Autor Wątek: Disney Tangled: The Series & Legend of the Three Caballeros (serie TV)  (Przeczytany 1948 razy)

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Serialowa wersja Zaplątanych (której pierwszy sezon całkowicie mi umknął) krąży wokół niewyjaśnionego powrotu magicznych włosów księżniczki i plagi Tyberium.. znaczy się tajemniczego czarnego kryształu.



Muszę przyznać że całość zapowiada się bardzo ciekawie :afr



No a teraz większe zaskoczenie bowiem sequel (?) praktycznie już zapomnianego filmu którego sam fakt istnienia lansuje mi mózg..



Donald wraz z dwoma pozornie przypadkowymi Latynosami otrzymuje w spadku chatę wraz z zawartością. W skład spadku wchodzi magiczna księga i epicka magiczna przygoda sięgająca trzech legendarnych przodków znanych jako Trzej Caballeros. Serie opisałbym jako skrzyżowanie klasycznej animacji Disney'a z zrzynką z Kingdom Hearts. Na swój sposób jest to ciekawe uzupełnienie świetnego reboot'u Duck Tales. Kto wie? Może się sprawdzi?


Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Disney Tangled: The Series & Legend of the Three Caballeros (serie TV)
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Czerwca 2018, 10:24:39 »
A to ciekawe. Trzej Caballeros był w produkcji i ukończony jeszcze przed reboot'em Duck Tales (z którym nie jest w ścisłym kanonie, ale nie jest też w sumie sprzeczny) jako hobbistyczny projekt wewnątrz Disney'a i nie planowano szerszej publikacji serii. Ograniczona pokaz serii spotkał się jednak z ciepłym przyjęciem i miejmy nadzieję że seria trafi do oficjalnej publikacji bo jest naprawdę dobra. Pierwsze dwa odcinki były w porządku, ale jeśli reszta będzie trzymać poziom odcinka trzeciego to.. wow!


Niestety nie znalazłem screenów z samego odcinka..

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Disney Tangled: The Series & Legend of the Three Caballeros (serie TV)
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Lipca 2018, 14:26:35 »
No to Trzej Caballeros obejrzani i.. zdecydowanie jedna z najlepszych serii animowanych Disney'a w historii! Zabawna, przepełniona akcją, ładna, po prostu miodzio. Warto tu zauważyć że mimo nawiązań do klasyki seria czasem ociera się o dojrzalszy humor bardziej stylu Animaniaków. Relacja Donalda z jego dwoma przyjaciółmi jest zrealizowana świetnie. Obaj panowie są bardzo interesującymi postaciami. Towarzysząca im bogini przygody również jest bardzo mocną postacią. Nawet postacie pomocnicze dają radę, a konkretnie Arai.. która jest postacią z pierwowzoru i czymś czego nie da się wyśnić słowami, no i siostrzenice Daisy. April, May, and June nie odgrywają w serii bezpośredniej roli (nie są jak trojaczki z Duck Tales) ale są świetnym jej uzupełnieniem. Naprawdę szkoda że nie pojawiają się częściej w marce. No i w końcu złoczyńcy. Egomaniakalny milioner nieudacznik Baron Von Sheldgoose jest naprawdę zabawny, zaś jego przodek Lord Felldrake jest kombinacją kogoś autentycznie złego ale tak złego że aż zabawnego. Ich duo również daje radę.. znaczy trio bo jest jeszcze Leopold, który jest potworem ale takim bardo nietypowym. Jedyną postacią która w mojej ocenie odstaje od reszty jest niestety moja ulubiona postać, czyli Daisy. Ta odgrywa w serii bardzo małą rolę i niestety jest jak w klasyce, a nie współczesnych seriach, niestety jest więc nieco zbyt tipsiarska jak na mój gust.

Ogólnie polecam, 10/10 w kategorii serialów TV. A i jako bonus intro: