Autor Wątek: Powitanie na forum  (Przeczytany 130360 razy)

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Powitanie na forum
« Odpowiedź #120 dnia: 15 Maja 2009, 14:39:56 »
U mnie też kac, ale wczoraj. Dzisiaj całkiem spoko, ładna pogoda no i powoli następuje akumulacja czasu:P

Aha - nie spamuj, bo dostaniesz warna! :D
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Morbid

  • Porucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 410
Odp: Powitanie na forum
« Odpowiedź #121 dnia: 15 Maja 2009, 14:45:31 »
Ano pogoda gites, jutro ognicho na wieży, jak chcesz to wpadaj, godzina 17 przystanek końcowy w lesie arkońskim.

Mały spam - http://www.sticksite.com/spam/spam.jpg

Duży spam - http://www.likelihoodofconfusion.com/wp-content/uploads/2007/11/spam.jpg

Już nie będę :-[

Miałem ognicho przedwczoraj, ale dzięki za zaproszenie :) - (nie)wiadomo kto
« Ostatnia zmiana: 15 Maja 2009, 15:05:52 wysłana przez nie wiem »

Holden

  • Major
  • *
  • Wiadomości: 1572
Odp: Powitanie na forum
« Odpowiedź #122 dnia: 15 Maja 2009, 20:04:24 »
nw powiem ci w tajemnicy że nie mamy warnów  :-X  nie jest to powód do radości bo innych środków wychowawczych mamy pełno   :P

Satan

  • Zbanowany
  • *
  • Wiadomości: 986
Odp: Powitanie na forum
« Odpowiedź #123 dnia: 15 Maja 2009, 21:51:17 »
Np. wysłanie kogoś "na zewnątrz" po żarcie?

Ja się pytam co oni jedzą w vaultach ;)
Użytkownik został zbanowany.

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Powitanie na forum
« Odpowiedź #124 dnia: 16 Maja 2009, 00:36:02 »
Białkową papkę zrobioną z odchodów* oraz "odeszłego" dziadka czy wyliniałego mruczucia. Pod warunkiem, że można było trzymać mruczusie w Kryptach ;)

Cytat: NW
Aha - nie spamuj, bo dostaniesz warna!
Można by to uznać za samospełniającą się obietnicę. Znaczy user świadomy swojego występku sam sobie udziela upomnienia  8)

* - choć może i nie, bo czy odchody mają jakąś wartość - jak by nie mówić - odżywczą? Kto tam pisał maturę z biologi, to niech powie jak wie.
« Ostatnia zmiana: 16 Maja 2009, 00:38:01 wysłana przez Squonk »
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Powitanie na forum
« Odpowiedź #125 dnia: 16 Maja 2009, 09:13:44 »
Raczej nie mają, ale świetnie nadają się na nawóz naturalny. Chociaż tutaj laur pierwszeństwa zgarniają odchody końskie, a wydajność ludzkich jest na tyle mała, że można użyć tego określenia, które występuje przy "orzechach arachidowych" wypisanych w składzie prawie każdego produktu spożywczego  :-*
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Powitanie na forum
« Odpowiedź #126 dnia: 16 Maja 2009, 09:52:21 »
Trochę Offtop się zrobił z tym żarciem i powiem szczerze że nie pamiętam by ta kwestia była jakoś specjalnie wyjaśniona w serii ... tak czy siak plantacje hydro i aeroponiczne to nie jest jakaś większa filozofia, więc zwykłe zapasy nawozów sztucznych powinny jak najbardziej wystarczyć.

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Powitanie na forum
« Odpowiedź #127 dnia: 16 Maja 2009, 12:39:32 »
Bo to jest temat offtopowy, choć na szczęście daleko mu jeszcze do Bu...Baru   ;D

W książeczce do Fallouta 1 w opisie Krypt, wyjaśniono, że za żarcie odpowiadają "wodne farmy" co można zinterpretować jako hodowlę bezglebową. Pytanie tylko jakie roślinki można tak uprawiać?

Ale znowuż BF podaje, że:
Cytuj
Krypta 36: Syntetyzatory jedzenia były tak zaprojektowane, aby produkować jedynie cienką, wodnistą polewkę.

Zapewne więc podawano ludziskom w Kryptach białkową papkę, która była raz "schabowym" a raz "grochówką", a od święta jakieś warzywa, które udało się wyhodować.
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Satan

  • Zbanowany
  • *
  • Wiadomości: 986
Odp: Powitanie na forum
« Odpowiedź #128 dnia: 16 Maja 2009, 12:51:25 »
Ale w Fo3 dostajemy w vaulcie słodką bułkę upieczoną przez panią Palmer. o.0
Użytkownik został zbanowany.

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Powitanie na forum
« Odpowiedź #129 dnia: 16 Maja 2009, 13:08:54 »
Bułka to bułka - pytanie jet tylko z czego ją upieczono  :-\
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Morbid

  • Porucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 410
Odp: Powitanie na forum
« Odpowiedź #130 dnia: 16 Maja 2009, 13:12:33 »
Bułka to bułka - pytanie jet tylko z czego ją upieczono  :-\

Z białkowej papki zrobionej z odchodów oraz odeszłego dziadka czy wyliniałego mruczucia.  :D

Satan

  • Zbanowany
  • *
  • Wiadomości: 986
Odp: Powitanie na forum
« Odpowiedź #131 dnia: 16 Maja 2009, 13:17:46 »
Ale na niej jest jakiś lukier, wisienka i posypka... wątpię czy to wszystko zrobiono z odchodów odeszłego dziadka :P
Użytkownik został zbanowany.

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Powitanie na forum
« Odpowiedź #132 dnia: 16 Maja 2009, 13:17:56 »
I mit tajemnicy prysł - jak marzenia 10 latka  ;)
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Powitanie na forum
« Odpowiedź #133 dnia: 16 Maja 2009, 15:19:49 »
W książeczce do Fallouta 1 w opisie Krypt, wyjaśniono, że za żarcie odpowiadają "wodne farmy" co można zinterpretować jako hodowlę bezglebową. Pytanie tylko jakie roślinki można tak uprawiać?

To się właśnie nazywa hydroponika i najłatwiej uprawiać tak sałatę, aczkolwiek tą metodę da się zastosować praktycznie do wszystkich rodzajów roślin, choć w przypadku niektórych są pewne komplikacje nad którymi pracują naukowcy.

Ale znowuż BF podaje, że:
Cytuj
Krypta 36: Syntetyzatory jedzenia były tak zaprojektowane, aby produkować jedynie cienką, wodnistą polewkę.
Zapewne więc podawano ludziskom w Kryptach białkową papkę, która była raz "schabowym" a raz "grochówką", a od święta jakieś warzywa, które udało się wyhodować.

Pragnę przypomnieć że fragment ten pochodzi z eksperymentu krypt i raczej nie opisuje standardowego wyposażenia krypt lecz kolejny chory eksperyment socjalny ... a więc skoro w kryptach były normalne hodowle hydroponiczne to nic nie stoi na przeszkodzie by jedzenie było tam też normalne ... oczywiście jeśli dla kogoś wegetarianizm jest normalny :D

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Powitanie na forum
« Odpowiedź #134 dnia: 16 Maja 2009, 16:45:38 »
To się właśnie nazywa hydroponika i najłatwiej uprawiać tak sałatę, aczkolwiek tą metodę da się zastosować praktycznie do wszystkich rodzajów roślin, choć w przypadku niektórych są pewne komplikacje nad którymi pracują naukowcy.

Hmm... A ryż? W Chinach uprawia się to w takich poletkach, gdzie wody jest chyba więcej niż ziemi, ale nie dam głowy. Chociaż gdybym miał strzelać, to powiedziałbym, że ryż łatwiej tak uprawiać niż sałatę. Ale, jak mówię, to tylko strzał :P
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Holden

  • Major
  • *
  • Wiadomości: 1572
Odp: Powitanie na forum
« Odpowiedź #135 dnia: 16 Maja 2009, 16:59:12 »
A co powiecie na olbrzymią naturalną jaskinie z ziemią i gigantyczną ilością świetlówek? Na małą społeczność powinno wystarczyć. Rośliny też mogły by być w doniczkach. Widziałem taki dokument o takim kompleksie wojskowym gdzie w podziemnym jeziorze mieli ryby. W sumie to zwierzęta też dało by się hodować mając odpowiednie zaplecze, czyli baseny z rybami i zagrody z bydłem.

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Powitanie na forum
« Odpowiedź #136 dnia: 16 Maja 2009, 17:03:36 »
Nie wiem czy tak jest na pewno, ale chyba proces fotosyntezy zachodzi tylko pod wpływem naturalnego światła (słonecznego), także taka podziemna uprawa na świetlówkach odpada. No i dochodzi problem degradacji gleby - wciąż siejesz i zbierasz plony, ale nie dostarczasz glebie składników organicznych. No chyba, że byłaby nawożona.

Co do podziemnego hodowania bydła i życia ludzi bez światła słonecznego - przypomniała mi się ta farma niedaleko Modoc w F2 (akurat miała dosyć realistyczne założenia). Niby można, ale... :P
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Powitanie na forum
« Odpowiedź #137 dnia: 16 Maja 2009, 17:21:47 »
Hmm... A ryż? W Chinach uprawia się to w takich poletkach, gdzie wody jest chyba więcej niż ziemi
Ale tu korzeń rośliny siedzi w ziemi, a nie w hmm... No w czymś nie będącym glebą.

Obczajcie to choćby >>> BEZGLEBOWA UPRAWA POMIDORÓW W PODŁOŻACH ORGANICZNYCH
Chyba dość możliwe do realizacji w warunkach Krypt. I odeszły dziadek czy mruczuś by się na coś przydali  :-[

EDIT:
Zresztą zawsze pozostaje wszamanie grzybów jak np. pieczarek, którym słońce do szczęścia aż tak potrzebne nie jest  ;)
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Holden

  • Major
  • *
  • Wiadomości: 1572
Odp: Powitanie na forum
« Odpowiedź #138 dnia: 16 Maja 2009, 17:22:56 »
hmm no właśnie, przecież np marihuanę ze względu na to że jest nielegalna produkuje się w zamkniętych pomieszczeniach pod świetlówkami np piwnicy, a teraz głupia rzecz mi przyszła do głowy - podziemny las który produkował by tlen ~~

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Powitanie na forum
« Odpowiedź #139 dnia: 16 Maja 2009, 17:24:53 »
Maryha jak maryha, ale las potrzebuje chyba więcej tego wszystkiego, co jest dostępne na świezym powietrzu :P Aczkolwiek Holden twój pomysł zostanie rozpatrzony - nie wiesz nawet jak i gdzie ^^
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!