Autor Wątek: Resident Evil 2 Remake  (Przeczytany 4605 razy)

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Resident Evil 2 Remake
« dnia: 07 Lutego 2019, 12:20:13 »
Resident Evil 2 przez lata uchodziło za najlepszą grę w serii. Była tak dobra że przez ponad dwie dekady nie odważono się jej ruszyć, a dla przypomnienia pierwsza cześć doczekała się remake'a już w 2002'm. Czy długo oczekiwany remake spełnił oczekiwania?



Tak! I to z nawiązką! Gra jest świetna, zarówno wiernie odtwarzając klimat jak i styl oryginału, jak i wprowadzając szereg niezbędnych modernizacji, w tym dotyczące gameplay'u. Tu pojawia się więc największy słoń w pokoju.. jak sprawdza się gameplay z nowych różnie ocenianych gier? Otóż wyśmienicie! Problem bowiem nigdy nie tkwił w mechanice a słabej egzekucji z zadurzą ilością walki i absurdalną narracją. Tu walka mimo usprawnień wciąż pozostaje wyzwaniem i bardzo często sprowadza się do bezpośrednich konfrontacji. Fakt, kontrola jest znacznie płynniejsza ale fakt że Zombie mogą przejść przez większość drzwi z naddatkiem rekompensuje uczucie paranoi. Tym bardziej że twórcy sprytnie transplantowali elementy z scenariusza B, by zrekompensować przewagę jaką daje nam otwarte pole później w grze (tu swoją drogą te uproszczono ale ja tego za wadę nie uważam, bo od początku było to dla mnie dziwne rozwiązanie które pozostawiono niejako dla tradycji).

Czy jest to więc gra bez wad? Nie do końca.. w grze niestety wycięto intro w którym przedzieramy się alejkami miasta a była to jedna z lepszych części gry. Znaczy się przez chwilę to robimy ale znacznie to skrócono i pewne tego elementy przeniesiono później. W mojej ocenie jest tak dlatego że silnik nie radził sobie zbytnio z otwartymi przestrzeniami i ograniczono je do minimum. W sumie choć jest to skaza to na czymś co pozostaje mimo wszystko najlepszą grą z serii. Co tu dużo mówić twórcy mieli odwagę wypuścić ją w tym samym czasie co Kingdom Hearts 3 a i tak biją rekordy sprzedaży. Poza tym skoro o tym mowa to ogłoszono już prace nad Resident Evil 3. W mojej opinii powinno to być DLC, ale jeśli będzie to samodzielna gra to nie narzekam. Tylko że w takim razie musieli by ją ostro przyprawić, bo dla przypomnienia klasyczne RE3 było rozczarowaniem z tylko jedną kampanią i płaską narracją opartą o gimmick, który dziś już nie imponuje. Dlatego stawiam na DLC szczególnie że Jill również przechodzi przez stację, tyle że przed wydarzeniami z RE2 (trochę skoda że tym nie wspomniano bowiem Marvin Branagh ją spotkał i powinien o tym wspomnieć, ale co tam..).

Tak czy siak spokojnie 9/10!

Aurelinus

  • Sojusznicy 13S
  • *
  • Wiadomości: 625
    • Mój miniblog tematyczny
Odp: Resident Evil 2 Remake
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Lutego 2019, 04:30:55 »
Ach, Rezro, ta twoja "polścizna", zęby bolą... naprawdę tak ciężko wrzucić tekst do Worda przed napisaniem posta?

- "a dla przypomnienia pierwsza część doczekała się remake'a już w 2002.gim" - po apostrofie 2000' nie dodaje się końcówki, ale ten zapis jest zapożyczony z angielskiego, oficjalnie (zgodnie z normą słownikową) daje się kropkę lub kropkę i końcówkę odmienianą, "a dla przypomnienia" - po takim zwrocie dwukropek, albo myślnik;
- "Tu pojawia się więc największy słoń w pokoju.." - ok, brak trzeciej kropki można olać, ale samo wyrażenie? Skąd ty to wziąłeś, bo z racji braku istnienia takiego idiomu kompletnie nie wiem o co chodzi. To porównanie ma mieć pozytywny czy negatywny wydźwięk? Bo nie ma żadnego...;
- "nowych różnie ocenianych gier" - nowych, różnie ocenianych gier - nie, żebym rozumiał co autor miał na myśli w kontekście całego zdania;
- "nie tkwił w mechanice, a słabej egzekucji z za dużą";
- "Tu walka, mimo usprawnień, wciąż pozostaje" - wtrącenie przedzielamy przecinkami;
- "Fakt, kontrola jest znacznie płynniejsza ale, fakt, że Zombie" - okropne powtórzenie słowa "fakt", przed "że" zawsze stawiamy przecinek, bo to zdanie podrzędnie złożone, "zombie" z małej litery;
- "Co tu dużo mówić, twórcy mieli odwagę" - przecinek, albo dwukropek, albo myślnik;
- "w grze, niestety, wycięto intro" - "niestety" to wtrącenie - przedzielane przecinkami;
- " twórcy mieli odwagę wypuścić w tym samym czasie co Kingdom Hearts 3, a i tak biją rekordy sprzedaży" - znowu przecinek, jeśli "ją" to nie "one" dalej (biją = bije);
- Tylko, że w takim razie - …;
- "bo dla przypomnienia - klasyczne RE3 było rozczarowaniem" - po "bo dla przypomnienia" albo dwukropek, albo myślnik;
- "szczególnie że Jill", "tyle że przed wydarzeniami" - no, zgadnij co?
- "trochę skoda że tym nie wspomniano" - znowu "że bez przecinka przed, trochę skoda, a trochę volvo...

Jeśli przymierzasz się do zawodu dziennikarza, to długa droga... Choć patrząc na podobnych polonistów na WP, Onecie itp. podejrzewam, że już cię zatrudniono, albo twojego klona.

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Resident Evil 2 Remake
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Lutego 2019, 23:29:16 »
Dzięki za komentarz nic niewnoszący nic do tematu. Naprawdę musisz się nudzić skro poprawiasz dyslektyka.

Aurelinus

  • Sojusznicy 13S
  • *
  • Wiadomości: 625
    • Mój miniblog tematyczny
Odp: Resident Evil 2 Remake
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Lutego 2019, 13:43:06 »
Nie myl dysleksji z debilizmem, bo tylko taka przypadłość może wyjaśniać brak zdolności do korzystania z edytora tekstu.

Przebywasz i udzielasz się na forum, które stara się, nawet w małym gronie, prezentować jakiś - może niewygórowany, ale jednak - poziom publicystyki. Pomyśl, jak zareaguje nowy odwiedzający te stronę gdy - odpukać w gumowe - natknie się na ten bełkot. Trochę odpowiedzialności, a jak cię na nią nie stać, to ogranicz działalność dla dobra wszystkich. Albo po prostu i zwyczajnie, wykaż się odpowiedzialnością, i nie pisz na kolanie, bo - z mojego doświadczenia - tłumaczysz oczywisty fakt pierdołami o dysleksji. Piszesz, co ci ślina na język przyniesie i uważasz, że wystarczy być, żeby ktoś cię zauważył. Szkoda tak się kompromitować, bo głupi nie jesteś i na pewno stać cię na więcej.

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Resident Evil 2 Remake
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Lutego 2019, 07:48:19 »
Nie myl dysleksji z debilizmem

My nie prowadziliśmy tutaj dyskusji, a pro po debilizmu >:(

poziom publicystyki.

Nie jestem redaktorem. Poświęcam swój prywatny czas i mam prawo do nie bycia chamsko atakowanym przez ludzi z kompleksem wyższości >:(

natknie się na ten bełkot.

Bełkot, to twój personalny atak a jak masz problem z ortografią to jest od tego moderacja. Proszę administrację o pouczenie tego pana o podstawach kultury osobistej >:(

tłumaczysz oczywisty fakt pierdołami o dysleksji

A ty prowadzisz nieuzasadniony atak personalny pierdołami gramatycznego nazisty, o tym że ponad połowa twoich zarzutów jest wydumana nie mówiąc. Proszę Adama o poinformowanie tego płaskoziemca że dysortografia nie jest lewacką propagandą a proste korektory przeważnie i tak nie radzą sobie ze składnią.

Piszesz, co ci ślina na język przyniesie i uważasz, że wystarczy być, żeby ktoś cię zauważył. Szkoda tak się kompromitować

Na forum na którym regularnie przesiaduje tylko kilka osób? To żeś dowalił! Nie ośmieszaj się >:(

Nie zamierzam kontynuować tego flamea i dalsze zbędne komentarze zostaną zgłoszone administracji.

Szakal119

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 392
Odp: Resident Evil 2 Remake
« Odpowiedź #5 dnia: 10 Lutego 2019, 20:41:48 »
Resident Evil 2 Remake to świetny powrót klasyki w nowej oprawie. Capcom genialnie przywrócił mechanizmy z końca lat 90. i połączył je ze współczesnym stylem grania.
Byłby to survival horror idealny...Gdyby tylko nie fakt, że w porównaniu do oryginału fabuła została dość okrojona...

Cytuj
trochę skoda że tym nie wspomniano bowiem Marvin Branagh ją spotkał

Nie spotkał, bo kiedy Jill była na posterunku to był on nieprzytomny.

Cytuj
dla przypomnienia klasyczne RE3 było rozczarowaniem

Że co? RE 3 to jedna z najlepszych gier w serii. Owszem była krótka, ale za to rekompensowała to gameplayem, do którego dodano nowe elementy takie jak uniki, tworzenie amunicji, czy szybki obrót u postaci. Do tego fantastycznie odwzorowano miasto zdewastowane przez epidemię zombie. No i ten Nemesis, który ściga nas przez całą grę. To potwór, który zapisał się złotymi zgłoskami w historii wirtualnej rozrywki. Pisanie, że trójka była rozczarowaniem jest śmieszne. Dla kogo niby była rozczarowaniem? Na pewno nie dla fanów serii, takich jak ja.
Osobiście dużo bardziej czekam na Remake trójki niż czekałem na remake drugiej części.

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Resident Evil 2 Remake
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Lutego 2019, 17:08:29 »
Byłby to survival horror idealny...Gdyby tylko nie fakt, że w porównaniu do oryginału fabuła została dość okrojona...

Okrojona? Niby gdzie? Jeśli już to sporo interakcji to właśnie rozbudowano (np. z Adą, czy Marvinem o całej sekwencji w sierocińcu nie mówiąc). Wycięto, a w zasadzie przeniesiono tylko miasto z początku, co przyznaję jest wadą ale nie krytyczną. Chyba że zapomniałeś po prostu że w oryginale poszczególne wątki fabularne również były porozrzucane po ścieżkach fabularnych?

Nie spotkał, bo kiedy Jill była na posterunku to był on nieprzytomny

Racja. Pomieszało mi się z Outbreak. Niemniej i tak to zmarnowana okazja.

Że co? RE 3 to jedna z najlepszych gier w serii.

O ile przez to masz na myśli coś na poziomie RE0 is CV..

Owszem była krótka, ale za to rekompensowała to gameplayem, do którego dodano nowe elementy takie jak uniki, tworzenie amunicji, czy szybki obrót u postaci.

Co też było jednak kwestiami technicznymi. Jedna kampania w porównaniu do czterech (w sumie dwóch i rozbudowany post game) robi jednak różnicę. A tak poza tym to remake będzie miał nowy gameplay, więc co tak w zasadzie tu pozostaje?

Do tego fantastycznie odwzorowano miasto zdewastowane przez epidemię zombie. No i ten Nemesis, który ściga nas przez całą grę. To potwór, który zapisał się złotymi zgłoskami w historii wirtualnej rozrywki.

Co też było już w poprzedniej grze, wliczając w to że Nemezis był tylko i wyłącznie tanim miksem Birkinsa i T-103. Tyle że miał więcej czasu ekranowego.

Pisanie, że trójka była rozczarowaniem jest śmieszne. Dla kogo niby była rozczarowaniem? Na pewno nie dla fanów serii, takich jak ja.

Czyli jakich? Fanboy'i? Bo akurat moja opinia nie jest wcale jakoś bardzo oryginalna, właśnie wśród fanów serii. Wystarczy sprawdzić zestawienia by było widać że powszechnie uważa się że RE3 to tylko średnia półka.

Osobiście dużo bardziej czekam na Remake trójki niż czekałem na remake drugiej części.

No to pochwalony. Co nie zmienia faktu że będą musieli się postarać by gra była godna poprzednika. W końcu sam zauważasz że długością nie powalała.
« Ostatnia zmiana: 14 Lutego 2019, 23:37:41 wysłana przez Rezro »

Szakal119

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 392
Odp: Resident Evil 2 Remake
« Odpowiedź #7 dnia: 16 Lutego 2019, 14:28:51 »
Cytuj
Czyli jakich? Fanboy'i? Bo akurat moja opinia nie jest wcale jakoś bardzo oryginalna, właśnie wśród fanów serii. Wystarczy sprawdzić zestawienia by było widać że powszechnie uważa się że RE3 to tylko średnia półka.

Bardzo ciekawe. Od 10 lat jestem obecny na największym polskim forum o serii Resident Evil, a od około sześciu jestem tam moderatorem i pierwszy raz słyszę aby ktoś nazywał trójkę rozczarowaniem. Owszem, zdarzają się różnice zdań, sporo osób bardziej lubi drugą część, czy RE Remake, ale nigdy nie widziałem aby ktoś napisał, że RE 3 było słabe  :D .

Cytuj
Okrojona? Niby gdzie?

Cytuje post z innego forum. Post nie jest mój, ale uderza w sedno:

Cytuj
Jedyne co mnie rozczarowało to jest to, że scenariusze się nie uzupełniają a sobie przeczą. W oryginale scenariusz A wpływał na B i były dwie wariacje do każdego zależne od tego kim się grało i na dodatek każdy scenariusz miał innych bossów. Tutaj 2nd Run ma tylko inny początek i dodatkowego bossa, ewentualnie itemy są inaczej rozłożone, ale na razie tylko jeden 2nd run robiłem ( a tak to wszystko tak samo, ofc z różnicami wyjątkowymi dla postaci, nawet bossowie Ci sami. Boli to bardzo, nie dość, że żaden nie wpływa na drugi to jeszcze fabularnie nie trzymają się kupy, np. Anette umiera dwa razy inaczej

Cytuj
Jedna kampania w porównaniu do czterech (w sumie dwóch i rozbudowany post game) robi jednak różnicę.

Scenariusze były cztery...tyle, że 90% rzeczy, które w nich wykonywaliśmy powtarzało się, np. te same zagadki, czy te same przedmioty do zebrania. W trójce scenariusz był jeden, ale gra dawała nam czasem możliwość wyboru ścieżki, która mogliśmy iść. co skutkowało dwoma zakończeniami.

Cytuj
Co też było już w poprzedniej grze, wliczając w to że Nemezis był tylko i wyłącznie tanim miksem Birkinsa i T-103. Tyle że miał więcej czasu ekranowego.

Nemesis był rozwinięciem pomysłów z dwójki, ale był bardziej dopracowany i lepiej przedstawiony.

Cytuj
A tak poza tym to remake będzie miał nowy gameplay, więc co tak w zasadzie tu pozostaje?

No i? Remake 2 też ma inny gameplay niż pierwowzór, więc o tym jak będzie wyglądać Remake 3 dowiemy się dopiero po premierze.










Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Resident Evil 2 Remake
« Odpowiedź #8 dnia: 17 Lutego 2019, 00:14:17 »
i pierwszy raz słyszę aby ktoś nazywał trójkę rozczarowaniem [...] ale nigdy nie widziałem aby ktoś napisał, że RE 3 było słabe  :D

I ja też tego nie powiedziałem (odnośnie drugiej części wypowiedzi). Jednak gra była w mojej i wielu osób ocenie słabsza niż poprzednicy, co nie znaczy że zła. Mechanikę podkręcono ale jeśli chodzi o całokształt to czegoś zabrakło. Podkreślam że to opinia.

Cytuje post z innego forum. Post nie jest mój, ale uderza w sedno:

W sedno, słabej kampanii B, o czym zresztą sam powiedziałem. Jednak kampanie A w obu przypadkach rozbudowano, a nie oszukujmy się że dla większości graczy właśnie to się liczy.

Scenariusze były cztery...tyle, że 90% rzeczy, które w nich wykonywaliśmy powtarzało się, np. te same zagadki, czy te same przedmioty do zebrania. W trójce scenariusz był jeden, ale gra dawała nam czasem możliwość wyboru ścieżki, która mogliśmy iść. co skutkowało dwoma zakończeniami.

Czyli jak mówiłem wypada to i tak gorzej. Dla przypomnienia różnice pomiędzy kampaniami obu postaci, choć korzystały z tych samych zagadek były bardzo różne jeśli chodzi o klimat. Leon zgrywa Bonda wpierw współpracując z Marvin a potem Adą by kopać tyłki, zaś Claire popycha do przodu chęć ocalenia Sherry i do tego mam wątek z seryjnym mordercą Ironsem (rozegrany w remaku perfekcyjnie, bo sierociniec ironicznie to najstraszniejszy moment w grze).

Nemesis był rozwinięciem pomysłów z dwójki, ale był bardziej dopracowany i lepiej przedstawiony.

Nie przeczę ale znowu, co faktycznie ma ta gra do zaoferowania? Przypominam że ja nie mam nic przeciwko remake'owi trójki, a po prostu uważam że twórcy muszą się bardziej postarać by gra miała rację bytu, bo większość jej zalet to teraz standard. Szczególnie że Mr.X jest kampanii A i robienie amunicji oraz intensywny gameplay jest w standardzie remake'u dwójki.

No i? Remake 2 też ma inny gameplay niż pierwowzór, więc o tym jak będzie wyglądać Remake 3 dowiemy się dopiero po premierze.

Ależ my już to wiemy, właśnie dlatego że chwalony przez ciebie ulepszony gameplay już jest w remake'u 2'ki! Sęk w tym że mimo kompletnej wymiany sposobu rozgrywki remake dwójki wciąż pozostaje remakiem dwójki. Większość twoich argumentów na obronę trójki sprowadza się do gameplay'a, powtarzam więc pytanie: Co faktycznie pozostaje po jego wymianie? Jak już mówiłem wcześniej o ile twórcy nie wymyślą czegoś specjalnego to gra może okazać się sporą wtopą. I mówię to w trosce, bo chcę by była to gra godna serii (a tak poza tym już wiem że będzie to na pewno pełna gra, więc półśrodki nie znajdą usprawiedliwienia).

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Resident Evil 2 Remake
« Odpowiedź #9 dnia: 17 Lutego 2019, 03:12:09 »
To nawet w takim temacie toczycie z Rezrem spór?  :blk Myślałem że tylko o politykę się on nagrzewa  :zwr
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Resident Evil 2 Remake
« Odpowiedź #10 dnia: 19 Lutego 2019, 07:34:16 »
Moja rozmowa z Szakalem ma charakter merytoryczny, a co do drugiego to Aurelinus akurat przypadkiem wyskoczył z bylem dupy jak zmiażdżono Aq.. czy wspomniałem że już od jakiegoś czasu podejrzewam ich o bycie tym samym kolesiem?

Aq

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Resident Evil 2 Remake
« Odpowiedź #11 dnia: 19 Lutego 2019, 13:11:32 »
To nawet w takim temacie toczycie z Rezrem spór?  :blk Myślałem że tylko o politykę się on nagrzewa  :zwr
yhy :piwo2:
Moja rozmowa z Szakalem ma charakter merytoryczny, a co do drugiego to Aurelinus akurat przypadkiem wyskoczył z bylem dupy jak zmiażdżono Aq.. czy wspomniałem że już od jakiegoś czasu podejrzewam ich o bycie tym samym kolesiem?
coś jak ojciec i sąsiad w jednym ? :aqq:
The world is changed. I feel it in the water. I feel it in the earth. I smell it in the air. Much that once was is lost, for none now live who remember it
Darkness crept back into the forest of the world. Rumor grew of a shadow in the east, whispers of a nameless fear, and the Ring of Power perceived. Its time had now come.

Szakal119

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 392
Odp: Resident Evil 2 Remake
« Odpowiedź #12 dnia: 19 Lutego 2019, 17:04:23 »
Rezro ja nie zaprzeczam, że dwójka była dobrym resem, jednym z najlepszych. Jednak po 10 przejściach lepiej mi się grało w trójkę niż w dwójkę i dlatego to nią cenię sobie wyżej. Nie neguje też tego, że więcej fanów woli dwójkę od trójki, ale też nie uważam aby RE 3 było słabym resem, co pokazują wszelakie sondy typu "najlepszy resident Evil".
Ty z kolei pisałeś wcześniej, że RE 3 było rozczarowaniem dla większości graczy, plus do tego Twoje negatywne nastawienie do trójki i jej ewentualnego remake. Stąd mój wniosek, że nie przepadasz za tą częścią. Do tego piszesz, że większość graczy tak uważa, a przez wieloletnią obecność na forum o RE wiem, że tak nie jest.

Cytuj
W sedno, słabej kampanii B, o czym zresztą sam powiedziałem. Jednak kampanie A w obu przypadkach rozbudowano, a nie oszukujmy się że dla większości graczy właśnie to się liczy.

Ehm, ograłeś dwa scenariusze, czy cztery? Bo rozchodzi się o to, że drugi scenariusz nie różni się prawie niczym od pierwszego. W sensie Leon A to to samo co Leon B, a Claire A to to samo co Claire B. Rożni się tylko obecnością Marvina. Do tego niektóre walki i wydarzenia powtarzają się niezależnie od tego którą postacią gramy.

Cytuj
Czyli jak mówiłem wypada to i tak gorzej. Dla przypomnienia różnice pomiędzy kampaniami obu postaci, choć korzystały z tych samych zagadek były bardzo różne jeśli chodzi o klimat. Leon zgrywa Bonda wpierw współpracując z Marvin a potem Adą by kopać tyłki, zaś Claire popycha do przodu chęć ocalenia Sherry i do tego mam wątek z seryjnym mordercą Ironsem (rozegrany w remaku perfekcyjnie, bo sierociniec ironicznie to najstraszniejszy moment w grze).

Ty piszesz teraz o Remake 2, czy o oryginale? Owszem grając Claire lub Leonem spotykaliśmy inne postacie, ale te scenariusze nie różniły się aż tak bardzo klimatem  ;D . I po kilkunastu razach miało się już dość powtarzania w kółko tego samego. Tak, to samo można powiedzieć o RE 3, ale przez poprawiony gameplay lepiej się w to gra.

Cytuj
Nie przeczę ale znowu, co faktycznie ma ta gra do zaoferowania? Przypominam że ja nie mam nic przeciwko remake'owi trójki, a po prostu uważam że twórcy muszą się bardziej postarać by gra miała rację bytu, bo większość jej zalet to teraz standard. Szczególnie że Mr.X jest kampanii A i robienie amunicji oraz intensywny gameplay jest w standardzie remake'u dwójki.

Cytuj
Ależ my już to wiemy, właśnie dlatego że chwalony przez ciebie ulepszony gameplay już jest w remake'u 2'ki! Sęk w tym że mimo kompletnej wymiany sposobu rozgrywki remake dwójki wciąż pozostaje remakiem dwójki. Większość twoich argumentów na obronę trójki sprowadza się do gameplay'a, powtarzam więc pytanie: Co faktycznie pozostaje po jego wymianie? Jak już mówiłem wcześniej o ile twórcy nie wymyślą czegoś specjalnego to gra może okazać się sporą wtopą. I mówię to w trosce, bo chcę by była to gra godna serii (a tak poza tym już wiem że będzie to na pewno pełna gra, więc półśrodki nie znajdą usprawiedliwienia).

Jeszcze raz. Co ma piernik do wiatraka? My porównujemy oryginalne RE 2, czy Remake 2 do RE 3?
Remake 3 jeszcze nie powstało, ale tak jak zmieniono fabułę i gameplay dwójki, tak mogą zmienić gameplay i fabułę trójki. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby rozbudować wątek Carlosa i dać mu własny scenariusz.


Cytuj
To nawet w takim temacie toczycie z Rezrem spór?  Co jeeee? Myślałem że tylko o politykę się on nagrzewa

Panie generale melduje posłusznie, że jedynie wymieniamy poglądy  :P .

EDIT:
Zapraszam tutaj:

https://forum.residentevil.eu/




Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Resident Evil 2 Remake
« Odpowiedź #13 dnia: 20 Lutego 2019, 07:47:30 »
No to się nie zrozumieliśmy. Powtórzę więc po raz kolejny że nie powiedziałem że jest to słaba gra a jedynie że dla wielu fanów była rozczarowaniem, bo była. To że coś jest rozczarowaniem nie oznacza że było złe, bo dla mnie np. Kingdom Hearts 3 było rozczarowaniem a zarazem i tak uważam że to jedna z najlepszych części serii, a po prostu wkurza mnie że nie pociągnięto wątku Mistrza mimo, budowania włośnie tego twista. Po prostu w mojej opinii RE3 powinno być albo wydane jako trzecia kampania DLC albo powinno zostać rozbudowane, np. o drugą kampanię.

Powtórzę też po raz kolejny że mówiłem już że zgadzam się że kampania B w remake'u jest słaba i w mojej opinii wrzucono ją pod koniec. Ale nie zgadzam się że gra jest mniejsza bo kampania A jest znacznie bardziej rozbudowana i ciekawsza w nowej interpretacji, jak najbardziej różniąc się w przypadku obu postaci i to nie tylko Marvinem (cały środek jest zgoła odrębny). No chyba że ty mówisz tu o oryginale, bo to wtedy tylko potwierdza sedno mojej wypowiedzi. A co do kwestii remake'u RE 3 to oszukujesz się jak zakładasz że podpicują gameplay bo trójka też tak miała. To tak nie działa. Nikt zdrowy na umyśle nie daje gorszego gameplay'a z założenia. Remake RE3 będzie musiało więc konkurować z remakiem RE2 na poziomie fabuły, a to było właśnie słabością RE3.

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby rozbudować wątek Carlosa i dać mu własny scenariusz.

No i właśnie o tym mówią! Ja jedynie zwracam uwagę że czysta adaptacja może okazać się słaba, z powodów które wymieniłem.

Cytuj
To nawet w takim temacie toczycie z Rezrem spór?  Co jeeee? Myślałem że tylko o politykę się on nagrzewa
Panie generale melduje posłusznie, że jedynie wymieniamy poglądy  :P .

Potwierdzam :zltk

Szakal119

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 392
Odp: Resident Evil 2 Remake
« Odpowiedź #14 dnia: 22 Lutego 2019, 19:38:57 »
Cóż, kiedy ktoś piszę, że coś w było dla niego rozczarowaniem w porównaniu do poprzedniej części to oczywistym było dla mnie, że uważa to za dużo gorsze. A w tym przypadku, że uważasz RE 3 za dużo gorsze od RE 2.

Cytuj
Powtórzę też po raz kolejny że mówiłem już że zgadzam się że kampania B w remake'u jest słaba i w mojej opinii wrzucono ją pod koniec. Ale nie zgadzam się że gra jest mniejsza bo kampania A jest znacznie bardziej rozbudowana i ciekawsza w nowej interpretacji, jak najbardziej różniąc się w przypadku obu postaci i to nie tylko Marvinem (cały środek jest zgoła odrębny). No chyba że ty mówisz tu o oryginale, bo to wtedy tylko potwierdza sedno mojej wypowiedzi.

Chodzi o to, że w oryginale mieliśmy cztery różne scenariusze. W zależności od tego kim graliśmy i który scenariusz to historia wyglądała nieco inaczej. W remake tego nie ma, co nawet twórcy przyznali w jednym wywiadzie, że początkowo miały być tylko dwa scenariusze, po jednym dla Claire i Leona. Z czasem jednak postanowiono zrobić cztery scenariusze, ale najwidoczniej brakło już czasu dla wprowadzanie zmiennych do napisanych już historii, ponieważ scenariusz A prawie niczym nie różni się od B.

Cytuj
A co do kwestii remake'u RE 3 to oszukujesz się jak zakładasz że podpicują gameplay bo trójka też tak miała. To tak nie działa. Nikt zdrowy na umyśle nie daje gorszego gameplay'a z założenia. Remake RE3 będzie musiało więc konkurować z remakiem RE2 na poziomie fabuły, a to było właśnie słabością RE3.

Tyle, że ja nigdzie nie napisałem, że chce Remake RE 3 przeniesionego w stosunku 1:1 z oryginału, ani, że chcę odpicowanego nie wiadomo jak gameplayu  ??? . Napisałem jedynie, że bardzo lubię RE 3 i z zainteresowaniem czekam na jego Remake, aby zobaczyć jak Capcom sobie poradzi z unowocześnieniem tej klasycznej odsłony serii.

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Resident Evil 2 Remake
« Odpowiedź #15 dnia: 23 Lutego 2019, 15:12:39 »
Tak, uważam RE3 za nieco słabsze w całokształcie od świetnego RE2, choć nie we wszystkich aspektach. To moja subiektywna i nieodosobniona opinia.

A co do reszty to doszliśmy do zgody.