Trzynasty Schron - Postapokalipsa i Fallout
Luty 24, 2019, 04:37:07 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Czy wiesz że... na Trzynastym Schronie wciąż działa system ankiet. Oddaj głos w aktualnej ankiecie
 
   Strona główna   Pomoc Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2] 3   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Dywizjon 303. Historia prawdziwa - recenzja  (Przeczytany 1637 razy)
Squonk
Schronowy Inżynier
Gen. broni - Redaktor
*
Wiadomości: 8765


Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!


WWW
« Odpowiedz #20 : Październik 19, 2018, 00:27:06 »

Te terminy dziś już nie mają takiego znaczenia, jak miały jeszcze w 19 wieku czy w XX, tak gdzieś do początku lat 80-ch. A już na pewno gdy chodzi o identyfikację zapatrywań i poglądów politycznych. Bo co one mogą określać w takich np. Niemczech, gdy teoretycznie przeciwne ideowo sobie partie jak CDU i SPD, tworzą razem rząd? Po co głosować na jednych lub na drugich, jak i tak razem będą one rządzić?  Co jeeee?

Dziś obowiązuje dyskurs, którego nie rozumienie sprawia łatwość żonglowania pojęciami "kibolskie ustawki na Marszu Niepodległości" lub "pedalstwo z piórami w dupie na Paradzie Równości", bo tak jest łatwiej.
Zapisane

Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.
Rezro
St. chorąży
*
Wiadomości: 3954


Why you people care so much where your souls are?


« Odpowiedz #21 : Październik 19, 2018, 09:10:43 »

W Polsce poglądy lewicowo-liberalne są problemem, bo są nienormalnością.

To samo można powiedzieć o rządach dowolnej partii. Wybacz ale traktujesz politykę jako czarno białą i co zresztą jest jednym z powodów toksyczności rządów PiS.

A to komuniści mieli wpływ na rzeczywistość w Polsce. Oficjalnie od 1944 roku do 1989 roku, zaś po 1989 roku roztopieni w różnych układach medialno-gospodarczych.

Prawda. Ze szczególnym wskazaniem na Doktora Marksizmu Kaczyńskiego i jego kolektyw złożony z komunistycznych prokuratorów. SLD strukturalnie tyle samo ma wspólnego z komuną co AWS. Solidarność nigdy nie była narodowo katolicka. Była zachodnio pluralistyczna, z odłogami które chciały narodowego socjalizmu które teraz doszły do władzy.

Nacjonalizm zaś co najwyżej może wzbudzać kwestię smaku. W Polsce nigdy go nie było w tak obrzydliwej formie, jak w Niemczech czy krajach zachodnich.

Fakt, ale to się zmienia. Z powodu przyzwolenia ludzi cynicznych i podłych, niegroźni nadgorliwcy zaczęli być zastępowani przez oszołomów. Jako że historia lubi się powtarzać warto przypomnieć tu losy Ernsta Röhma i skąd pochodziła jego partia.

Ale tego Rezro nie przeczytasz w Wyborczej czy innych polskojęzycznych gadzinówkach. Tam co najwyżej podbudujesz swoje antypisowskie fobie, które są śmieszne bo nie wypominasz im socjalizmu i rozdawnictwa, a rzekomy romans z komuną, jakby prominentni postkomuniści Cimoszewicz i Rosati byli z nimi

Nie no, to jest śmieszne Roll Eyes
Squonk przywołuje spiskowe brednie i nazywa tak moją opinię której za fakt nigdy nie podwałem, w przeciwieństwie do jego spiskowych bredni. Bez komentarza.

Pozbawienie ludzi ich tożsamości narodowej, kulturowej, ale też i płciowej (bo nie materialnej - to już było i się nie sprawdziło) to cele współczesnego marksizmu, którego zwolennicy opanowali dziś kluczowe stanowiska w mediach czy sferach związanych z kulturą. Celem nie ma być - niestety - "otwarty pozbawiony nienawiści świat" czy "życie zgodne z ekologią", ale sprowadzenie człowieka do roli konsumującego zwierzęcia, oddającego się przyjemności i zabawie.

Pozbawienie przez kogo? Tożsamości Narodowej nie da się nikogo pozbawić bredniami w mediach. Sama w sobie sugestia że tą trzeba bronić sugeruje brak takowej tak jak gadanie o potrzebie przywrócenia wiary pochodzi z ust bez takowej (serial Młody Papierz zrobił wobec tego świetny komentarz). A Marksizm to nie tyle niszczył co zawłaszczał tożsamość.. tak jak robi to właśnie moja wymyślona paranoja. Polak to teraz homofobiczny fanatyczny ludo-katolik, chętnie przyjmujący socjal od "prawicowej" władzy. Co z tego że to właśnie Polska ma historię kraju wielonarodowego i demokratycznego. Tą historię którą komuniści, wpierw Radzieccy a teraz Kaczustyczni chcą wymazać.

Nacjonalizm zaś, jako coś dzikiego i nieokiełznanego, to nadal dobra szczepionka przeciw takim postępującym planom, która powinna być jednak zneutralizowana gdyby takie zagrożenie minęło.

Wiedz że objawy chorobowe u hipochondryka pochodzą od leków, a nie choroby którą leczy bo tej nie ma Roll Eyes

Bo czyż nie jest ciekawe, że tzw. świat Zachodu - chcąc oczywiście nieść "wolność i demokrację" w świecie arabskim - obalał tam przede wszystkim te reżimy, które opierały swoją władzę na idei nacjonalizmu arabskiego, a nie ruszał reżimów teokratycznych?

Jak na razie to widzę tam jedynie Rosjan Roll Eyes
USA jest tam tylko po ropę, a ich wielki przyjaciel Arabia Saudyjska to faktycznie dowód na twoje racje. Co następne? ISIS to też walczy o wolność?

Te terminy dziś już nie mają takiego znaczenia, jak miały jeszcze w 19 wieku czy w XX, tak gdzieś do początku lat 80-ch.

Masz rację. W trakcie rewolucji Francuskiej zostały one zdefiniowane jako Konserwatyzm (prawica) i Reformatorów (lewica). To jest i zawsze było ich akademickie znaczenie. Co konkretnie było lewicą i prawicą zmieniało się przez lata (wpierw demokratyzm-rojalizm, potem demokratyzm-republikanizm, w końcu skrajny socjalizm-demokratyzm, a dziś socjaldemokratyzm-neokonserwatyzm z populizmem i liberalizmem na osobnej osi) ale wraz z nastaniem komunizmu zaczęto dystansować się od historycznych powiązań z faszyzmem jako że obie strony są skrajnymi reformatorami i nazywać prawe skrzydło skrajnej lewicy "prawicą". W USA stosuje się tu określenie "Alt-right" od "Alternative Right" bo tam ze  względu na istnienie faktycznych prawicowców wiedza o abstrakcyjności tego jest powszechniejsza. Kolejnym etapem legitymizacji tego było utożsamienie liberalizmu z lewicą, mimo że w tradycyjnym dyskursie debata pomiędzy Libertarianami i ChD'kami a Skrajnymi Kapitalistami była o zawsze w ramach faktycznej prawicy i wyłonienie się podobnego rozróżnienia w środowiskach socjaldemokratycznych nie powinno dziwić.

Tak więc masz rację. Terminologie się zmieniła, bo ludzie tacy jak ty z premedytacją stosują ją błędnie Roll Eyes

A już na pewno gdy chodzi o identyfikację zapatrywań i poglądów politycznych. Bo co one mogą określać w takich np. Niemczech, gdy teoretycznie przeciwne ideowo sobie partie jak CDU i SPD, tworzą razem rząd? Po co głosować na jednych lub na drugich, jak i tak razem będą one rządzić?  Co jeeee?

To się nazywa konsensus. Podstawa sukcesu demokracji. A oczywistą odpowiedzią jest wzmocnienie strony odpowiadającej twoim poglądom i dzięki temu zbudowanie czegoś konkretnego. Zamiast jak to robi PiS, budowanie przez niszczenie bo prawda jest taka że nie są oni w stanie niczego konkretnego zbudować o ile nie porównują tego z mentalnym slumsem. Na ugorze to nawet krzak jest drzewem.. ot powinno być to mottem tej partii.

Dziś obowiązuje dyskurs, którego nie rozumienie sprawia łatwość żonglowania pojęciami "kibolskie ustawki na Marszu Niepodległości" lub "pedalstwo z piórami w dupie na Paradzie Równości", bo tak jest łatwiej.

Jak na ironię dowodzisz swoim tezom na przykładzie Roll Eyes
Zapisane
Rezro
St. chorąży
*
Wiadomości: 3954


Why you people care so much where your souls are?


« Odpowiedz #22 : Październik 19, 2018, 09:23:13 »

To że kiedyś nacjonalizm mógł być według ciebie bardziej uzasadniony w polsce niż niemczech czy włoszech, przyjmując nawet że masz rację. Znaczy tylko to że kiedyś mógł być "uzasadniony". Teraz nie jest. [Według mnie, nigdy nie był, ale zgadzam się na kompromis]. Kiedyś byliśmy zagrożeni germanizacją i innymi acjami, od dawna nie jesteśmy. Dziś nacjonalizm nie ma jak bronić czegokolwiek, bo nie ma przed czym. Więc pełni swoją podstawą rolę czyli atak i polonizowanie wszystkiego co Polskie nie jest. Albo przez przekłamania historyczne albo zmuszanie do patriotyzmu i jedynych słusznych poglądów, albo przez fizyczną albo naciskami polityczno ekonomicznymi eliminację elementów nieporządanych i nie Polskich.

Dokładnie!

No i Squonk. Co ci Panie nie pasuje w internacjonalizmie? Że szczepić chcesz przeciwko niemu.

Jak zawsze nie chodzi o to co jest złego w zmyślonym problemie, ale by zmyślonym problemem uzasadnić z góry przyjętą tezę. Tak samo zresztą było w przypadku komunistów którzy zaczęli z internacjonalizmem walczyć, gdy ten zaczął podkopywać ich ideę walki narodów i kast. Swoją drogą to samo stało się z umiarkowanymi socjalistami którzy zaczęli osiągać sukcesy pomimo komuny. Dlatego komuniści najgłośniej teraz krzyczą, łapaj komunistę. Jeśli o mnie chodzi to skoro człowiek z kraju Kalifornia nie ma problemu by uważać się zarówno za Kalifornijczyka jak i Amerykanina, tak samo nikt inny takiego problemu nie powinien mieć w Europie. Do faktycznego zaniku tożsamości narodowej to doszło jedynie w Rosji i krajach pod jej rządami.
Zapisane
Adam
St. sierżant
*
Wiadomości: 478


WWW
« Odpowiedz #23 : Październik 19, 2018, 09:59:51 »

Cytuj
Te terminy dziś już nie mają takiego znaczenia, jak miały jeszcze w 19 wieku czy w XX, tak gdzieś do początku lat 80-ch.
Po co więc żonglujesz pojęciami, które - jak sam przyznajesz - nie mają już konkretnego znaczenia?
Zapisane
Squonk
Schronowy Inżynier
Gen. broni - Redaktor
*
Wiadomości: 8765


Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!


WWW
« Odpowiedz #24 : Październik 19, 2018, 11:48:08 »

@Adam
Jeśli partie i środowiska związane z salonem, michnikowszczyzną, postkomuną, WSI, eurastami i "otwartym społeczeństwem" same określają się jako lewicowo-liberalne jub broniące demokracji liberalnej, to jak mam ich nazywać?

Mam przypuszczenie że dla Ciebie, w/w opcje to normalność (przyjąłeś narzucony dyskurs), a wszystko co od tego odbiega to "populiści", "faszyści" i oczywiście kibole.

@Rezro
Jakie piguły wziąłeś, że z tak wielką swadą stawiasz na jednej linii socjalistów z PiS, którzy otarli się o PZPR, z postkomunistyczną agenturą, która działa w PO, jak choćby Boni czy Rosati?

Bo tylko tak można wytłumaczyć te rozkoszne zadęcie jakim posługuje się też KODziarstwo czy UBywatele PRL Zwyrol

Naprawdę sądzisz że nikt nie wie kto i do kiedy był w PZPR, co robił przed i po 1989 roku? I że dopiero po 2015 się dowiedział?
Zapisane

Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.
Adam
St. sierżant
*
Wiadomości: 478


WWW
« Odpowiedz #25 : Październik 19, 2018, 12:22:44 »

Cytuj
Mam przypuszczenie że dla Ciebie, w/w opcje to normalność (przyjąłeś narzucony dyskurs), a wszystko co od tego odbiega to "populiści", "faszyści" i oczywiście kibole.
W najmniejszym stopniu nie obchodzi mnie "salon", "michnikowszczyzna", "postkomuna" (co innego Piotrowicz, to już ofiara systemu  Tongue), WSI ani tym bardziej "euraści", zwłaszcza że znaczenia tego słowa nie znam, a jak szukałem w google, pokazywała się tylko gmina w Finlandii, więc słowo chyba nie istnieje. O "otwartym społeczeństwie" mogę dyskutować, ale jeśli ktoś je zdefiniuje, bo na razie to frazes bez treści (nie żeby powyższe w większości nie były, ale "michnikowszczyzna" czy "salon" to jak dla mnie strata czasu niezależnie od użytej definicji). Po co więc przypisujesz mi swoją interpretacje świata i poglądy "lewicowo-liberalne", bez zadania choćby pytania o moje poglądy na sprawy gospodarki?

Poza tym, jedyne partie określające się jako lewicowo-liberalne to Razem i pozostałości po SLD. Wszystkie pozostałe liczące się partie z niewiadomych przyczyn kreują się na mniej lub bardziej skrajną prawicę. A jak od święta uda im się zatrudnić jakiegoś sensownego sztabowca, to na centrum.
Zapisane
Rodrrik
Mł. chorąży sztab. - Redaktor
*
Wiadomości: 311


"Władza jest zawsze gwałtem na ludziach"


« Odpowiedz #26 : Październik 19, 2018, 14:57:48 »

Głównym założeniem lewicy jest dążenie do wolności, równości i sprawiedliwości społecznej

Wartościami uznawanymi przez zwolenników prawicy za podstawowe wartości tejże ideologii są: wstrzemięźliwość w reformach społeczno-gospodarczych i politycznych, szacunek dla tradycji i istniejącej hierarchii

Cytaty z wikipedii więc pierwszego miejsca gdzie 90% będzie szukać definicji jakiegoś pojęcia. Jeśli ktoś ma inne definicje to niech spierdziela. Bo to tak jakby wspólnie z kimś decydować o kolorze ścian kiedy niebieski oznaczał by dla niego różowy, czerwony - szary, zielony - brązowy itd. Szkoda czasu.

I @Sqonk. Gdzie nacjonalizm jest dziki i nieokiełznany?
Ideologia która stawia naród i państwo jako najwyższe dobro nie może być dzika. Wszystkie rządy nacjonalistyczne i powstałe przez to twory społeczne były jednymi z najbardziej okiełznanych na świecie. Nacjonaliści mają być potulni i okiełznani wobec narodu. O co ci w tym zdaniu chodzi?
Zapisane

"Choć droga jest bez końca
Pozornie bez znaczenia
Mniemam, że mam powody
By drogi swej nie zmieniać "
Jerzy
Major - Redaktor
*
Wiadomości: 1493


Nie możesz być lisem, lwem też nie, bądź jeżem


« Odpowiedz #27 : Październik 19, 2018, 18:25:58 »

Hmm... w temacie jest 303. Proponuję zmienić na 404 - takie cuś wyskakuje, jak strona nie istnieje.

"Krew jego - dawne bohatery. Imię jego - czterdzieści i cztery"

Czy jakoś tak.  Ordynus?
Zapisane

Historia uczy nas tylko tego, że jeszcze nigdy, nikt się z niej niczego nie nauczył.
Coś się kończy, coś się zaczyna- apokalipsa jest wokół.
Squonk
Schronowy Inżynier
Gen. broni - Redaktor
*
Wiadomości: 8765


Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!


WWW
« Odpowiedz #28 : Październik 19, 2018, 23:40:06 »

Poza tym, jedyne partie określające się jako lewicowo-liberalne to Razem i pozostałości po SLD. Wszystkie pozostałe liczące się partie z niewiadomych przyczyn kreują się na mniej lub bardziej skrajną prawicę. A jak od święta uda im się zatrudnić jakiegoś sensownego sztabowca, to na centrum.
Ordynus? Ordynus? Ordynus?

Musisz nadrobić brak w wiedzy na temat debaty społecznej w Polsce, w tym również zgłębić obowiązujący dyskurs oraz narracje, które propagowane w mediach głównego nurtu mają (lub ich twórcom tak się wydaje) wpływ na społeczeństwo.


Głównym założeniem lewicy jest dążenie do wolności, równości i sprawiedliwości społecznej

Wartościami uznawanymi przez zwolenników prawicy za podstawowe wartości tejże ideologii są: wstrzemięźliwość w reformach społeczno-gospodarczych i politycznych, szacunek dla tradycji i istniejącej hierarchii

Cytaty z wikipedii więc pierwszego miejsca gdzie 90% będzie szukać definicji jakiegoś pojęcia. Jeśli ktoś ma inne definicje to niech spierdziela. Bo to tak jakby wspólnie z kimś decydować o kolorze ścian kiedy niebieski oznaczał by dla niego różowy, czerwony - szary, zielony - brązowy itd. Szkoda czasu.
Co te definicje mają wspólnego z - kiedyś - likwidacją różnic klasowych, a dziś z likwidacją różnić, choćby płciowych? No owszem, coś mają, ale jak ujęta w nich jest faktyczna praktyka, a nie akademickie dywagacje?  Undecided


I @Sqonk. Gdzie nacjonalizm jest dziki i nieokiełznany?
Ideologia która stawia naród i państwo jako najwyższe dobro nie może być dzika. Wszystkie rządy nacjonalistyczne i powstałe przez to twory społeczne były jednymi z najbardziej okiełznanych na świecie. Nacjonaliści mają być potulni i okiełznani wobec narodu. O co ci w tym zdaniu chodzi?
Nacjonalizm mówiąc w skrócie śmierdzi Fuuuj

Nie jest to nienormalność jak lewicowo-liberalne idee, ukształtowane po 1968 roku, a realizowane dziś. Po prostu śmierdzi, tak jak jajko które ze smacznego produktu spożywczego (patriotyzm, interes narodowy, poczucie wspólnoty), niewłaściwie przechowywane może się zepsuć.
Zapisane

Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.
Rezro
St. chorąży
*
Wiadomości: 3954


Why you people care so much where your souls are?


« Odpowiedz #29 : Październik 20, 2018, 08:22:25 »

@Adam
Podpisuję się pod ostatnim postem w całości.

Głównym założeniem lewicy jest dążenie do wolności, równości i sprawiedliwości społecznej

Eee. Nie prawda. To definicja liberalizmu nie lewicy (choć fakt faktem większość współczesnych lewicowców jest soc-liberałami). Tą podałem nieco wcześniej, a konkretnie że są to Reformatorzy. W swoim czasie to nawet Republikanie byli "lewakami" w kontraście do monarchizmu.

Wartościami uznawanymi przez zwolenników prawicy za podstawowe wartości tejże ideologii są: wstrzemięźliwość w reformach społeczno-gospodarczych i politycznych, szacunek dla tradycji i istniejącej hierarchii

Ta już jest poprawna. Dlatego też szanuję faktycznych prawicowców, a nie oszołomów drożących do "prawicowej rewolucji" czymkolwiek by to nie było.

I @Sqonk. Gdzie nacjonalizm jest dziki i nieokiełznany?
Ideologia która stawia naród i państwo jako najwyższe dobro nie może być dzika. Wszystkie rządy nacjonalistyczne i powstałe przez to twory społeczne były jednymi z najbardziej okiełznanych na świecie. Nacjonaliści mają być potulni i okiełznani wobec narodu. O co ci w tym zdaniu chodzi?

O to że utożsamia on hajlujących narodowców i oszołomów, z faktycznym nacjonalizmem co zresztą jest sednem mojej krytyki tzw. "skrajnej prawicy". Ci ludzie mają gdzieś naród i jego dobro. Orzeł stanowi dla nich namiastkę penisów i pretekst do obijania ryjów, nawet jeśli hańbi to ich i naród. Podobna sprawa dotyczy również Populizmu. W teorii są to ludzie stawiający lud ponad wszystko, dlatego chętnie sypiący kasą bez odwoływania się jednak do lewicowych wartości. W praktyce jednak większość populistów (Trump i Kaczyński) to cynicy którzy są gotowi obiecać każdemu co ten chce usłyszeć i przekupić naród wiedząc że to narodu są pieniądze. Podobnie więc jak w przypadku Katolików, ci co najgłośniej krzyczą najmniej mają z deklarowaną wiarą wspólnego. I dlatego własnie wszyscy powinni po równo to krytykować.

@Jerzy
Dobre. Popieram Grin

@Squonk
Powtórzą to po raz kolejny, to ty Squonk żonglujesz nieistniejącymi pojęciami i to ty powinieneś nadrobić braki wiedzy z faktycznej polityki, a nie z mitologii narodowców. I jakie różnice płciowe? Serio, zapoznaj się z twierdzeniami faktycznego gender studies (które z lewactwem nie ma zresztą nic wspólnego) a nie powtarzaj brednie z stron pokroju "Starożytni Polacy". Bo na serio się ośmieszasz.
Zapisane
Squonk
Schronowy Inżynier
Gen. broni - Redaktor
*
Wiadomości: 8765


Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!


WWW
« Odpowiedz #30 : Październik 20, 2018, 12:27:19 »

@Rezro
Stosując pojęcie "lewactwo" sam się ośmieszyłeś, bo ja nigdzie go nie użyłem.

Zaś powtarzam, definicje i kurczowe się ich trzymanie jest dla naiwniaków, machających hasłem "PiS to PZPR", "kibole na Marszu Niepodległości" czy "jebać cia@atych". One w starciu z realną polityką, zwłaszcza na Zachodzie, tracą na znaczeniu, czego koalicja CDU-SPD w Niemczech czy Macron we Francji są przykładem.

A co to jest, to już trzeba nadrobić braki w wiedzy, a nie robić to co napisałem powyżej :zws
Zapisane

Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.
Jerzy
Major - Redaktor
*
Wiadomości: 1493


Nie możesz być lisem, lwem też nie, bądź jeżem


« Odpowiedz #31 : Październik 20, 2018, 17:08:53 »

Jak już wszyscy po bandzie jadą i w kosmos odlatują. Dżender => https://gexe.pl/ge/art/4520,sapkowski-najpierwszym-dzenderem-rp
Zapisane

Historia uczy nas tylko tego, że jeszcze nigdy, nikt się z niej niczego nie nauczył.
Coś się kończy, coś się zaczyna- apokalipsa jest wokół.
Adam
St. sierżant
*
Wiadomości: 478


WWW
« Odpowiedz #32 : Październik 20, 2018, 18:59:05 »

Cytuj
Zaś powtarzam, definicje i kurczowe się ich trzymanie jest dla naiwniaków, machających hasłem "PiS to PZPR", "kibole na Marszu Niepodległości" czy "jebać cia@atych". One w starciu z realną polityką, zwłaszcza na Zachodzie, tracą na znaczeniu, czego koalicja CDU-SPD w Niemczech czy Macron we Francji są przykładem.
Oczywiście, bo stosowanie poprawnych definicji pojęć wymaga wiedzy co one naprawdę znaczą, a nie powtarzania przypadkowych rzeczy i wyzywania innych, gdy pokazują w tym brak sensu.
Zapisane
Rezro
St. chorąży
*
Wiadomości: 3954


Why you people care so much where your souls are?


« Odpowiedz #33 : Październik 21, 2018, 09:05:48 »

Stosując pojęcie "lewactwo" sam się ośmieszyłeś, bo ja nigdzie go nie użyłem.

Chwila, czy ty zrobiłeś właśnie chochoła, zarzucając komuś stosowanie chochoła Huh?

A co to jest, to już trzeba nadrobić braki w wiedzy, a nie robić to co napisałem powyżej :zws

A ja myślałem że po to by doszukać się w demagogicznym oderwanym od rzeczywistości zlepku haseł i teorii spiskowych, czegoś co udajesz że tam jest.. sensu. Normalnie podejrzewałbym trollowanie, ale jako że cię znam to na serio się o ciebie martwię. No bo oczywiste wyjaśnienie i dowiedzenie z góry przyjętej tezy to cię przerasta. Łatwiej zarzucić komuś nieuctwo luźno samemu żaglując definicjami i pojęciami jak foremkami w piaskownicy.

@Jerzy
Ty się śmiejesz, ale niektórzy w to naprawdę wierzą. Choć fakt faktem oni pewnie nie odróżniają też transwestyty of "pedała" i wierzą że można ich przekonać do homoseksualizmu, co ich tak przeraża. I co z tego że "gender studies" to nauka społeczna zajmująca się badaniem różnych kultur dotyczących płci (a nie samej płci, czy seksualności). Kto by się przejmował faktami? Salony złożone z ludzi takich Morawieckich i Palikotów na nich czyhają Roll Eyes

@Adam
Dokładnie.
Zapisane
Squonk
Schronowy Inżynier
Gen. broni - Redaktor
*
Wiadomości: 8765


Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!


WWW
« Odpowiedz #34 : Październik 21, 2018, 10:05:35 »

Jak już wszyscy po bandzie jadą i w kosmos odlatują. Dżender => https://gexe.pl/ge/art/4520,sapkowski-najpierwszym-dzenderem-rp
Niestety Jerzy, ale jesteś za mądry na takie sprawy i nie potrafisz pisać zgodnie z obowiązującym dziś tryndem  Sad Patrz i się ucz jak to się robi ---> http://efantastyka.pl/art-takich-film%C3%B3w-nam-trzeba  Promieniowanie Promieniowanie Promieniowanie (WCHODZICIE NA WŁASNE RYZYKO) Promieniowanie Promieniowanie Promieniowanie


Oczywiście, bo stosowanie poprawnych definicji pojęć wymaga wiedzy co one naprawdę znaczą, a nie powtarzania przypadkowych rzeczy i wyzywania innych, gdy pokazują w tym brak sensu.
I dlatego użyłeś stwierdzenia o kibolach napieprzających się na Marszu Niepodległości, bo - tu sobie to wyjaśnię - jako przedstawiciel tej części społeczeństwa, która uważa że należy do postępowego i oświeconego mainstreamu, masz do tego prawo? Taaa, jasne  Hyhyhy Hyhyhy Hyhyhy


A ja myślałem że po to by doszukać się w demagogicznym oderwanym od rzeczywistości zlepku haseł i teorii spiskowych, czegoś co udajesz że tam jest.. sensu. Normalnie podejrzewałbym trollowanie, ale jako że cię znam to na serio się o ciebie martwię. No bo oczywiste wyjaśnienie i dowiedzenie z góry przyjętej tezy to cię przerasta. Łatwiej zarzucić komuś nieuctwo luźno samemu żaglując definicjami i pojęciami jak foremkami w piaskownicy.
Właśnie opisałeś samego siebie  Inżynier nie wiem

Przypomnij może ile lat członkiem KC był Kaczyński (bo to przecież PZPR!!!), a Cejrowski ilu czarnoskórych sprzedał do Stanów (bo to przecież rasista jest!!!). No tak, tylko ci którzy uważają że należą do oświeconego, głównego nurtu mogą na lewo i prawo głosić sobie swoje tezy, bo przecież sam Michnik i TVN ich w tym rozgrzeszy, że wierzący w teorie spiskowe to są ci tamci  Hyhyhy
« Ostatnia zmiana: Październik 21, 2018, 10:15:34 wysłane przez Squonk » Zapisane

Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.
Adam
St. sierżant
*
Wiadomości: 478


WWW
« Odpowiedz #35 : Październik 21, 2018, 11:40:28 »

Cytuj
ci którzy uważają że należą do oświeconego, głównego nurtu
Fascynuje mnie to określenie, biorąc pod uwagę sytuację polityczną, to kto wygrał i z jaką większością. Nie wiem, tak wstyd jest się przyznać, że teraz ktoś inny jest głównym nurtem?
Zapisane
Squonk
Schronowy Inżynier
Gen. broni - Redaktor
*
Wiadomości: 8765


Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!


WWW
« Odpowiedz #36 : Październik 21, 2018, 12:47:58 »

Oswiecone osoby patrzą szerzej i nie ograniczają się tylko do polskiego zascianka. Stąd wyznacznikiem co jest/a co nie jest mainstreamem np. politycznym, może być skład Parlamentu Europejskiego  Słoneczko

Jak mniejszością będą tam frakcje za wiele się od siebie nie różniących (skoro w Niemczech, a i zapewne też w Szwecji mogą stworzyć koalicję) socjalistów, chadeków i liberałów (według Rezro to lewactwo   Zwyrol)  a większością partie o normalnym światopoglądzie (to moja definicja  Inżynier nie wiem), wówczas otrzymamy nową definicję mainstreamu politycznego.
Zapisane

Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.
Adam
St. sierżant
*
Wiadomości: 478


WWW
« Odpowiedz #37 : Październik 21, 2018, 14:30:16 »

Jakoś tak mam przeczucie, że nie  Cheesy I że jeśli to się stanie, to kryteria się zmienią i będzie nimi obsadzenie lokalnych lóż masońskich czy list najbogatszych ludzi świata. I zawsze będzie ten zły mainstream i ta biedna, oblężona twierdza ostatnich sprawiedliwych narodowców  Cheesy
Zapisane
Squonk
Schronowy Inżynier
Gen. broni - Redaktor
*
Wiadomości: 8765


Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!


WWW
« Odpowiedz #38 : Październik 21, 2018, 14:58:49 »

Póki tego nie ma, a jest tak jak powyżej, to nie wiesz jak będzie. Zaś jeśli ów strach przed "ostatnimi sprawiedliwymi narodowcami" jest tak wielki, że różniące się miedzy (no przecież powinny - definicje im to karzą - a tu taki zonk  Zwyrol) sobą partie polityczne, dostają małpiego rozumu i robią wszystko by się nie dać oderwać od koryta, to coś jest nie tak. Jak w Niemczech (koalicja CDU-SPD, byle nie wejść w układy z AFD) czy Francja (odrzucenie przez wyborców nie chcących głosować na Le Pen "lewicy" i "prawicy", więc wymyślenie dla nich "centrystycznego" Macrona).

Czyżby miliony wyborców w tych krajach, też już nie wiedzieli czym się różni prawica od lewicy, skoro nie ważne jak głosują, to i tak ciągle rządzą ci sami, bo przecież "ostatni sprawiedliwi narodowcy" nie mogą?  Hyhyhy
« Ostatnia zmiana: Październik 21, 2018, 15:01:37 wysłane przez Squonk » Zapisane

Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.
Aq
Mł. chorąży
*
Wiadomości: 891« Odpowiedz #39 : Październik 21, 2018, 21:54:46 »

Niestety Jerzy, ale jesteś za mądry na takie sprawy i nie potrafisz pisać zgodnie z obowiązującym dziś tryndem  Sad Patrz i się ucz jak to się robi ---> http://efantastyka.pl/art-takich-film%C3%B3w-nam-trzeba  Promieniowanie Promieniowanie Promieniowanie (WCHODZICIE NA WŁASNE RYZYKO) Promieniowanie Promieniowanie Promieniowanie

O matko i córko, Squonk na jakie ty strony wchodzisz  Hyhyhy
Zapisane

The world is changed. I feel it in the water. I feel it in the earth. I smell it in the air. Much that once was is lost, for none now live who remember it
Darkness crept back into the forest of the world. Rumor grew of a shadow in the east, whispers of a nameless fear, and the Ring of Power perceived. Its time had now come.
Strony: 1 [2] 3   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Kanał RSS Trzynastego Schronu Trzynasty Schron na Twitterze Trzynasty Schron na Facebooku Trzynasty Schron na Tumblr Trzynasty Schron na Instagramie Postapokalipsa bez ograniczeń! Radia Trzynastego Schronu na TubaFM Trzynasty Schron na YouTube
Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!