Autor Wątek: Aquaman - recenzja  (Przeczytany 2362 razy)

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Aquaman - recenzja
« dnia: 30 Grudnia 2018, 01:36:13 »
Film z DCEU z kolorami, poczuciem humoru i świetnymi scenami walki? Czy to możliwe? Jak najbardziej tak!



Nie jest to w żadnym razie arcydzieło, ale solidny popcornowy film akcji jak najbardziej! Nie wierzcie nastoletnim solnicom, bo film jest jak najbardziej dobry 7/10.

Wrathu

  • Gen. dywizji - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1004
    • Wrathu Bandcamp
Odp: Aquaman - recenzja
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Grudnia 2018, 14:23:32 »
It's Seaman  :hyh
W facebook: https://www.facebook.com/Wrathu
W Soundcloud: https://soundcloud.com/wrathu
W Bandcamp: http://wrathu.bandcamp.com/
W YouTube: www.youtube.pl/Wrathu
Last FM użytkownik: http://www.lastfm.pl/user/Wrathu
Email: wrathu(małpa)trzynasty-schron.net

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Aquaman - recenzja
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Grudnia 2018, 15:24:03 »
Aż dziwne że jest coś w czym się mogę z Rezrem zgadzać   :nord:

 :ords
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Jerzy

  • Major - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1568
  • Nie możesz być lisem, lwem też nie, bądź jeżem
Odp: Aquaman - recenzja
« Odpowiedź #3 dnia: 31 Grudnia 2018, 17:55:41 »
No cóż, może być, że jesteście bardziej podobni, niż wam się wydaje  :ords
Historia uczy nas tylko tego, że jeszcze nigdy, nikt się z niej niczego nie nauczył.
Coś się kończy, coś się zaczyna- apokalipsa jest wokół.

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Aquaman - recenzja
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Stycznia 2019, 22:05:29 »

Filmy gatunku Superhero powoli stają się chlebem współczesnej kinematografii – jak kiedyś western, czy slashery. I żeby w tej niszy coś sobą reprezentować, musisz pokazać więcej, ponad bycie białym i czerstwym. Zaproponować widzowi ciekawą ideę, ciekawe wykonanie, odpowiednie dodatki do samego pieczywa żeby poprawić jego smak. Rzadko kiedy jednak można spotkać film gatunku, który decyduje się iść na całość, pokazując widzowi że standardowy, "chlebowy" gatunek nadal można popchnąć do przodu, rozszerzać jego granice i zaoferować absurd wyjątkowy w swoim geniuszu.

Tak więc, zapraszam Was do lektury obu recenzji Aquamana.

Po katastrofie, jaką była Liga Sprawiedliwości doszedłem do wniosku, że chyba nie ma co liczyć na "jakość" w filmowym uniwersum DC. Wbrew temu co możecie wyciągnąć z moich recenzji, zawsze byłem bardzo wiernym fanem komiksów z Batmanem i spółką. Jasne, po stronie Marvela znajduje się moja ukochana komiksowa postać wszech czasów, Spider-Man, jednak poza nim uniwersum Marvela nie potrafiło mnie porwać. Tym boleśniejszym było obserwowanie prób wykrzesania sensu z zagmatwanej pulpy, jaką stało się DCEU. I tym większą radością jest dla mnie prezentowanie Aquamana jako najlepszy film Uniwersum DC, jak również najlepszy film na podstawie komiksu DC od czasów Mrocznego Rycerza, i prawdopodobnie - mój ulubiony film tego roku.

Całość recenzji #1 pod tym linkiem.

Dlaczego dopiero teraz? Dlaczego dopiero przy tym filmie, decydenci z Warner Bros i DC Comics, otworzyli szerzej drzwi na to, co od zawsze stanowiło esencję animowanych przygód bohaterów z ich świata? Czyli dla mieszanki starożytnych mitów, legend z różnych kręgów kulturowych, z lekko mrocznym, diesel punkowym klimatem, tworzącym razem nowoczesną bajkę XX wieku. Noo?

Całość recenzji #2 pod tym linkiem.
« Ostatnia zmiana: 07 Stycznia 2019, 22:11:33 wysłana przez Squonk »
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Aquaman - recenzja
« Odpowiedź #5 dnia: 09 Stycznia 2019, 09:02:09 »
Co do pierwszej recenzji nie mam zastrzeżeń choć Aquaman'a i Wounder Woman oceniam niej więcej na zbliżonym poziomie.

Co do drugiej to dodam że Batman w zasadzie zawsze był odludkiem DC, a o czym często się zapomina Mroczny Rycerz to Batman z Earth-31 a seria komiksów pod tym tytułem jest wydawana równolegle do standardowych przygód Batmana. Tak czy siak Dark Knight i Watchman były napisane tak by mały sens jako mroczne przesadzone wizje rzeczywistości, choć Snyder nie załapał że Alan Moore jako skrajny lewicowiec napisał strażników jako satyrę. Problem w tym że MCU nie jest Batmanem i to zabawne że gdy Marvel wyszedł z pokwitania lat 90'tych i ery post-Blade zwanej "erą czarnej skóry" z jakiej były robione kostiumy bohaterów. Werner niejako na chama próbował być "edgy" ignorując przy tym że DC (których w sposób jawny nie szanują) ma już dwa udane multiverse DCU i DCAU, a MCU i o ironio telewizyjny Arrowverse udowodniło właśnie że mit komisu jako campu przeminął (analogicznie jak przy Space Operze i Nowej Nadziei) i ludzie tak naprawdę oczekują dobrego fantasy z nutą dobrej dramy lub/i humoru. Fani kina po prostu oczekują modernizacji stylizacji i bardziej wyważonej narracji w przeciwieństwie do bardziej tradycyjnego komiksu.

PS: Z całym szacunkiem do budzącego sentyment Spider-Verse, ale to gra komputerowa czyli Spider-Man od Insomniac jest najlepszym standardem dla filmu o Spider-Man'ie (nie jest to w żadnym razie przytyk do Homecoming które spokojnie mogło by być tu prequelem). Sprawnie mieszając klasyczną narrację z sensownym SF (no poza Mister Negative).
PSS: A skoro mowa o Batmanie to zabawne że to Gotham po raz pierwszy sensownie przedstawiło postać Batmana, jako detektywa hobbysty który zaczynając od badania sprawy śmierci swoich rodziców zagłębia się w znacznie większą aferę z udziałem de facto Iluminati (court or owl's) i starożytnej sekty Asasynów. Afery którą po prostu nie da się rozwiązać normalnym metodami, bo zamieszany jest w nią rząd i jego własne firma nie wiele różniąca się od Umbreli z znanej serii gier. Ba! Nawet po raz pierwszy mamy potwierdzone że było wielu Jokerów!
PSSS: Skoro o tym mowa to Arrowverse sprytnie rozwiązało paradox Superman'a! Dzięki przeniesieniu wszystkich OP postaci do tylko niektórych ziemi gdzie doszło do imigracji kosmitów, możemy śmiało stworzyć bardziej zbalansowaną wersję świata jeśli chcemy. A że podróże między wymiarowe są w DC powszechne, nie robi to żadnych problemów przy crossoverach. Tak naprawdę wytłuczenie podstaw multiverse Kowalskim (co okazało się że wcale nie jest takie trudne), bardzo pomaga zrozumieć ten świat i uniknąć nieporozumień.
« Ostatnia zmiana: 09 Stycznia 2019, 09:24:01 wysłana przez Rezro »

Aq

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Aquaman - recenzja
« Odpowiedź #6 dnia: 17 Stycznia 2019, 15:55:14 »
hmmm bracia ?
The world is changed. I feel it in the water. I feel it in the earth. I smell it in the air. Much that once was is lost, for none now live who remember it
Darkness crept back into the forest of the world. Rumor grew of a shadow in the east, whispers of a nameless fear, and the Ring of Power perceived. Its time had now come.

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Aquaman - recenzja
« Odpowiedź #7 dnia: 18 Stycznia 2019, 01:39:29 »
Kaczyńscy  :głsk: :aqq: :piwo2: :wpr13s:

 :ords
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Aquaman - recenzja
« Odpowiedź #8 dnia: 19 Stycznia 2019, 08:56:35 »
Myślicie że dlaczego ostrzegam przed Jarosławem :nord:

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Aquaman - recenzja
« Odpowiedź #9 dnia: 19 Stycznia 2019, 13:54:56 »
Kurskim?  :ords:
« Ostatnia zmiana: 05 Października 2021, 08:46:10 wysłana przez Squonk »
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.