Autor Wątek: Venom - recenzja  (Przeczytany 3471 razy)

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Venom - recenzja
« dnia: 14 Października 2018, 09:51:08 »

"Czy Venom jest dobrym filmem?" - dawno nie pojawiła się produkcja kinowa, która wzbudziłaby taką różnicę odpowiedzi między krytykiem, a widzem. Ruben Fleischer wpadł w pułapkę Sony, i musiał stworzyć film pod wyraźne dyktando studia - "ma być tak, żeby podobało się wszystkim". Reżyser zakasał więc rękawy, i zrobił co w jego mocy żeby spełnić wymagania Sony, jednocześnie próbując oddać sprawiedliwość postaciom Eddiego Brocka i Venoma. I mimo licznych problemów - w moich oczach osiągnął sukces. Więcej dowiecie się jednak w recenzji.

"Zróbmy kinowe uniwersum Spider-Mana, tylko bez Spider-Mana". Tak z grubsza można podsumować tok myślenia Sony, które desperacko chciało podtrzymać swoje prawa do tych kilku postaci Marvela, jakie im zostały. Peter Parker po dwóch Niesamowitych, acz bardzo słabych odsłonach nowej serii zaliczył wspaniały Homecoming do MCU. Najbliższym lukratywnym pomysłem był więc Venom, aka "Edgelord Spider-Man". Jako nastolatek, słuchający Linkin Park i bardziej "edgy" niż opakowanie żyletek kochałem tą postać, pomysł na solowy film wydał się mi więc raczej dobry.

Całość recenzji pod tym linkiem.
« Ostatnia zmiana: 02 Stycznia 2019, 14:24:04 wysłana przez Squonk »
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Venom - recenzja
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Października 2018, 07:56:42 »
O, a w sam raz ;)

dawno nie pojawiła się produkcja kinowa, która wzbudziłaby taką różnicę odpowiedzi między krytykiem, a widzem.

Jeśli za "dawno" uznamy premiery Warcrafta (50) i Last Jedi, (46) to Venom (57) faktycznie wykazuje taki rozrzut.

Ogólnie film jest przeciętny. Wszystkie wskazane problemy jak najbardziej mają miejsce of nonsensownego złoczyńcy, po fabułę która ledwo trzyma się kupy. Niemniej zarazem film da się oglądać. Jeśli ktoś ma niskie wymagania to nadaje się w sam raz na niedzielne popołudnie. Film byłby zdecydowanie lepszy gdyby nie próbowano na siłę upchać go w "typowy target", ale za razem widziałem gorsze porażki. Poza tym tak jak przy Tytanach mamy syndrom kiepskiego trajlera który początkowo wkurzył ludzi. Ogólnie, film o którym zapomnimy jak o Fantastycznej Czwórce, ale który w przeciwieństwie do niej da się oglądać.

Adam

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 479
    • Szepczący w ciemności
Odp: Venom - recenzja
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Października 2018, 11:49:39 »
Ten wpis mi się podoba. Jest cały na temat.

Jednakże, wciąż nie mogę się zdecydować czy na film iść. Po pierwszych zapowiedziach miałem nadzieję na kameralny horror, ale jak okazało się, że to MCU dla ubogich... nieszczególnie mam ochotę. Ale z drugiej strony - to wciąż Venom, a film wbrew krytyce zarabia duże pieniądze. Może warto. Daję  :cth: , bo nie ma emotikonki Venoma.

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Venom - recenzja
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Października 2018, 13:30:41 »
Po pierwszych zapowiedziach miałem nadzieję na kameralny horror, ale jak okazało się, że to MCU dla ubogich...

To nie jest MCU i jakiekolwiek próby porównania obu są śmieszne (choc wiem do czego się odnosisz). Najbliższa analogia jaka przychodzi mi na myśl to Spider-Man 3.

Ale z drugiej strony - to wciąż Venom, a film wbrew krytyce zarabia duże pieniądze.

A od kiedy sukces finansowy jest wyznacznikiem jakości? To w sumie sequel który udaje że to nie sequel i w sumie nie wiem dlaczego, bo nie ma to sensu by nie był to sequel Spider-Man'a 3 (ja dla wygody ducha zakładam że Eddie ma luki w pamięci i Venom był na ziemi wcześniej, co na dobrą sprawę jest całkiem możliwe).

Adam

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 479
    • Szepczący w ciemności
Odp: Venom - recenzja
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Października 2018, 15:31:05 »
Cytuj
A od kiedy sukces finansowy jest wyznacznikiem jakości?
A co jest wyznacznikiem jakości? Nie ma obiektywnych wyznaczników jakości sztuki. Sukces finansowy znaczy tyle, że bardzo duża ilość ludzi była tym filmem na tyle zainteresowana, że na niego poszła i podobał się jej na tyle, że nie zniechęciła znajomych albo nawet ich zachęciła. Dlatego myślę, że może mnie też się spodoba. A opinia większości krytyków nie ma dla mnie zbyt wielkiego znaczenia, zwłaszcza że bardzo często się z nią nie zgadzam. Bardziej przejmowałbym się tym, że film pewnie będzie kolejnym nudnym filmem superbohaterskim bez wyrazu, podczas gdy mógł być czymś ciekawym.

Aq

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Venom - recenzja
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Października 2018, 00:53:24 »
a o jakich krytykach mówisz, z którymi się zazwyczaj nie zgadzasz?
The world is changed. I feel it in the water. I feel it in the earth. I smell it in the air. Much that once was is lost, for none now live who remember it
Darkness crept back into the forest of the world. Rumor grew of a shadow in the east, whispers of a nameless fear, and the Ring of Power perceived. Its time had now come.

Adam

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 479
    • Szepczący w ciemności
Odp: Venom - recenzja
« Odpowiedź #6 dnia: 19 Października 2018, 01:11:53 »
Generalnie chodzi mi o odbiór krytyczny filmów. Z ostatnich lat chociażby:
Batman vs Superman - zjechany przez krytykę, mnie się podobał
Suicide Squad - zjechany przez krytykę, mnie się podobało
Przebudzenie mocy - uwielbiany przez krytykę, według mnie plasuje się w środku serii, jako nieco gorszy od prequeli, ale wciąż lepszy od klasycznej trylogii
Ostatni jedi może niekoniecznie był źle przyjęty, ale też nie był przyjęty dobrze, a ja jestem zachwycony.

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Venom - recenzja
« Odpowiedź #7 dnia: 19 Października 2018, 10:46:11 »
Widzisz Adam. Bo krytyka to jedno a gust to drugie. Dlatego tylko skończone łomy kierują się krytykami, ale zarazem i negowania ich jest bez sensu.

Ja dla przykładu uwielbiam czarną lukrecję, najbardziej pogardzany cukierek wszech czasów ;D

Aq

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Venom - recenzja
« Odpowiedź #8 dnia: 02 Czerwca 2020, 12:35:34 »
Dla posiadaczy Netflix.

Jeśli ktoś jeszcze nie oglądał, a na pewno i tacy się znajdą, to od dzisiaj 02/06/2020 na platformie Netflix ma pojawić się Venom. Hmm ..., tak donoszą przeróżne strony, jednak ja mam wrażenie, że Venom jest już tam od kilku dni wcześniej ... chyba. W każdym bądź razie, jak poszukacie to znajdziecie.
The world is changed. I feel it in the water. I feel it in the earth. I smell it in the air. Much that once was is lost, for none now live who remember it
Darkness crept back into the forest of the world. Rumor grew of a shadow in the east, whispers of a nameless fear, and the Ring of Power perceived. Its time had now come.