Trzynasty Schron - Postapokalipsa i Fallout
Wrzesień 26, 2020, 21:40:22 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Czy wiesz że... na Trzynastym Schronie wciąż działa system ankiet. Oddaj głos w aktualnej ankiecie
 
   Strona główna   Pomoc Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: #znalezionewsieci - GermanDeathCamps.info  (Przeczytany 2044 razy)
Squonk
Schronowy Inżynier
Gen. armii - Redaktor
*
Wiadomości: 8825


Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!


WWW
« : Luty 03, 2018, 03:40:23 »


Gdy czytelnicy Trzynastego Schronu, utrudzeni znojem dnia postapszego siadają przed swoimi naręcznymi i stacjonarnymi PipBoyami, wchodzą na swój ukochany serwis to powinny dotrzeć do nich motywujące i uwznioślające informacje. Tymczasem nie mogę poruszyć kwestii absurdu, histerii, wręcz czegoś na kształt wojny hybrydowej, związanej z przypisywaniem Polsce oraz narodowi polskiemu współodpowiedzialności za zbrodnię zagłady Żydów podczas II wojny światowej, od powiedzenia czegoś nie miłego.

I nie będzie to coś o w/w sprawie. Jako osoba od małego wyzywana przez matolstwo od "żydów" i "niemców" z każdym mogę podyskutować o kwestiach antysemityzmu, jak i antypolonizmu. Tak samo o tym, ilu wśród obywateli polskich, narodowości polskiej, było szmalcowników czy osób otwarcie gardzących Żydami; a ile Polaków narodowości żydowskiej kolaborowało z niemieckim nazistowskim okupantem. A owa niemiła rzecz na początku, która w drugiej części zmieni w pozytywną i miłą, dotyczy działalności Polskiej Fundacji Narodowej.

Ów twór, finansowany z wpłat spółek należących do Skarbu Państwa powstał po to by, cytując, (...) promować nasze sukcesy w nauce, bogatą kulturę, wspaniałą historię i niepowtarzalną przyrodę. Taką misję ma Polska Fundacja Narodowa. To że można ją było w połowie zeszłego roku użyć do akcji "Sprawiedliwe sądy" pokazało, że jej misja jest równie szeroka jak schronowa interpretacja postapokalipsy. Na swoją działalność, jak podawały media, Fundacja otrzymała 100 mln zł.

Ale gówno z budy Schronka wylało się w zeszłą sobotę, gdy w związku z uchwaleniem przez Sejm ustawy penalizującej m.in. używanie określeń "polskie obozy zagłady", rozpoczęła się antypolska nagonka. Wydawać więc by się mogło, że wyposażona w takie siły i środki Polska Fundacja Narodowa stanie do walki w tworzenie narracji pokazującej jak było. Że zostanie stworzone oręże współczesnego pola walki - Internetu - czyli memy, infografiki, vlogi na YouTube, ogarnianie mediów społecznościowych. Wszystko zaś na wyważonym i merytorycznym poziomie, bez uciekania w doraźną grę polityczną i miotanie się między "pedagogiką wstydu" co uprawia salon i debilna opozycja, a "chrystusowaniem narodom" tak bliskim opcji rządowej.

Tymczasem po raz kolejny okazało się że ów projekt to kolejna wydmuszka, w którą można upchać sute synekury dla politycznych przydupasów. Do tego dziennikarz tygodnika Do Rzeczy, Wojciech Wybranowski, odkrył że faktyczny budżet Polskiej Fundacji Narodowej wynosi 243 mln zł. Wszystko opada i chcę się wyć, patrząc choćby że na Instagramie PFN jakby nic się nie stało, wiszą ciepłe zdjęcia weteranów z żołnierzami państw NATO, czy to jak zapracowani są jej prezesi.

Gdy więc na placu boju zostali tylko sami internauci, wspierani przez rozsądnych ludzi mediów, pojawiło się od 90 lat nieustannie Polskie... Radio. I strona GermanDeathCamps.info, nad którą pracowano od sierpnia ub. r. Prosta, choć czytelna, zrealizowana w ramach serwisu, okraszona wyraźnymi infografikami, pełna dźwiękowych i filmowych multimediów z materiałami archiwalnymi. Całość, na razie, w trzech wersjach językowych: polskiej, angielskiej oraz niemieckiej.

Odpowiedzialny na za projekt Piotr Chęciński, szef portalu Polskiego Radia, mówi o nim następująco: Zespół redakcyjny stanowiło siedem osób, a dodatkowo był jeszcze zespół IT, grupa grafików, plus historycy - współpracownicy. Byli to dwaj polscy, niemieccy i izraelscy historycy. Do stworzenia wykorzystano archiwalne nagrania PR, ale także materiały zgromadzone przez historyków z Polski, Niemiec i Izraela. Portal nie jest uruchomiony na potrzebę politycznej chwili. Proszę zwrócić uwagę na zasób treści. Zgromadzenie publikacji, zebranie zeznań świadków, tłumaczenia na języki angielskie i niemieckie artykułów, trwa miesiącami. Samą interaktywną mapę obozów przygotowywaliśmy dwa miesiące. Decyzja o starcie w chwili obecnej związana jest z tym, że portal przeszedł wszelkie wymagane kolaudacje i osiągnął stan, pozwalający na publikację. To jest akcja edukacyjno-społeczna, będzie miała szereg dalszych kroków. Trudno byłoby nam uzależniać jego uruchomienie od wydarzeń bieżących. (za Wirtualne media)


Natomiast prezes Polskiego Radia Jacek Sobala stwierdził: Nie było żadnych „polskich obozów śmierci”, a w obliczu prób fałszowania historii Polskie Radio ma obowiązek bronienia prawdy. To jest nasza oczywista powinność jako nadawcy publicznego, ale też jesteśmy to winni ofiarom - szczególnie tym, którzy w czasie niemieckiej okupacji poświęcili życie swoje i najbliższych, by ratować Żydów. Nasz portal będzie dostępny w różnych wersjach językowych, ponieważ chcemy, by na całym świecie nikt nie miał już wątpliwości kto odpowiada za powstanie obozów koncentracyjnych na terenie okupowanej przez Niemców Polski. (za Wirtualne media)

Opętani antypolską histerią oczywiście nie pokuszą się by zajrzeć i zapoznać się z materiałami serwisu GermanDeathCamps.info. Bo przecież nawet to, skojarzy im się z okropną polityką, którą nie byli "wafelkowi" naziści w materiale TVN. Nie, to była prawda! Ale rozsądni ludzie zrobią to na pewno. Być może dzięki temu, podobni do mnie z gęby i z nazwiska, nie będą potem musieli wysłuchiwać kim to nie są.

GermanDeathCamps.info
« Ostatnia zmiana: Luty 03, 2018, 22:06:12 wysłane przez Squonk » Zapisane

Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.
Rodrrik
Mł. chorąży sztab. - Redaktor
*
Wiadomości: 309


"Władza jest zawsze gwałtem na ludziach"


« Odpowiedz #1 : Luty 03, 2018, 10:36:05 »

1.] Nigdy nie powinno się zakazywać wolności wypowiedzi. Jeśli ktoś chce zachwalać komunizm, nazizm, zakłamywać historię. To powinien to robić. A normalny człowiek powinien na ulicy dać mu po ryju. I tyle. To się nazywa odpowiedzialność.
Jeśli ktoś przyznaje się do bycia antypatriotą to musi liczyć się z utrudnionym życiem w społeczeństwie i stresami z tym związanymi. Jeśli ktoś uważa że najważniejszą wartością w jego życiu jest ojczyzna, to musi liczyć się z linczem ze strony środowisk które mają ją w dupie[tak jak i wiele innych rzecz]. To nie cenzura, propaganda czy zamordyzm. To odpowiedzialność za własne życie i słowa.

2.] Były Polskie obozy koncentracyjne [zamkną mnie za to? Zwyrol] Ale nie było śmierci. Tzn. Obozy przedwojenne i to co się odwalało z wrogami sanacji oraz obozy powojenne tworzone w pewnym stopniu przez polaków, choć nie przez wybraną przez polaków władzę. [Choć, czy inaczej jest w tym wypadku? Tyle ludzi zagłosowało na pis 5 711 687 (czyli 15% społeczeństwa) a tyle procent rządu Pis otrzymał 51,09 %]. Natomiast wszystkie obozy stworzone w celu eksterminacji były tylko i wyłącznie nazistowskie i germańskie. [Nie mówmy niemieckie, bo przecież taki sam wkład w to miała Austria]. I chodź komuchy nie prowadziły podobnych przybydków, to nie można zapomnieć o cudownych Japończykach. Faszystowskich Japończykach.

3.] Dzisiejsze Państwo Izreal to nie mniejszy wrzód na dupie historii niż Irak czy Arabia Saudyjska. Przykładów nie trzeba dawać. I nie jest to antysemickie, a antynarodowe czy antynacjonalistyczne. Nic nie mam do Niemca jako gościa urodzonego na terytorium niemiec i mówiącego po niemiecku, ale nienawidzę Państwa Niemieckiego za jego krzywdy i hipokryzje. I to działa do wszystkich narodów, do jednych mniej do drugich mocniej. Antysemityzm jest więc nienawiścią do ludzi, nie do sztucznych tworów Państwowych. Bo dzisiejszy Izrael i głoszone przez jego przywódców tezy to przykład państwa skrajnie nacjonalistycznego i być może faszystowskiego. Niezaznajomiony z biblią chrześcijanin może mówić o tym że bóg błogosławi jego narodowi. Ale osoba wyznająca judaizm, uważa się bezpośrednio za jedyne dziecko boże, jedynego godnego życia. A Izrael jako Państwo BOŻE. Jak chore to jest?

Co do reszty to: Strona dobra, Ponowna Debata na ten temat bardzo dobra. Zainteresowanie opinni publicznej bardzo dobre. Prawo bardzo bardzo bardzo złe.

Jeszcze chciałbym rozpromować dobre Oi!owe granie. Myślę że oddaje idalnie tą sytuację. https://www.youtube.com/watch?v=l6fwXAym774
« Ostatnia zmiana: Luty 03, 2018, 10:57:20 wysłane przez Rodrrik » Zapisane

"Choć droga jest bez końca
Pozornie bez znaczenia
Mniemam, że mam powody
By drogi swej nie zmieniać "
Squonk
Schronowy Inżynier
Gen. armii - Redaktor
*
Wiadomości: 8825


Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!


WWW
« Odpowiedz #2 : Luty 03, 2018, 15:26:13 »

Kto to powiedział, chyba Fieldorf albo Pilecki (albo ktoś jeszcze), że nawet gestapowskie katownie były znośne w porównaniu do ubeckich. A tam najbardziej okrutni byli dzisiejsi, cisi idole salonu z Czeskiej 😁
Zapisane

Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.
Rodrrik
Mł. chorąży sztab. - Redaktor
*
Wiadomości: 309


"Władza jest zawsze gwałtem na ludziach"


« Odpowiedz #3 : Luty 03, 2018, 18:41:07 »

@Squonk
Ale jak to ma się do czegokolwiek? Komuchy robiły chore rzeczy ludziom. Nie mieli szacunku dla życia ludzkiego, ale ich celem nie była eksterminacja kogoś ze względu na cechy na które nie mieli wpływu. Czyli pochodzenie. Mówimy o nazistowskich obozach a ty mi wyskakujesz z "ale komuchy były gorsze" kompletnie z dupy gdzie nigdzie nie pisałem aby byli lepsi. Weź Pan Panie.
Zapisane

"Choć droga jest bez końca
Pozornie bez znaczenia
Mniemam, że mam powody
By drogi swej nie zmieniać "
Squonk
Schronowy Inżynier
Gen. armii - Redaktor
*
Wiadomości: 8825


Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!


WWW
« Odpowiedz #4 : Luty 03, 2018, 21:39:27 »

Komuchy mieli na celu eksterminację ludzi ze względu na pochodzenie klasowe. Na to też nie masz wpływu, czy urodzisz się dzieckiem chłopa lub robotnika, czy posiadacza ziemskiego lub fabrykanta.

Byli tacy sami jak naziści, i o tym trzeba zawsze pamiętać  Bijom!
Zapisane

Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.
Adam
St. sierżant
*
Wiadomości: 479


WWW
« Odpowiedz #5 : Luty 03, 2018, 22:31:17 »

Owszem, ale co to ma do tematu?
Zapisane
Rezro
St. chorąży
*
Wiadomości: 4072


Why you people care so much where your souls are?


« Odpowiedz #6 : Luty 04, 2018, 09:46:05 »

Owszem, ale co to ma do tematu?

Jak to co? To typowe troll'owanie. Zupełnie nie zgadzam się tu z Rodrrik'iem, bowiem wolność ma znane granice jak groźby i pomówienia. I co by nie mówić o Izraelu w tej sprawie mają racje bo przepisy w obecnej postaci zakazują mówienia prawdy historycznej co jest absurdem. Jednak Squonk w swoim ślepym pałowaniu salonami ponownie zabija coś co było by inaczej rozsądnym tematem.

Komuchy mieli na celu eksterminację ludzi ze względu na pochodzenie klasowe. Na to też nie masz wpływu, czy urodzisz się dzieckiem chłopa lub robotnika, czy posiadacza ziemskiego lub fabrykanta.

A tu mamy dowód na to że Squonk opiera się na informacje z drugiej ręki w stylu tego że to Jaro stał na murze. Z komuną współpracowało wielu intelektualistów a nawet szlachciców. Twierdzenie o "eksterminacji klasowej" to totalna bzdura. Bowiem nikogo nie eksterminowano poza polskimi oficerami w Katyniu i pewną ilością oficerów AK, co było jednak motywowane politycznie i miało miejsce tuż po wojnie. A tak poza tym komuniści choć przemawiali w imieniu proletariatu (czyli bezosobowego ludu w stylu elektoratu na który powołuje się PiS) to jednak nie mieli oni problemu w rekrutowaniu każdego chętnego do współpracy. Problemem z ich strony było jedynie promowanie praw burżuazji. Ironicznie w swojej walce z klasami komuna sama promowała mentalność kastową w sytuacji kiedy kapitalizm w stylu Amerykańskim był systemem bezklasowym, co po prostu ignorowano jako propagandę.

Byli tacy sami jak naziści, i o tym trzeba zawsze pamiętać  Bijom!

Byli ale z innych powodów. Oba systemy wywodziły się z wczesnych nurtów socjalistycznych (nie mylić z nowoczesną socjaldemokrację której to nie dotyczy) używając abstrakcji bądź to w postaci prawa proletariatu bądź narodu, jako uzasadnienie dla zbrodniczej działalności. Mówiąc o motywowanej ideologią dyktaturze zawsze należy patrzeć na cele takiej choćby likwidacji trybunału konstytucyjnego i wolności słowa, a nie na arbitralne łatki pokroju: to komuna, a tamto to siamto.
Zapisane
Squonk
Schronowy Inżynier
Gen. armii - Redaktor
*
Wiadomości: 8825


Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!


WWW
« Odpowiedz #7 : Luty 04, 2018, 18:32:34 »

Cytat: Rezro
A tu mamy dowód na to że Squonk opiera się na informacje z drugiej ręki w stylu tego że to Jaro stał na murze. Z komuną współpracowało wielu intelektualistów a nawet szlachciców. Twierdzenie o "eksterminacji klasowej" to totalna bzdura. Bowiem nikogo nie eksterminowano poza polskimi oficerami w Katyniu i pewną ilością oficerów AK, co było jednak motywowane politycznie i miało miejsce tuż po wojnie.
Typowa wypowiedź szkolonego przez Czerską politruka, albo kogoś oczadziałego socjalizmem, bo "weź się człowieku pier  Rzeźbienie w gównie olnij w łeb" to nie powiem Zwyrol

Szlachice? Może jak Jaruzelski? Owszem, po całkowitym złamaniu oraz totalnej indoktrynacji, robiąc sobie z nich wiernych systemowi kundli.

A tu przykłady tego jak komuna NIE prześladowała Polaków:
Operacja polska NKWD (1937–1938)
Represje ZSRR wobec Polaków i obywateli polskich 1939–1946

I co się potem dziwić, jak taki jeden debil z drugim pisze, że "zsyłani na Syberię byli uchodźcami" Roll Eyes
Zapisane

Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.
Jerzy
Major - Redaktor
*
Wiadomości: 1540


Nie możesz być lisem, lwem też nie, bądź jeżem


« Odpowiedz #8 : Luty 04, 2018, 19:22:33 »

Przed Jaruzelskim też się zdarzało  Ordynus? => https://pl.wikipedia.org/wiki/Feliks_Dzier%C5%BCy%C5%84ski
Zapisane

Historia uczy nas tylko tego, że jeszcze nigdy, nikt się z niej niczego nie nauczył.
Coś się kończy, coś się zaczyna- apokalipsa jest wokół.
Squonk
Schronowy Inżynier
Gen. armii - Redaktor
*
Wiadomości: 8825


Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!


WWW
« Odpowiedz #9 : Luty 04, 2018, 20:42:18 »

Przed Jaruzelskim też się zdarzało  Ordynus? => https://pl.wikipedia.org/wiki/Feliks_Dzier%C5%BCy%C5%84ski
Jeśli wierzyć w dość cyniczną interpretację historii, to on był tam raczej naszą wtyką ---> http://www.historia.uwazamrze.pl/artykul/1147469/czerwony-msciciel  Łykasz... Kulki z farbą jak karmny gąsior!
Zapisane

Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.
Jerzy
Major - Redaktor
*
Wiadomości: 1540


Nie możesz być lisem, lwem też nie, bądź jeżem


« Odpowiedz #10 : Luty 04, 2018, 21:12:06 »

Chwila... bierzemy dobrowolnie odpowiedzialność za powstanie CzeKa?  Zwyrol  Bez jaj.
Zapisane

Historia uczy nas tylko tego, że jeszcze nigdy, nikt się z niej niczego nie nauczył.
Coś się kończy, coś się zaczyna- apokalipsa jest wokół.
Squonk
Schronowy Inżynier
Gen. armii - Redaktor
*
Wiadomości: 8825


Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!


WWW
« Odpowiedz #11 : Luty 04, 2018, 22:33:47 »

To tylko sprytne użycie marksistowskiej "mądrości etapu"  Zwyrol
Zapisane

Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.
Jerzy
Major - Redaktor
*
Wiadomości: 1540


Nie możesz być lisem, lwem też nie, bądź jeżem


« Odpowiedz #12 : Luty 04, 2018, 22:52:51 »

Marksista się znalazł? A gdzie pryncypia i imponderabilia? Toż to nie Wyścig Pokoju, żeby zwycięskimi etapami epatować.  Ordynus?
Zapisane

Historia uczy nas tylko tego, że jeszcze nigdy, nikt się z niej niczego nie nauczył.
Coś się kończy, coś się zaczyna- apokalipsa jest wokół.
Squonk
Schronowy Inżynier
Gen. armii - Redaktor
*
Wiadomości: 8825


Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!


WWW
« Odpowiedz #13 : Luty 04, 2018, 22:58:06 »

Mądrość etapu nie prowadzi do zwycięstwa etapu, tylko do wygrania rewolucji  Precz z preczem?

Przykładowo jeszcze ponad rok temu każdy kto uważał, że nachodźcy wpuszczani bez wyjątku do Europy stanowią zagrożenie był - począwszy od Komisji Europejskiej, przez salon (media, elity, liderzy opinii publicznej) traktowany za rasistę, ksenofoba i faszystę. Ale gdy sam krul Europy Donald Tusk powiedział, że lepiej byłoby w sumie pomagać tym ludziom tam na miejscu, to nastąpiła właśnie mądrość etapu, i salon stwierdził że "no tak, w sumie racja, zobaczmy co da się tu zrobić"  Hyhyhy
Zapisane

Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.
Rezro
St. chorąży
*
Wiadomości: 4072


Why you people care so much where your souls are?


« Odpowiedz #14 : Luty 05, 2018, 10:40:16 »

Typowa wypowiedź szkolonego przez Czerską politruka, albo kogoś oczadziałego socjalizmem, bo "weź się człowieku pier  Rzeźbienie w gównie olnij w łeb" to nie powiem Zwyrol
Typowy "argument" człowieka bez argumentów  Roll Eyes

A tu przykłady tego jak komuna NIE prześladowała Polaków:

A tu przykład na stosowanie demagogii przez Squonka (z poprzedniego posta):
Twierdzenie o "eksterminacji klasowej" to totalna bzdura. Bowiem nikogo nie eksterminowano poza polskimi oficerami w Katyniu i pewną ilością oficerów AK, co było jednak motywowane politycznie i miało miejsce tuż po wojnie.
Tak więc dzięki za powiedzenie mi o czymś o czym właśnie powiedziałem, tylko tak żeby inni myśli że to ty mnie pouczasz Roll Eyes

Ale gdy sam krul Europy Donald Tusk powiedział, że lepiej byłoby w sumie pomagać tym ludziom tam na miejscu, to nastąpiła właśnie mądrość etapu, i salon stwierdził że "no tak, w sumie racja, zobaczmy co da się tu zrobić"  Hyhyhy

Ale jak to ma się do faktu że PiS kontynuuje politykę imigracyjną PO? PO nasyłało na nas imigrantów tylko dlatego że PiS było w opozycji, gdy PiS przejęło władzę to ta sama polityka stała się obroną. Bo widzisz.. imigranci stali się takimi nowymi Żydami na których idioci używają za uzasadnienie swoich poglądów. I zanim coś powiesz.. można sobie znaleźć tu na forum moją wieloletnią krytykę multikulti.
« Ostatnia zmiana: Luty 05, 2018, 10:46:20 wysłane przez Rezro » Zapisane
Aq
Mł. chorąży
*
Wiadomości: 931« Odpowiedz #15 : Luty 06, 2018, 00:22:50 »

tylko ja nie wiem Rezro dlaczego ty atakujesz Sqonka zamiast powiedzieć swoją opinię. Może czas sie zastanowić nad odpoczynkiem dla co poniektórych.
Zapisane

The world is changed. I feel it in the water. I feel it in the earth. I smell it in the air. Much that once was is lost, for none now live who remember it
Darkness crept back into the forest of the world. Rumor grew of a shadow in the east, whispers of a nameless fear, and the Ring of Power perceived. Its time had now come.
Squonk
Schronowy Inżynier
Gen. armii - Redaktor
*
Wiadomości: 8825


Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!


WWW
« Odpowiedz #16 : Luty 06, 2018, 05:19:52 »

Nie przypominam sobie by atakował, gdy np. wyrażałem swoje wątpliwości co do patriotycznej histerii i martyrologi na piedestale, a też o tym parę lat temu pisałem.
« Ostatnia zmiana: Luty 06, 2018, 05:25:30 wysłane przez Squonk » Zapisane

Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.
Rezro
St. chorąży
*
Wiadomości: 4072


Why you people care so much where your souls are?


« Odpowiedz #17 : Luty 06, 2018, 08:35:00 »

@Aq
Oh, przyganiał kocioł garnkowi Roll Eyes

Swoją motywację wyjaśniłem już wcześniej, więc tyle w kwestii niezbędnych wyjaśnień.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Kanał RSS Trzynastego Schronu Trzynasty Schron na Twitterze Trzynasty Schron na Facebooku Trzynasty Schron na Tumblr Trzynasty Schron na Instagramie Postapokalipsa bez ograniczeń! Radia Trzynastego Schronu na TubaFM Trzynasty Schron na YouTube
Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!