chodzi o to, że interesuje nas zakup narkotyków u Tubby a konkretnie jednego wygrzewu i dwóch psycho. Ponieważ ilość i rodzaj towaru u sprzedawców generowana jest przy pierwszym wejściu do lokacji, musimy próbować wyłapać moment aż trafimy na to co nas interesuje. Warto zajrzeć też do drugiego sklepu może się nam poszczęści i u Flicka dostaniemy kolejny egzemplarz Cat`s Paw.  Jak zobaczymy, że jeden z dzieciaków grzebie nam po kieszeniach i próbuje coś podwędzić nie ma się co cackać tylko od razu przywalić. Rzucą się na nas pozostałe bachory więc każdemu trzeba spuścić mały wpierdol. Następnym razem jak nas zobaczą będą uciekać gdzie pieprz rośnie. (Uważać tylko by nie przesadzić – jeden cios powinien wystarczyć, nie chcemy ich pozabijać) Jesteśmy tutaj dla kilku konkretnych rzeczy więc questowanie na razie pomijam.  

Kolejny punkt naszej wyprawy to książka „spluwy i kulki” znajdziemy ją w siedzibie gangu Lary (bierzemy ale nie czytamy). Przed wejściem do dzielnicy mieszkalnej również zróbmy quicksave, tam interesuje nas handlarz prochów (zasada ta sama co u Tubbego z tą różnicą, że możemy mu ukraść wygrzew i kilka sztuk Jetu) Jeżeli mamy level mniejszy lub równy 4 możemy pogadać sobie z Joshua z bractwa stali ale nie spodziewajmy się jakieś owocnej konwersacji.

Przechodzimy do zachodniej dzielnicy pod kościół, (save) i zagadujemy do Tylera by nas wpuścił do środka. Jeżeli nie rozmawialiśmy wcześniej z Larą, Metzgerem ani żadnym npcem odnośnie tego zadania i gildi niewolników dostaniemy aż 700xp (normalnie gdybyśmy powiedzieli, że Metzger nas przysłał było by tylko 500xp) Po sprawdzeniu zawartości skrzyń otrzymamy kolejne 500xp i awansujemy na level czwarty - podnoszę leczenie z 32% do 68%. Teraz łopata w dłoń i rozkopujemy drugi grób od lewej w trzecim rzędzie, znajdziemy w nim wygrzew.

Następny nasz cel to bar „dziura”,  zaglądamy do kieszeni Frankiego ale nie będzie miał nic do ukradnięcia. Wchodzimy w rozmowę i wybieramy handel, rozładowujemy mu pistolet 10mm i wychodzimy z rozmowy. Ponownie sprawdzamy co ma w kieszeni - małe czary mary i mamy psycho. Udajemy się następnie do Metzgera by ukraść mu strzelbę i 20 naboi. Teraz trudniejsze zadanie, musimy włamać się do jego pokoju. Najpierw Save potem włączamy skradanie i próbujemy pociągnąć za klamkę. Jeżeli strażnik nie zareaguje to już na spokojnie możemy sforsować zamek i wejść do środka. A tam w sejfie 200$, kolejna książka „spluwy i kulki” oraz 40 naboi do strzelby. Grubasowi daję radio ale będzie musiał jeszcze trochę poczekać na uwolnienie, okradamy za to strażnika, który go pilnował – kolejna porcja psycho.

To wszystko co chciałem tutaj na razie zrobić – podsumowując mamy strzelbę i 60 naboi, dwie książki od broni palnej, 3 szt. wygrzewu, 4 psycho i trochę jetu.


Klamath i szczury

Wracamy do Klamath - Zostało mi jeszcze trochę śmieci do sprzedania więc kupiłem skórzany pancerz dla Sulika. Traperzy mają problem ze szczurami więc ruszamy im na pomoc. Na to zadanie będziemy potrzebować: koktajl Molotowa, dwie sztuki wygrzewu i kastet. Najpierw Save zażywamy wygrzew ( siła i wytrzymałość podskoczy nam do 10 ) następnie dzięki podniesionej wytrzymałości doszły nowe perki do wybrania między innymi – mocny grzbiet. Dlatego specjalnie czekałem z wyborem perka aż do tego momentu a dodatkowo zniwelowałem sobie karę za drobną posturę. Kolczasty kastet wraz z podpompowaną siłą idealnie ze sobą współgra i pozwoli na szybkie wybicie gryzoni co do jednego ( zaoszczędzimy amunicję ).

Nie zapomnijmy aby z magazynku zabrać gumowce – schodzimy na niższy poziom. Normalnie ukończenie tego zadania polegało na zabiciu „boga szczurów” 300xp i 50 karmy ale restoration project umożliwia nam alternatywne zakończenie tego zadania po przez wysadzenie podpory podtrzymującej strop kopalni. Szczur zostanie uwięziony a my dostaniemy za to aż 600xp i 50 karmy ale stracimy możliwość splądrowania jego jamy – przepadnie nam nóż bojowy i trochę dolców. Pokaże wam jednak sposób jak połączyć jedno z drugim. Na razie omijamy tego szczura bierzemy leżący koło zwłok trapera pistolet 10mm i wychodzimy na górny poziom. Tam podnosimy narzędzia oraz dynamit a drzwi rozwalamy koktajlem Mołotowa. Z powierzchni zabieramy regulator ogniw zasilających 200xp i jak mamy ochotę to możemy kupić nuca-cole z automatu. Wracamy do szczura, podchodzimy Sulikiem do niego i prowokujemy walkę po czym wycofujemy się nim w okolice schodów. Podczas gdy Sulik bawi się w głupiego jasia ze szczurem – my w tym czasie wpadamy do jego legowiska, zabijamy resztę gryzoni, zabieramy wszystkie fanty i podkładamy ładunek dynamitu pod środkowe przęsło (czas ustawiony np. na 20sek). Wycofujemy się naszą postacią do Sulika, ładunek eksploduje i zawala się strop kopalni. My zgarniamy 600xp ale mamy teraz jeszcze możliwość zatłuc ręcznie szczura – dodatkowe 220xp. Wbiliśmy level 5 i podnoszę retorykę do 87%.

No i na koniec wisienka na torcie – wracamy do miasta i czekamy 6 godzin aż będziemy mieli zjazd  po wygrzewie. Zręczność nam spadnie do 5 punktów a co za tym idzie również umiejętność broni palnej. Im mniejszą mamy umiejętność tym więcej zyskamy czytając książki. Wchodzimy w ekwipunek i w nim czytamy znalezione w Klamath i Norze trzy książki „spluwy i kulki” Umiejętność broni palnej podniesie się nam aż do 81%, tym sposobem zyskujemy dodatkowe 8%.

Na razie to tyle – pora się podleczyć, Sulikowi dać parę gumiaków i nóż bojowy a sami chwytamy strzelbę i wyruszamy do toksycznych jaskiń odszukać Smiley`a.
« Ostatnia zmiana: Marzec 10, 2019, 21:51:29 wysłane przez sosenka » Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Kanał RSS Trzynastego Schronu Trzynasty Schron na Twitterze Trzynasty Schron na Facebooku Trzynasty Schron na Tumblr Trzynasty Schron na Instagramie Postapokalipsa bez ograniczeń! Radia Trzynastego Schronu na TubaFM Trzynasty Schron na YouTube
Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!